Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuli triibupüüdjad 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 290 )

Teema: Juuli triibupüüdjad 2019

Postitas:

Reiwale supper südamlikud õnnesoovid 🙂
Ma olen siin ka mõned kuud “mitte mõelnud” ja “võtnud vabalt”, aga tulemus null. Küll oleks õnnega koos kui see minu puhul ka kehtiks 🙂
Nii palju tegin, et planeerisin suvereisi ära järgmiseks suveks.
Elu on juba õpetanud, et see titt meil planeerides ei tule ja muud elu ei tohi planeerimata seepärast jätta.
Ootan oma oktoobri arsti aega, sest siis ilmselt tuleb neil mingi plaan mulle pakkuda, kuna selleks hetkeks on 1.5 aastat ise proovitud ja tulemuseta. Munajuhade kontroll, tsüstiga tegelemine, mis mul juba pikka aega ühes munasarjas kükitab ja mida erinevad arstid on kohe kohe vabanevaks folliikeliks pidanud :P, midagi on tsükli teise poolega korrast ära ilmselgelt ( mingi proge kontroll tuleks teha). Südames tunnen, et meile saabub see väike õnn ükspäev, aga on vaja vaeva näha, kuna vanus ei luba enam olla lihtsalt chill ja murevabalt proovida.

Lu

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.07 20:13; 11.07 20:21; 24.07 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule perearst ütles, et haigekassaga on ette nähtud uuringud siis, kui on ka selleks põhjust. Niisama mingeid uuringuid ei tehta. Kas Sul selle kohta ka mingi link, et võiks niisama saada? See siis nüüd rohkem infoks, sest mul arstil käidud. Kirja said igasugused erinevad asjad, mida siis esmaspäevase veretestiga uurima hakatakse. Üthlasi viin ka uriiniproovi. Igaljuhul olen asendus-perearstis meeldivalt üllatunud, sest ta kuulas mu ilusti ära ja pani mu soove järjest analüüsideks kirja. Lisandusid veel mõnede näitajate kontrollid, millele ise ei oleks elus osanud tulla (nt kilpnääre – katsus ja saatis UHsse, sest kompides tundus üks pool veidi teisest suurem olevat).

No eks paistab, mis tulemusi ma sealt lõpuks siis saan ja kas mõnest on mulle ka kasu. Ehk tegelikult ootangi, et mõni näit oleks veidi normidest mööda, et oleks millegagi edasi tegeleda. Niisama “tühja paugutada” enam ei jaksa. Kuskil peab mingi kala sees olema. Sest uute triibuliste püüdmisega liigungi juba augustisse ehk ongi aasta täis… Loomulikult juhul, kui mul ei tea mis imekombel hetkel juba keegi pesa punumas kõhus pole. Päevade arvestust ei tea tänu viimase kuu tsükli häirele. Võin vaid oletada, et täna CD19 või siis määrimise algusest päevi lugedes CD24.

Elli-Ly

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Kirjutan siia esimest korda. Otsustasime mehega järgmisel kuul proovima hakata aga ise-endalegi üllatuseks alustasime juba praegu. Tsükli pikkuse järgi mõõtes peaks OV praegu olema seega ostsin kohe hommikul vitamiinid valmis. Tean küll et rasestumine võtab tavaliselt rohkem aega aga see esimene samm tekitas nii suure ootusärevuse! Rasedustestide valmis ostmiseks on vist vara? xD
20ndates esmaüritaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused uutele ????

Luteaalfaasi pikkus- pole kuulnudki sellist versiooni, et see alati 14 päeva on ???? minul see kuu ennustab äpp selle 13 päeva pikkuseks ????‍♀️

Mul on 10DPO ???? jagelen peavalu ja kurja tujuga. Testida plaanin esmaspäeva hommikul. Kas keegi veel varsti testimas?

