Esileht Tööelu, raha ja seadused. Juulist rakenduv maksumuudatus – Omniva

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Juulist rakenduv maksumuudatus – Omniva

Postitas:

Näib, et perekoolikad on siiani Hiinast vaid üliodavat sodi tellinud.

Mida kallist ja head siis sinusugune mitteperekoolikas sealt tellinud on?

Mina, tõelise perekoolikana olen samuti vaid “odavat sodi” telllinud. Millega mul kiiret pole (tarneajad on küll fnng pikad, oota nagu surma oma pakki)

Ja just selliseid asju, mida siin samuti üüakse, aga 10X KALLIMALT.

Ja üliodava sodi siit kohapealt kümnekordse hinnaga ostlemine on minu arvates VEEL RUMALAM MÕTE.

Või tahad sa öelda, et Eestis müüakse vaid Made in Germany tehtud tooteid või?

Tola.

Hiinast ma ei ole tõepoolest iialgi midagi tellinud. Ilmselt põhimõtte pärast ei telliks ka. Küll aga USAst, Kanadast, Austraaliast, pärast Brexitit ka UKst. Mida? Mida iganes leian ja meeldib ning vaja on. Kauba deklareerimises küll midagi üle mõistuse keerukat ei ole siiani kohanud.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:59; 16.04 20:04; 16.04 20:18; 16.04 20:20; 16.04 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näib, et perekoolikad on siiani Hiinast vaid üliodavat sodi tellinud.

Mida kallist ja head siis sinusugune mitteperekoolikas sealt tellinud on?

Mina, tõelise perekoolikana olen samuti vaid “odavat sodi” telllinud. Millega mul kiiret pole (tarneajad on küll fnng pikad, oota nagu surma oma pakki)

Ja just selliseid asju, mida siin samuti üüakse, aga 10X KALLIMALT.

Ja üliodava sodi siit kohapealt kümnekordse hinnaga ostlemine on minu arvates VEEL RUMALAM MÕTE.

Või tahad sa öelda, et Eestis müüakse vaid Made in Germany tehtud tooteid või?

Tola.

Hiinast ma ei ole tõepoolest iialgi midagi tellinud. Ilmselt põhimõtte pärast ei telliks ka. Küll aga USAst, Kanadast, Austraaliast, pärast Brexitit ka UKst. Mida? Mida iganes leian ja meeldib ning vaja on. Kauba deklareerimises küll midagi üle mõistuse keerukat ei ole siiani kohanud.

Tellid siis pigem Kanadast made in china tooteid?  Ka tark mõte ????

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 13:12; 16.04 14:14; 16.04 18:06; 16.04 20:08; 17.04 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näib, et perekoolikad on siiani Hiinast vaid üliodavat sodi tellinud. Tore, kui deklareerimine oma “keerukusega” nüüd selle mõttetu ostlemise lõpetab.

Soovin sulle elamist toimetulekupiiril! Võimaluseta juurde teenida..

Tõesti võimaluseta? Internet näib sul olemas olevat. Kas lubatakse ainult perekooli?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:59; 16.04 20:04; 16.04 20:18; 16.04 20:20; 16.04 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska teha kuvatõmmiseid, mul on kas mingi jama klaviatuuriga või ma lihtsalt pole seda selgeks saanud- olen raske puudega.

Mul tuli praegu selle oma teksti järgi talitades selline pilt

Osad kohad on ära soditud, et teine perekooli kõige õelam perekoolikas ei hakkaks mu lemmikute kallal naaksuma.

Aga sealiha prantsuse moodi, seda tahaks küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on nutitelefon, siis saad teha näiteks pildi arvutiekraanist ja siis selle pildi omale telefonist emaili peale saata. Või messengeri mõnele sõbrale. Siis lähed arvutist oma meiliboxi või avad facebookist messengeri ja laed pildi omale arvutisse ja sealt edasi toimetad edasi.

Selle asemel, et e-mail PDFiks printida…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:59; 16.04 20:04; 16.04 20:18; 16.04 20:20; 16.04 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

79 sendi eest beebile roomamiseks põlvepehmendused. Miks ma peaks maksma 10 euri nende eest??

