Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuli triibupüüdjad 2020

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Juuli triibupüüdjad 2020

Postitas:

Väga varajane test võib, aga ei pruugi siis näidata. Minul ei ole kummagi rasedusega nii vara näidanud (ka väga tundlikega).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.07 22:09; 28.07 12:12; 28.07 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga varajane test võib, aga ei pruugi siis näidata. Minul ei ole kummagi rasedusega nii vara näidanud (ka väga tundlikega).

nüüd isegi tekib tahtmine uus test teha ,aga samas ma mõlema teise lapsega kohe nagu tunnetasin rasedust ,hetkel küll mitte mingit tunnet pole ,aga eks ikka pean testi uuesti tegema ,muidu ei saa hing rahu

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.07 15:18; 22.07 21:34; 27.07 09:56; 28.07 10:37; 28.07 13:29; 28.07 16:27; 29.07 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Test võib olla ükskõik kui varajane. Kui OV toimub hiljem kui eeldatud (olgu või ööpäev) ja samuti on pesastumine pigem hilisem, siis ei ole sellel varajasel testil mitte midagi ette näidata veel. Pesastumine toimub küll keskmiselt 6-7 päeval, aga võib ka mõni päev hiljem toimuda. Seejuures pesastumise järgselt alles hakkab HCG tõusma ning pesastumisest paari päeva jooksul võib alles lootma hakata, et test üldse millegi põhjal triipu näidata juba saaks. Seda enam, et HCG on uriinis pigem lahjem ja kuigi veretest võib juba näidata suuremat HCG taset, ei pruugi uriinitest veel midagi näidata.

Reaalsuses näitabki test triipu paljudel ikkagi alles DPO10+, mõnedel alles siis, kui päevad peaksid hakkama ehk DPO 14 umbes ja mõnedel isegi veel hiljem. Loomulikult on ka neid, kes tõesti imeõrna triibu juba ka DPO 7-9 kätte saavad, kuid sel ajal testides peab olema teadmine, et nii varakult ei pruugi test näidata veel ja lõppkokkuvõttes ei välista see varajane testimine rasedust, vaid tekitabi pigem mõttetut paanikat ja segadust.

Kui päevad pidid nüüd hakkama ja pole siiani hakanud ja on juba mitu päeva üle läinud, siis unusta see liiga vara tehtud test ja esimese asjana tee uus test. Siis vaata edasi, kas on üldse mõhjust masetseda…

Minul täitub “ametlikult” 2a triibupüüdmist pühapäeval ning praeguse määrimise põhjal võiks eeldada, et selleks ajaks on juba päevad enam-vähem läbi saamas ja saab alustada ei-tea-mitmekümnenda-tsükliga. Suvi on vabalt võtmise aeg, aga eks neid emotsionaalsemaid hetki ikka tuleb ette. Sügisest siis uuesti arstide tuurile ja hoian pöidlaid, et hiljemalt oktoobriks on triibud äkes (ok, hiljemalt novembriks, kui testimise aeg peaks jääma novembri algusesse).

Kukijamuki – kui on huvi, soovi, viitsimist ja tahtmist, siis kirjuta mulle: elli_ly@outlook.com. 😉

Elli-Ly

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Test võib olla ükskõik kui varajane. Kui OV toimub hiljem kui eeldatud (olgu või ööpäev) ja samuti on pesastumine pigem hilisem, siis ei ole sellel varajasel testil mitte midagi ette näidata veel. Pesastumine toimub küll keskmiselt 6-7 päeval, aga võib ka mõni päev hiljem toimuda. Seejuures pesastumise järgselt alles hakkab HCG tõusma ning pesastumisest paari päeva jooksul võib alles lootma hakata, et test üldse millegi põhjal triipu näidata juba saaks. Seda enam, et HCG on uriinis pigem lahjem ja kuigi veretest võib juba näidata suuremat HCG taset, ei pruugi uriinitest veel midagi näidata.

Reaalsuses näitabki test triipu paljudel ikkagi alles DPO10+, mõnedel alles siis, kui päevad peaksid hakkama ehk DPO 14 umbes ja mõnedel isegi veel hiljem. Loomulikult on ka neid, kes tõesti imeõrna triibu juba ka DPO 7-9 kätte saavad, kuid sel ajal testides peab olema teadmine, et nii varakult ei pruugi test näidata veel ja lõppkokkuvõttes ei välista see varajane testimine rasedust, vaid tekitabi pigem mõttetut paanikat ja segadust.

