Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 161 )

Teema: Juunibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Käisin eile ämmaka juures. Mensese järgi 7+6, UH selgus lapse suuruseks 6+1, ilus südametöö. Üllatav aga oli, et kõrval oli ka teine ümmargune lootemuna, kus ämmakas aga loodet ei näinud. Midagi võbeles lootemuna seinal aga see oli ka kõik. Pani mulle homseks arsti juurde aja, et seal parem aparaat ja saab selgust. Ämmakas arvas, et tegu võib olla kadunud kaksiku sündroomiga. Nüüd veidi kurb ja ikka loodan, et äkki veel tekib teine tukselv südameke, kuigi see tundub realistlikult mõeldes ebatõenäoline.

Sygisv2rvid

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna arsti juures ja sain kinnitust, et rasedus olemas, süda lööb ning mõõtude järgi raseduse suurus paar päeva vähem kui päevade järgi ehk siis pealtnäha kõik kenasti. Iiveldus on mul endiselt igapäevane ja väsimus ning uimasus samuti.

 

MK

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahva kuulda, et olete vahepeal arsti/ämmaemanda juures käinud. ????

Sygisv2rvid, kas sul on midagi selgunud?

Mul on homme esimene ämmaemanda visiit. Ootan põnevuse ja pabinaga. Lisaks veel see, et mul on hommikune aeg ja sel nädalal on hommikuti üsna halb olnud. Ei oksenda, aga iiveldab, kõhus keerab, olen väsinud ja iga väike asi nõuab suurt pingutust ning pärast on veel raskem olla. Kuskil kella 17 paiku hakkab vaikselt paremaks minema ja õhtul on täiesti normaalne enesetunne. Aga siis vajun juba last magama pannes ise ära. Hommikune iiveldus, mis kestab õhtuni. ????  Rääkida ka kellelegi ei saa, et on halb olla, hakatakse kohe järeldusi tegema. ????

Lohutan end sellega, et paljudel naistel on palju hullem. Ja loodan, et mõne nädala pärast läheb paremaks. Esimese rasedusega olid ka u 7.-9. nädal rasked. 10. nädala paiku oli üks suur ööbimisega üritus ja seal oli mul energiat küll.

Kuidas teistel läheb?

Fili

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on märksõnaks väsimus, väsimus, väsimus. Olen uimane ja väsinud põhimõtteliselt päev otsa, kohe peale ärkamist on heal juhul paar tundi veidi ergumat olekut ja siis hakkan varajasest lõunauinakust unistama. Kui saan päeval natuke tukkuda, on õhtuni veidi parem olla, aga kuskil 20.00 ajal vajun ikkagi täiesti rammetult voodisse. Rääkisime lastele ja lähisugulastele (emad-isad) juba loodetavast uudisest ka, sest ma arvan, et nad kahtlustaksid mul muidu mingit jubedat surmahaigust.

AM

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstil käidud. Süda tuksub ilusasti :). Iiveldus on küll täiesti õudne ja kestab hommikust õhtuni. Tahaks ainult diivanil lesida. Loodetavasti läheb varsti kergemaks.

Piparmynt

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7+5 – mitte mingeid häirivaid sümptomeid ei ole – ei iivelda, ei väsi, uimane ei ole. Ainult kõhuli magada enam ei saa, lamada ka mitte. Tegin just pilti – täitsa raseda kõht ees.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7+5 – mitte mingeid häirivaid sümptomeid ei ole – ei iivelda, ei väsi, uimane ei ole. Ainult kõhuli magada enam ei saa, lamada ka mitte. Tegin just pilti – täitsa raseda kõht ees.

Mitmes laps sul on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst kinnitas, et tegemist kadunud kaksikuga. Samal õhtul oli ka päris tugev pruun voolus, nii et arvatavasti see lootemuna väljus. Arst küll rääkis, et kuna mingi osa kadunud kaksiku verest jääb, siis võib see mõjutada KV uuringu tulemusi ja võib vaja minna lisauuringuid. Järgmine ämmaka aeg juba 08.11 ja KV uuring novembri lõpus. Hea uudisena, et arsti mõõtis beebi suuruseks 7+3, mis vastab palju paremini eeldatavatele kuupäevadele.

Sygisv2rvid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7+5 – mitte mingeid häirivaid sümptomeid ei ole – ei iivelda, ei väsi, uimane ei ole. Ainult kõhuli magada enam ei saa, lamada ka mitte. Tegin just pilti – täitsa raseda kõht ees.

Teine rasedus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7+5 – mitte mingeid häirivaid sümptomeid ei ole – ei iivelda, ei väsi, uimane ei ole. Ainult kõhuli magada enam ei saa, lamada ka mitte. Tegin just pilti – täitsa raseda kõht ees.