Issandjumal, vähe sellest, et keegi ostab beebile roomamiseks põlvepehmendusi, need maksavad veel 10 eurot ka või?? 79 senti on ka ülearu makstud.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:25; 16.04 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

</p>

79 sendi eest beebile roomamiseks põlvepehmendused. Miks ma peaks maksma 10 euri nende eest??

<p style=”text-align: center;”>Issandjumal, vähe sellest, et keegi ostab beebile roomamiseks põlvepehmendusi, need maksavad veel 10 eurot ka või?? 79 senti on ka ülearu makstud.

</p>
Aga kes sul keelab oma lapsel kõval kivipõrandal ilma pehmendusteta käputada?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 18:42; 16.04 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näib, et perekoolikad on siiani Hiinast vaid üliodavat sodi tellinud.

Mida kallist ja head siis sinusugune mitteperekoolikas sealt tellinud on?

Mina, tõelise perekoolikana olen samuti vaid “odavat sodi” telllinud. Millega mul kiiret pole (tarneajad on küll fnng pikad, oota nagu surma oma pakki)

Ja just selliseid asju, mida siin samuti üüakse, aga 10X KALLIMALT.

Ja üliodava sodi siit kohapealt kümnekordse hinnaga ostlemine on minu arvates VEEL RUMALAM MÕTE.

Või tahad sa öelda, et Eestis müüakse vaid Made in Germany tehtud tooteid või?

Tola.

Hiinast ma ei ole tõepoolest iialgi midagi tellinud. Ilmselt põhimõtte pärast ei telliks ka. Küll aga USAst, Kanadast, Austraaliast, pärast Brexitit ka UKst. Mida? Mida iganes leian ja meeldib ning vaja on. Kauba deklareerimises küll midagi üle mõistuse keerukat ei ole siiani kohanud.

Tellid siis pigem Kanadast made in china tooteid? Ka tark mõte ????

Ei, need asjad on kõik olnud made in canada. Ja sellepärast tellisingi, et oli ilus, eriline, kvaliteetne jne. Miks need hiina sita tellijad kõiki teisi kuidagi enda tasemele tirida tahavad? Ei, ma ei osta odavat hiina sitta kokku, ei Hiinast ega FB gruppidest, Eesti veebipoodidest ega Koduekstrast. Teiselt poolt maakera endale kummikindaid ja pesulõkse saata lasta on muidugi ajuvabaduse tase omaette.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 12:59; 16.04 20:04; 16.04 20:18; 16.04 20:20; 16.04 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näib, et perekoolikad on siiani Hiinast vaid üliodavat sodi tellinud. Tore, kui deklareerimine oma “keerukusega” nüüd selle mõttetu ostlemise lõpetab.

Mina tellin näiteks telefoni kaasi…..

Pesulõkse tellida Hiinast, andke andeks – see on jabur ja keskkonnavaenulik. Tuleks hakata mõtlema, millist maailma oma lastele edasi tahate anda, see on palju olulisem kui ükski laudlina või telefonikaas.

Sinu pesulõksud on siis kõik eranditult kodumaine toodang?

Vahe on selles, kuidas kaup liigub. Poodidesse tuuakse hulgi laevaga kaupa. Eraisiku pakikesed tulevad lennureisiga, mis on kõige suurem saastaja. Euroopasse ametlikult toodud kaupadel on kontroll, otse tellides võid saada mürgiseid tooteid jms ka. Eriti ei ostaks ma ühtki asja beebile sealt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu pesulõksud on siis kõik eranditult kodumaine toodang?

Mina võin öelda, et ostsin viimati paki pesulõkse ehk 15 aastat tagasi, poest. Puust pesulõksud, muudkui kasutan. Seda, kas need kodumaised on, ei oska öelda. Ja kui ka midagi peaks juhtuma, siis poest saab uued, ausalt öeldes, ei tuleks mulle vist netipood sellise asja puhul pähegi. See selleks.

Tahtsin ka seda öelda, et just üleeile pandi ekslikult minu postkasti naabri saadetised, 7 10×10 cm pakikest, mis kaugelt saadetud. Igas pakis ilmselt mingi väike vidin, paksult kilepakendis, kilepaberis jne, teate küll. Ja see on päris masendav, päriselt ka. Kohutav prügistamine.

