Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2021

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 541 )

Teema: Juunibeebid 2021

Postitas:
Kägu

Ma usun, et kui ma oleksin sellisele päevale sattunud, kus ta poleks väga palju graafikust maas olnud, siis oleks ka olnud parem kogemus. Ta oli isegi üleni higine ja haises natuke. See pole muidugi oluline seik, aga jäi mulje, et tal pole aega isegi pausideks.  Eks tal on ongi raske töö ja võtabki raha nimel kliente väga tihedalt ja kui kellegagi üle läheb, siis ongi seda sabistamist palju.

Eks see südamerahu jah vajalik. Ma ütlesin just südamerahu pärast erakast ära. Mul oleks olnud 6+, maksab ka väga palju, aga paljud katkemised/peetumised alles peale 6ndat nädalat, seega ma tundsin, et ma olen seda rahulikum, mida hiljem see esimene uh saab tehtud. Vb mõni ei saa mu loogikast aru, aga mul nii parem 😀 mida hiljem tuvastatakse, et kõik ok, seda suurema tõenäosusega on ka kv uh’s kõik ok 😀

MSS.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 106 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma seetottu lahengi 9 nädala paiku, sest kui siis on korras, siis on ka suur toenaosus et ka 12 nädalal on vast ehk koik ok. Muidugi pole kaitstud halvema eest keegi ja peetumisi tuleb ette ka 9-12 nadala vahepeal, aga üldjuhul ikkagi on siis juba peetumise/katkemise toenaosus väiksem.

Roosinupp.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 45 korda. Täpsemalt

Postitas:
t6mmuke

Mul eile väike piiga hüppas kuidagi sedasi pikali olles kõhu peale,et peale seda jäi kõht nii ebameeldivalt valutama. Võtsin eile valuvaigistit ja ka täna,aga ikka valutas.Mõtlesin et mis seal ikka,käin ennast TÜ’s näitamas. Selgus siiski et beebiga kõik hästi, 6+6 asemel oli 6+4 ja süda lõi. Anti juhiseid kuidas no-spad ja paracetamoli võtta ning tulid südamerahus koju. 🙂

Muuseas koridori peal nägin naisi meestega.Ju siis ikka võivad mehed kaasas käia?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul eile väike piiga hüppas kuidagi sedasi pikali olles kõhu peale,et peale seda jäi kõht nii ebameeldivalt valutama. Võtsin eile valuvaigistit ja ka täna,aga ikka valutas.Mõtlesin et mis seal ikka,käin ennast TÜ’s näitamas. Selgus siiski et beebiga kõik hästi, 6+6 asemel oli 6+4 ja süda lõi. Anti juhiseid kuidas no-spad ja paracetamoli võtta ning tulid südamerahus koju. 🙂

Muuseas koridori peal nägin naisi meestega.Ju siis ikka võivad mehed kaasas käia?

Mehed võivad kaasas käia küll hetkel jah

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul täna mingi totakas hirm, et äkki ikka pole kõik korras. Lihtsalt täiesti lampi tekkis ja see niii vastik tunne.

K.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 67 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma seetottu lahengi 9 nädala paiku, sest kui siis on korras, siis on ka suur toenaosus et ka 12 nädalal on vast ehk koik ok. Muidugi pole kaitstud halvema eest keegi ja peetumisi tuleb ette ka 9-12 nadala vahepeal, aga üldjuhul ikkagi on siis juba peetumise/katkemise toenaosus väiksem.

Roosinupp.

Nii on jah.

Ma olen nüüd guugeldanud seda hcg analüüsi nii hilistel nädalatel ja paljudel on hakanud 8+ see näit hoopis langema või tõuseb hästi vähe, ja rasedusega on kõik korras olnud. Kirjas on, et nii hilja tavaliselt pole mõtetki mõõta. Mõtlen nüüd, et pärast mul on mingi asjatu paanika vastuse pärast. Keegi teab neist asjadest rohkem? Kui palju peaks 8+ nädalal tõusma?

MSS.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mehed võivad kaasas käia küll hetkel jah

Täpsustuseks, et kaaslane on lubatud vaid ambulatoorse vastuvõtu juures (ämmaka vastuvõtt). Ultrahelikabinetti pääseb üksi. Käisin just esmaspäeval Oscar testi tegemas ja vastav silt uksel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
  • Mehed võivad kaasas käia küll hetkel jah

Täpsustuseks, et kaaslane on lubatud vaid ambulatoorse vastuvõtu juures (ämmaka vastuvõtt). Ultrahelikabinetti pääseb üksi. Käisin just esmaspäeval Oscar testi tegemas ja vastav silt uksel.