Kui päevad pidid nüüd hakkama ja pole siiani hakanud ja on juba mitu päeva üle läinud, siis unusta see liiga vara tehtud test ja esimese asjana tee uus test. Siis vaata edasi, kas on üldse mõhjust masetseda…

Minul täitub “ametlikult” 2a triibupüüdmist pühapäeval ning praeguse määrimise põhjal võiks eeldada, et selleks ajaks on juba päevad enam-vähem läbi saamas ja saab alustada ei-tea-mitmekümnenda-tsükliga. Suvi on vabalt võtmise aeg, aga eks neid emotsionaalsemaid hetki ikka tuleb ette. Sügisest siis uuesti arstide tuurile ja hoian pöidlaid, et hiljemalt oktoobriks on triibud äkes (ok, hiljemalt novembriks, kui testimise aeg peaks jääma novembri algusesse).

Kukijamuki – kui on huvi, soovi, viitsimist ja tahtmist, siis kirjuta mulle: elli_ly@outlook.com. ????

Elli-Ly

Küll oled sa tugev naine ,ma usun et ma oleks selle aja peale juba väga mustas augus , aga jaa tegin testi täna biocard plaat ,ja täiesti negatiivne , seega jah nõme et tsükkel kõigub , hetkel sis 34 tsükli päev .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.07 15:18; 22.07 21:34; 27.07 09:56; 28.07 10:37; 28.07 13:29; 28.07 16:27; 29.07 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on ikka nii vaikne, kirjutan siis ise vahelduseks. Meenutuseks siis, et triipe püüame alates märts 2019, eelnevast olemas üks laps, kuid mitte sama partneriga. Abikaasal lapsi pole.

Minul käsil uus tsükkel, eelmisega oli sisetunne õige seega – ei miskit. Hetkel on DPO5, sain positiivse OV testi eelmisel esmaspäeval. Vähemalt selles osas toimetab keha nii nagu peab, tunnetan tegelikult päris hästi toimumise ära.

Vahepealsetest arengutest nii palju, et sai käidud günekoloogi vastuvõtul. Tehti tavalised testid nagu ikka, kui ultrageliga avastati emakas kahtlus polüübile. Augusti lõpus lähen kordusvaatlusele, pidi olema kõige parem vahetult peale menstruatsiooni vaadata. Aja sain augusti lõppu, ju siis arst juba teab, et see tsükkel ei ole miskit loota.

Kuuldavasti võivad polüübid takistada rasestumist. Mulle anti kaasa teabeleht hüsteroskoopiast, mis mind suure tõenäosusega ees nüüd varsti ootab. Kas kellelgi siit on emma-kummaga kogemusi olnud?

Septembri lõpus on aeg viljatuskliinikusse, seda günekoloog igati toetas ning siis saab meest samuti hakata põhjalikult uurima. Aja sain dr Haldre juurde, kas kellelgi on temaga kokkupuuteid? 🙂

Andra

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.07 18:42; 05.07 19:25; 05.07 22:41; 07.07 17:05; 03.08 07:24; 03.08 11:24; 03.08 11:25; 03.08 12:42; 03.08 16:41; 03.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andra, minul õnnestus kaks kuud peale hüsterit rasestuda. Loodan, et sul läheb samamoodi!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andra, minul õnnestus kaks kuud peale hüsterit rasestuda.

Kas polüüp avastati ultraheli käigus? Millal soovitati teha hüsteroskoopia? Kas polüübiga on keerulisem lisaks loomulikule rasestumisele ka kehaväline viljastumine? Sama kahtlus, aga arsti sõnul kõigepealt jälgitakse, kas suureneb ja alles siis peaks tegema hüsteroskoopia. Jäänud on mulje, et polüüpi on keeruline avastada, sest ei pruugi olla tuntavaid vaevuseid ja väikeste polüüpidega ei tehta midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 11:12; 03.08 11:44; 03.08 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andra, minul õnnestus kaks kuud peale hüsterit rasestuda.

Kas polüüp avastati ultraheli käigus? Millal soovitati teha hüsteroskoopia? Kas polüübiga on keerulisem ka kehaväline viljastumine? Sama kahtlus, aga arsti sõnul kõigepealt jälgitakse, kas suureneb ja alles siis peaks tegema hüsteroskoopia. Jäänud on mulje, et polüüpi on keeruline avastada, sest ei pruugi olla tuntavaid vaevuseid ja väikeste polüüpidega ei tehta midagi.

