Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 161 )

Teema: Juunibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Neljas rasedus. Lapsi pole

Eelnevast kolmest kaks on katkenud 7. ja 10. nädalal, kolmas oli emakaväline.

Arstilt sain peale igapäevased Losmina süstid ning vahepeal käisin HCG-d mõõtmas:

4+2 – 70.4

4+6 – 640.9

5+3 – 4537.5

Täna käisin ultrahelis. Äpi järgi 6+5, kohapeal mõõdeti 6+3. Südametöö ilusti olemas ja kõik korras. Loodame, et seekord läheb õnneks aga üleliia rõõmustama veel ei hakka. Perele-tuttavatele räägin ilmselt alles siis kui sünnitamiseks läheb.

Kahe nädala pärast uus UH.

Luci

 

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna uuesti kontrollis. Beebi ilusti nädalaga kasvanud, süda tuksus ja hematoom õnneks ka juba kahaneb, rohkem verejookse olnud ei ole. Ravimeid võtan nüüd 12.nädalani edasi igaks sajaks juhuks. Homme analüüse andma ja 15.november ämmaemanda vastuvõtule ja arvele võtma. Siiamaani tundub veel nii ebareaalne kõik. Viimasest rasedusest 5 aastat möödas ja nüüd jälle teeks nagu esimest korda kõike uuesti läbi.

K.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on tegelikult?  Kas keegi on kuulnud või on omal kogemusi? kui ikkagi naisel on 0 rH- ja mehele 0 Rh+ veri, siis millega peab arvestama ja kas peab? Olen küll kuulnud siit seal “naiste sauna juttu” et võib tekkida konflikt, aga mõned arstid ütlevad et ei tule midagi ja muretseda pole vaja.   🙂

 

-lille

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul sama olukord veregruppidega. Esimese rasedusega ei tohiks mõjutada. Peale sünnitust tehti süst ja hiljem peale peetund rasedust tehti jälle süst, et uue rasedusega ei tekiks konflikti. Sündinud lapsel oli reesus positiivne nagu isalgi. Ise kahtlustan, et sellepärast võis terve raseduse iiveldada, aga see on muidugi minu isiklik arvamus ????.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on tegelikult? Kas keegi on kuulnud või on omal kogemusi? kui ikkagi naisel on 0 rH- ja mehele 0 Rh+ veri, siis millega peab arvestama ja kas peab? Olen küll kuulnud siit seal “naiste sauna juttu” et võib tekkida konflikt, aga mõned arstid ütlevad et ei tule midagi ja muretseda pole vaja. ????

-lille

Trügin.

Minul on rh- ja mehel rh+.

Raseduse ajal kontrollitigi paar korda, et kas on konflikti aga õnneks oli kõik hästi. Üldiselt ei juhtugi midagi ja ei olegi mingit muret aga nad ikka vaatavad ja kontrollivad, et kui peaks midagi olema siis saavad kiiresti jälile.

Peale sünnitust sain ka süsti. Mõlemal lapsel on rh+ nagu mehelgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna uuesti kontrollis. Beebi ilusti nädalaga kasvanud, süda tuksus ja hematoom õnneks ka juba kahaneb, rohkem verejookse olnud ei ole. Ravimeid võtan nüüd 12.nädalani edasi igaks sajaks juhuks. Homme analüüse andma ja 15.november ämmaemanda vastuvõtule ja arvele võtma. Siiamaani tundub veel nii ebareaalne kõik. Viimasest rasedusest 5 aastat möödas ja nüüd jälle teeks nagu esimest korda kõike uuesti läbi.

K.

Tore, et kõik kenasti 🙂

Mul viimasest rasedusest natuke üle 10 aastat möödas ja no täiesti nagu esimest korda oleks rase – kuidagi nii teistmoodi mõtted, tunded, olemine. (Ja natuke siiamaani ei usu, et tegelikult ka juba 10 nädalat kasvatan enda seest üht päris reaalset pisikest inimest…)

Minu eilne ämmakalkäik osutus maailma mõttetuimaks, ämmakas oli haigeks jäänud ja keegi asendaja võttis 3 minutiga mult veeniverd, printis pissiproovidele etiketid peale ja soovis ilusat päeva jätku 😀 No mul oli oma ämmakale umbes tuhat küsimust ja suur lootus, et näen titte ka, sest eelmine kord umbes nii jutt jäi, aga säh sulle. Ikka eriti meh-emotsioon. Hea, et mees kaasa ei tulnud, oleks ikka päris “asja eest” vaba hommiku pidanud küsima töölt. Aga noh, vähemalt aega küll ei raisatud!