L.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 02.07 06:56; 03.07 13:38; 05.07 11:37; 05.07 23:58; 08.07 00:18; 09.07 01:05; 09.07 10:05; 09.07 12:04; 09.07 12:49; 11.07 00:01; 11.07 23:44; 14.07 08:36; 14.07 23:18; 15.07 06:29; 15.07 06:58; 15.07 23:14; 17.07 22:46; 19.07 03:19; 19.07 23:43; 22.07 09:01; 23.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!
Mina olen siin ka päris pikalt juba lugemas käinud, kuid ise pole kirjutanud. Kuna nii mõnedki ütlesid, et suisel ajal on nii vähe kirjutajaid, siis mõtlesin, et panen enda loo ka kirja ????
Meil on olemas 2 last (7a ja 1,5a). Nii neid suures plaanis planeeritud oligi, kuniks mulle selle aasta alguses tundus, et väiksemale oleks väga vaja ikka mängukaaslast. Lisaks läheb suurem sügisel kooli ja väiksem lasteaeda, oleks just hea olla veel kodune ja need laste elumuutused sujuvalt joonde saada.
Mees sellest mõttest nii vaimustunud polnud, kuid suurte tuliste diskussioonide tulemusena sain lõpuks “ja” sõna, et proovime siis niikaua kuni sellesse emapalga tsüklisse aega jääb (s.t. et kolmas sünniks siis enne teise lapse 2,5a saamist) Nüüd siis muudkui proovime ja proovime, aga ei miskit… Oleme proovinud alates veebruarist ning tegelikult augustiga saabki aeg läbi.
Saan aru ja olen väga tänulik ja õnnelik, et mul on kodus kaks imelist ja tervet last. Aga siiski kolmas oleks ka imeline ???? see on selline now or never otsus ka. Uue emapalga süsteemiga me kindlasti enam proovima ei hakka ja jääb nii nagu on.
Kui siin räägiti veel nö teadmata viljatusest, siis meie puhul see ka nii. Me oleme võtnud vabalt, küll aga oleme seksuaalselt aktiivsed 2-3korda nädalas kindlasti (mitte ainult rasestumise soovi korral ????) ja tunnen keha märkide järgi ka ov aja ära – nende kuude jooksul peaks tõenäosusteooria järgi küll olema täppi ka läinud, aga rasedaks pole ikkagi jäänud.
Eelmisel kuul jäid päevad 4päeva hiljaks (mul muidu väga regulaarne tsükkel). Olin juba nii ärevil, et kas nüüd… Aga sain rasedustesti ära teha, mis näitas negatiivset ning kohe algasid ka päevad.
Ega meil teised lapsed pole ka kohe esimesel-teisel kuul tulnud, teisega läks samuti pool aastat aega. Eks nüüd jälle me ise ka paar aastakest vanemad (mina 33), siis ilmselt see rasestuminegi läheb järjest raskemaks.
Igal juhul jõudu kõigile ja palju-palju õnne ja mõnusat kosumist triibulistele!
Lootusekiir sureb viimasena!
Piuks

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, võtan ka sõna. Olen ka viimased paar kuud perekoolis triibupüüdjaid jälginud. Kodus kasvamas 1,4a laps, kes on rinnalaps. Veebruaris lasin spiraali välja võtta ja sain märtsi lõpus triibud, kahjuks see rasedus katkes aprilli lõpus. Lasin kehal kaks kuud puhata ja uued triibud sain kolm päeva tagasi. Tundsin pesastumist, ehk torkeid ja olin kindel, et õnnestus. Hirm uue katkemise ees on nii kohutavalt suur. Laps sõi enne 10 korda ööpäevas ja nüüd nädala olen üritanud 5 korra peale rinna andmise saada. Täna on nii kohutavalt masendav tuju ja kõht valutab kolmandat päeva, kui eelmised kaks päeva olid sellised emaka venimise kõhuvalud, siis täna meenutab nagu rohkem päevade laadset valu, samas on sellist torkavat valu ka. Homme olekski täpselt see päev, kus päevad peaks platsis olema. Kas keegi raseduse alguses enne päevi on tundnud ka tujumuutusi ja kõhuvalu aga raseduse lõpuni kandnud?.
Oeh, nii nukker tuju on.

