Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 203 )

Teema: Juunibeebid 2022

Postitas:
Kägu

Minul ka KV UH tehtud. Kromosoomi riskid madalad, aga preeklampsia risk 1:38, sest platsenta kasvufaktor madal. Eks läheb aspiriini võtmiseks. D vitamiin ka kriitiliselt madal ja seda võtan ka juurde. Muidu kõik korras. Beebi 3 päeva väiksem, kui minu arvutus, aga pole midagi. Tähtaeg 21.06.

Nüüd võiks täitsa juba selle Fb grupi peale mõelda. On keegi selle ära teinud? 🙂

VO 12+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3D/4D ultraheli uuringusse 🙂

Mina liituks ka selle fb grpiga kui keegi teeks, aga alles jõulude ajal 🙂 Pole veel peredele rääkinud rasedusest ja plaan seda jõulude ajal teha 🙂

M

13+1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3D/4D ultraheli uuringusse ????

Mina liituks ka selle fb grpiga kui keegi teeks, aga alles jõulude ajal ???? Pole veel peredele rääkinud rasedusest ja plaan seda jõulude ajal teha ????

M

13+1

Olgu. Uurin ka endale aega. Seal selle uuringu all küll kirjas, et alate 26 nädalast, nad siis teevad ka varem seda ja panevad meelsasti aja vähemate nädalatega?

 

Mina oleksin ka huvitatud Fb grupist. Peredele on plaanis jõuludel teatada, aga grupiga võiksin juba liituda.

 

KA! 12+5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin grupi ära teha (loodetavasti saan hakkama, pole kunagi selliseid asju teinud). Saadke oma fbki nimi juunibeebid2022@online.ee ja hakkan teid vaikselt lisama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisest rasedusest palju möödas. Kuidas on hambaarstil käimisega (õigemini tuimestusega). Mul 12+0, kas tundub juba ohutu minna? On keegi käinud ka nt I trimestril ja lasknud tuimestust teha?

Tihe näksimine, sh öösiti avaldas nii ruttu mõju..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju geid fb gruppi juba lisandunud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel meid veel vähe. Ehk mingi kümne ringis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna KV ultrahelis. Kromosoomihaiguste riskid olid kõik madalad, aga preeklampsia risk 1:49. Eelmise rasedusega oli 1:19. Järjekordselt vaja hakata aspiriini võtma, GTT-sse minema ja Clexane pean ka jälle süstima hakkama.

Muidu kõik hästi – beebi aktiivne ja endal pole ka enam nii halb olla.

K 12+5

Küsin, kui sul oli eelmise rasedusega 1:19 risk preeklampsiale, kas juhtus ka midagi või ei. Sain ise sellise riski ja ehmatas väga ära. Pean aspiriini võtma hakkama. Küsin ka, äkki keegi teab, kas seda aspiriini peab just õhtul võtma? Apteeker ei soovitanud, kuna tõstab vererõhku ja võib takistada uinumast ja maole hakkab ka. Õhtul ma isiklikult väga suuri portse ei söö, eelistaksin küll päeval korralikuma söögiga seda võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna KV ultrahelis. Kromosoomihaiguste riskid olid kõik madalad, aga preeklampsia risk 1:49. Eelmise rasedusega oli 1:19. Järjekordselt vaja hakata aspiriini võtma, GTT-sse minema ja Clexane pean ka jälle süstima hakkama.

Muidu kõik hästi – beebi aktiivne ja endal pole ka enam nii halb olla.

K 12+5

Küsin, kui sul oli eelmise rasedusega 1:19 risk preeklampsiale, kas juhtus ka midagi või ei. Sain ise sellise riski ja ehmatas väga ära. Pean aspiriini võtma hakkama. Küsin ka, äkki keegi teab, kas seda aspiriini peab just õhtul võtma? Apteeker ei soovitanud, kuna tõstab vererõhku ja võib takistada uinumast ja maole hakkab ka. Õhtul ma isiklikult väga suuri portse ei söö, eelistaksin küll päeval korralikuma söögiga seda võtta.