Teine rasedus.

Esimese rasedusega kõhulihased said nii hullult vatti, et juba kõht ees?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Liitun 🙂

Sain esimesed triibud 17.10. Arsti aeg on 09.11. Äpi järgi näitab, et rasedust peaks olema 5+4 ning TA 25.06.

Hetkel teavad juba meie mõlema vanemad, üks sugulane ja kaks sõpra. See on selline rööm, mida ei suuda endale hoida ja samas, mis sellest ikka varjata. Kuna teatakse ka, et proovime, siis mina ei oska valetada, kui keegi otse küsib 🙂 Tunne oleks muidugi kindlam, kui arsti juures käidud, seega väga ootan.

Teine laps, esimene hakkab varsti4 saama. Tunnuseks kindlasti megaväsimus, tahaks teha tihti uinakuid. Eelmise rasedusega oli algusest lõpuni oksendamine. Hetkel veel oksendamist pole, aga toiduga huvitav, et söön nt midagi ja järgmine päev ajab sama asja lõhn lihtsalt südame pahaks.

 

Sinilill

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7+5 – mitte mingeid häirivaid sümptomeid ei ole – ei iivelda, ei väsi, uimane ei ole. Ainult kõhuli magada enam ei saa, lamada ka mitte. Tegin just pilti – täitsa raseda kõht ees.

Teine rasedus.

Esimese rasedusega kõhulihased said nii hullult vatti, et juba kõht ees?

Ma ei ole kindel, et saan sellest küsimuse toonist ja mõttest õieti aru ning kuna see kõlab pigem halvustavalt, siis ei vasta ka.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mulle ainult tundub või siin ongi inimeses kuidagi eriti sapised, mõned vähemalt? See, et järgmiste rasedustega kõht hakkab varakult paistma, see ei peaks olema üllatus.

Minul iiveldus ikka vaevab, väsimus on ka. Magan lapsega koos lõunaunesid kaasa.

Lota

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mulle ainult tundub või siin ongi inimeses kuidagi eriti sapised, mõned vähemalt? See, et järgmiste rasedustega kõht hakkab varakult paistma, see ei peaks olema üllatus.

Minul iiveldus ikka vaevab, väsimus on ka. Magan lapsega koos lõunaunesid kaasa.

Lota

Ainult üks oligi sapine, teiste puhul ma ei ole märganud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult võibki juba üsna raseduse alguses olla kõhuke ees – see ei tulene veel loomulikult emaka ja lapse suurenemisest, vaid pigem sellest, et kõht on puhitunud, gaase täis, ja kui naisel on muidu harjumus hoida kõhulihaseid kergelt pinges, n-ö kõhtu sees, siis raseduse algusest saadik võib see olla üsna raskendatud.
Mina ka kindlasti olen keskkohast jämmum kui enne rasedust, ehkki söögiga ma kohe kindlasti liialdama pole hakanud, pigem võtsin algul kilo-paar maha. Aga juba kehahoiak on kuidagi teistmoodi.

AM

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kõhu teema ikka igal naisel erinev. Ei hakka üldse pikalt arutlema. Kuigi minu meelest inimene ise tajub, et kõht on kuidagi punnis (ükskõik kas gaasidest, toidust, rasedusest vms), aga keegi teine ei saa midagi aru.

Käisin täna ämmaemanda juures. Oli nii ja naa. Beebil süda lõi. Aga suurust ei õnnestunud hästi määrata. Ämmaemandal ei õnnestunud head teravat pilti ekraanile saada, äkki oli nurk kehv vms ja mõõtude järgi on beebi umbes nädal väiksem kui peaks. Kuna oli IVF, siis on täpselt teada, kui suur ta olema peaks.

Suurt kergendust see käik ei toonud ja kellelegi rasedusest rääkima ei tõtta. Aga liialt muretsema ka ei hakka, sellest pole mingit kasu. Oscar on alles 3,5 nädala pärast.