La.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 juulil pidid päevad hakkama ja hakkasidki,aga kestsid ainult ühe päeva,muidu ikka 5-6 päeva kestus.Pea käib ringi,iiveldab,alakõhus imelik tuim,torkiv valu,täna lisandus seljavalu,temperatuur 37,1 aga testid negatiivsed.Enda arst puhkusel ja valvearst käskis oodata paar,kolm nädalat,et vastuvõtule minna.
Kas on kellegil midagi sarnast juhtunud?
Vabandan,et siia postitan,aga ei oska ise teemat avada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pidime helistama alles esmaspäeval arstile, et saada mehe spermaanalüüsi tulemused, aga huvi pärast vaatasin juba, kas iPatsiendis midagi äkki. Ja olidki.
Nüüd mõtlen, et parem oleks olnud mitte vaadata. Tulemused päris halvad ja olen täiesti masenduses juba ette 🙁
Muude näitajate osas vist okei, aga see morfoloogia protsent on 2 (norm vähemalt 4) ja TZI 1,87. Saan aru, et see on alla normi kõvasti ja kõige alla oli siis veel lisatud:
Otsus/Soovitused: Teratozoospermia.
Viljastamine loomulikul
viisil:
Ei
IVF: Ei
IVF/ICSI: Jah

Ehk siis, loomulikul teel viljastamine on võimatu ja oleme aasta aega tühja lahminud. 🙁 Kellelgi kogemusi, et tegelikult pole nii hull asi äkki? Milliseid tulemusi teie mehed saanud ja kas nüüd on tõesti järgmine samm ICSI? Eks helistame esmaspäev arstile ja katsun oma pisaraid siis tagasi hoida, kui ta selle uudise veel teistkordselt teatavaks teeb. Või äkki on veel võimalik elustiili muutuste vms-ga parandada kuidagi morfoloogiat.
Oeh… masendav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pidime helistama alles esmaspäeval arstile, et saada mehe spermaanalüüsi tulemused, aga huvi pärast vaatasin juba, kas iPatsiendis midagi äkki. Ja olidki.

Nüüd mõtlen, et parem oleks olnud mitte vaadata. Tulemused päris halvad ja olen täiesti masenduses juba ette ????

Muude näitajate osas vist okei, aga see morfoloogia protsent on 2 (norm vähemalt 4) ja TZI 1,87. Saan aru, et see on alla normi kõvasti ja kõige alla oli siis veel lisatud:

Otsus/Soovitused: Teratozoospermia.

Viljastamine loomulikul

viisil:

Ei

IVF: Ei

IVF/ICSI: Jah

Ehk siis, loomulikul teel viljastamine on võimatu ja oleme aasta aega tühja lahminud. ???? Kellelgi kogemusi, et tegelikult pole nii hull asi äkki? Milliseid tulemusi teie mehed saanud ja kas nüüd on tõesti järgmine samm ICSI? Eks helistame esmaspäev arstile ja katsun oma pisaraid siis tagasi hoida, kui ta selle uudise veel teistkordselt teatavaks teeb. Või äkki on veel võimalik elustiili muutuste vms-ga parandada kuidagi morfoloogiat.

Oeh… masendav.

Kas mehel muud analüüsid tehtud? (Põletikud, haigused ehk neid saab uriini ja vereanalüüsist)

Tahtsin meest saata spermaanalüüsile. Mis see siis ole.. 120 euri onju.
Aga ennem ei ole mõtet anda spermaanalüüsi kui uriini ja vereanalüüs antud. Sest mõni põletik võib rikkuda spermaanalüüsi ära. Ja näitabki,et rasestumine loomulikul teel on võimatu.
Sõbranna mehele sai selline diagnoos. Oli ka et isegi IVF ei saa teha. Aga hiljem selgus mehel mingi põletik. Nüüd ravitakse välja ja lähevad IVF’le.
🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käis ITKs minu viljatusravi arstilt saadud saatekirjaga ja siis oli see tasuta, 5 EUR visiiditasu vaid võeti.
Ma ei teagi, kas neid muid analüüse peaks kuidagi ise perearsti kaudu küsima või viljatusravi arst suunab ehk ise. Augustis järgmine aeg, kui olen saanud ka oma hormoonide uurimiseks vereproovid anda.