Mul avastati jah ultraheli käigus. Iseenesest hästi pisike. Ma olen aru saanud niimodi, et polüübi diagnoosi täie kindlusega ultrahelis ei anta, see pidi lõplikult selge olema hüsteroskoopiaga. Mulle vist juhtus hea arst, kes kohe rääkis ka op võimalusest.

Muidu jah, arst tahtis jälgida ning seepärast pakkus välja kohe kordus UH mulle peale järgmist menstruatsiooni. Sel ajal pidi olema kõige paremini aru saada, millega tegemist. Sellepärast mulle 100% diagnoosi ei pandud, paberitesse läks märge kahtlus polüübile.

Hüsteroskoopia puhul ma ei saanud aru, et oleks kiiret selle tegemisega, aga kuna on rasestumissoov, siis ilmselt mõistlik ära teha. Välismaist kirjandust uurides leidsin, et praktiseeritakse ka duphaatoniga ravimist, mõningatel juhtudel pidi see kadumisele kaasa aitama.

IVF puhul leidsin materjali, et polüübi vms limaskesta muutuste korral on hüsteroskoopia/LAP tegemine üheks eelduseks. Polüüp võib takistada embrüo kinnitumist, ma arvan, et sellepärast vaja teha. Sisuliselt pole ju vahet, kuidas munarakk emakasse jõuab, pesastumiseks peavad olema kindlad tingimused õnnestumise jaoks loodud.

Andra

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.07 18:42; 05.07 19:25; 05.07 22:41; 07.07 17:05; 03.08 07:24; 03.08 11:24; 03.08 11:25; 03.08 12:42; 03.08 16:41; 03.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andra, minul õnnestus kaks kuud peale hüsterit rasestuda. Loodan, et sul läheb samamoodi!

Kuidas see protseduur sulle tehti? Kas ükdnarkoosis? Kuidas taastumine oli?

Andra

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.07 18:42; 05.07 19:25; 05.07 22:41; 07.07 17:05; 03.08 07:24; 03.08 11:24; 03.08 11:25; 03.08 12:42; 03.08 16:41; 03.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu jah, arst tahtis jälgida ning seepärast pakkus välja kohe kordus UH mulle peale järgmist menstruatsiooni. Sel ajal pidi olema kõige paremini aru saada, millega tegemist. Sellepärast mulle 100% diagnoosi ei pandud, paberitesse läks märge kahtlus polüübile.

Hüsteroskoopia puhul ma ei saanud aru, et oleks kiiret selle tegemisega, aga kuna on rasestumissoov, siis ilmselt mõistlik ära teha.

IVF puhul leidsin materjali, et polüübi vms limaskesta muutuste korral on hüsteroskoopia/LAP tegemine üheks eelduseks. Polüüp võib takistada embrüo kinnitumist, ma arvan, et sellepärast vaja teha.

Mõistlik on tõesti kordusvisiidil järgi uurida, kas tegemist võiks olla polüübiga. Olen ka kuulnud, et seda on üsna keeruline avastada ja keegi kusagil kirjutas, et talle tehti hüsteroskoopia polüübi kahtlusega, kuid selgus, et polüüpi polnudki. Samuti lugesin, et polüüp võib takistada embrüo kinnitumist, aga arsti sõnul peaks kõigepealt jälgima suurenemist ja alles siis peaks mõtlema hüsteroskoopia peale. Pigem rõhutati laparoskoopia tähtsust, mis küll tehtud, aga ei avastatud midagi. Ma ei tea, kas laparoskoopia polüübi kohta infot annab? Kas oled laparoskoopial käinud? Soovitan samuti meest uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 11:12; 03.08 11:44; 03.08 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu jah, arst tahtis jälgida ning seepärast pakkus välja kohe kordus UH mulle peale järgmist menstruatsiooni. Sel ajal pidi olema kõige paremini aru saada, millega tegemist. Sellepärast mulle 100% diagnoosi ei pandud, paberitesse läks märge kahtlus polüübile.

Hüsteroskoopia puhul ma ei saanud aru, et oleks kiiret selle tegemisega, aga kuna on rasestumissoov, siis ilmselt mõistlik ära teha.

IVF puhul leidsin materjali, et polüübi vms limaskesta muutuste korral on hüsteroskoopia/LAP tegemine üheks eelduseks. Polüüp võib takistada embrüo kinnitumist, ma arvan, et sellepärast vaja teha.

