Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 161 )

Teema: Juunibeebid 2023

Postitas:
Kägu

Sain eelmise nädala lõpus niptify tulemuse ja tulemas on poisslaps. KV uuring on mul 30.11. Mõtleme nüüd hoolega nime. Päris raske väljakutse, sest mu eelmistel lastel üsna erilised nimed. Aga üks potentsiaalne variant hetkel täitsa olemas ????

Iiveldust juba vähem, väsimus veel jäänud.

kolmasrõõm

Kas sa käisid testimas Tartus neil kohapeal? Mina andsin verd ka 14.11 (ITK-s) ja tulemust ikka veel ei ole…Oscar samuti 30.11.

Käisin Tartus kohapeal jaa. 14.11 kell 15 andsin proovi ja neljap õhtul oli tulemus käes.

Äkki mul siis tuleb varsti ka…Tahaks ikka enne Oscarit teada saada kas kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna oscar ja niptify tulemusi veel pole, andsin proovi 16.11 päeval.
Tean, et aega võibki minna u 4-10 tööpäeva, aga lootsin ka, et ehk enne oscari UH-i juba rahulikum olemine.

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelnevate kogemuste tõttu käisin siin varasemalt ainult lugemas aga nüüd vaikselt julgen sõna võtta ka 🙂 Meil esimene beebi tulemas. Saime just panorama tulemused ja õnneks kõik riskid madalad ja tulemas tüdruk 🙂 Oscar on esmaspäeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain eelmise nädala lõpus niptify tulemuse ja tulemas on poisslaps. KV uuring on mul 30.11. Mõtleme nüüd hoolega nime. Päris raske väljakutse, sest mu eelmistel lastel üsna erilised nimed. Aga üks potentsiaalne variant hetkel täitsa olemas ????

Iiveldust juba vähem, väsimus veel jäänud.

kolmasrõõm

Kas sa käisid testimas Tartus neil kohapeal? Mina andsin verd ka 14.11 (ITK-s) ja tulemust ikka veel ei ole…Oscar samuti 30.11.

Käisin Tartus kohapeal jaa. 14.11 kell 15 andsin proovi ja neljap õhtul oli tulemus käes.

Äkki mul siis tuleb varsti ka…Tahaks ikka enne Oscarit teada saada kas kõik korras.

Sain teada, et analüüs ei õnnestunud. Homme peab taas tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain eelmise nädala lõpus niptify tulemuse ja tulemas on poisslaps. KV uuring on mul 30.11. Mõtleme nüüd hoolega nime. Päris raske väljakutse, sest mu eelmistel lastel üsna erilised nimed. Aga üks potentsiaalne variant hetkel täitsa olemas ????

Iiveldust juba vähem, väsimus veel jäänud.

kolmasrõõm

Kas sa käisid testimas Tartus neil kohapeal? Mina andsin verd ka 14.11 (ITK-s) ja tulemust ikka veel ei ole…Oscar samuti 30.11.

Käisin Tartus kohapeal jaa. 14.11 kell 15 andsin proovi ja neljap õhtul oli tulemus käes.

Äkki mul siis tuleb varsti ka…Tahaks ikka enne Oscarit teada saada kas kõik korras.

Sain teada, et analüüs ei õnnestunud. Homme peab taas tegema.

Oi kui nõme, aga mul ka ämmakas ütles, et kui veel veidi vähe selles veres uuringumaterjali, siis lihtsalt korratakse, et seda ikka juhtub. Eks siis lihtsalt veidi pikemalt praadimist.

Mul veel niptify tulemust pole, aga tänane oscar oli beebsul korras, riskid madalad, laps vastas suurusele ja väga mõnus arst oli ka, rahulikult ja põhjalikult uuris ja seletas. Minu enda vererõhk aga oli liiga kõrge ning mingi hormoon veidi madal, seega mul endal võib-olla kerge preeklampsiarisk, aga ma ise ausalt öeldes arvan, et olin lihtsalt enne UH-i närvis 😀 mul muidu vererõhk väga ok olnud raseduse ajal. Aga eks näha ole.

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi kui nõme, aga mul ka ämmakas ütles, et kui veel veidi vähe selles veres uuringumaterjali, siis lihtsalt korratakse, et seda ikka juhtub. Eks siis lihtsalt veidi pikemalt praadimist.