Tere tulemast ka kõigile hiljuti liitunutele, Luci, pöidlad peos, et juunist saaks see sinu kuu nüüd peale säärast katkemiste kadalippu!

AM

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on tegelikult? Kas keegi on kuulnud või on omal kogemusi? kui ikkagi naisel on 0 rH- ja mehele 0 Rh+ veri, siis millega peab arvestama ja kas peab? Olen küll kuulnud siit seal “naiste sauna juttu” et võib tekkida konflikt, aga mõned arstid ütlevad et ei tule midagi ja muretseda pole vaja. ????

-lille

Googelda ometi. Reesuskonflikt võibki esineda kui naine naeg ja mees pos reesusega. Läbikäidud tee mul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas on tegelikult? Kas keegi on kuulnud või on omal kogemusi? kui ikkagi naisel on 0 rH- ja mehele 0 Rh+ veri, siis millega peab arvestama ja kas peab? Olen küll kuulnud siit seal “naiste sauna juttu” et võib tekkida konflikt, aga mõned arstid ütlevad et ei tule midagi ja muretseda pole vaja. ????

-lille

Milline arst ütleb niimoodi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas läheb?

Mina võin nüüd küll öelda, et kõige hullem väsimusperiood tõepoolest näib vaikselt taganevat, lähen küll jätkuvalt varakult voodisse (u 21 paiku), sest kauem ei jaksa vertikaalasendis olla, aga siis isegi jaksan natuke veel mehega lobiseda või raamatut lugeda, mitte ei vaju poolest õhtust diivanile kossti magama. Õrn iiveldus on enamasti ennelõunal (kuskil 11 paiku) ja õhtuti väsinuna, aga läheb näksides/pikutades üle. Hommikuti ärkan vara (kuramuse pissihäda tõttu ja siis hakkavad kõik issand-ma-olen-rase-kas-laps-on-terve-kuidas-sünnitus-jälle-üle-elada-mis-beebile-nimeks-panna jne jne jne mõtted karussellitama peas ja ei jää enam uuesti magama).

Järgmisel nädalal on mul tõenäoliselt Niptify test – kas keegi vee kavatseb selle n-ö vabatahtlikult teha? KV uh aja palus ämmaemand panna novembri lõppu.

AM

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega juunibeebidele pole veel tehtud fb mingisugust gruppi?

 

K.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega juunibeebidele pole veel tehtud fb mingisugust gruppi?

K.

Ei tea,et oleks, vast enne oscarit väga ei soovitaks veel liituda?

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Midagi põnevat rääkida pole. Vaheldumisi mõtted “kas ikka on korras kõik” ja “mõtle positiivselt, kõik on hästi”. Järgmisel nädalal on Oscari vereproovid, võib-olla ka Niptify. Mõtlen veel seda. Tegelt tahaks enne veel ühe ultraheli teha, ikka tiksub kuklas, et ämmaemand beebi pea nädal väiksemaks mõõtis.

Enesetunne on paremaks läinud, aga üleliia energiat pole. Väsin kergemini kui varem. Esimene laps eriti ei hellita ka – emmä, emmä, emmä iga asja peale. Ja tahab, et ma teda süles ringi tassiksin. Mitte kogu aeg, aga mulle tundub, et rohkem kui varem. Ja ma enam üldse ei jaksa.

Selline hala sai kogemata. Tegelikult on üsna okei olla praegu.

Fili

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Midagi põnevat rääkida pole. Vaheldumisi mõtted “kas ikka on korras kõik” ja “mõtle positiivselt, kõik on hästi”. Järgmisel nädalal on Oscari vereproovid, võib-olla ka Niptify. Mõtlen veel seda. Tegelt tahaks enne veel ühe ultraheli teha, ikka tiksub kuklas, et ämmaemand beebi pea nädal väiksemaks mõõtis.

