Esileht Lapse ootamine Juuli beebid 2022

Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )

Teema: Juuli beebid 2022

Postitas:
Kägu

Sa dekreeti ei lähe siis, viimane kägu?

Mul mees tahtis ise mingi aeg koju jääda, aga räägime üle veel. Kui jääb esimene otsus, siis ma lähen ise enne dekreeti, siis annan lahkumisavalduse ja lapsehoolduspuhkuse võtab üle mees. Mul on kogunenud puhkust ka, aga see makstakse välja lõpparvena. Ei kujuta ette, et vastsündinu kõrvalt tööl käin, isegi mitte poole kohaga.

Tööandjale ei ole veel öelnud, ei tea millal öelda. Käin vahepeal tööjuured, eks siis möödaminnes ütlen. 🙂

Kaal on mul hetkel languses, sest haiglas olek tegi 4kg kergemaks, aga olen suutnud juba paar kilo juurde võtta. Algkaalust olen ikkagi 2kg kergem. Jälgin toitumist ka natukene, ei taha hulluks minna. Millalgi peaks toitumiskava võtma ja koos mehega kaalu jälgima hakkama, koos ikka kergem.

 

H.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa dekreeti ei lähe siis, viimane kägu?

Mul mees tahtis ise mingi aeg koju jääda, aga räägime üle veel. Kui jääb esimene otsus, siis ma lähen ise enne dekreeti, siis annan lahkumisavalduse ja lapsehoolduspuhkuse võtab üle mees. Mul on kogunenud puhkust ka, aga see makstakse välja lõpparvena. Ei kujuta ette, et vastsündinu kõrvalt tööl käin, isegi mitte poole kohaga.

Tööandjale ei ole veel öelnud, ei tea millal öelda. Käin vahepeal tööjuured, eks siis möödaminnes ütlen. ????

Kaal on mul hetkel languses, sest haiglas olek tegi 4kg kergemaks, aga olen suutnud juba paar kilo juurde võtta. Algkaalust olen ikkagi 2kg kergem. Jälgin toitumist ka natukene, ei taha hulluks minna. Millalgi peaks toitumiskava võtma ja koos mehega kaalu jälgima hakkama, koos ikka kergem.

H.

Ikka lähen dekreeti kuu enne. Seega teavitan 2 kuud enne dekreeti, mis peaks piisav olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa dekreeti ei lähe siis, viimane kägu?

Mul mees tahtis ise mingi aeg koju jääda, aga räägime üle veel. Kui jääb esimene otsus, siis ma lähen ise enne dekreeti, siis annan lahkumisavalduse ja lapsehoolduspuhkuse võtab üle mees. Mul on kogunenud puhkust ka, aga see makstakse välja lõpparvena. Ei kujuta ette, et vastsündinu kõrvalt tööl käin, isegi mitte poole kohaga.

Tööandjale ei ole veel öelnud, ei tea millal öelda. Käin vahepeal tööjuured, eks siis möödaminnes ütlen. ????

Kaal on mul hetkel languses, sest haiglas olek tegi 4kg kergemaks, aga olen suutnud juba paar kilo juurde võtta. Algkaalust olen ikkagi 2kg kergem. Jälgin toitumist ka natukene, ei taha hulluks minna. Millalgi peaks toitumiskava võtma ja koos mehega kaalu jälgima hakkama, koos ikka kergem.

H.

Ikka lähen dekreeti kuu enne. Seega teavitan 2 kuud enne dekreeti, mis peaks piisav olema.

Kas tööandja peale mõeldes ei tahaks veidi varem öelda? Sulle on ju vaja otsida asendaja tõenäoliselt, oleks viisakas anda tööandjale veidi rohkem aega sellega tegelemiseks. Mina ütlesin ikka kohe pärast Oscarit. Mul on hea tööandja, hea töö ja tahan küll parimat neile, kes minust kontorisse maha jäävad. Saavad rahulikult planeerida, uut inimest välja õpetada jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa dekreeti ei lähe siis, viimane kägu?