Mul veel niptify tulemust pole, aga tänane oscar oli beebsul korras, riskid madalad, laps vastas suurusele ja väga mõnus arst oli ka, rahulikult ja põhjalikult uuris ja seletas. Minu enda vererõhk aga oli liiga kõrge ning mingi hormoon veidi madal, seega mul endal võib-olla kerge preeklampsiarisk, aga ma ise ausalt öeldes arvan, et olin lihtsalt enne UH-i närvis ???? mul muidu vererõhk väga ok olnud raseduse ajal. Aga eks näha ole.

AM

Tore kuulda:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere. Liitun ka teiega. Meil õnnestus ka kohe esimesel kuul päts ahju pista 🙂 3.10 sain triibud kätte ja ootus nii suur. Minul 7a ja elukaaslasel 10a poeg ootamas väikest õde/vennat.

Esimene UH tehti 26.10 ja näitas rasedust 6+5. Nägin pisikest ja tuvastati ka südamelöögid. Viimati käisin ämmaka juures 7.11. Võeti arvele ja tehti UH. Kuulsin ka südamelööke ❤️ Näitas nädal aega väiksemat rasedust kui päevade järgi, aga tean, et mul ovulatsioon oli ka mitu päeva hiljem tegelikult. Tänaseks 10+5 ja ei jõua ära oodata Oscarit, mis pandud ITK’s 5.12. Järgmisel nädalal annan vereproovi, uriiniproovi ja teen glükoositesti, sest eelmise rasedusega oli rasedusdiabeet. Tähtaega paika ei pandud, ämmakas ütles, et Oscaris panevad täpselt. Päevade järgi peaks olema 9.06, UH järgi 16.06.

Enesetunne on olnud segasem kui esimese rasesusega. Vahelduva eduga iiveldab. Midagi väga ei isuta, ainult need asjad mida süüa ei tohi ???? sushi ja mereannid. Hapu ka sobib. Põhiline märksõna on ikkagi mega väsimus. Energia koguaeg 0 ja lebotaks ainult diivani peal.

Rasedusest teatasime nüüd ka lastele ja minu vanematele. Laiemalt räägime peale Oscarit. 10 päeva veel!

Lara

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Niptify test on igal pool ühe hinnaga?

triibik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Niptify test on igal pool ühe hinnaga?

triibik

Minu teada küll. Tasuta saab ainult siis, kui on näidistused ja suunamine arsti poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nipty tulemused lõõõõpuks käes, kõik riskid väga madalad 🙂

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heippa!

Pole ammu sõna võtnud.

Käisin täna KVs ja kõik riskid madalad ja kõik tundub okei.

Tähtajaks jäi 4.06.23

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heippa!

Pole ammu sõna võtnud.

Käisin täna KVs ja kõik riskid madalad ja kõik tundub okei.

Tähtajaks jäi 4.06.23

Nimi jäi lisamata

Peebs

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on tekkinud veider olukord – isutus, mitte midagi alla ei lähe.
Ja mul hakkab see sisuliselt alles teisel trimestril, esimesel mul ainult iiveldas.

R

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna Oscari UH-s. Riskid madalad 1:17000 downi sündroomi risk ja preeklampsia 1:13000. Arst arvas, et lisauuringuid pole vaja. Sooks ennustas tüdrukut ???? Järgmine ämmakas alles 20 nädalal koos LA-ga.

Sygisv2rvid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka täna Oscar, riskid madalad. Siiani iiveldab ikkagi maksimaalselt. Võiks juba kergemaks minna.

Kui keegi teeb Fb gruppi ka, siia olen huvitatud sellega liitumisest 🙂

Lota

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka täna Oscar, riskid madalad. Siiani iiveldab ikkagi maksimaalselt. Võiks juba kergemaks minna.

Kui keegi teeb Fb gruppi ka, siia olen huvitatud sellega liitumisest ????

Lota

Mul on ka ikkagi veel kehv olla, kuskil kella 17 ajal hakkab ja kestab kuni uinumiseni. Öösel on seevastu viimasel ajal jube hea magada, tunnen, kuidas kogu keha on pingevaba ja puhkab, päeval ja eriti õhtul kogu aeg kuskilt veidi kisub ja pidevalt õrnalt iiveldab.  Ja uni läheb jube vara ära! Eks seepärast õhtuks ongi väsinum ja kehvem olla ka. Esimene rasedus oli ikka tunduvalt tsillim olemine nii füüsiliselt kui emotsionaalselt, aga eks ma olin siis 10 a noorem kah.