Ta pole neid vitamiine ka võtnud veel päris kolme kuud järjest, mida planeerimisel võetakse, äkki natuke paraneb see näitaja mõne kuu pärast, aga ma arvan, et pean hakkama end valmis panema selleks, et loomulikul teel see laps meie ellu ei tule ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees mingu kindlasti androloogi vastuvõtule. Meile ei räägitud sellest midagi, öeldi, et näitajad jah halvad, loomulikul teel pole võimalik. Tegime IVF täisring ja külmaring, tulemus 0. Praegu novembris järjekorras. Mehe saatsin nüüd Nova Vitasse tasulisse analüüse andma ja arsti vastuvõtule. Kui saaks ravi peale ja enne novembrit seisu paremaks, poleks IVF vaja. Külmaringiga tekkis rasedus, kuid katkes. Oleme ka proovinud 4-5 aastat. ITKs väga infot ei anta ja on tunne, et lihtsalt kurnatakse naise keha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.07 21:14; 12.07 22:19; 12.07 22:33; 12.07 22:40; 12.07 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan teadmatuse pärast, aga mis tähendab külmaring ja täisring? Ja kas ootejärjekord on alati mitu kuud kunstliku viljastamise protseduurideks ning kas alati vaja mingeid ravimeid/süste teha? Või kui naise poolt näitajad korras, siis ei pea?

Arvan, et ootan ITK arsti vastuse ära ja mis ta soovitab, kuid kindlasti tahaks teha põhjalikult kõik uuringud, enne kui n-ö viimane variandi kasutusele võtame. Kuigi eks vanus pressib peale…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivf puhul on ravimid jah alati, naise keha kurnatakse ja kõrvalmõjud võivad tekkida.. seepärast mina ivf-st olengi keeldunud. Aga kes mõtleb asja enda jaoks läbi ega karda, sellel muidugi võimalik proovida. Aga ivf-l ei ole õnnestumise protsent ka miskit nii suur ning vanusega see väheneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täisring-kestab umbes kuu aega, umbes 2 nädalat süstimist munarakkude kasvatamiseks,arsti juures ultrahelis käimist, punktsioon, kus narkoosis võetakse munarakud välja ja samal päeval viljastatakse mehe seemnerakkudega,siis ootad 3-5 päeva (oleneb arstist ja skeemist) ja järgneb siirdamine, kui midagi areneb ja ellu jääb.
Külmaring-kui jäi midagi ellu,siis võetakse külmast ja võetakse sulama, teed ovulatsiooni esilekutsuva süsti, siis oleneb mitme päevane embrüo sul üles sulatatakse, tehakse siirdamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.07 21:14; 12.07 22:19; 12.07 22:33; 12.07 22:40; 12.07 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kõige selle jaoks tuleb siis võtta haigusleht, tööd vist väga teha ei jõua kõige selle kõrvalt? See tundub ikka päris pikk ja raske protsess…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kunstliku viljastamise järjekord on kuskil 4 kuud. Kui oled otsustanud selle tee ette võtta, siis ei loe, et naisel kõik korras ja asi mehes. Naine on see, kes teeb kõike. Arvesta kaalutõusuga. Kui seda teed, siis tuleb meest raputada, et sina oled valmis seda kõike ette võtma ja temalt ootad kõike tuge ja mõistmist. See jutt peaks kõik IVF teema alla käima, aga eks triibupüüdjates käib ka neidki. ITKs väga ära looda, et sulle lihtsalt räägitakse. Oleneb muidugi ka arstist, aga ise pead sa olema targem arstist ja küsima kõike. Niisama ei räägita. See jutt tundub kindlast väga kibestunud inimese oma, aga ma lihtsalt pole veel täiesti üle saanud oma katkemisest. See oli esimene rasedus oma 31 eluaasta jooksul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.07 21:14; 12.07 22:19; 12.07 22:33; 12.07 22:40; 12.07 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehe võtmine oleneb, kuidas sul kõrvalnähud. Minul oli peale menopausi esilekutsumist kuuma-külmahood ja peavalud, mida sai leevendada rohke vee joomisega. Töötegemist takistavaid asjaolusid polnud, oleneb muidugi tööst. Süsti tegin hommikul kodus ära. Seda ei saa sa enne teada, kui protsess käib. Haiguslehe või puhkuse oleks võib-olla pidanud võtma peale punktsiooni, sest siis tuleks rahulikumalt võtta. Ja peale siirdamist samuti. Aga kõik oleneb organismist ja seda ei saa enne teada, kui oled protsessis sees. Raske on see vaimselt. Ebaõnnestumise korral tekib lootusetuse tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.07 21:14; 12.07 22:19; 12.07 22:33; 12.07 22:40; 12.07 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITKs on väga toredad arstid, seega ei tasu väga üldistada. Kõikidega on nii et kas klapib või ei, olgu siis naistearst või perearst.
Soovitan ise ka palju juurde uurida/lugeda/vaadata, et asi endale selgeks teha mis mida kus. Kui tuleb IVF, siis võtta rahulikult, mitte üle mõelda ja muretseda. Kõrvalnähud võivad olla, aga ei pruugi, sest kõik oleneb inimesest. Haiguslehte ei pea selleks ajaks võtma, sest süste teed teatud kellaaegadel päeval, ultrahelis käid 2-4 korda ettevalmistuse ajal (kui graafikuga töö, siis hea päevi vahetada), punktsiooni ja siirdamise päeval võid kodus olla/haiguslehe võtta, aga eelkõige just punktsiooni päeval, sest on narkoosiga. Peale siirdamist ei pea haiguslehte võtma kui pole füüsiline töö, aga olen lugenud et mitte millegi tegemine toob edu ehk haigusleht ja kodus olemine, kuigi mõnel just siis katse ei õnnestu vaid õnnestub mega kiire periood tööl näiteks.
Tõsi on see jah, et naine teeb kõik ja kogeb kõik, aga mehe abi ja olemasolu on väga tähtis. Eelkõige tema kaasamime ja rääkimine, kindlasti nõustamisele kaasa võtta.
Raha läheb, aga vähem võrreldes mõni aasta tagasi (mõni roht maksab retseptitasuga 2.50€). Minul läks pea 600€, enne IVFi ja peale IVFi kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käis ITKs minu viljatusravi arstilt saadud saatekirjaga ja siis oli see tasuta, 5 EUR visiiditasu vaid võeti.

