Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuni triibupüüdjad 2019

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 618 )

Teema: Juuni triibupüüdjad 2019

Postitas:

Gloriosa, see ei ole imelik, kui mitme viljatusravi arsti juures käiksid. Mina olen nii teinud. Muidu ikka alati ITK-s olnud, aga nüüd käisin ka Nova Vitas konsultatsioonil ja ka Pelgus..Jah, Pelgus tundsin ennast juba üsna tobedalt, et kõik analüüsid on ju tehtud ja mida siis teine arst peaks teisiti oskama öelda, aga samas olen igalt arstilt mingeid erinevaid pisikesi nippe või võimalusi kuulnud. Jään endiselt ITK-s käima (sh vastab minu arst alati väga kiiresti e-maili teel), kuid kui vaja, teen mingeid uuringuid või protseduure ka nt Nova Vitas (nagu mees hiljuti tegi Halospermi testi).

Ilussuvi, kas tohib küsida, kes Su arst ITK-s on? Mina ka ITK-s ja arst on dr Rass.

Liblikas

Mul ka teiega sarnane diagnoos – endo ja ov puudulikkus. Käin ITKs Erlangi juures, on väga hea ja kõik uuringud ja ravi olnud kiired ja Väga põhjalikud, soovitan

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teie, kes te olete arstil rohkem ultrahelis käinud, kas see oleks mõnus lahendus nt käia OV-paiku ultrahelis ja siis küsiks arstilt juhiseid, et millal võiks nüüd kindlasti panustada?

Poleks iial arvanud, et seks võib olla selline saladuslik stressitekitaja ja dealbreaker, üldse ei naudi sellist protsessi. Tahaks vähem seksida ????

Saame mehega mõlemad aru, et kui me niiama oma tavapärase tempoga jätkaksime triibu püüdmist, siis ei kujuta ette, kaua veel siis läheks.

Tahaks nagu mingit abi ja mõtlesin ultraheli peale…

Egas see ov paiku arstil käimine suht mõtetu sellesuhtes, et ega arst ka pàris täpselt ei tea millal, ütleb orienteeruvalt näiteks : homme on, aga reaalis hoopis üle/üleülehomme … sest arst ütleb ov aja selle järgi kui suur folliikul on ja päevas kasvab keskmiselt umbes 2mm ,kui uh ajal on näiteks folliikul 15mm ja et kahe päeva pärast umbes on ov, AGA see on ka individuaalne,mõnel aga kasvsb vähem/rohkem päevas. Muidugi ka see mis suuruses folliikul on, kui ov toimub. Norm oli 20-22 mm vist kui ma ei eksi.

Lihtsam ov teste ja 2x päevas. Mina uus tsükkel kavatsen nii teha????

Nõus Blonduga, et lihtsam ov teste teha. UH ütleb ainult, et kas on lootust või mitte (folliikuli suurus) või juba liiga hilja (on tekkinud kollakeha), testidega saad aga teada, kuhu seksi ajastada. Kui tahad rohkem kindlustunnet selle kohta, kas ovulatsioon reaalselt lõpuks toimus või ei, siis palu arstilt progesterooni määramist verest ca nädal peale ovulatsiooni. Sest ovulatsiooniaegne UH ega ov testid tegelikult sajaprotsendiliselt ei näita, kas pauk (folliikuli lõhkemine -> kollakeha teke) reaalselt ka ära käis või ei.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis küsimus, milleks see ananassimahl hea on ???? ise ka hakkasime triipe püüdma nüüd (esimene laps peagi aastane) ja sooviks neid triipe varsti näha ????

Jälgin seda teemat siin maikuust saati ja hoian teile kõigile pöialt, et need rasvased triibud tuleksid ☺️

Ananassimahlast on ka siin nii palju juttu olnud, isegi eelmine kuu. Ma vist isegi jagasin mingit linki eelmine kuu uuesti, mida olin jaganud eelnevalt.

Seal kasulikud ained sees.

Jagan veel korra ühte artiklit ????

https://perejakodu.delfi.ee/rasedus/seda-peaks-teadma-iga-naine-toiduained-mis-aitavad-kaasa-rasestumisele?id=75914333&page=4

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu1, ma vist maikuu püüdjates kirjutasin sellest. Aga jah, see ongi selle loo kõige kurvem osa, et meil mõlemal on näidud korras. Ja seetõttu ongi jäänud lauale seletamatu viljatus. Ja see teeb selle minu jaoks vaimselt väga raskeks, sest ma kardan jätkuvalt, et asi on siiski minus. Äkki on mingi asi, mida ei ole leitud veel, sest midagi ju peab olema, et jätkuvalt rasedust ei ole tekkinud.

Edit: Jaa, loomulikult ei jää midagi muud üle, ma olen sellega juba arvestanud. Lihtsalt selle IVF-ga ma kardan samuti seda, et äkki ei toimi ka see mul. Äkki ma olen üks neist, kes lihtsalt ei jäägi rasedaks. Puhas mõte sellest toob juba pisarad silma.

Gloriosa

Kui võimalus on mine naudi head ilma(muidugi kui meeldib päike????)
Küll päike pisarad kuivatab ja saad meele rõõmsaks☺️

Tean, et see on raske. See on väga tuttav tunne. Enne eelmise sügise emakavälist olime triipe püüdnud 1,9 aastat!! Pikk eksole. Seda masundust oli oioioi kui palju.
Aga oppa mis üllatas , jh triibud tulid, mis oli hea. Aga mis edasi… las see teema olla????