Fili

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kõht ees, aga lihtsalt gaasidest. Mu kaal on ka tõusnud viis kilo, kuigi ma olen alles kaks kuud rase olnud.
Mul on enamus riided juba praegu ebamugavad seljas. Raske on olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka juunikatega. Ootan kolmandat last, minu esimene suvebeebi. Ees ootamas 5 ja 8 aastased tüdrukud. Seekordne ootus on juba olnud päris pingeline. Septembris oli mul varajases staadiumis katkemine. Ja nüüd samuti ühel õhtul tekkis verejooks ja jõudsingi mõelda, et ongi kõik. Käisin erakorralises ja seal polnud arsti kohapeal, sain ainult vereproovid anda ja koju tagasi ootama minna. Eile hommikul läksin siis tagasi erakorralisse ja selleks ajaks oli verejooks õnneks lõppenud. Ultrahelis selgus, et lisaks beebile on emakas suur hematoom, mis siis mingil põhjusel veritsema hakkas. Sain nüüd raseduse säilitamiseks ravimid ja voodirežiimi. Õnneks arst andis lootust, et rasedusega siiski kõik korras. HCG oli juba üle 33 tuhande tõusnud ja beebil süda ilusti lõi ja oli hematoomist õnneks eraldi. Ootan nüüd 3.novembrit ja uut arsti aega, ehk imendub hematoom ise ära ja saab edasist rasedust veidi rahulikuma südamega nautida.

 

K.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kõhu teema ikka igal naisel erinev. Ei hakka üldse pikalt arutlema. Kuigi minu meelest inimene ise tajub, et kõht on kuidagi punnis (ükskõik kas gaasidest, toidust, rasedusest vms), aga keegi teine ei saa midagi aru.

Käisin täna ämmaemanda juures. Oli nii ja naa. Beebil süda lõi. Aga suurust ei õnnestunud hästi määrata. Ämmaemandal ei õnnestunud head teravat pilti ekraanile saada, äkki oli nurk kehv vms ja mõõtude järgi on beebi umbes nädal väiksem kui peaks. Kuna oli IVF, siis on täpselt teada, kui suur ta olema peaks.

Suurt kergendust see käik ei toonud ja kellelegi rasedusest rääkima ei tõtta. Aga liialt muretsema ka ei hakka, sellest pole mingit kasu. Oscar on alles 3,5 nädala pärast.

Fili

Kas uut uh aega arst ei pakkunud, nt nädala pärast, et kontrollida uuesti? Ma lugenud ka maibeebide teemat, kuna TA on päris juuni algus ja seal oli minu meelest ühel ootajal sama lugu- et ivf beebi ja uh näitas nagu oleks väiksem, aga nädal hiljem uues kontrollis oli kõik ok. Ma lugenud ka, et ivf looted võivadki olla natuke väiksemad kasvult/mõõdult. Ma siiralt loodan, et kõik on korras. Oscarini oodata on nii pikk aeg veel.

Ms olin haige vahe peal, köha ja meeletu nohu oli. Paar päeva isegi ei iiveldanud, suutsin juba musti mõtteid mõelda, et miks juba iiveldus kadunud. Aga õnneks/kahjuks iiveldus max tagasi jälle.

Lota

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kõhu teema ikka igal naisel erinev. Ei hakka üldse pikalt arutlema. Kuigi minu meelest inimene ise tajub, et kõht on kuidagi punnis (ükskõik kas gaasidest, toidust, rasedusest vms), aga keegi teine ei saa midagi aru.

Käisin täna ämmaemanda juures. Oli nii ja naa. Beebil süda lõi. Aga suurust ei õnnestunud hästi määrata. Ämmaemandal ei õnnestunud head teravat pilti ekraanile saada, äkki oli nurk kehv vms ja mõõtude järgi on beebi umbes nädal väiksem kui peaks. Kuna oli IVF, siis on täpselt teada, kui suur ta olema peaks.

Suurt kergendust see käik ei toonud ja kellelegi rasedusest rääkima ei tõtta. Aga liialt muretsema ka ei hakka, sellest pole mingit kasu. Oscar on alles 3,5 nädala pärast.

Fili

Kas uut uh aega arst ei pakkunud, nt nädala pärast, et kontrollida uuesti? Ma lugenud ka maibeebide teemat, kuna TA on päris juuni algus ja seal oli minu meelest ühel ootajal sama lugu- et ivf beebi ja uh näitas nagu oleks väiksem, aga nädal hiljem uues kontrollis oli kõik ok. Ma lugenud ka, et ivf looted võivadki olla natuke väiksemad kasvult/mõõdult. Ma siiralt loodan, et kõik on korras. Oscarini oodata on nii pikk aeg veel.

Ms olin haige vahe peal, köha ja meeletu nohu oli. Paar päeva isegi ei iiveldanud, suutsin juba musti mõtteid mõelda, et miks juba iiveldus kadunud. Aga õnneks/kahjuks iiveldus max tagasi jälle.

Lota

Ei pakkunud. Ise ka ei taibanud õigel hetkel küsida.

Fili

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tundeid teile see Suur pere toetuse teema tekitab?