Ma ei teagi, kas neid muid analüüse peaks kuidagi ise perearsti kaudu küsima või viljatusravi arst suunab ehk ise. Augustis järgmine aeg, kui olen saanud ka oma hormoonide uurimiseks vereproovid anda.

Ta pole neid vitamiine ka võtnud veel päris kolme kuud järjest, mida planeerimisel võetakse, äkki natuke paraneb see näitaja mõne kuu pärast, aga ma arvan, et pean hakkama end valmis panema selleks, et loomulikul teel see laps meie ellu ei tule ????

Mees läks kuhugi erakliinikusse. Seal öeldi kohe, et võib muidugi spermaanalüüsi ainult anda. Aga kui on muu mure ka siis spermaanalüüsi tulemus on niiöelda vale.

Kas muidu mees meestearstil üldse käinud on?
Neile on see samaoluline kui naistel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees läks kuhugi erakliinikusse. Seal öeldi kohe, et võib muidugi spermaanalüüsi ainult anda. Aga kui on muu mure ka siis spermaanalüüsi tulemus on niiöelda vale.

Kas muidu mees meestearstil üldse käinud on?
Neile on see samaoluline kui naistel.

Mees ei ole viimasel ajal käinud meestearstil, kuid kindlasti tuleb nüüd minna. Ma ei ole kindel, kuidas see asi edasi käib. Sperma analüüsi andes öeldi mehele, et helistage esmaspäeval, siis saate tulemused (mis siis juba täna sinna iPatsienti ilmusid), kuid kas see sama arst suunab mehe ka kuhugi edasi, kes neid tulemusi meile ütleb, või seda saab teha minu viljatusravi arst (dr. Rass ITKs praegu) või tuleb see täitsa eraldiseisvalt endal kokku leppida? Kellel kogemusi?