Siiralt loodan, et triibud tulevad ja lasevad ennast üllatada????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gloriosa – Eks tihti olegi sellisel juhul asi pigem siiski naises (nii kurb kui see ka poleks) ja mitte mingi füüsiline viga, vaid ikka emotsionaalne. See küll hästi nõme, mida öelda ja tahaks isegi nii mõnelgi hambad kurku selle peale lüüa (suudan ennast siiski talitseda ???? ), aga paraku eks selle lootmise ja ootamisega tekitame endale stressi juurde ja ilmselt sellepärast arst ka arvab, et kui juba IVF aeg kirjas, siis nii mõnigi naine justkui rahuneb ja võtab alateadlikult vabamalt ega püüa elueest enam rasestuda, mis soodustabki lõpuks hoopiski iseeneslikku rasedust. Alati see muidugi ei ole nii, vaid just vastupidi, et naine üritab elueest pingutada, et enne protseduure ikka ise hakkama saada ja siis ei teki seda n-ö rahufekti, mida rasedus tihti ootab.

Ma ei ütle sellega, et ära stressa ja plaaplaa – tean, see suht pointless, mida öelda ja võimatu saavutada: kui mõte ikka peas, siis loomulikult ootad ja loodad… Mina ise samamoodi. Pigem tahan Sulle soovida tugevat närvi! Suvi ootab ees, puhkused jne, hoian pöidlaid, et Su keha suvemeeleolus leiab aega lõdvestuda ja unustab võidelda rasestumise vastu ???? Soovin sama ka iseendale ja kõigile teistele siinsetele hullukestele! ????

Elli-Ly

Njh nii see on. Ega see ongi nii. Sa võid sundida ennast ala ei mõtle ei stressa jne see kõik on faa-faaa???? see ei toimi. Ja eks ikka on aegu olnus kui nii hullusti üle ei mõtle jne. AGA aga jääb AGAks????
Ma isegi sobrasin siin hetk tagasi ajusoppis…. et kui olime üritanud 1,9 aastat, et mis ma enne seda teisiti tegin…???? kasvõi ala kuu aega näiteks???? ütitan veel mõelda. See , et ühe korra ( enne seda ei olnud alkot aasta tarbinud, samuti ka mees) sept lõdvaks lasin( mõned koksid jõin) mitte mees , et see triibud tõi, ei usu. Triibud tulid oktoobris. Puhatud sa ka hästi, sest suvi oli super????
Ma üritan veel mõelda ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Triplet, miks otsustasid ananassimahla jooma hakata just ENNE OVi? Ma mõtlen, et siin läbi käinud, et PEALE hoopiski. Ma nüüd olen üsna uudishimulik ja tekkis ka kohe mõte, et ehk peaks samuti hoopis reedest umbes tarvitama hakkama (OV võiks kõigi eelduste kohaselt olla E-T, kuigi äpp topib teda palju kaugemale), kuniks siis positiivse OV testini? Ja kas Sa siis jõidki u 3 tassi päevas? ???? Kas Sa tegid midagi ka peale OVi?

Ütleme nii, et ma võin ju katsetada. Kui peaaegu aasta jooksul pole õnnestunud, siis katsetamine halvemaks olukorda ju ikka ei tee: halvimal juhul jääb tulemus samaks, mis kõikidel eelnevatel tsüklitel, parimal juhul saangi lõpuks oma triibud kätte ????

Hetkel ei meenu, kaua Sa lõpuks püüdsid, enne kui oma triibulised kätte said?

Elli-Ly

Elli-Ly, ma kusagilt lugesin,et just enne OV peaks jooma,et tekiks seda lima rohkem. Vot seda tean,et märsti triibupüüdjates oli sellest ka juttu aga lisaks lugesin kusagilt netist. Kuna seda OV-le omast munavalget venivat lima mul kunagi pole tekkinud siis mõtlesingi,et äkki sellepärast ei õnnestugi rasestuda. Peale ananassimahla joomist tekkis tohutult seda lima,esimest korda selle aja jooksul ning õnnestus ka rasestuda sel korral. Ma ei tea,äkki lihtsalt kokkusattumus. Peale OV-ei teinud mitte midagi. Alates 2018 veebruarist ei kasutanud kaitsevahendeid ja rasedaks ei jäänud. Selle aasta jaanuaris siis hakkasin OV teste kasutama, kuna arvasin et ju siis valedel aegadel koguaeg askeldanud,et pole rasedaks veel jäänud.

Triplet

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 21:11; 05.06 12:27; 05.06 12:41; 05.06 20:42; 06.06 11:05; 19.06 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kallid kaasvõitlejad!

Ilussuvi – aitäh info eest. Poleks ma siin sellest kirjutanud, polekski teadnud, et tuleb siis mehel laboris öelda, et ka IVF analüüsid võtta. Väga hea, et mainisid. Nii siis esmaspäeval toimetamegi. See foorum on ikka väga kasulik siin, sest ongi nii, et isegi haiglate poolt on segadust – seega siin rääkides saab asjadele selgust juurde.

