Esileht Ilu ja tervis Juuksurisse, kui peanahk on haige.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Juuksurisse, kui peanahk on haige.

Postitas:

Peanahal psoriaas ja seborroa, vahepeal oli natuke parem, aga nüüd jälle on mingi pool aastat hullemaks läinud. Oleks aga vaja juuksurisse minna. Kas juuksurid võivad keelduda teenindamast? Kui ei keeldugi, kas on karta, et nad võivad hakata halvustama- et olen räpane jne? Kas teie üldse julgeksite vaheldumisi ketendava ning rasvakihi all oleva peanahaga juuksuris käia?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 22:19; 17.10 00:22; 17.10 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea seda, kas see on mingi okei koht või sulid, kes määrivad sulle pähe mingi kahtlase ilupaketi, aga selline koht nagu juukseakadeemia?

https://www.juusteakadeemia.ee/et/hinnakiri/

Ja selline ka: http://ilusalonghelena.ee/trihholoogia

guugelda peanaha ravi+juuksur

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, teeks kindlasti eeltööd, räägiks juuksuriga asjast.
Pole küll otseselt juuksurist, aga mina küsisin kunagi pediküürijalt, et kas ta küüneseenega inimesi ka teenindab ja kas nendega on mingi eriline protseduur või hind vms. Ta ütles, et on väga harilik, et käiakse küüneseenega, mõni isegi ei ütle ette, teine ütleb, aga tema kasutab nagunii korralikke desinfitseerivaid asju ning põhimõtteliselt pole mingi probleem. Kindad ka käes. Tegemist on kogenud ja vanema pediküürijaga. Eks sama on juuksuritega, kellel rohkem kogemust, küllap see on igasugust näinud. Käivad juuksurid ju ka haiglates ja hooldekodudes ja vaimuhaigete juures juukseid lõikamas, küllap nende silmad on palju hullemat näinud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 00:05; 18.10 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea seda, kas see on mingi okei koht või sulid, kes määrivad sulle pähe mingi kahtlase ilupaketi, aga selline koht nagu juukseakadeemia?

https://www.juusteakadeemia.ee/et/hinnakiri/

Ja selline ka: http://ilusalonghelena.ee/trihholoogia

guugelda peanaha ravi+juuksur

Hinnad on kohati kuni pool mu kuu sissetulekust! Ravivahendeid ma niikuinii osta ei jaksa samuti, aga enne juuksurisse- iga kord erinev juuksur, sest kasutan õppesalongi teenuseid, kus on 2 eurot lõikus. Olen oma probleemiga varem ka ju seal käinud, aga ikka on hirm, et võibolla seda ikka ei tohikski teha ja et see on väga haruldane juhtum vms.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 22:19; 17.10 00:22; 17.10 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja et see on väga haruldane juhtum vms.

No haruldane on see selles mõttes, et sa seda ei ravi.

Aga muidu on peanaha psoriaas üsna levinud probleem, mida annab isegi apteegi käsimüügi šampoonidega leevendada.
Korraliku ravi saamiseks alusta muidugi perearstist.

Minu lapsel oli teismeea alguses kerge peanaha psoriaas. Ise ei teadnudki, aga just juuksur mainis, et lapse peanahal on psoriaasile iseloomulik lõhn ja ketendus.
Läksime kohe nahaarstile. Seal selgus muidugi, et tegemist on teismeeas üsna levinud kerge probleemiga, mis ei vaja mingit spetsiaalset ravi peale korraliku šampooni ja hoolika loputamise, et pesuvahendi jääke juustesse ei jääks. Kogu probleem kadus mõne kuuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppesalongi ongi hea minna. Siis näevad õpilased ka päris elu. Mitte ainult läikivad juuksed piltidel. Samuti saad juhendaja käest uurida, muda kasutada, et probleemi leevendada. Oleksid hea näitlik õppevahend. Kartma ja häbenema kindlasti ei pea.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teatud eas võiks olla ikka oma juuksur.
ja kui tahad õppesalongi kasutada 2.- eest, siis saadki igal korral eri õpilase. paratamatus.
jah, juuksur võib keelduda, ka õppesalongis teenindamast.
mul ka psoariaas ja seb… peas. kasutan seda sampooni https://tradehouse.ee/et/?i=29972

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja et see on väga haruldane juhtum vms.

No haruldane on see selles mõttes, et sa seda ei ravi.

Aga muidu on peanaha psoriaas üsna levinud probleem, mida annab isegi apteegi käsimüügi šampoonidega leevendada.

Korraliku ravi saamiseks alusta muidugi perearstist.

Nende ravimite ja käsimüügišampoonidega olen püüdnud ravida, aga niipea, kui ravi lõpetan, on probleem tagasi. Kogu aeg ravida pole võimalik, sest ei saa alati ka neid vahendeid osta. Ja paljud neist ei mõju tegelikult üldse, eriti tuntumate firmade, kes end pidevalt reklaamivad, tooted.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 22:19; 17.10 00:22; 17.10 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas Diprosalic nahalahus, mis on retseptiga. Kunagi kirjutas selle välja nahaarst, nüüd saan retsepti perearstilt. Praegugi kasutan seda periooditi (kui tunnen, et peanahk hakkab sügelema ja hakkab ketendama).
Eile käisin just juuksuris ja minu juuksur mainis ainult, et peanahk on kohutavalt kuiv (hetkel just on peanahk korrast ära).
Kui on võõras juuksur, siis võib ju mainida oma probleemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea seda, kas see on mingi okei koht või sulid, kes määrivad sulle pähe mingi kahtlase ilupaketi, aga selline koht nagu juukseakadeemia?

https://www.juusteakadeemia.ee/et/hinnakiri/

Ja selline ka: http://ilusalonghelena.ee/trihholoogia

guugelda peanaha ravi+juuksur

Jah, need Juukseakadeemia omad on sulid. Ja neil seal vist polegi üldse juuksur vaid kasutute toodete parseldamise firma. Sinna ära mingil juhul mine.