Mul mees tahtis ise mingi aeg koju jääda, aga räägime üle veel. Kui jääb esimene otsus, siis ma lähen ise enne dekreeti, siis annan lahkumisavalduse ja lapsehoolduspuhkuse võtab üle mees. Mul on kogunenud puhkust ka, aga see makstakse välja lõpparvena. Ei kujuta ette, et vastsündinu kõrvalt tööl käin, isegi mitte poole kohaga.

Tööandjale ei ole veel öelnud, ei tea millal öelda. Käin vahepeal tööjuured, eks siis möödaminnes ütlen. ????

Kaal on mul hetkel languses, sest haiglas olek tegi 4kg kergemaks, aga olen suutnud juba paar kilo juurde võtta. Algkaalust olen ikkagi 2kg kergem. Jälgin toitumist ka natukene, ei taha hulluks minna. Millalgi peaks toitumiskava võtma ja koos mehega kaalu jälgima hakkama, koos ikka kergem.

H.

Ikka lähen dekreeti kuu enne. Seega teavitan 2 kuud enne dekreeti, mis peaks piisav olema.

Kas tööandja peale mõeldes ei tahaks veidi varem öelda? Sulle on ju vaja otsida asendaja tõenäoliselt, oleks viisakas anda tööandjale veidi rohkem aega sellega tegelemiseks. Mina ütlesin ikka kohe pärast Oscarit. Mul on hea tööandja, hea töö ja tahan küll parimat neile, kes minust kontorisse maha jäävad. Saavad rahulikult planeerida, uut inimest välja õpetada jne.

Ega nad uut inimest enne palgata ei saa, kui ma olen dekreeti jäänud. 2 kuuga jõuab parajalt uut otsida ja jääb talle aega tööletulemiseks. Seadusandluse poole pealt pole võimalik uut enne tööle võtta, kui mina olen dekreeti jäänud, varem pole asutuses vabu kohti ega palgafondi ja mina uue koolitamises kuidagi abiks olla ei saa, kuna kui asub minu kohale, saab minu töövahendid ja palgafondi. Võib olla erafirmades teisiti. Olen ka jälginud teiste töötajate puhul, kes on koju jäänud, mis ajal konkurss välja kuulutatakse ja enamasti on 2 kuud enne dekreeti, sest varem on liiga vara. Keegi ei otsi tööd nii, et oleks rahul, et tööleasumise kuupäev on mõne kuu pärast alles.

Rasedus on selline riskantne teema, et ei taha liialt vara öelda. Riske on mitmeid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seaduses ei ole kusagil kirjas et peab tööandjat teavitama esimesel võimalusel või hiljemalt 12 rasedusnädala täitumisel.

Ma nüüd pole päris kindel, aga tasub uurida….

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seaduses ei ole kusagil kirjas et peab tööandjat teavitama esimesel võimalusel või hiljemalt 12 rasedusnädala täitumisel.

Ma nüüd pole päris kindel, aga tasub uurida….

Ei, sellist asja küll pole olemas, teata millal tahad. Kui lähed esimest korda dekreeti, siis on hea kui varem teatada enne dekreeti, sest siis saab uue inimese otsida (oleneb kui pikaks uue töötaja otsing kulgeb) ja vajadusel ka natukene välja õpetada.

Esimese lapse ajal ütlesin tööl, kui oli 16+ nädalat täis. Teise lapsega oli kindlasti 20+ nädalat täis. Nüüd kolmandaga ilmselt jääb ka ütlemine 20+ kanti, eks näis millal töökohta satun.

Meil perekonnad ei tea veel, et ma rase olen. Ämmale plaanin uuel nädalal öelda ja oma perele siis, kui näeme näost-näkku. Käisin eile tasulises ultrahelis ja sain soo teada (laps magas terve see aeg), küll LA-s kinnitavad kindlasti selle. 🙂

H.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa dekreeti ei lähe siis, viimane kägu?