Enesetunne on paremaks läinud, aga üleliia energiat pole. Väsin kergemini kui varem. Esimene laps eriti ei hellita ka – emmä, emmä, emmä iga asja peale. Ja tahab, et ma teda süles ringi tassiksin. Mitte kogu aeg, aga mulle tundub, et rohkem kui varem. Ja ma enam üldse ei jaksa.

Selline hala sai kogemata. Tegelikult on üsna okei olla praegu.

Fili

Enne Niptify vereproovi ämmaemand ka vaatab kiirelt üle kas loode ikka olemas ja elus ning saab siis sulle ka nädalad öelda mõõtmise järgi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul samuti ämmaemand ütles, et enne Niptyt tehakse kiire UH, siis tuleb juba varsti KV UH ja peale seda hakatakse doppleriga visiitidel beebi südametööd kuulama, tema väitel 14. nädalast on see kannatlikult otsides enamasti täiesti tehtav juba.

Mul nii väikesi lapsi pole, kes pidevat tegelemist vajaks, pigem suured lapsed just on ülihoolitsevateks läinud, mis on neist hiiglama nunnu, aga mäletan, et kui nad mudilased olid ja ma jube väsinud, siis oli hea mäng see, et nad tegid must kukli (sõtkusid natuke, patsutasid ümaraks, silisid pealt või ja munaga jne) ja panid siis ahju küpsema. Ma siis ikka mõnuga “küpsesin” seal diivani peal, nemad jooksid ringi ja vahepeal käisid küsimas, kas ma olen valmis 😀 Ma siis saatsin neid ahju puid juurde tooma ja muid ülesandeid täitma jne ja kui enam venitada ei andnud, lubasin end ära süüa. Ja siis otsast peale. Üsna null-energiakulu mäng kukli osatäitjale!

AM

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tehti nüüd kõikvõinalikud analüüsid ja selgus, et hgb on liiga madal. Pean hakkama rauda juurde võtma. Loodetavasti leevendab see ka pidevat väsimust. I trim UH aja sain paika. ÄE-ga unustasin niptyst rääkida – pean kirjutama talle, sest tahaks ikka teha kindluse mõttes.

 

MK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin ämmakal ära, aga Nipty jaoks verd ei saanudki anda, sest UH järgi polnud lapse mõõdud veel 10+ nädalale vastavad, vaid paar päeva väiksemad. Kuna ma ise tean, millal oli OV ja vahekord selle ajal, siis minu arvutustega klapib see UH okeilt (mõnepäevane vahe on tõenäoliselt mõõtmisviga või individuaalne erinevus) ja ma eriti ei muretse, ämmakas samuti arvas, et kehv asend oli mõõtmiseks ja rasedus lihtsalt mõni päev väiksem, aga kutsus siis uuel nädalal tagasi ja siis tehakse see nipty ära, kui beebi kenasti kasvanud.

Aga erinevalt eelmisest UH-st oli beebi juba täitsa inimese moodi, siputas käte ja jalgadega ja kukerpallitas, ämmakas ütles, et üks tore tegus tegelane 🙂 Nii et päris luhta mu käik ka ei läinud. TA nihkus nüüd 10.-11.06 peale, aga ma ise pean tõenäolisemaks ikkagi seda päevade järgi ja esimese UH aega ehk siis 6.06.

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Midagi põnevat rääkida pole. Vaheldumisi mõtted “kas ikka on korras kõik” ja “mõtle positiivselt, kõik on hästi”. Järgmisel nädalal on Oscari vereproovid, võib-olla ka Niptify. Mõtlen veel seda. Tegelt tahaks enne veel ühe ultraheli teha, ikka tiksub kuklas, et ämmaemand beebi pea nädal väiksemaks mõõtis.

Enesetunne on paremaks läinud, aga üleliia energiat pole. Väsin kergemini kui varem. Esimene laps eriti ei hellita ka – emmä, emmä, emmä iga asja peale. Ja tahab, et ma teda süles ringi tassiksin. Mitte kogu aeg, aga mulle tundub, et rohkem kui varem. Ja ma enam üldse ei jaksa.

Selline hala sai kogemata. Tegelikult on üsna okei olla praegu.