Jah, teeks kindlasti eeltööd, räägiks juuksuriga asjast.

Pole küll otseselt juuksurist, aga mina küsisin kunagi pediküürijalt, et kas ta küüneseenega inimesi ka teenindab ja kas nendega on mingi eriline protseduur või hind vms. Ta ütles, et on väga harilik, et käiakse küüneseenega, mõni isegi ei ütle ette, teine ütleb, aga tema kasutab nagunii korralikke desinfitseerivaid asju ning põhimõtteliselt pole mingi probleem. Kindad ka käes. Tegemist on kogenud ja vanema pediküürijaga. Eks sama on juuksuritega, kellel rohkem kogemust, küllap see on igasugust näinud. Käivad juuksurid ju ka haiglates ja hooldekodudes ja vaimuhaigete juures juukseid lõikamas, küllap nende silmad on palju hullemat näinud.

Inimeste teadmatus on ikka masendav. Võrrelda psoriaasi küüneseene ja vaimuhaigusega… kas häbi ei ole nii rumal olla?

Sinu teema näitab ehedalt, milliste eelarvamustega peavad inimesed Eestis võitlema, kui natukenegi mingi tavalistest erinev olukord on. Mujal maailmas muretseks salong, et kas neil on ikka olemas sellised tooted, mis ka psoriaatiku peanahale sobivad, et klient teenusega rahul oleks ja tagasi tuleks. Meil tunneb inimene hirmu, et kas ta üldse tohib juuksuris käia ja kes küll teda teenindama oleks nõus. Wtf?
Helista salongi ja küsi, kas nende kasutatavad tooted on sinu vajadustele vastavad. Kui nad eriti midagi vastata ei oska või pole midagi kuulnud, helista järgmisesse, kuni leiad kompetentse juuksuri. Juhmust ja eelarvamusi ei tohi soodustada, veel vähem kasumit toota neile.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste teadmatus on ikka masendav. Võrrelda psoriaasi küüneseene ja vaimuhaigusega… kas häbi ei ole nii rumal olla?
Sinu teema näitab ehedalt, milliste eelarvamustega peavad inimesed Eestis võitlema, kui natukenegi mingi tavalistest erinev olukord on.

Muus osas olen nõus, aga miks see võrdlus rumal on? Samamoodi on ju küüneseen ja vaimuhaigus tavalisest erinevad olukorrad, mille puhul siiski on vaja spetsialisti teenust, aga võimalik, et tavapärasest pisut teistsugust lähenemist?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste teadmatus on ikka masendav. Võrrelda psoriaasi küüneseene ja vaimuhaigusega… kas häbi ei ole nii rumal olla?

Sinu teema näitab ehedalt, milliste eelarvamustega peavad inimesed Eestis võitlema, kui natukenegi mingi tavalistest erinev olukord on.

Muus osas olen nõus, aga miks see võrdlus rumal on? Samamoodi on ju küüneseen ja vaimuhaigus tavalisest erinevad olukorrad, mille puhul siiski on vaja spetsialisti teenust, aga võimalik, et tavapärasest pisut teistsugust lähenemist?

Rumal seepärast, et näiteks küüneseen on nakkushaigus ning salong võib teadmatusest suurendada selle levikut. Psoriaas ja vaimuhaigus edasi ei kandu, kuid psoriaasi võib oskamatu vahendite kasutus ägedamaks muuta. Vaimuhaigus – no ma ei tea, milleks see üldse nimistusse sattus – ehk peab juuksur jälgima, et ta patsiendile sisse ei lõikaks, kui tol mingi hoog peale tuleb või et akuutne hull terariistu pihta ei pane või endale juuksevahtu suhu ei laseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste teadmatus on ikka masendav. Võrrelda psoriaasi küüneseene ja vaimuhaigusega… kas häbi ei ole nii rumal olla?

Püha müristus. Ma küsin vastu, et aga sul? Kas ma võrdlesin haigusi omavahel? Ei. Ma kirjutasin sellest, et iluteenindajad on üldjuhul ikka kohanud ka eriolukordi ning nendeks valmis, tuleb leida lihtsalt kogenum teenindaja, mitte verinoor, kes võib tõesti ära ehmuda.

Rumal seepärast, et näiteks küüneseen on nakkushaigus ning salong võib teadmatusest suurendada selle levikut.

Nii? Ja see, et “salong võib teadmatusest suurendada haiguse levikut”, teeb minu kirjutise rumalaks mis moel? Kuidas see siia puutub, et salong võib midagi valesti teha? Mina räägin sellest, et ka erinevate haigustega käiakse iluteenindajate juures ning viimastel on nende vastu meetmed tarvitusel. Oled sa kunagi pediküüris käinud? Oled näinud, kuidas nad vahendeid desinfitseerivad, kummikindaid kasutavad, ühekordseid viile ning otsikuid pakendist välja võtavad?

Püha müristus tõesti.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 00:05; 18.10 10:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Juuksurisse, kui peanahk on haige.