Mul mees tahtis ise mingi aeg koju jääda, aga räägime üle veel. Kui jääb esimene otsus, siis ma lähen ise enne dekreeti, siis annan lahkumisavalduse ja lapsehoolduspuhkuse võtab üle mees. Mul on kogunenud puhkust ka, aga see makstakse välja lõpparvena. Ei kujuta ette, et vastsündinu kõrvalt tööl käin, isegi mitte poole kohaga.

Tööandjale ei ole veel öelnud, ei tea millal öelda. Käin vahepeal tööjuured, eks siis möödaminnes ütlen. ????

Kaal on mul hetkel languses, sest haiglas olek tegi 4kg kergemaks, aga olen suutnud juba paar kilo juurde võtta. Algkaalust olen ikkagi 2kg kergem. Jälgin toitumist ka natukene, ei taha hulluks minna. Millalgi peaks toitumiskava võtma ja koos mehega kaalu jälgima hakkama, koos ikka kergem.

H.

Ikka lähen dekreeti kuu enne. Seega teavitan 2 kuud enne dekreeti, mis peaks piisav olema.

Kas tööandja peale mõeldes ei tahaks veidi varem öelda? Sulle on ju vaja otsida asendaja tõenäoliselt, oleks viisakas anda tööandjale veidi rohkem aega sellega tegelemiseks. Mina ütlesin ikka kohe pärast Oscarit. Mul on hea tööandja, hea töö ja tahan küll parimat neile, kes minust kontorisse maha jäävad. Saavad rahulikult planeerida, uut inimest välja õpetada jne.

Ega nad uut inimest enne palgata ei saa, kui ma olen dekreeti jäänud. 2 kuuga jõuab parajalt uut otsida ja jääb talle aega tööletulemiseks. Seadusandluse poole pealt pole võimalik uut enne tööle võtta, kui mina olen dekreeti jäänud, varem pole asutuses vabu kohti ega palgafondi ja mina uue koolitamises kuidagi abiks olla ei saa, kuna kui asub minu kohale, saab minu töövahendid ja palgafondi. Võib olla erafirmades teisiti. Olen ka jälginud teiste töötajate puhul, kes on koju jäänud, mis ajal konkurss välja kuulutatakse ja enamasti on 2 kuud enne dekreeti, sest varem on liiga vara. Keegi ei otsi tööd nii, et oleks rahul, et tööleasumise kuupäev on mõne kuu pärast alles.

Rasedus on selline riskantne teema, et ei taha liialt vara öelda. Riske on mitmeid.

Huvitav jah, millises kohas siis töötad, et nii karm kord. Ma ise olen läinud kahel korral tööle erinevatesse firmadesse lapsepuhkusele mineja asendajaks ja mõlemal juhul umbes kaks nädalat dekreeti mineja kõrval töötanud. Olemegi olnud ühe arvuti taga, ta on näidanud, mida ja kuidas ta teeb, mida päev edasi seda rohkem olen liikunud ise arvuti taha ja tema siis kõrvale juhendama. Üldiselt on ettevõtetel ikka olnud raha nii palju, et maksta see paar nädalat palka kahele inimesele 🙂 See on ikka hindamatu tööandja jaoks, kui vana töötaja uue välja koolitab, mitte ei pea mõni ülemus siis nullist istuma uue inimese kõrval tolle esimesel tööpäeval ja hakkama midagi seletama. Nii hea, kui endine töötaja on kõik üle andnud paari nädalaga ja siis kui lähed dekreeti, on uus juba täiesti sisse elanud, tunneb töötajaid ja tööd.