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka täna Oscar, riskid madalad. Siiani iiveldab ikkagi maksimaalselt. Võiks juba kergemaks minna.

Kui keegi teeb Fb gruppi ka, siia olen huvitatud sellega liitumisest ????

Lota

Grupp on täitsa olemas, sama nimega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist rumal, aga ei leia ise küll facebookis. On see avalik ja avatud kõigile? Või on see ikka sellele seltskonnale, kes siin on?

Lota

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist rumal, aga ei leia ise küll facebookis. On see avalik ja avatud kõigile? Või on see ikka sellele seltskonnale, kes siin on?

Lota

https://www.facebook.com/groups/1182039455990025

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist rumal, aga ei leia ise küll facebookis. On see avalik ja avatud kõigile? Või on see ikka sellele seltskonnale, kes siin on?

Lota

https://www.facebook.com/groups/1182039455990025

Aitäh, ma ei leidnud seda ka enne jah.

Aga teise lapsega kasvas perekoolist eraldi grupp, kuhu kuuluski nii 45 inimest, kes siin ka kirjutasid. Mõtlesin kas selline asi sel korral tekib? Väiksem grupp 🙂

 

Lota

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist rumal, aga ei leia ise küll facebookis. On see avalik ja avatud kõigile? Või on see ikka sellele seltskonnale, kes siin on?

Lota

https://www.facebook.com/groups/1182039455990025

Aitäh, ma ei leidnud seda ka enne jah.

Aga teise lapsega kasvas perekoolist eraldi grupp, kuhu kuuluski nii 45 inimest, kes siin ka kirjutasid. Mõtlesin kas selline asi sel korral tekib? Väiksem grupp ????

Lota

Ma oleks ka väiksemast grupist huvitatud. Esimese lapsega oli 40 inimest, kellega siiani suhtlus käib. Vaatasin et selles praeguses juba üle 100 liikme ja kindlasti lisandub veel palju, kui lapsed sündinud. Seal heameelega oma asju ei jagaks ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noooo ma ei tea, kas kõik funkab, aga milles küsimus – tegin siis väikse grupi.
Palun liituda soovides lisada oma siinne kasutajanimi/allkiri, mida olete juuniteemas lobisedes nimena teksti all kasutanud.

https://www.facebook.com/groups/2066166963572130

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minulgi sai oscaris käidud, riskid madalad (preklampsia küll 1:193, aga see tuleb varasemast korrast, mil tekkis). Niptify tulemusi ootan ka. Olemine on suhteliselt ok, aga hambapesu ajab endiselt öökima iga hommik.

 

MK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minulgi sai oscaris käidud, riskid madalad (preklampsia küll 1:193, aga see tuleb varasemast korrast, mil tekkis). Niptify tulemusi ootan ka. Olemine on suhteliselt ok, aga hambapesu ajab endiselt öökima iga hommik.

MK

MK, oleksid sa nõus rääkima, kuidas see preeklampsia endast eelmise rasedusega märku andis, mitmendal nädalal ja mis sellega kaasnes? Mul tuli risk veel kõrgem, ma ise loodan muidugi, et seda ei teki, aga siis teaks, mis see üldse endast reaalselt kujutada võib (guugeldanud muidugi olen). Ja kas eelmisel korral ka oli sul risk kõrge oscari ajal sellele?

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minulgi sai oscaris käidud, riskid madalad (preklampsia küll 1:193, aga see tuleb varasemast korrast, mil tekkis). Niptify tulemusi ootan ka. Olemine on suhteliselt ok, aga hambapesu ajab endiselt öökima iga hommik.

MK

MK, oleksid sa nõus rääkima, kuidas see preeklampsia endast eelmise rasedusega märku andis, mitmendal nädalal ja mis sellega kaasnes? Mul tuli risk veel kõrgem, ma ise loodan muidugi, et seda ei teki, aga siis teaks, mis see üldse endast reaalselt kujutada võib (guugeldanud muidugi olen). Ja kas eelmisel korral ka oli sul risk kõrge oscari ajal sellele?