Mul ei jõudnud preeklampsiat tekkida, sest rasedus kahjuks katkes 19. nädalal. Võimalik, et poleks ka sellise riskiga seda saanud. Plaanisin küll lasta riskide ümbertegemisele minna, aga seda vist tehakse 25. nädalal.
Mul soovitas arst aspiriini õhtuti võtta, aga kõrvetisi tekitab. Selle vastu soovitas lihtsalt süüa miskit. Vererõhu tõstmise osas ei oska kaasa rääkida. Minu loogika on pigem see, et kuna preeklampsia üks tunnustest on kõrgenenud vererõhk, siis arvaks, et aspiriin võiks just vastupidise toimega olla. Ma pigem muretsen ninaverejooksude pärast. Nohust ja kütteperioodist on olukord juba niigi verine..

 

K 14+0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna KV ultrahelis. Kromosoomihaiguste riskid olid kõik madalad, aga preeklampsia risk 1:49. Eelmise rasedusega oli 1:19. Järjekordselt vaja hakata aspiriini võtma, GTT-sse minema ja Clexane pean ka jälle süstima hakkama.

Muidu kõik hästi – beebi aktiivne ja endal pole ka enam nii halb olla.

K 12+5

Küsin, kui sul oli eelmise rasedusega 1:19 risk preeklampsiale, kas juhtus ka midagi või ei. Sain ise sellise riski ja ehmatas väga ära. Pean aspiriini võtma hakkama. Küsin ka, äkki keegi teab, kas seda aspiriini peab just õhtul võtma? Apteeker ei soovitanud, kuna tõstab vererõhku ja võib takistada uinumast ja maole hakkab ka. Õhtul ma isiklikult väga suuri portse ei söö, eelistaksin küll päeval korralikuma söögiga seda võtta.

Mul ei jõudnud preeklampsiat tekkida, sest rasedus kahjuks katkes 19. nädalal. Võimalik, et poleks ka sellise riskiga seda saanud. Plaanisin küll lasta riskide ümbertegemisele minna, aga seda vist tehakse 25. nädalal.

Mul soovitas arst aspiriini õhtuti võtta, aga kõrvetisi tekitab. Selle vastu soovitas lihtsalt süüa miskit. Vererõhu tõstmise osas ei oska kaasa rääkida. Minu loogika on pigem see, et kuna preeklampsia üks tunnustest on kõrgenenud vererõhk, siis arvaks, et aspiriin võiks just vastupidise toimega olla. Ma pigem muretsen ninaverejooksude pärast. Nohust ja kütteperioodist on olukord juba niigi verine..

K 14+0

Oi kui jube. Kas selgus põhjus ka? 19 nädalal katkemine pole tavapärane. See ei saa ju ometi olla ka preeklampsia riskist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kaksikute ootajatele ei ole facebookis mingit gruppi? Otsinguga ei tule välja. TA juunis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna KV ultrahelis. Kromosoomihaiguste riskid olid kõik madalad, aga preeklampsia risk 1:49. Eelmise rasedusega oli 1:19. Järjekordselt vaja hakata aspiriini võtma, GTT-sse minema ja Clexane pean ka jälle süstima hakkama.

Muidu kõik hästi – beebi aktiivne ja endal pole ka enam nii halb olla.

K 12+5

Küsin, kui sul oli eelmise rasedusega 1:19 risk preeklampsiale, kas juhtus ka midagi või ei. Sain ise sellise riski ja ehmatas väga ära. Pean aspiriini võtma hakkama. Küsin ka, äkki keegi teab, kas seda aspiriini peab just õhtul võtma? Apteeker ei soovitanud, kuna tõstab vererõhku ja võib takistada uinumast ja maole hakkab ka. Õhtul ma isiklikult väga suuri portse ei söö, eelistaksin küll päeval korralikuma söögiga seda võtta.

Mul ei jõudnud preeklampsiat tekkida, sest rasedus kahjuks katkes 19. nädalal. Võimalik, et poleks ka sellise riskiga seda saanud. Plaanisin küll lasta riskide ümbertegemisele minna, aga seda vist tehakse 25. nädalal.