Ma olen täitsa segaduses ja megapalju küsimusi tekkinud, enne kui üldse olen arstiga isegi rääkinud. Pea on nii laiali otsas. Äkki paanitsen üle, kuid tunne nagu puuga pähe saanud…
Võib ju täitsa olla, et ongi mehel mingi põletik, mis vajab ravi, ja peale seda on sperma analüüsi tulemused ka paremad. Aga see lause seal tulemuste lehe lõpus ajas rivist välja, et “loomulikul teel rasestumise võimalus: EI”…
Suht segane ja emotsionaalne jutt sai…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti küsida, mis mehega nüüd edasi teha. Rass automaatselt ei suuna kuskile. Ise peab küsima ja peale käima. Kui ITKs on dr.Pomm veel tööl, siis tema on ka siuke pehmoke minu mehe sõnul. Tuleb ise konkreetsem olla. Ütleb, et vitamiine ja toidulisandeid vaja süüa. Mehed sellesse ei usu, aga peab, sest muud “ravi” neil eriti pole.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.07 21:14; 12.07 22:19; 12.07 22:33; 12.07 22:40; 12.07 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees läks kuhugi erakliinikusse. Seal öeldi kohe, et võib muidugi spermaanalüüsi ainult anda. Aga kui on muu mure ka siis spermaanalüüsi tulemus on niiöelda vale.

Kas muidu mees meestearstil üldse käinud on?

Neile on see samaoluline kui naistel.

Mees ei ole viimasel ajal käinud meestearstil, kuid kindlasti tuleb nüüd minna. Ma ei ole kindel, kuidas see asi edasi käib. Sperma analüüsi andes öeldi mehele, et helistage esmaspäeval, siis saate tulemused (mis siis juba täna sinna iPatsienti ilmusid), kuid kas see sama arst suunab mehe ka kuhugi edasi, kes neid tulemusi meile ütleb, või seda saab teha minu viljatusravi arst (dr. Rass ITKs praegu) või tuleb see täitsa eraldiseisvalt endal kokku leppida? Kellel kogemusi?

Ma olen täitsa segaduses ja megapalju küsimusi tekkinud, enne kui üldse olen arstiga isegi rääkinud. Pea on nii laiali otsas. Äkki paanitsen üle, kuid tunne nagu puuga pähe saanud…

Võib ju täitsa olla, et ongi mehel mingi põletik, mis vajab ravi, ja peale seda on sperma analüüsi tulemused ka paremad. Aga see lause seal tulemuste lehe lõpus ajas rivist välja, et “loomulikul teel rasestumise võimalus: EI”…

Suht segane ja emotsionaalne jutt sai…

Mul sõbrannal oli Ülikooli Kliinikumis juhus kus arstid vaat,et kui lollid. Lajatasid ka. Ei saa lapsi. Ja mehel kõik nii halvasti. Blbalblaa.
Ma ei saa aru..kas nad saavad liiga vähe raha? Miks mõned artsid ei hooli üldse.
Minu mees tahtis ka Ülikooli Kiilikumisse minna. Mõtlesin,et okei pole vast kõik lollid seal. Käis ühel visiidil ja enam ei lähe. Taheti ka ainult spermaanalüüsi teha.
Mees ütles,et ei vaja oleks kõik uuringud teha. Vastu tuli ainult möhmöh.
Mis seal ikka. Erakliikusse helistasime ja seal oli kohe et muidugi täisanalüüsid teha.

Seega peate ise nõudma ikka. Või tõesti kui keegi seal ei liiguta. Siis rohkem raha välja käija ja erakasse minna.
Kui keegi just Tallinnas head meestearsti ei oska soovitada 🙂

Sinu mehe spermaanalüüsi tulemus võib ka millestki muust olla halb. Mõned arstid ütlevad et 5-7 päeva ei tohi seksida. Aga mõne jaoks liiga pikk aeg ja selleks ajaks kui analüüsi läheb andma on poisikesed väsinud..
Seega ära muretse enneaegselt 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan juba ette kui ma ebaviisakalt kõlan aga kas IVF-ikatel oleks võimalik tõsisemate teemadega oma spetsiaalsesse teemasse kolida? Ei küsi üldse paha pärast. Lihtsalt lugedes nendest süstidest ja meeste spermaprobleemidest hirmutas see mu nii ära.

Ma ei soovi IFVe päris välja tõrjuda vaid paluda nn raskemaid teemasid teises teemas arutada et esmaüritajaid mitte päris ära ehmatada. Tõesti väga ära ehmatas see teadmine et võib olla proovime tulutult ja kõik see mis ees võib oodata.

Head püüdmist kõigile mistahes meetodil see ka poleks!