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

79 sendi eest …

70 senti 2 tükki…

Miks ma peaks maksma??

See hindade üles lugemine…
Asi ei ole ainult rahas.
Üks Kägu küsis õigesti. Millise maailma oma lastele tahame jätta, sina oma beebile?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 08:20; 17.04 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas siis tolliametnikud hakkavad ükshaaval neid paarieuroseid deklaratsioone läbi vaatama, et mõnekümne sendi kaupa makse koguda? Lisaks muud töötajad – omnivas tuleb ka ju üks etapp juurde siis nende pakkidega majandamise juures? Ei tundu mõistlik eriti, see 22 eur oligi minu meelest üsna mõistlik piir, milles väiksemate, alla 5 euroste summadega majandamine pole seda väärt.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:58; 17.04 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin ka seda öelda, et just üleeile pandi ekslikult minu postkasti naabri saadetised, 7 10×10 cm pakikest, mis kaugelt saadetud. Igas pakis ilmselt mingi väike vidin, paksult kilepakendis, kilepaberis jne, teate küll. Ja see on päris masendav, päriselt ka. Kohutav prügistamine.

Nojah, 7 pakki on ehk juba kahtlaselt palju, aga mõnel juhul on küll minu meelest loodussäästlikum vajalik asi internetist tellida. Näit. meil oli hiljuti vaja vahetada dushikabiini ukse rullikuid, kabiin on juba u 10 aastat vana ja sobivaid rullikuid siin lihtsalt ei müüdud, sõitsin neid otsides isegi mitu poodi läbi. Õnneks aliexpressist sain ja ei pidanudki tervet dushikabiini välja vahetama. Oma vanale telefonile uute kaante ostmisel olin juba targem, kui esimesest poest ei saanud, ei hakanud rohkem ringi sõitma ja tegin kohe tellimuse. Internetist tellides ei kuluta ma aega ja bensiini, ja kui ma juba tellin, siis pole minu meelest küll vahet, kas otse Hiinast või kohaliku vahendaja kaudu Hiinast, ühtmoodi pakituna tulevad nad ikka.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 10:58; 17.04 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

79 sendi eest …

70 senti 2 tükki…

Miks ma peaks maksma??

See hindade üles lugemine…

Asi ei ole ainult rahas.

Üks Kägu küsis õigesti. Millise maailma oma lastele tahame jätta, sina oma beebile?

Ära räägi palun kõigi eest, mõne jaoks on asi vägagi rahas. On ikka vahe sees, kas ma ostan siit nt telefonikaaned 15€ eest või tellin Alist 5€ga. Ja see on veel päris tagasihoidlik näide hinnavahest. Aga 10€ mis mul tänu sellele alles jääb on nt 2 päeva söögiraha, mõne jaoks jah tõesti ei midagi. Seejuures on mul sellest “millise maailma me endast maha jätame” täiesti ükskõik, kauplustesse saabuvad ka need asjad täpselt samamoodi kilesse pakendatult.

Aga mainin ka seda, et mina nii palju kui võimalik siis enamus kilepakendeid taaskasutan (need mille sees Alist või mujalt tellitud kaup saabub), kui netis nt lasteriideid vm asju müün, siis lähevad kõik pakendamisel uuesti käiku.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.04 13:12; 16.04 14:14; 16.04 18:06; 16.04 20:08; 17.04 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära räägi palun kõigi eest, mõne jaoks on asi vägagi rahas.

Palun, ma ei räägigi. Ja ma ütlesin nimme “ainult”, mis tähendab, et rahas osa asjast ikka arusaadavalt on.
Aga paljud Ali-tellijatest ei mõtle ÜLDSE selle peale, mis kaasneb. Sa käitud väga eeskujulikult kilepakenditega nii toimetades. See eelnev, kes sendihindu üles luges, isegi ei maininud poole sõnagagi midagi muud peale hinna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 08:20; 17.04 17:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Juulist rakenduv maksumuudatus – Omniva