Valulikest rindadest – minul on pea-aegu igal tsüklil umbes 7-12 päeva rinnad kohutavalt valusad peale OV-d (see on siis umbes DPO2-DPO14) kuni menstruatsiooni alguseni. Ja mitte ainult valusad, vaid nad muutuvad ka nii suureks, et mul on neid raske mahutada oma tavapärastesse rinnahoidjatesse ja riietesse. Mul on varutud spetsiaalselt suurema korvi numbriga rinnahoidjad neiks päeviks. Ütleme nii, et see on suht vaevarikas periood minu jaoks. Vahepeal, nii paar korda aastas on olnud ka nii, et rindade valu ei teki. Lugesin, et kui rinnad muutuvad väga valusaks, siis see tähendab, et oli ovulatoorne tsükkel. Seda kinnitavad ka minu viimasel kolmel tsüklil tehtud positiivsed OV testid. Minu jaoks tuju langeb alati seal DPO4-DPO5, kui rinnad hakkavad valulikkust tunda andma, siis justkui tundub kõik samamoodi nagu igal tsüklil – kui rasedust pole eelnevalt selliste ilmingutega tekkinud ja siis juba “kardangi”, et ka seekord ka ei teki.

Ovulatsioonist ja OV testidest. Mina ei teadnud enne, mida tähendab OV tundmine, kui olin tarvitanud ovulatsiooni genereerimiseks arsti poolt välja kirjutatud Letrozole tablette. Nende tarvitamise käigus “õppisin ära”, mis tunne see on, kui ovulatsioon toimub. See on mul selgelt meeles – minul on see selline mullitav, kergelt gaase või kõhulahtisust meenutav valu, mis kestab väga konkreetse aja.

3 kuud tagasi võtsin appi ka ovulatsioonitestid ja esimese testi tegin siis tsükli sellel päeval, kui sedasama valu tundsin. Ja nagu eeldasingi – test selgelt positiivne sel samal valuga päeva õhtul. Seega, OV testid saab toimima minu hinnagul kõige paremini koos teiste tunnuste jälgimistega. Voolust ma ise ei saa lugeda tunnuseks, sest mul puudub see kõikidele teada-tuntud “munavalgevoolus” – midagi sellist minul lihtsalt ei esine. Eelnevad kaks kuud aga tegin nii, et nii kui fertiilne aken avanes, hakkasin tegema OV teste ülepäeviti (triip tumenes järjest) ja samal ajal “ootasin” seda tuttavat valu. Kui valu tuleb, siis teen sama päeva õhtul ka testi juhul, kui see sattus mittetestitava päeva peale.

Selliselt olen on positiivse OV testi nüüd igal kuul kätte saanud viimase kolme tsükli jooksul ja OV päev on kindlalt teada. Oleme siis panustanud enamasti enne OV päeva üle-päeviti ja vahel ka 1 päev järgi igaks juhul. Samuti olen teinud ka ühel tsüklil OV testi peale OV päeva, et olla kindel LH vähenemises ja nii see on ka olnud. Benu apteegi Livsane OV testid (5 tk pakis, max 10 eur) on ideaalsed minu hinnangul. Minul on kulunud ühe tsükli jaoks sealt 3-4 tk.

Kukijamuki – kui teil muidu on keskmine tax 4 korda kuus vahekorda, siis sel kuul olete küll väga tublid olnud (tegite terve kuu panuse ühe nädala jooksul lausa!). Minul on FLO äpis kirjas eelmise kuu kohta taaskord 8 vahekorda. Nii et see ongi meie kuu keskmine. Aga tunnistan, et see kohustuslik seks ülepäeviti fertiilse akna ajal ei ole kohustusena tegelikult hea. Kuna mul endal hetkel CD12 ja selle “kohustuse” järgi oleksime eile pidanud vahekorras olema, siis eile feilisin sellega täiega. Jätsime selle seksimise jälle hilisõhtu peale ja kuna olime pikast päevast nii väsinud, siis lihtsalt vajusin unne voodisse minnes. Väike tagavara plaan oli ka hommikul varem ärgata ja siis asjatada, aga ärkasime vaid 15 minutit varem ja selline kiirustades tehtud kähkukas, et lihtsalt kalendrisse linnuke kirja saada, tundub ka vale. Seega jätsime ära. Vaatame, mis tänane ja järgnevad päevad toovad. Tahaksime ju ikkagi nautida teineteist nii, et ei peaks kuhugi kiirustama ega väsimusega samal ajal võitlema. Muidu me nagu ei suuda rõõmustada sellise seksi üle.

Triplet – seksimise kellaaeg. Väga huvitav, see on ka minul probleemiks, et kipume seksima hilisöösel selle asemel, et seda teha nt juba töölt tulles. Et rasestusid just varasemal kella-ajal seksides on üks huvitav tähelepanek, mille ma panen omale kõrva taha ja püüan praktikasse viia. Ananassi tarbimine enne ovulatsiooni – jälle väga huvitav. Mul üks ananass kodus olemas ja nüüd tahangi selle koha ära süüa, sest ovulatsioon tulemas lähipäevil. Hea, et infot jagasid ????

Kõigile põnevaid aegu ja puhast armatsemist mehega!

Mul endal kuidagi selline heas mõttes minnalaskmise, vaba ja “suva” tunne. Kuna arstid on niikuinii öelnud, et meil loomulikul teel rasestumine ei ole võimalik, siis igasugune “punnitamine” asjatu ja naudimegi lihtsalt seksi, teineteist, elu ja suve.