Mina ootan ka kolmandat last ja ütlen ausalt… Nähes, kuidas suurperesid hetkel maatada tehakse, on kuidagi see rasedusrõõm veidi varjutatud. Kui varasemate rasedusega olen kohe positiivsest testist alates peret ja sõpru uudisest teavitanud, siis nüüd pole kellelgi rääkinud. Kuidagi tekkis soov rasedust võimalikult kaua enda teada hoida, sest kardan neid kommentaare stiilis “raha pärast saite lapse?” jms.

PS! Ma ise toetuse tõstmist ei poolda. Ja lapse plaan oli ammu enne selleteemalisi arutelusid. Lihtsalt tunnen, et 3+ lapseliste perede maine on nüüd oluliselt kehvem kui varem.

Kats

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

suurpere* maatasa*

Vabandan, autocorrect. Ja enam muuta ei lasknud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tundeid teile see Suur pere toetuse teema tekitab?

Mina ootan ka kolmandat last ja ütlen ausalt… Nähes, kuidas suurperesid hetkel maatada tehakse, on kuidagi see rasedusrõõm veidi varjutatud. Kui varasemate rasedusega olen kohe positiivsest testist alates peret ja sõpru uudisest teavitanud, siis nüüd pole kellelgi rääkinud. Kuidagi tekkis soov rasedust võimalikult kaua enda teada hoida, sest kardan neid kommentaare stiilis “raha pärast saite lapse?” jms.

PS! Ma ise toetuse tõstmist ei poolda. Ja lapse plaan oli ammu enne selleteemalisi arutelusid. Lihtsalt tunnen, et 3+ lapseliste perede maine on nüüd oluliselt kehvem kui varem.

Kats

Muidu oli ka 3ndal lapsel rahamaik juures. Aga nüüd veel eriti, rööviks nagu riiki. Selle suurpere toetuse juures on minu meelest see vanuse teema just nii imelik – 24.eluaastani. see ikka ilmselge priiskamine. Samas kui see suurperetoetus tuli kunagi. See rahaväärtus oli ka hoopis teine sel ajal, aga siis küll keegi allkirju ei kogunud, et ebaaus oleks. Minul isiklikult olnud täiesti ükskõik, kui palju keegi raha saanud. Kurb et suurperedest selline arvamus, aga samas ega teiste arvamuse pärast ei aaa jätta elu elamata. Ma ka juba kujutan ette osade inimeste poolt kommentaare, mis hakkab tulema, aga eks ma siis vastan sama nõmedalt vastu midagi ???? ja mis mind ajab närvi selle juures, et inimesed ütlevad et miks see kolmas laps siis nii palju raha saab, aga tegelikult on ju see suurepere toetus. Mitte 3.nda lapse eest maksaks 600 eurot, vaid ei saa ju öelda 1 laps on suur pere või 2 last. Aga mingist numbrist juba on ju juba suur pere.

Ma ei jõua ära oodata, et iiveldus üle läheks, nii raske olla. Isegi öösel ärgates on kohe iiveldus platsis. Ainult siis,kui midagi näksida, siis pole iiveldust, aga see ka väga jätkusuutlik ei ole, koguaeg suul lasta käia.

Lota

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tundeid teile see Suur pere toetuse teema tekitab?

Mina ootan ka kolmandat last ja ütlen ausalt… Nähes, kuidas suurperesid hetkel maatada tehakse, on kuidagi see rasedusrõõm veidi varjutatud. Kui varasemate rasedusega olen kohe positiivsest testist alates peret ja sõpru uudisest teavitanud, siis nüüd pole kellelgi rääkinud. Kuidagi tekkis soov rasedust võimalikult kaua enda teada hoida, sest kardan neid kommentaare stiilis “raha pärast saite lapse?” jms.

PS! Ma ise toetuse tõstmist ei poolda. Ja lapse plaan oli ammu enne selleteemalisi arutelusid. Lihtsalt tunnen, et 3+ lapseliste perede maine on nüüd oluliselt kehvem kui varem.

Kats

Tead, ma arvan, et sa mõtled üle. Sinu sõbrad ju teavad teid ja vaevalt nad hakkavad mõtlema, et te raha pärast seda teete.
Tunne rõõmu oma raseduse üle ja jaga oma rõõmu lähedastega. 🙂

RN

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei jõua ära oodata, et iiveldus üle läheks, nii raske olla. Isegi öösel ärgates on kohe iiveldus platsis. Ainult siis,kui midagi näksida, siis pole iiveldust, aga see ka väga jätkusuutlik ei ole, koguaeg suul lasta käia.