Aga jah, eks kaks kuud võib-olla tõesti on piisav mõnes kohas, kuigi minu praegusele töökohale otsiti ikka päris kaua uut õiget inimest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eraettevõttes jah kõik see võimalik. Riigiasutuses paraku mitte, kui struktuuris ette nähtud x töökohta teatud ametipositsioonile, siis mitte kuidagi jah ei saa, et ajutiseltki on mõni inimene rohkem. Töölepinguid samuti pole, on käskkiri ametisse nimetamiseks. Ja kui need kohad on täis, siis nii ongi. Personal vahetub suht tihti ka ja pidevalt otsitakse uusi töötajaid, seega ma probleemi ei näe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.google.com/amp/s/www.rmp.ee/toooigus/tls/rasedusest-teatamine-tooandjale/amp

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil läheb? Kõik nii vaiksed, vahepeal tundub et ma olen tõesti mingi saripostitaja. 😀

Keegi liigutusi tunneb juba? Ma hakkasin 16+ nädalal mulle tundma, aga käsi kõhu peal ei ole veel mükse saanud. Päeval väga ei pane liigutusi tähelegi, õhtul voodis on aega tunda ja oodata.

LA aja sain sõbrapäevaks, paar nädalat veel oodata selleni ja nädal hiljem on ämmaemanda aeg, eelmine oli telefoni vastuvõtt.

H.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heihei!
Siin on jah kuidagi väga vaikseks jäänud..

Mul ka LA uh sõbrapäeval ???? ei jôua àra oodata ????

Täitsa esimesi liigutusi tundsin juba ammu, aga tugevamaid ja korrapàrasemaid tunnen môned nàdalad. Hetkel 18+2 ❤️
Kas keegi juba asju ka ostnud on?

L????

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tulin üle pika aja vaatama, kas miskit toimub siin, tõesti vaikne.

Tunnen ka liigutusi juba paar nädalat, praegu 16+3, iga päevaga aina kõvemini ????. LA on 28.02. Ja me pole endiselt kellelegi öelnud, ei tunne justkui soovi, tahaks endale miskipärast hoida…????

TM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on vaikne jaa..

Minul 18+2 ootan juba kannatamatult LA päeva. Enesetunne hetkel selline, et ootan juba kevadet ????

V.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kõik asjad olemas eelmistest lastest, kuigi juurde olen ostnud mõned riideesemed ja vankrikorvi+turvahälli adapterid kergkärule. Mõtlesin, et peaks millalgi ehk ostma BabyBjörn lamamistooli, aga eks näis.

Rasedusest teavad hetkel ämm ja üks sõbranna, pole oma perele veel öelnud, sest pole näinud neid. Ilmselt peale LA-d astun nende juurest läbi. 🙂

H.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, et kas TÜK-is saab küsida LA uh-s pilte mälupulgale? Või peab mingi eraldi 3D/4D uh aja panema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll. Kohe kui UH kabinetti làhed siis mainid, et soovid pilte. Pàrast maksad registratuuri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei armsad,

olen augustibeebide grupist ja hakkasin andma rasedate joogat. Kohti on veel ja hõiskan ka siin välja – tunnid igal pühapäeval 12.45-13.15 (60min joogat+30min tee joomist) Inbodhi Yoga Tallinn stuudios. Kui on huvi, siis kirjuta mulle julgelt joogakoosliisiga@gmail.comma jagan sinuga kogu infot.

Päikest

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere juulibeebide emmed.

Mina olen ligi 13 aastat pakkunud rasedatele massaaži spetsiaalselt teile mõeldud “auguga” massaažilaual Tallinnas.

Praegu on just hea aeg tulla end turgutama. Kuna pool rasedust on juba kantud ja selg hakkab vaikselt koormuse all järgi andma.

Kui tekkis huvi siis võtke ühendust.

Kaunist beebiootuse aega armsad emad 😀

https://www.facebook.com/Gluckhaus.1/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, kas juulikatel on facebookis mingi grupp või chat ka? Minu juunikast saab juulikas. ✨️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 91 kuni 109 (kokku 109 )


Esileht Lapse ootamine Juuli beebid 2022