Kõike kaunist!

Liblikas

Liblikas, ma leidisn üles selle artikli osa kus oli kirjas selle ananassi söömise kohta enne OV-d. Mina küll jõin seda Pure mahla aga andis sama tulemuse.

Kes inglise keelest saab aru,siis panen lõigu siia alla:

Pineapple can also increase the quantity and quality of cervical mucus. Cervical mucous is the slippery, stretchy substance that keeps sperm nourished and mobile on their journey to the egg during your most fertile time of the month.

Sperm often die off in the acidic vaginal canal within the first 12 hours. However in the alkaline cervical fluid conditions that occur around ovulation, sperm can often survive for 5 days or longer. Some internet sources warn against eating pineapple too early in your cycle because of the fruits known acidity. Although pineapple is acidic outside of the body, once it passes the stomach it actually become alkaline in the small intestine and would help to alkalize the vaginal canal. A proper pH balance in your body and vaginal canal not only nourishes sperm, but also contributes to overall health. To further balance the pH in your body, reduce alcohol, coffee, sugar and refined grain products.

How much & when to eat?
The pineapple core is the most concentrated source of bromelain.

Cut a whole pineapple in 5 slices widthwise, and remove the core from each section.

An egg lives for only 12-24 hours, but sperm can live up to 5 days in a woman’s body. So consume one section of the core 4 days prior to ovulation and on the day of ovulation.

Triplet

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 21:11; 05.06 12:27; 05.06 12:41; 05.06 20:42; 06.06 11:05; 19.06 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lugeda selle ananassimahla kohta, siis on kõike enne ja pärast ov-d. Üks koht soovitab naa ja teine nii. Lihtsam terve tsükkel juua????

Rohkem liigub infot , et peale ov juua????

Meie Vapper ka tarbis peale ov kõvasti ananassimahla. Ja ka juttu sellest märtsi teemas????

Mis ja kuidas kellegile. Võis olla juhus , võis aidata, nii sind, kui ka Vapprat. Reaalselt ei tea me keegi, mis aitas. Jh kui sina räägid , et voolus muutus, siis võiks proovida teine kord ka enne juua, ega see paha tee????
Elli-Ly hakkab juba katsetama???? tal kohe ov ukse ees. ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kallid kaasvõitlejad!

Ilussuvi – aitäh info eest. Poleks ma siin sellest kirjutanud, polekski teadnud, et tuleb siis mehel laboris öelda, et ka IVF analüüsid võtta. Väga hea, et mainisid. Nii siis esmaspäeval toimetamegi. See foorum on ikka väga kasulik siin, sest ongi nii, et isegi haiglate poolt on segadust – seega siin rääkides saab asjadele selgust juurde.

Valulikest rindadest – minul on pea-aegu igal tsüklil umbes 7-12 päeva rinnad kohutavalt valusad peale OV-d (see on siis umbes DPO2-DPO14) kuni menstruatsiooni alguseni. Ja mitte ainult valusad, vaid nad muutuvad ka nii suureks, et mul on neid raske mahutada oma tavapärastesse rinnahoidjatesse ja riietesse. Mul on varutud spetsiaalselt suurema korvi numbriga rinnahoidjad neiks päeviks. Ütleme nii, et see on suht vaevarikas periood minu jaoks. Vahepeal, nii paar korda aastas on olnud ka nii, et rindade valu ei teki. Lugesin, et kui rinnad muutuvad väga valusaks, siis see tähendab, et oli ovulatoorne tsükkel. Seda kinnitavad ka minu viimasel kolmel tsüklil tehtud positiivsed OV testid. Minu jaoks tuju langeb alati seal DPO4-DPO5, kui rinnad hakkavad valulikkust tunda andma, siis justkui tundub kõik samamoodi nagu igal tsüklil – kui rasedust pole eelnevalt selliste ilmingutega tekkinud ja siis juba “kardangi”, et ka seekord ka ei teki.

Ovulatsioonist ja OV testidest. Mina ei teadnud enne, mida tähendab OV tundmine, kui olin tarvitanud ovulatsiooni genereerimiseks arsti poolt välja kirjutatud Letrozole tablette. Nende tarvitamise käigus “õppisin ära”, mis tunne see on, kui ovulatsioon toimub. See on mul selgelt meeles – minul on see selline mullitav, kergelt gaase või kõhulahtisust meenutav valu, mis kestab väga konkreetse aja.

3 kuud tagasi võtsin appi ka ovulatsioonitestid ja esimese testi tegin siis tsükli sellel päeval, kui sedasama valu tundsin. Ja nagu eeldasingi – test selgelt positiivne sel samal valuga päeva õhtul. Seega, OV testid saab toimima minu hinnagul kõige paremini koos teiste tunnuste jälgimistega. Voolust ma ise ei saa lugeda tunnuseks, sest mul puudub see kõikidele teada-tuntud “munavalgevoolus” – midagi sellist minul lihtsalt ei esine. Eelnevad kaks kuud aga tegin nii, et nii kui fertiilne aken avanes, hakkasin tegema OV teste ülepäeviti (triip tumenes järjest) ja samal ajal “ootasin” seda tuttavat valu. Kui valu tuleb, siis teen sama päeva õhtul ka testi juhul, kui see sattus mittetestitava päeva peale.