AM

Mul tekkis preeklampsia esimese raseduse ajal, õnneks alles üsna lõpus (36+ nädalal). Teise raseduse ajal oli kõik korras ja seetõttu ma seekord ka väga ette ei muretse, aga kindel ei saa muidugi olla.

Minu mäletamist mööda mul eelmiste raseduste ajal seda riski üldse ei arvutatud (vähemalt digiloost ei leia, seekord on ilusti seal ka kirjas). Sümptomitest – mul oli valk uriinis (see selgus ämmaka visiidil) ja jalad paistes. Vererõhk läks ka kõrgeks. Pandi haiglasse sisse, paar päeva jälgiti ja siis kutsuti sünnitus esile. Esimesest kehvast proovist läks sünnituseni täpselt 1 nädal ehk siis üsna kiiresti toimus kõik.

MK

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas läheb, juunikad? Kas enesetunne hakkab juba inimlikumaks minema, II trimester paistab ju?
Minul oli kaks päeva juba jumala hea olla,  toimetasin kodus rohkem kui viimase 3 kuu peale kokku – jõudsin juba täitsa rõõmustada, aga täna jälle natuke kehvem päev, õnneks päris paha siiski mitte ja no küllap see paljulubatud “teise trimestri suurepärane enesetunne” siis ilmubki sedasi… väikeste tagasilöökidega. Peaasi, et tuleb!

Ja teine asi, mida tahtsin küsida – kuidas teil on rasedus välimust muutunud (kui üldse)? Mäletan, et eelmise rasedusega vajusin näost kohutavalt ära, selline pundunud ja imelik ilme kohe on kõigil piltidel, mis sellel perioodil tehtud, aga samas olid juuksed hästi kinni, läikivad ja kasvasid mühinal. Seekord aga olen näost pigem kitsaks ja kahvatuks jäänud (mis sobib paremini kui eelmise korra põssanägu), aga juuksed jälle on kuivad ja takused ja pestes-kammides tuleb neid ikka ära ka mingil määral nagu mitterasedanagi oli.

Selline “vapustavalt põnev” info siis siia juuniteemasse jutu elustamiseks 🙂

AM

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain lõpuks oma NIPT-i tulemuse kätte – kõik riskid väga madalad, tulemas tüdruk.

Oskaris käidud, lausa kaks korda, sest esimesel korral oli kõhuelanik kõhuli ja keeldus asendi vahetamast, mistõttu ei saanud kuklavoldi mõõta. Teisel päeval tegi aga juba koostööd. Oskari riskid samuti kõik madalad…. Mind saadetakse GTT-le, vanuse ja algkaalu tõttu, vaatamata sellele, et veresuhkur on väga hea…Üldse ei taha seda teha…Enesetunne nii nagu oli väga hea, nii ongi siiamaani…Kaalus juurde ei võtnud…Ootan väga tööl jõulupreemiat, et saaks oma rasedagarderoobi värskendada…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul läheb ka hästi. Teine trimester on peal ja enesetunne on mõnus. Kõht kasvab vaikselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei

Minul on vahepeal 11 nädalat täis saanud ja kuna eelmised rasedused ebaõnnestunud, oli arstiga kokku lepitud, et ta ootab mind 11.nädalal veel uh-le. Eile käisingi ja päris suur kergendus oli kuulda ja näha, et kõik siiamaani hästi. Rasedus vastab täpselt sellele, mis eelmiste ultrahelidega paika pandud, eelnevalt esinenud hematoom on kadunud, beebi ise aktiivne, keerutas ja vehkis käte- jalgadega.

Arst küll märkis, et platsenta asetus on madal ja asub tagaseinal ning suure tõenäosusega see raseduse ajal liigub mujale aga kui peaks mitte liikuma, siis takistab see loomulikku sünnitust ja tehakse keisrilõige. Õnneks see mind ei heiduta, peaasi, et rasedus ka edaspidi hästi kulgeks.

 

Eile andsin ka Oscari analüüsid ja ja Oscar ise järgmise nädala lõpus. Kui seal selgub, et riskid madalad ja kõik hästi, siis liituks ka fb grupiga 🙂

 

Luci

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 161 )


Esileht Lapse ootamine Juunibeebid 2023