Oscar testi juba? Tegu vast juunikaga pole?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tere!

Minul esimene arsti külastamine nüüd seljataga, päevade järgi 6+0, uh 5+6. Süda juba lõi 🙂 TA järgi on jaanilaupäeva beebi 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul esimene UH ka seljataga. 7+5 asemel oli 7+3, südameke ka lõi ❤️ Vähemalt praegu süda rahul. Arvele võetakse 18.11 ja ilmselt siis liitun ka juunibeebidega 🙂

K.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen Šoisi juures korduvalt käinud ja kordagi pole olnud graafiku tõttu probleeme. Pigem vast oli ta jäänud graafikust maha ehk seetõttu, et kellelgi oli vaja pikemalt uurida. Endale teadaolevalt tuleb ta ses osas alati vastu ja ei viska kella kukkudes kedagi välja, kui ikkagi mingi kahtlus on. Tema mastaabiga tegija vast sentide pärast graafikut täis ei piki enam 🙂

Mis südamerahusse puutub siis tegelikult pidi südametöö äranägemisel langema katkemisvõimalus kas äkki 10x 🤔 nädalatega sel suurt pistmist pole, aga eks süda saab nagunii rahu alles siis, kui beebi käes on ja noh, siis algavad uued mured 😁

Minu siiras kaastunne kurbade uudiste toojale, loodetavasti tulevad oodatud triibud taas uuesti ruttu!

Õnnesoovid kõigile, kel arstilkäigud edukad olnud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oligi üle läinud ja kuna tihe graafik, siis jääbki graafikust maha, kui kellegagi üle läheb. Kuna tund oli üle läinud, siis mulle tundus, et minuga väga kiirustas. Mingit asja veel ei lednud ja mainis, et vara tulin (19+) ja palus siis Soomes üle vaadata see 😀 Natuke sai küll asjatilt muretsetud. Äkki käisingi siis vara.

MSS.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oscar testi juba? Tegu vast juunikaga pole?

Täitsa õige matemaatika sul 🙂 Tegu maibeebiga.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli esimene UH 7+1, kutsuti 2ndl hiljem tagasi ehk siis täna 9+1.. sain ämmaka jutust eelmine kord aru, et täna võetaksegi arvele.. Nope, minu viga😄.. Ise nii õnnelik, et täna saab asi nö ametlikuks 😂..  Andsin vereproovi ja kuu aja pärast tagasi.. Siis 12+6, võetakse arvele ja juba OSCAR test ka..

Aeg seni kiiresti lennanud, aga võiks veel kiiremini🙂

KMR

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

Mul oli esimene UH 7+1, kutsuti 2ndl hiljem tagasi ehk siis täna 9+1.. sain ämmaka jutust eelmine kord aru, et täna võetaksegi arvele.. Nope, minu viga😄.. Ise nii õnnelik, et täna saab asi nö ametlikuks 😂.. Andsin vereproovi ja kuu aja pärast tagasi.. Siis 12+6, võetakse arvele ja juba OSCAR test ka..

KMR

</p>
Kus nii hilja arvele võetakse?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli esimene UH 7+1, kutsuti 2ndl hiljem tagasi ehk siis täna 9+1.. sain ämmaka jutust eelmine kord aru, et täna võetaksegi arvele.. Nope, minu viga😄.. Ise nii õnnelik, et täna saab asi nö ametlikuks 😂.. Andsin vereproovi ja kuu aja pärast tagasi.. Siis 12+6, võetakse arvele ja juba OSCAR test ka..

KMR

</p>

Mul pigem tekkis küsimus, kus nii vara vōetakse et osad juba siin 7-8 nädalal arvel?! Ise käin Pelgus ja voetakse ka alles 12.nädalast. Ka esimese lapsega võeti alles 12 nädalast, Pelgus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

KMR

</p>

Mul pigem tekkis küsimus, kus nii vara vōetakse et osad juba siin 7-8 nädalal arvel?! Ise käin Pelgus ja voetakse ka alles 12.nädalast. Ka esimese lapsega võeti alles 12 nädalast, Pelgus.