Selliselt olen on positiivse OV testi nüüd igal kuul kätte saanud viimase kolme tsükli jooksul ja OV päev on kindlalt teada. Oleme siis panustanud enamasti enne OV päeva üle-päeviti ja vahel ka 1 päev järgi igaks juhul. Samuti olen teinud ka ühel tsüklil OV testi peale OV päeva, et olla kindel LH vähenemises ja nii see on ka olnud. Benu apteegi Livsane OV testid (5 tk pakis, max 10 eur) on ideaalsed minu hinnangul. Minul on kulunud ühe tsükli jaoks sealt 3-4 tk.

Kukijamuki – kui teil muidu on keskmine tax 4 korda kuus vahekorda, siis sel kuul olete küll väga tublid olnud (tegite terve kuu panuse ühe nädala jooksul lausa!). Minul on FLO äpis kirjas eelmise kuu kohta taaskord 8 vahekorda. Nii et see ongi meie kuu keskmine. Aga tunnistan, et see kohustuslik seks ülepäeviti fertiilse akna ajal ei ole kohustusena tegelikult hea. Kuna mul endal hetkel CD12 ja selle “kohustuse” järgi oleksime eile pidanud vahekorras olema, siis eile feilisin sellega täiega. Jätsime selle seksimise jälle hilisõhtu peale ja kuna olime pikast päevast nii väsinud, siis lihtsalt vajusin unne voodisse minnes. Väike tagavara plaan oli ka hommikul varem ärgata ja siis asjatada, aga ärkasime vaid 15 minutit varem ja selline kiirustades tehtud kähkukas, et lihtsalt kalendrisse linnuke kirja saada, tundub ka vale. Seega jätsime ära. Vaatame, mis tänane ja järgnevad päevad toovad. Tahaksime ju ikkagi nautida teineteist nii, et ei peaks kuhugi kiirustama ega väsimusega samal ajal võitlema. Muidu me nagu ei suuda rõõmustada sellise seksi üle.

Triplet – seksimise kellaaeg. Väga huvitav, see on ka minul probleemiks, et kipume seksima hilisöösel selle asemel, et seda teha nt juba töölt tulles. Et rasestusid just varasemal kella-ajal seksides on üks huvitav tähelepanek, mille ma panen omale kõrva taha ja püüan praktikasse viia. Ananassi tarbimine enne ovulatsiooni – jälle väga huvitav. Mul üks ananass kodus olemas ja nüüd tahangi selle koha ära süüa, sest ovulatsioon tulemas lähipäevil. Hea, et infot jagasid ????

Kõigile põnevaid aegu ja puhast armatsemist mehega!

Mul endal kuidagi selline heas mõttes minnalaskmise, vaba ja “suva” tunne. Kuna arstid on niikuinii öelnud, et meil loomulikul teel rasestumine ei ole võimalik, siis igasugune “punnitamine” asjatu ja naudimegi lihtsalt seksi, teineteist, elu ja suve.

Kõike kaunist!

Liblikas

Liblikas, ma leidisn üles selle artikli osa kus oli kirjas selle ananassi söömise kohta enne OV-d. Mina küll jõin seda Pure mahla aga andis sama tulemuse.

Kes inglise keelest saab aru,siis panen lõigu siia alla:

Pineapple can also increase the quantity and quality of cervical mucus. Cervical mucous is the slippery, stretchy substance that keeps sperm nourished and mobile on their journey to the egg during your most fertile time of the month.

Sperm often die off in the acidic vaginal canal within the first 12 hours. However in the alkaline cervical fluid conditions that occur around ovulation, sperm can often survive for 5 days or longer. Some internet sources warn against eating pineapple too early in your cycle because of the fruits known acidity. Although pineapple is acidic outside of the body, once it passes the stomach it actually become alkaline in the small intestine and would help to alkalize the vaginal canal. A proper pH balance in your body and vaginal canal not only nourishes sperm, but also contributes to overall health. To further balance the pH in your body, reduce alcohol, coffee, sugar and refined grain products.

How much & when to eat?

The pineapple core is the most concentrated source of bromelain.

Cut a whole pineapple in 5 slices widthwise, and remove the core from each section.

An egg lives for only 12-24 hours, but sperm can live up to 5 days in a woman’s body. So consume one section of the core 4 days prior to ovulation and on the day of ovulation.

Triplet

Jaap???? proovib siis enne????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu – Elli-Ly on maru kannatamatu ja tahakski kohe kõigega algust teha, aga paraku Flo hindab OV ajaks alles järgmist kolmapäeva. Ma ise arvan, et vast E või T on 😀 Aga jap, ilmselt reedest hakkan mahla jooma.

Ma sööks heameelega päris ananassi, aga mul keel on väga jube ja lõhenenud justnimelt ananassisöömisest (sõin ükskord niimoodi, et kui aru sain, et keel veritseb, oli juba hilja – keel veritses veel päris korralikult pool tundi hiljemgi. Ja mitte lihtsalt kerge marrastuse moodi vms, vaid ikka nii, et iga natukese tagant pidin suud verest tühjaks loputama – sorri, kui liiga palju informatsiooni 😀 ).