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:35; 13.07 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks keegi peaks juba ennetavalt IVFi gruppi minema? Saatus ei ole ju kindel, kuidas, millal ja mida edasi. Diagnoosi saamine, eelnev ravi, abi otsimine jms kuulab veel tugevasti triibupüüdjate gruppi ja vahet pole kas see kedagi hirmutab või ei, sest see on elu ja võib kõigiga juhtuda. Ka sinuga kui sa saadaks oma mehe kontrolli või käiksid ise LAPil jne.
Natukene mõistmist, sallivust ja oma soovide natukene mahasurumist ei ole palju palutud, neil/meil on niigi raske.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.07 22:01; 13.07 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandan kui liiga valesse teemasse kaldusin eile õhtul, kunstnik viljastamine oli mulle senini täiesti tume maa ja seetõttu küsisin paar küsimust teadjamatelt. Kui asi sealmaal, et see tee tuleb ette võtta, siis kolin kindlasti vastavasse foorumisse jutustama ja kurtma ????

Aga mehe halbadest näitajatest usun ikka võib siin rääkida ja kogemusi vahetada, kuidas äkki neid parandada annaks vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud hetkel räägitakse siin kogemustest ja soovitustest ning küsitakse nõu.

Kas Sind Kägu hirmutaks ära see ka,et mõni paar pole mitu aastat last saanud?
Sina justkui ei taha selle peale mõelda,et triibupüüdmine nii kaua võib kesta ning nüüd teised ei tohi sellest rääkida? Kartes ära hirmutada kedagi?

Ning jah. Sa kõlasid ebaviisakalt ja nõmedalt. Tulla siis ütlema kes kuhu peaks kolima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahtnud üldse pahameelt tekitada. Vabandust! Lugedes teiste muresid rasestumisega tabasin end üle muretsemast. Ma ei mõelnudki sellele et üks kehvade näitajatega proov ei tähenda veel automaatselt IVFi. Nüüd on pilt selgem.

Usun et mul on targem siit ise ära minna ja suuremate murede korral tagasi pöörduda. Küll need triibud tulevad! Ilmselt on mul veel siin vara sõna võtta sest õnneks ei pea ma eelnevate kirjutajate muredega silmitsi seisma (ptui ptui ptui). Elan teile mõttes kaasa! Jõudu teile ja loodan et triibud jõuavad me kõigi õuele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:35; 13.07 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahtnud üldse pahameelt tekitada. Vabandust! Lugedes teiste muresid rasestumisega tabasin end üle muretsemast. Ma ei mõelnudki sellele et üks kehvade näitajatega proov ei tähenda veel automaatselt IVFi. Nüüd on pilt selgem.

Usun et mul on targem siit ise ära minna ja suuremate murede korral tagasi pöörduda. Küll need triibud tulevad! Ilmselt on mul veel siin vara sõna võtta sest õnneks ei pea ma eelnevate kirjutajate muredega silmitsi seisma (ptui ptui ptui). Elan teile mõttes kaasa! Jõudu teile ja loodan et triibud jõuavad me kõigi õuele!

Ära mine, jää ikka siia 🙂 Mina sain su postitusest kohe aru, et sa ei kirjutanud üldse halvaga, lihtsalt kukkus natukene halvasti välja 🙂

Minu arvates on ka IVF jutud natukene hirmutavad (ja katkemiste, peetumiste postitused ka). Kahjuks nii see triibupüüdmine juba on. Ilmselt pikaaegsetele püüdjatele käivad need “sups & valmis” rasestumise postitused ka vastukarva aga see ei tähenda, et siin nendest rääkida ei tohiks 🙂

Mul on täna 12DPO, vaatasin, et FLO ennustab mulle juba tänaseks päevade algust aga teine äpp homseks ????‍♀️ Mul on testid kodus olemas aga ilmselt ootan ikka homseni. Tunnused on täpselt sellised, et homme hommikul võib triibuline test olla või päevad alata ???? mitte midagi erilist ühesõnaga.

Kõik salatestijad, tulge nüüd kapist välja, tahaks juba triibulisi pilte vaadata ????