Vot ei ole ise nõ suuremast linnast pärit ning oli just üllatus, et nii hilja. Väikestes kohtades võetakse üsna varakult juba arvele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartu Ülikooli Kliinikumis

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma sain juba eelmisel visiidil rasedapassi ehk kui oli 6+3 ja seda ITKs.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 67 korda. Täpsemalt

Postitas:
t6mmuke

Käisin ka täna visiidil TÜs. Sain paberid ja topsid ning enne detsembrit ei toimu mingit “ametliku” värki, ehk siis rasedaraamatut jmt. 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Me läheme mehega homme arvele võtma ja saan voldiku ka, mida siis täidetakse. Natuke põen seda hcg analüüsi vastust :/ Täna käisin teist korda ja hommikuks peaks vastus üleval olema.

MSS.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain seekord TÜK-s esimesel visiidil (8+3) kohe rasedaraamatu, saatekirjad jm. Aga mulle tundub, et see oleneb ka ämmakast, sest esimese lapsega sain ametlikult arvele alles teisel visiidil.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem jah vist ämmakast. Mind ei voetud ka Pelgulinnas veel arvele, alles detsembri algul ÄE visiidil võetakse. Paberid ja verekaardi sain ja 18ndal pean minema analüüse andma. Aga kas keegi oskab öelda kas enam seda reeglit Tallinnas pole, et selleks et saada linnalt sünnitoetust peab enne 12ndat nädalat arvel olema? Vanasti oli see reegel aga enam nagu linna kodukalt sellist punkti ei leia.

Roosinupp.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem jah vist ämmakast. Mind ei voetud ka Pelgulinnas veel arvele, alles detsembri algul ÄE visiidil võetakse. Paberid ja verekaardi sain ja 18ndal pean minema analüüse andma. Aga kas keegi oskab öelda kas enam seda reeglit Tallinnas pole, et selleks et saada linnalt sünnitoetust peab enne 12ndat nädalat arvel olema? Vanasti oli see reegel aga enam nagu linna kodukalt sellist punkti ei leia.

Roosinupp.

Ma usun, et aitab ka sellest, et oled käinud ühel visiidil. Märge olemas, et oled  kontrollis käinud. See ilmselt selleks, et naised siiski käiks kontrollis enne 12 n juba. Ämmakad ju teavad seda ka.

K.R

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui pissiproov anda, siis kus te seda hoiate seni kuni sööte, ennast sätite jne? Vannitoas kapi peal v külmkapis? Sry, kui on loll küsimus😄

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui pissiproov anda, siis kus te seda hoiate seni kuni sööte, ennast sätite jne? Vannitoas kapi peal v külmkapis? Sry, kui on loll küsimus😄

Ära vast külmkappi pane 😅 pigem toatemperatuuril hoida ja nii kiirelt kui võimalik viia laborisse, nii minul juhistes kirjas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 37 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mulle arst ütles, et kui jõuan 2 tunni jooksul alates võtmisest proovi haiglasse viidud siis võib toasoojas hoida, aga kui läheb kauem siis peaks külmkapis hoidma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain eile vastuse ka, emaspäeval oli 116201 U/l ja eile 126753 U/l. Vist ok? Eks ma täna kuulen siis. Meil kell 12:15 ämmakas ja ma hoian pissi kinni kuni selle ajani, 4 h, suht piin, aga õnneks kohe kui sinna jõuan, saan purki pissida ja proovi ära anda. Meil käib see pissimine iga visiidi ajal kohe seal koha peal, siis ämmakas teeb ise testi ja vaatab kas kõik ok, saab vastuse seal visiidi ajal kohe. Mu meelest mugav, ei pea kodus purkidega mässama ja midagi kuhugi viima.

MSS.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei mäleta üldse millal teistega iiveldama hakkas. Homme saab 6nädalat ja olemine jumala 5+. Isutus on aeg ajalt ja pohmaka tunne aga muidu nagu polekski rase.. Tekib juba mingi kahtluse uss sisse. Aga vb vara ka selleks iivelduse pulliks 🤷‍♀️

Trins

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle arst ütles, et kui jõuan 2 tunni jooksul alates võtmisest proovi haiglasse viidud siis võib toasoojas hoida, aga kui läheb kauem siis peaks külmkapis hoidma.

Just, nii on. Olen ise laboris töötanud. Hea oleks proov max kiirest ära viia, sest ega tegelikult läheb ka analüüsimiseni veidi aega. Aga kui on kahtlus, et ei jõua nii kiirelt viidud, siis võiks topsi kohe külmikusse pista.

Kirt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 541 )

Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2021