Lota[/quote]

Jah, see iiveldus on väga ebameeldib. Mitte midagi ei saa normaalselt teha.
Seda söömist ja iiveldust leevendan ma külmutatud marjadega. Mul tuli meelde, et mul on sügavkülmas mustikad ja praegu on need väga väärt kraam. ????
Aga kõige hullem minu jaoks on see uni, päeval tahaks koguaeg magada ja siis öösel vahin lakke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka. Tähtaeg on 21.06 sain triibu 12.10 ja esimene arst oli eile 6+5.

Esimene rasedus. Planeeritud beebi 🙂

Iiveldused on jubedad. Õnneks veel oksendanud pole, mingi aja hetkel on ikka selline tunne, et kohe kohe tuleb.  Midagi ei taha üldse alla minna.  Eelmine nädal oli üldse nii halb olla, sõin midagi väga halba ( pärast saingi teada, et seda ei tohigi üldse rasedad süüa)- mõtlesin tõesti, et kui nii edasi jätkub siis see jääb esimeseks ja viimaseks beebiks. Ja üldse kuidas kõik saavad hakkama ja mina ei saa. Kuidas mina selline hädapätakas olen. Õnneks arst andis mulle igasuguseid  nõuandeid ja väga meeldiv arst oli. Mingid värskendavad nätsud ja pastillid teevad natukene kergemaks.  Igatsen kohvi – mis mul üldse tegelikult alla ei lähe hommikuti.
Õhtuks kuskil kella 18-21 on juba inimese tunne ja siis kell 22 voodis silmad kinni.
Lisaks elukaaslane hästi toetav ja armas.

 

 

-lille

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toetuseteema ei eruta mind, pean seda riigi poolt halvasti läbi mõeldud laristamiseks, kuid päris kindlasti ei tunne, et see peaks minu rõõmu ülikaua (ammu enne nüüd lubatud toetust!) oodatud kolmanda raseduse üle varjutama. Kes meie pere tunnevad, ei arvaks tõenäoliselt ka eales, et me raha nimel lapsi teeks ja noh, minu kogemuse järgi lastele ikka kulub palju enam ressursse, kui nende kasutegur on – ja see on kasu on siis pigem emotsionaalset laadi, mitte rahas mõõdetav.

Mul on praegu 10. nädal ja ma ei taha ära sõnuda, kuid vist… äkki… hästi natukene hakkab väsimus järele andma, vähemalt sain 2 eelnevat päeva ilma lõunauinakuta suhteliselt elusana hakkama, täna hommikul tundsin end üldse peaaegu energilisena (seda pole ausalt 9,5 nädalat juhtunud 😀 kohe imelik oli olla) – aga samas praegu kisub ikka väga uniseks, kuid äkki siis olukord ikkagi hakkab väikeste tagasilöökidega vaikselt normaalsema poole tüürima. Lohutuseks teistele unekottidele siis, et mingist hetkest võib väheke elusam tunne naasta.

Ja mina igatsen ka kohvi! Ma igatsen kohviisu, mis kadus mul seekord kohe raseduse alguses, joon nüüd pool tassi piimalurri hommikuti (ilma hakkab pea valutama ja on veel uimasem olla kui muidu), aga no see pole üldse see, mis mõnus kange aromaatne suur mõrkjas kruusitäis muidu oli…

AM

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Minul oli täna äe aeg ja uh tehti kõhu pealt juba. Mul on täna 9+0 ja kõik oli korras. Oli näha isegi jalgade siputamist.

Ootan juba väga Oscarit, mis nov lõpus, sinna võtan mehe ka kaasa.

Olen see õnnelik, kellest iiveldus suure kaarega mööda läks. Küll aga vaevlen suure akne käes. Nii näos kui rinnal ja ikka väga õudukas, mitte mingi kerge värk. Varem pole olnud. Kellelgi veel aknet?

Olen siiski täielikus õnnemullis, niii niii niiii oodatud beebi on.

Imeilusat ootust kõigile

Pöialliisi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul teismelise eas olnud akne. Mingi aeg läks paremaks -kasutasin erinevaid kreeme jms ning siis jälle hullemaks. Siis olid lihtsalt vahelduva eduga suured punased punnid kuskil näos. Pillidega ma sain neid natukene leevendada aga mitte väga. Nüüd jälle tagasi tulnud rasedusega. Mõtlesin  et äkki ma saan olla üks õnnelik ka kellel kaovad ära. Aga võta näpuat kuskile ei taha ära kaduda.

 

-lille

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna arsti juures ja mind võeti arvele. UH-s oli jalgu ja käsi näha. Ma olen esmarase ja see tunne teda näha, oli uskumatu.
Tähtaeg on mul 3.juuni.

RN

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 161 )


Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2023