Mul soovitas arst aspiriini õhtuti võtta, aga kõrvetisi tekitab. Selle vastu soovitas lihtsalt süüa miskit. Vererõhu tõstmise osas ei oska kaasa rääkida. Minu loogika on pigem see, et kuna preeklampsia üks tunnustest on kõrgenenud vererõhk, siis arvaks, et aspiriin võiks just vastupidise toimega olla. Ma pigem muretsen ninaverejooksude pärast. Nohust ja kütteperioodist on olukord juba niigi verine..

K 14+0

Oi kui jube. Kas selgus põhjus ka? 19 nädalal katkemine pole tavapärane. See ei saa ju ometi olla ka preeklampsia riskist

See ei ole, jah, kuidagi preeklampsia riskiga seotud.

Tekkis põletik ja veed hakkasid lekkima. Esialgu lootevett tuvastada ei suudetud, poolteist nädalat hiljem algas sünnitegevus ja saadeti esilekutsumisele. Põletikutekitajat prooviti välja selgitada, aga ei õnnestunud.

 

K 14+0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei,

Ma sain endale KV aja järgmiseks esmaspäevaks ???? Siis peaks ultraheli järgi olema 11+6

Ultraheli aega pole saada, arstid pidid haiged olema ja mujalt linnast käivad meil arstid ultrahelisid tegemas. Täitsa hull aeg praegu ????

Kes sul UHd tegi – kas haiglast keegi või Tallinna arst? Jäid rahule, küsisid sugu ka?

Mul Oscar tulemas jaanuaris, aga ei tea kelle juurde minek. ÄE ei rääkinud Tallinna arstidest midagi, pigem olid olemasolevatele arstidele lisaajal tekitatud.

H.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärnu oma arst tegi ultraheli, Dr. Nõmmann 🙂

Sugu ei küsinud,sõbrannale ütles Nõmmann, et see pole KV esmatähtis ja tema ennustama ei hakka ???? Seega ma pigem ei julgenud ja mul oli kindel plaan nkn Šoisi juurde minna 🙂 Sinna saab juba järgmine neljapäev 🙂

Ja teate, ma olen endal mingi haiguse külge saanud, meeletu nohu ja jõuetus.Terve päev voodis olnud ????

M

14+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin ka veel keegi käib?

Uurin, kaua tuleks foolhapet võtta. Kui teine trimester käes, kas võiks lõpetada?

Käisin vastuvõtul, aga unustasin küsida.

Samuti, kas selili võib magada ja millal enam poleks mõistlik. Öösiti vahel ärkan, et olen end selili keeranud. Teadlikult üritan vältida.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin ka veel keegi käib?

Uurin, kaua tuleks foolhapet võtta. Kui teine trimester käes, kas võiks lõpetada?

Käisin vastuvõtul, aga unustasin küsida.

Samuti, kas selili võib magada ja millal enam poleks mõistlik. Öösiti vahel ärkan, et olen end selili keeranud. Teadlikult üritan vältida.

Minu ämmakas ütles, et tema alati soovitab terve raseduse aja foolhapet võtta. Muidu olen lugenud, et esimese trimestri lõpuni. Ise võtan neid rasedate tablette, kus muud vitamiinid ka sees. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti, kas selili võib magada ja millal enam poleks mõistlik. Öösiti vahel ärkan, et olen end selili keeranud. Teadlikult üritan vältida.

Hmm, mis selle selili magamisega siis on? Kas ei soovitata? Miks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ikka võib selili magada, aga lõpupoole võiks rohkem küljel magada. Nimelt siis verevarustus on parem beebil. 🙂

Ma esimese raseduse ajal magasin lõpuni selili, oli mugavam. Teise ajal meeldis rohkem küljel magada, sest laps oli nii aktiivne kõhus ja selili oli ebamugav. Kolmanda rasedusega jään selili magama, aga öösel ärgates olen tihti ikkagi küljel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selili magamise osas ütles ämmaemand eelmise raseduse ajal, et loode saab paremini hapnikku külili magades. See oli juba esimesel trimestril. Magasingi kogu raseduse külili ja viimastel kuudel olin täitsa hädas – küljed olid nii väsinud.