L.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt 02.07 06:56; 03.07 13:38; 05.07 11:37; 05.07 23:58; 08.07 00:18; 09.07 01:05; 09.07 10:05; 09.07 12:04; 09.07 12:49; 11.07 00:01; 11.07 23:44; 14.07 08:36; 14.07 23:18; 15.07 06:29; 15.07 06:58; 15.07 23:14; 17.07 22:46; 19.07 03:19; 19.07 23:43; 22.07 09:01; 23.07 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tahtnud üldse pahameelt tekitada. Vabandust! Lugedes teiste muresid rasestumisega tabasin end üle muretsemast. Ma ei mõelnudki sellele et üks kehvade näitajatega proov ei tähenda veel automaatselt IVFi. Nüüd on pilt selgem.

Usun et mul on targem siit ise ära minna ja suuremate murede korral tagasi pöörduda. Küll need triibud tulevad! Ilmselt on mul veel siin vara sõna võtta sest õnneks ei pea ma eelnevate kirjutajate muredega silmitsi seisma (ptui ptui ptui). Elan teile mõttes kaasa! Jõudu teile ja loodan et triibud jõuavad me kõigi õuele!

Ära mine, jää ikka siia ???? Mina sain su postitusest kohe aru, et sa ei kirjutanud üldse halvaga, lihtsalt kukkus natukene halvasti välja ????

Minu arvates on ka IVF jutud natukene hirmutavad (ja katkemiste, peetumiste postitused ka). Kahjuks nii see triibupüüdmine juba on. Ilmselt pikaaegsetele püüdjatele käivad need “sups & valmis” rasestumise postitused ka vastukarva aga see ei tähenda, et siin nendest rääkida ei tohiks ????

Mul on täna 12DPO, vaatasin, et FLO ennustab mulle juba tänaseks päevade algust aga teine äpp homseks ????‍♀️ Mul on testid kodus olemas aga ilmselt ootan ikka homseni. Tunnused on täpselt sellised, et homme hommikul võib triibuline test olla või päevad alata ???? mitte midagi erilist ühesõnaga.

Kõik salatestijad, tulge nüüd kapist välja, tahaks juba triibulisi pilte vaadata ????

L.

Ma testisin eile ja negatiivne nagu alati ???? ei viitsinud isegi kurvastada ja viskasin kohe minema ????

A.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 01.07 09:05; 02.07 10:24; 05.07 21:01; 05.07 21:04; 09.07 12:24; 10.07 09:10; 10.07 22:17; 14.07 09:08; 15.07 09:58; 16.07 23:13; 18.07 15:06; 22.07 11:54; 26.07 15:06; 27.07 20:23; 31.07 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks pead liiva alla peita? Minu meelest on just hiiglama hea, et inimesed käivad uuringutel ja räägivad asjadest nii, nagu on. Kui ollakse ikka pikalt proovinud ja midagi ei ole muutunud, siis ei ole mõtet elada illusioonides, et äkki järgmine kuu õnnestub. Või kui ei, siis ylejärgmine. Ja nii need kuud ja aastad mööduvad.

Siin foorumis on väga huvitavaid lugusid olnud. Isegi, kui see sind/mind/meid otseseid ei puuduta, on see silmaringi avardav. Näiteks on olnud lugusid, kus pärast pikka proovimist on lõpuks uuringutele mindud ja leitud midagi nii tavalist nagu korrast ära TSH. Tablakad peale ja hopsti kohe rase. Või on hoopis teada saadud, et mehe sperma kvaliteet ei võimaldagi loomulikul teel rasestumist, seega kõik see aeg, planeerimine ja testide peale raha on läinud tuulde, närvikulust rääkimata.

Kui alles hakkasid proovima, siis loe ja võta teadmiseks lihtsalt. Muretseda ei ole vaja. Pealegi tõelised mured hakkavad alles peale triipude nägemist. Peetumiste ja katkemiste protsent on kõrge. Ja kes seda ei tea ja kes satuvad sinna statistikasse, siis nende jaoks on see suur shokk. Eelnev teadmine ja silmaring aitaks seda shokki leevendada, sest mõistuseinimene suudab fakte analyysida.

Edit- tsiteering jäi ära. See oli vastus pealkirjale Palve.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 290 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuli triibupüüdjad 2019

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.