Mõistlik on tõesti kordusvisiidil järgi uurida, kas tegemist võiks olla polüübiga. Olen ka kuulnud, et seda on üsna keeruline avastada ja keegi kusagil kirjutas, et talle tehti hüsteroskoopia polüübi kahtlusega, kuid selgus, et polüüpi polnudki. Samuti lugesin, et polüüp võib takistada embrüo kinnitumist, aga arsti sõnul peaks kõigepealt jälgima suurenemist ja alles siis peaks mõtlema hüsteroskoopia peale. Pigem rõhutati laparoskoopia tähtsust, mis küll tehtud, aga ei avastatud midagi. Ma ei tea, kas laparoskoopia polüübi kohta infot annab? Kas oled laparoskoopial käinud? Soovitan samuti meest uurida.

Mulle ei ole LAP-i tehtud. Nagu ma kuulnud olen, siis paljudele tehakse need protseduurid korraga, et siis erinevaid asju saaks vaadata.

Ma ise ilmselt ootan ära Haldre visiidi, et teine spetsialisti arvamus kõrval oleks. Õnneks on sinnani ainult kuu oodata.

Andra

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.07 18:42; 05.07 19:25; 05.07 22:41; 07.07 17:05; 03.08 07:24; 03.08 11:24; 03.08 11:25; 03.08 12:42; 03.08 16:41; 03.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andra, mul tehti lap igaks juhuks, kuna ei õnnestunud 8 kuu jooksul rasestuda. Ja siis tehti ühtlasi ka hüster ja eemaldati üks polüüb. Tehti üldnarkoosis ja taastusin kenasti. Juba nädala pärast algasid päevad ja ülejärgmise tsükliga rasestusin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Andra, mul tehti lap igaks juhuks, kuna ei õnnestunud 8 kuu jooksul rasestuda. Ja siis tehti ühtlasi ka hüster ja eemaldati üks polüüb. Tehti üldnarkoosis ja taastusin kenasti. Juba nädala pärast algasid päevad ja ülejärgmise tsükliga rasestusin.

Tänud jagamast! Iseenesest huvitav lähenemine arstil, LAP on operatsioon ikkagi. Igaks juhuks teha tundub kuidagi hirmus. Samas eks arstid on meist targemad ja soovitud tulemuse see Sulle tõi 🙂

Andra

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.07 18:42; 05.07 19:25; 05.07 22:41; 07.07 17:05; 03.08 07:24; 03.08 11:24; 03.08 11:25; 03.08 12:42; 03.08 16:41; 03.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LAP on operatsioon ikkagi. Igaks juhuks teha tundub kuidagi hirmus.

Mõtlesin ka alguses, et miks soovitatakse kiiresti teha laparoskoopiat, mis on ikkagi operatsioon ja kas selleks ei peaks olema kindla probleemi kahtlus. Osadele võib see olla siiski vajalik või vähemalt saab välistada teatud tegurid ja liikuda edasi, sest näitab täpsemalt, kas pole liiteid, endometrioosi, polütsüstilisi munasarju jms.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 11:12; 03.08 11:44; 03.08 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LAP on operatsioon ikkagi. Igaks juhuks teha tundub kuidagi hirmus.

Mõtlesin ka alguses, et miks soovitatakse kiiresti teha laparoskoopiat, mis on ikkagi operatsioon ja kas selleks ei peaks olema kindla probleemi kahtlus. Osadele võib see olla siiski vajalik või vähemalt saab välistada teatud tegurid ja liikuda edasi, sest näitab täpsemalt, kas pole liiteid, endometrioosi, polütsüstilisi munasarju jms.

Sellessuhtes küll jah, on mingil hetkel tegemine õigustatud, et mingid asjad välistada saaks. Kuna mul füüsilisi kaebusi pole (valud, vaheveritsust või ebakorrapärane tsükkel), siis ma tahaks enne, et mingid lihtsamad analüüsid oleksid tehtud. Vereanalüüsidki näiteks, et kontrollida hormoonide olukorda jne. Kindlasti on must have ka mees üle vaadata, enne kui operatsiooni ette võtaks.

Andra

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 05.07 18:42; 05.07 19:25; 05.07 22:41; 07.07 17:05; 03.08 07:24; 03.08 11:24; 03.08 11:25; 03.08 12:42; 03.08 16:41; 03.08 19:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuli triibupüüdjad 2020