Fili

Enne Niptify vereproovi ämmaemand ka vaatab kiirelt üle kas loode ikka olemas ja elus ning saab siis sulle ka nädalad öelda mõõtmise järgi.

Oi, see oleks küll tore. ???? Kas see on igal pool nii? Ma olen TÜK-is.  Sealsamas, kus verd võetakse, siia enne tehakse UH? Mitte oma ämmaemand ei tee? Järgmisel nädalal lähen verd andma. Õnneks on sel nädalal kiire olnud ja pole olnud aega liiga palju mõtiskleda.

Fili

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Midagi põnevat rääkida pole. Vaheldumisi mõtted “kas ikka on korras kõik” ja “mõtle positiivselt, kõik on hästi”. Järgmisel nädalal on Oscari vereproovid, võib-olla ka Niptify. Mõtlen veel seda. Tegelt tahaks enne veel ühe ultraheli teha, ikka tiksub kuklas, et ämmaemand beebi pea nädal väiksemaks mõõtis.

Enesetunne on paremaks läinud, aga üleliia energiat pole. Väsin kergemini kui varem. Esimene laps eriti ei hellita ka – emmä, emmä, emmä iga asja peale. Ja tahab, et ma teda süles ringi tassiksin. Mitte kogu aeg, aga mulle tundub, et rohkem kui varem. Ja ma enam üldse ei jaksa.

Selline hala sai kogemata. Tegelikult on üsna okei olla praegu.

Fili

Enne Niptify vereproovi ämmaemand ka vaatab kiirelt üle kas loode ikka olemas ja elus ning saab siis sulle ka nädalad öelda mõõtmise järgi.

Oi, see oleks küll tore. ???? Kas see on igal pool nii? Ma olen TÜK-is. Sealsamas, kus verd võetakse, siia enne tehakse UH? Mitte oma ämmaemand ei tee? Järgmisel nädalal lähen verd andma. Õnneks on sel nädalal kiire olnud ja pole olnud aega liiga palju mõtiskleda.

Fili

Mu ämmaemand ütles, et see on nii kallis protseduur, et enne igatahes tehakse kiire UH.
Aga kas kõikjal sama suhtumine, ei tea, igatahes küsida enne protseduuri võiks seda küll julgelt. Aga hoiatan, et minul tehti see UH veel mitte kõhu pealt.

AM

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin kolmapäeval ämmaka juures. Uba vastas ilusti suurusele 9+2 ♥️ viisin ka uriiniproovi ja võeti vereproov. Hemoglobiin oli veidi madalam 121, aga papp-a (0,86) ja fb-hcg (73) peaks head näidud olema 🙂 Nüüd enam ei pabista nii hullult, ootan huviga juba oscar uuringut. Teine lootemuna oli ikka veel alles, aga varsti vast imendub ära.

Sygisv2rvid

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ammu kirjutanud. Olen vahepeal käinud uuesti arstil – beebi praeguseks 10 nädalat täis. Täna käisin Niptify analüüsi andmas – vastused peaksid nädala lõpus/uue nädala alguses tulema.

Olen meeletult väsinud, õhtuti iiveldab. Mõned oksendamised ka tehtud. Mul teiste rasedusega pole mingeid kaebusi olnud, niiet väga võõras olemine.

Kolmasrõõm

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna uuesti arstil. Mõõtmistulemused täpselt sellised nagu pididki olema, lähtudes eelmisest uh-st ehk siis 8+1.

Arst lasi mulle kõvasti ka beebsu südametukseid – 161 lööki minutis.

Õnnetunne on suur aga eelmised ebaõnnestumised ei lase veel kogu protsessist täit rõõmu tunda. Õnneks arst on megahea ja võtab mu erakorraliselt veel paari nädala pärast kiirelt uh-le, et süda rahu saaks. Oscar jääb detsembri keskele ja kui ennem veel mõtlesin, et kas teeks ka Nipti, siis hetkel arstiga rääkides jõudsin järeldusele, et ennem Oscar ja siis vaatab edasi.