Igaljuhul tänud Triplet info eest! 🙂

Elli-Ly

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liblikas, seda ma arvasin, et hõiskasin liiga vara, et talutav valu on. Organism näitab nüüd järjest rohkem, et ei ole midagi talutavat selles. Valu järjest süveneb ja vaikselt tahab pilti kotti visata, lisaks käib pea ringi, üle kere käivad aeg-ajalt kuumalained ja kergelt iiveldab. Selline klassikaline CD1.. Tundub, et enam ei aita valuvaigisti ka..

Gloriosa

Proovi Dolmeni (2tk) ja NoSpa (3tk) korraga.
Kui juba valud suured siis nii kiirelt ei aita. Hakkab mõjuma tunni kahe pärast.
Aga minul muud ei aitagi nende valudega. Iga nelja tunni tagant sama doos. Kui hiljaks jään siis kahetsen.

Edit: olen Triibukas27

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 16:46; 05.06 13:16; 25.06 12:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liblikas, seda ma arvasin, et hõiskasin liiga vara, et talutav valu on. Organism näitab nüüd järjest rohkem, et ei ole midagi talutavat selles. Valu järjest süveneb ja vaikselt tahab pilti kotti visata, lisaks käib pea ringi, üle kere käivad aeg-ajalt kuumalained ja kergelt iiveldab. Selline klassikaline CD1.. Tundub, et enam ei aita valuvaigisti ka..

Gloriosa

Huh, kahju, tean, mida tunned. Mul täpselt samad tunnused CD1 ajal. Põhiline asi, mida ma suurte valude ajal kipun ära unustama, on see, et need mööduvad ja kõik läheb jälle õige pea paremaks. Seda tuleb endale võimalusel valu ajal meelde tuletada, sest see valu tekitab sellise tunde nagu hakkaks ära surema ja et pole lootustki, et läheb paremaks. Aga tegelikult see nii ei ole – peagi on jälle kindlasti parem ja tavaliselt suurt valu läheb enesetunne veel eriti heaks.

Ja mis veel. Minul aitas ka see, kui teadlikult hingasin mõttes läbi emaka, nii et emaka lihaseid lõdvestada. Ilmselt on Sul ka emaka krambid. Seega tuleb mõttes lõdvestada end sealt allkorruselt ja siis ka lihased lõdvenevad natuke ja valu leevendub.

Mul on ka tihti surmahirm seoses nende valudega. Aitab see, kui kinnitada endale, et ma ei sure ära, ei kaota teadvust, ei kuku kokku jne. See olukord on vaimselt väga raske. Tuleb läbi minna sellest raskusest ja siis hakkabki taas parem. Igal juhul pai Sulle ning rahulikku meelt.

Siin veel mainiti tablettide võtmist. Ma ise pole julenud suukaudseid võtta, sest varasemalt oksendasin need välja. Arst kirjutas mulle kunagi ka küünlad, aga need eriti midagi ei aidanud, seega ei näinud neid mõtet toppida. Kunagi sai ka kiirabis käidud pidevalt selliste hoogude ajal, aga sellega on nii, et saad süstid tagumikku ja võib olla ka tilguti alla, aga samas kui valuhood mööduvad tihti juba paari tunni pärast, siis ei ole mõtet end solgutada kuskil haiglates ja EMOdes igal tsüklil.

Triibukas27, kas vaevled samasuguste valude käes?

Liblikas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 42 korda. Täpsemalt 02.06 23:41; 03.06 12:37; 03.06 12:42; 03.06 14:25; 03.06 16:05; 03.06 17:24; 04.06 12:10; 04.06 12:33; 05.06 09:40; 05.06 09:56; 05.06 10:07; 05.06 13:50; 06.06 10:16; 07.06 08:22; 08.06 12:40; 08.06 12:42; 08.06 12:48; 10.06 09:12; 10.06 14:17; 11.06 08:15; 11.06 08:49; 12.06 13:35; 13.06 09:58; 13.06 13:46; 14.06 10:32; 14.06 12:47; 14.06 13:19; 15.06 13:54; 16.06 13:54; 17.06 14:31; 17.06 15:16; 18.06 08:45; 18.06 10:20; 19.06 10:18; 19.06 15:02; 19.06 16:36; 20.06 08:52; 20.06 11:17; 20.06 16:18; 25.06 16:07; 27.06 09:12; 30.06 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algavad valud päevadega ja lõppevad päevadega.
Valutab vaskult kõht ja alaselg. Nagu keegi torkaks raud lati minust läbi ja siis songib sellega minu sees.
Sellised valud,et ei saa ei pikutada,ei kõndida,ei istuda.
Ei aita kuumaveekott ega võimlemine/venitamine. Isegi mitte teipimine(selja valude jaoks).
Tavalised valuvaigistid ega ka arsti kirjutatud valuvaigistid.
Olen käinud LAP-il aga ei midagi. Miskit mul viga ei ole ja arstid laiutavad käsi.
Seniks kui ema ütles. Aga proovi neid koos. Ja ainult koos. Ja selles koguses.
Ja volaaa. Ime sündis. Ma saan elada. Seni kuni rohtu jätkub või olen unustanud võtta.
Aga reeglina ma ei oota et need hullud valud kohal. Vaid kui tunnen juba,et hakkab vaikselt tuikama võtan rohud sisse.
Ühesõnaga juba ennetavalt. Kui aga oodata kuni valud hulluks lähevad(mul on juhtund et rohud otsas) siis peale esimest doosi läheb kaks tundi et enam ei tunneks valu aga samas tuikama jääb. Ja siis võtan uuesti sama koguse. Ning tunnipärast on elu ilus ja ei saa arugi et päevad on 😀