Seekord otsustasin, et eelmine kord sai ikka liiga vara külili asendisse magama mindud ja seekord nii ei jaksaks. 12 n ultrahelis küsisin, kas võib magada, öeldi, et praegu veel võib, aga ma ei küsinud, kui kaua võib. Seetõttu siit uuringi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ÄE ütles, et nii kaua kuni endal hea on, niikaua võib. Kui sul ebamugav on mingit moodi, siis tegelikult keha annab ise märku ja näiteks automaatselt une pealt pöörad teisele küljele või ärkad üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://emmedeklubi.ee/rasedus/uuring-raseduse-ajal-kulili-magamine-vahendab-oluliselt-surnultsunni-riski-7896/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil läheb? Kas Facebooki grupis elavam või seal ka viliseb tuul? 😀

Mina käisin eile Šoisi juures. Tahtsin sugu tuvastada ja lisaks oli mure igapäevase õrna alakõhuvaluga. Ootan seekord ka tütart. 🙂 Kõhuvalu ilmselt tavaline, sest midagi halba ta ei märganud. Seda sain teada, et emakakael veidi lühem kui võiks – 3cm. LA-s peaks laskma uuesti mõõta, sest see võis olla ka eelmise raseduse katkemise põhjuseks.

Kardan muidugi, et juhtub sama, mis eelmine kord. Kaasa ei aita ka see, et mul on pidevalt tunne, et miskit voolab püksi. Ei tea ainult, kas see on lihtsalt vesisem voolus, lootevesi või põis ei pea hästi kinni. On kellelgi veel sarnane mure?

 

K 18+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul teistlaadi mured. Kas aspiriinist või ma ei tea millest on kogu aeg paha olla juba nädal aega. Olen kuu aega võtnud 150 mg aspiriini. Hullem kui I trimestril, sest isu on hea, aga kohe peale sööki hakkab see jama pihta. Nüüd avastasin, et lööb kõhu õhku täis ja sellest ongi paha. Joon apteegitilli ja kummeliteed ja läksin väga kergele dieedile üle, aga väga muutust pole. Kõrvetises ka juba platsis. Nädalaid kuskil 17. Lõppude lõpuks olen ma rase ja tahan korralikult süüa, mitte nälgida….

FB grupist ei tea midagi. Ma ühineks peale beebi sündi, aga siis vist hilja. Mul pole ka ühtegi rasedusäppi tõmmatud. Ükski sugulane ka ei tea veel peale oma pere. Tööl ka pole veel öelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin veel, kuidas seda emakakaela mõõdetakse? Eelmise rasedusega mul peale esimest visiiti enam günekoloogilist läbivaatust ei tehtudki.

Ma sain soo teada paar nädalat tagasi (veretestiga), et poiss tulemas. Tundub, et saan ainult poisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab kas vereproov enne looteanatoomiat peab ka söömata olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab kas vereproov enne looteanatoomiat peab ka söömata olema?

mulle ei ràákinud arst midagi vereproovist enne la-d. ainult enne oscarit andsin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on reesuskonflikti oht, võib olla seetõttu määrati. Kui tavaliselt ei tehtagi, siis ilmselt söömine pole oluline ja ainult midagi konkreetset kontrollitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aspiriinist võivad küll kõrvetised ja halb enesetunne olla, aga siis arvaks, et need oleks juba varem tekkinud. Mul olid ka kõrvetised paar nädalat tagasi, aga kadusid ise ära sama järsku kui tekkisid.

Emakakaela pikkust mõõdeti UH-ga. Kõigepealt proovis kõhu pealt ja siis tegi kinnituseks tupekaudse UH ka, mis klappis kõhupealsega.

K 18+3

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin ka keegi veel käib? Kas tunnete juba liigutusi ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siin ka keegi veel käib? Kas tunnete juba liigutusi ka?

Mina käin igapäevaselt piilumas, aga nähtavasti erilist vestlust siin ei toimu.

Liigutusi hakkasin vist tundma 5. jaanuaril ja nüüd tunnen juba miskit igapäevaselt. Ei ole muidugi kindel, kas need on liigutused või mitte. Täna pole midagi tundnud..

 

K 19+6

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 203 )


Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2022