 

Luci

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuuuh… pikk kergendusohe – käisin täna uuesti Niptify testi tegemas või no eelmine kord oli beebi väiksem, kui pidi, ja test jäi andmata – aga seekord kenasti järele kasvanud ja isegi mõni päev suurem, väga aktiivne ja lustakas kuidagi tundus seal 🙂

Vormistati lõpuks ka rasedaraamatuke, KV UH juba järgmisel nädalal… Kuna mul on jälle mõned orrad määrinud ja kõht veidi pinges olnud, siis oli tõesti suur kergendus see tänane visiit. (Küll tahaks suuta vähem pablada! Kui kellelgi on nippe, jagage palun!)

Kaalu on juures 2,1 kg, mis pidi 12. nädalaks ok olema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uuuuh… pikk kergendusohe – käisin täna uuesti Niptify testi tegemas või no eelmine kord oli beebi väiksem, kui pidi, ja test jäi andmata – aga seekord kenasti järele kasvanud ja isegi mõni päev suurem, väga aktiivne ja lustakas kuidagi tundus seal ????

Vormistati lõpuks ka rasedaraamatuke, KV UH juba järgmisel nädalal… Kuna mul on jälle mõned orrad määrinud ja kõht veidi pinges olnud, siis oli tõesti suur kergendus see tänane visiit. (Küll tahaks suuta vähem pablada! Kui kellelgi on nippe, jagage palun!)

Kaalu on juures 2,1 kg, mis pidi 12. nädalaks ok olema.

AM olen, jäi lisamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Lahkun teie mõnusast seltskonnast, sest rasedus peetus.

Lihtsalt infoks. TÜK-is ei tehta enne Niptify vereproovi ultraheli. Mina Niptify-ni ei jõudnudki. Aga küsisin selle kohta. Kui tahaks enne Niptify-d teha ultraheli, siis peaks oma ämmaemandaga kokku leppima midagi.

Soovin teile mõnusat ootust ja palju terveid beebisid! ????

Fili

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Lahkun teie mõnusast seltskonnast, sest rasedus peetus.

Lihtsalt infoks. TÜK-is ei tehta enne Niptify vereproovi ultraheli. Mina Niptify-ni ei jõudnudki. Aga küsisin selle kohta. Kui tahaks enne Niptify-d teha ultraheli, siis peaks oma ämmaemandaga kokku leppima midagi.

Soovin teile mõnusat ootust ja palju terveid beebisid! ????

Fili

Oh ei, nii kurb, Fili.
Ei oska midagi lohutavat-toetavat öelda, aga väga kahju, et nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur kaastunne sulle!

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur kaastunne, Fili! ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain eelmise nädala lõpus niptify tulemuse ja tulemas on poisslaps. KV uuring on mul 30.11. Mõtleme nüüd hoolega nime. Päris raske väljakutse, sest mu eelmistel lastel üsna erilised nimed. Aga üks potentsiaalne variant hetkel täitsa olemas ????
Iiveldust juba vähem, väsimus veel jäänud.

kolmasrõõm

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain eelmise nädala lõpus niptify tulemuse ja tulemas on poisslaps. KV uuring on mul 30.11. Mõtleme nüüd hoolega nime. Päris raske väljakutse, sest mu eelmistel lastel üsna erilised nimed. Aga üks potentsiaalne variant hetkel täitsa olemas ????

Iiveldust juba vähem, väsimus veel jäänud.

kolmasrõõm

Kas sa käisid testimas Tartus neil kohapeal? Mina andsin verd ka 14.11 (ITK-s) ja tulemust ikka veel ei ole…Oscar samuti 30.11.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain eelmise nädala lõpus niptify tulemuse ja tulemas on poisslaps. KV uuring on mul 30.11. Mõtleme nüüd hoolega nime. Päris raske väljakutse, sest mu eelmistel lastel üsna erilised nimed. Aga üks potentsiaalne variant hetkel täitsa olemas ????

Iiveldust juba vähem, väsimus veel jäänud.

kolmasrõõm

Kas sa käisid testimas Tartus neil kohapeal? Mina andsin verd ka 14.11 (ITK-s) ja tulemust ikka veel ei ole…Oscar samuti 30.11.

Käisin Tartus kohapeal jaa. 14.11 kell 15 andsin proovi ja neljap õhtul oli tulemus käes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 161 )


Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2023