Aga ükskord mees vigises. Et söön liiga palju neid rohtusid. See pole normaalne ja blablablaa. Tema palvel kannatasin ööpäeva. Ja siis sai ta ise aru,et nii pole normaalne. Ning läks tõi apteegist rohtu 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liblikas, seda ma arvasin, et hõiskasin liiga vara, et talutav valu on. Organism näitab nüüd järjest rohkem, et ei ole midagi talutavat selles. Valu järjest süveneb ja vaikselt tahab pilti kotti visata, lisaks käib pea ringi, üle kere käivad aeg-ajalt kuumalained ja kergelt iiveldab. Selline klassikaline CD1.. Tundub, et enam ei aita valuvaigisti ka..

Gloriosa

Proovi Dolmeni (2tk) ja NoSpa (3tk) korraga.

Kui juba valud suured siis nii kiirelt ei aita. Hakkab mõjuma tunni kahe pärast.

Aga minul muud ei aitagi nende valudega. Iga nelja tunni tagant sama doos. Kui hiljaks jään siis kahetsen.

Edit: olen Triibukas27

Dolmen on hea rohi jaa. Seda siis kuniks pp mitte ei alga. Siis mitte tarbida. Seda teate isegi????

Samuti olen võtnud ka Solpadeini’i, see on ka hästi aidanud. Kunagi enne teist sünnitust olid vahest valulikyd tsüklid, korra, kaks aastas. Aga valul ja valul on vahe küll. See mida teie kogete/kirjeldate tundub päris õõvastust tekitav???? kuidas mingi haigus(endo) tekitab nii valusid, kas sellest, et limaskesta on liiga palju ja nö pp ajal piltlikult öeldes rebib seda lahti? Ma kujutan seda nii ette????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reiwa ja teised, kes kommenteerisid mu küsimusi/hämminguid, aitäh vastuste eest.
Progesterooni määratud aprillis CD22 ja kõik okidoki, siis nägi arst UH’s ka kollakeha ja ovulatsioon olla toiminud sellel poolel, kust ka ise arvasin seda toimunud olevat.

Vot see ananassiteema on ikka kuum teema siin!
Triplet, tänud selle inglisekeelse mõnusalt selgitava teksti eest! Tuletab meelde, et tervislik toitumine ikka o-lu-li-ne.

Aga vot see OV-voolus, lima.. mul vist oli seda nüüd CD14, sest no nii märg oli see värk vahekorra ajal, et kogu aeg tahtis ära lipsata! Mees ka naeris, et mis nüüd siis toimub.

Liblikas, keegi pole mulle nii ammu “tubli” öelnud 🙂
CD16 ebaõnnestunud panus sai korvatud täna CD17 hommikuse eduka panusega. Ise olen jube uhke enda üle, mis siis, et pole kindel, mis DPO mul üldse on/ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu. Minul ei ole endot ega midagi muud.
Käisin LAP-il sest kollaskehatsüst lõhkes ja tekitas valusid (aasta alguses) ei saanud pikali visata sest hinge võttis kinni. Siis oli hästi palju verd kõhuõõnes.
Ja enne opile minekut ühe arstiga rääkisin üldse päevadest ja nii ning kirjeldasin enda valusid. Tema kohe kahtlustas endot. Ja siis ütles,et kui juba opile lähen siis nagu kaks ühehoobiga.
Aga selgus,et pole mul miskit häda. 😀
Ok. Suren edasi oma valudega 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui nüüd eksin, aga see inglisekeelne tekst – kas seal mitte ananassi südamiku söömisest ei räägita? “So consume one section of the core 4 days prior to ovulation and on the day of ovulation.”
Aga ega vist vahet pole ka, kui tavaline anananassi mahl ka hästi toimis. Tore põnevaid nippe teada saada ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:19; 05.06 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane Kägu – sellest on siin päris palju räägitud, et enamik ananassimahlasid ei sobi justnimelt selle sama asja pärast, et nendes on see kõikse olulisem osa välja jäetud (ehk siis enamik on konsentreeritud mahlad, isegi kui on peal kirjas 100%, nagu nt COOPi oma). Ehk siis mulle teadaolevalt ainult PURE ananassimahl on sobilik ja täidab oma eesmärki nende ainete saamiseks või siis loomulikult värske ananassi söömine.

Elli-Ly

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ma sain aru jah, et peaks puhas ananassimahl olema või puuvili ise ???? Lihtsalt mina ise ei ole näiteks ananassi südamikku kunagi söönud, vaid olen selle alati ära visanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 16:19; 05.06 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry siis, reageerisin selle “tavaline ananassi mahl” peale – et ise juba läksin sellega alt, ostsin enda aruga 100% mahla, et siis kodus avastada- ups, pole päris õige asi 😀

Elli-Ly

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin ka omale kortslehe teed siis. Ei tea, kas on vaja ja muudab midagi, aga see oli odav ja 100 tassi teed ma päevas nii ehk naa joon, las siis mõni neist olla see tee.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Blondu. Minul ei ole endot ega midagi muud.

Käisin LAP-il sest kollaskehatsüst lõhkes ja tekitas valusid (aasta alguses) ei saanud pikali visata sest hinge võttis kinni. Siis oli hästi palju verd kõhuõõnes.

Ja enne opile minekut ühe arstiga rääkisin üldse päevadest ja nii ning kirjeldasin enda valusid. Tema kohe kahtlustas endot. Ja siis ütles,et kui juba opile lähen siis nagu kaks ühehoobiga.

Aga selgus,et pole mul miskit häda. ????

Ok. Suren edasi oma valudega ????

Ok sorry, sain vslesti aru???? siin oli arutelu Liblikas ja kes see veel oli ei meenu???? et on endo ja juttu tuli rohtudest… siis lihtsalt mõtlesin kas sellest võivad valud olla…. soryyyy????
Aga ikkagi , et miskit pole ja nii hullud valud, päris kohutav????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui nüüd eksin, aga see inglisekeelne tekst – kas seal mitte ananassi südamiku söömisest ei räägita? “So consume one section of the core 4 days prior to ovulation and on the day of ovulation.”

Aga ega vist vahet pole ka, kui tavaline anananassi mahl ka hästi toimis. Tore põnevaid nippe teada saada ????[/quote

Ananassi mahlas on ka südamiku osa sees, ehk koos viljalihaga???? vähemalt Pures.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

quote quote=3143361]Viimane Kägu – sellest on siin päris palju räägitud, et enamik ananassimahlasid ei sobi justnimelt selle sama asja pärast, et nendes on see kõikse olulisem osa välja jäetud (ehk siis enamik on konsentreeritud mahlad, isegi kui on peal kirjas 100%, nagu nt COOPi oma). Ehk siis mulle teadaolevalt ainult PURE ananassimahl on sobilik ja täidab oma eesmärki nende ainete saamiseks või siis loomulikult värske ananassi söömine.

Elli-Ly[/quote]

????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

`

Sorry siis, reageerisin selle “tavaline ananassi mahl” peale – et ise juba läksin sellega alt, ostsin enda aruga 100% mahla, et siis kodus avastada- ups, pole päris õige asi ????

Elli-Ly

Jh kahjuks jutt on hea peal,aga mitte tõsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui nüüd eksin, aga see inglisekeelne tekst – kas seal mitte ananassi südamiku söömisest ei räägita? “So consume one section of the core 4 days prior to ovulation and on the day of ovulation.”

Aga ega vist vahet pole ka, kui tavaline anananassi mahl ka hästi toimis. Tore põnevaid nippe teada saada ????[/quote

Ananassi mahlas on ka südamiku osa sees, ehk koos viljalihaga???? vähemalt Pures.

Jah, “core” on see südamik aga nagu aru olen saanud ,siis see Pure mahl peaks ka seda sisaldama ning seda ma ka jõin.

Triplet

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.06 21:11; 05.06 12:27; 05.06 12:41; 05.06 20:42; 06.06 11:05; 19.06 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kuidas ma elan kõigile teile kaasa!
Ja teie, kes te kirjutate hirmsana tunduvatest valudest, oioi, paid teile kõigile!

Ise hakkasin aga hoopis sel teemal mõtlema, et kuna olen suhteliselt kõrge valuläviga (tavaline hambaarstil käik möödub ilma tuimestuseta, menstruatsioonivalud okeid jne); tableti järele haaran siis kui on peavalu ja tõesti pole paari tunniga üle läinud muude abistajateta (söök-jook, puhkamine, kohv vms), et… siis äkki ma ei tunneta midagi olulist sel eluprojekti teekonnal? St nt kui oleks mingi jama OV-paiku või ma ei tea millal? Loen ju siin hirmsatest tsüstidest ja endometrioosidest jne. OEH! See naiseaju on üks paranoiageneraator.

Kohtusin just raseda sõbrannaga ja ta ainult kinnitas, et rasestudes tekivad juba järgmised mured ja mõttevood 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui nüüd eksin, aga see inglisekeelne tekst – kas seal mitte ananassi südamiku söömisest ei räägita? “So consume one section of the core 4 days prior to ovulation and on the day of ovulation.”

Aga ega vist vahet pole ka, kui tavaline anananassi mahl ka hästi toimis. Tore põnevaid nippe teada saada ????[/quote

Ananassi mahlas on ka südamiku osa sees, ehk koos viljalihaga???? vähemalt Pures.

Jah, “core” on see südamik aga nagu aru olen saanud ,siis see Pure mahl peaks ka seda sisaldama ning seda ma ka jõin.

Triplet

Just Puret ma mainisingi????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sai mehega kahepeale küsimustik täidetud???? kus olid küsimused???? anna minna. Seal nii tema , kui ka minu kohta küsimused. Kokku ca 40 vist????
Homseks arstiks oli see vaja ära täita.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

L, ma arvan, et teen 14 DPO testi. 12 Juuni !? 😀 Sa teed varem jah ?
Kusjuures mul rinnad ainult õrnalt valusad aga see tavaline asi mul. Muid tunnuseid küll pole.

Kusjuures L , mul eriti usku pole , et see minu kuu oleks. Sisetunne lihtsalt 🙂

Neiuke31

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 618 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Juuni triibupüüdjad 2019

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.