Esileht Kodunurk juustepesu leiva ja soodaga

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: juustepesu leiva ja soodaga

Postitas:

Nii, olen pea kuu katsetanud ja päris rahul. Algul olin muidugi skeptiline, et kas ikka saab juuksed puhtaks, aga tuli välja, et saab küll ja väga eduliselt.
Kes ei ole proovinud, soovitan!
http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-11325/Bioneeri-eksperiment:-juuksed-puhtaks-soodaga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 17:14; 26.01 19:06; 26.01 19:10; 27.01 11:24; 27.01 17:06; 28.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub jube pikk mässamine. Kui kaua sul see protseduuritamine aega võtab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segan 1tl soodat sooja veega ja kallan niisketele/märgadele juustele, teen moe pärast mõne juustepesuliigutuse ka. Hoian veidi peas, samal ajal pesen-loputan keha. Siis kallan sortsu äädika ja sooja vee lahuse juustele ja seejärel loputan juuksed puhta veega. Pole aega võtnud, aga vaevalt, et shampooni ja palsamiga tegelemine vähem aega võttis.
Kui leivaga pesen, siis see on ehk veidi ajamahukam tõesti. Kõigepealt panen viilu rukkileiba likku sooja veega. Siis ootan, kuni see pehmeneb ja teen käega sodiks. Kannan jälle niisutatud juustele. Tõmban kätega läbi juuste ja hoian veidi peas. Siis loputan äädikaveega ja taas puhta veega. Leivapuru juustesse ei jää. Mul on pea keskkohani juuksed ja ei ole küll probleemi täheldanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 17:14; 26.01 19:06; 26.01 19:10; 27.01 11:24; 27.01 17:06; 28.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas vesi peab jahe olema? Ma olen jube külmavares ses suhtes.

Kuule ma proovin ka õhtul ära, siis tulen uuesti muljetama 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa neid kasutama hakkasid, mis hea tulemuse see siis kuu ajaga on andnud? Kas munakollasega pesemine ka head teeb, oled proovinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:44; 28.01 02:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, jaheda veega ma küll ei pese, ma ise ka külmavares. Ikka mõnusa soojaga.

Miks kasutama hakkasin? Hmm, ma olen ikka tahtnud, et mu elu oleks keemiavabam. Kreemide ja kodukeemia kohta lugesin juba ammu. Ei, ma ei pea end ökoradikaaliks! Jesver hoidku selle eest. Mul käib kogu see keemiavabadus pigem periooditi 🙂 Praegu on jälle üks käsil.
Ei teagi kohe, mis hea tulemuse juustele soodaga või leivaga pesemine on andnud. Küll aga parema enesetunde, et reostust vähem.
Mõtlesin alguses nii, et kui soodavesi juukseid puhtaks ei tee, on mul ju alati võimalus shampooniga üle pesta. Aga ei olnudki tarvis! Juuksed on õhulised ja puhtad. Ja nii siidsiledaid ja pehmeid juukseid pole mul vist olnudki.

Ma panen loputusvette veidiäädikat (kes teab, mispärast see üldse kunagi koju on ostetud. Olen tahtnud seda ikka ära visata, aga nüüd avanes suurepärane võimalus see siiski ära tarvitada). Sõbranna, kellel ma palusin ka teistmoodi juustepesu proovida, paneb õunaäädikat ja ämm, kes on ka paras katsetaja, paneb tavalist söögiäädikat.

Kuidas pesul läks, Rabakana?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 17:14; 26.01 19:06; 26.01 19:10; 27.01 11:24; 27.01 17:06; 28.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munakollast proovisin vist kümme aastat tagasi. See ei meeldinud! Pärast juustepesu oli toore muna lõhn tunda. Aga mäletamist mööda olid juuksed pärast kohevad.
Munaga pesemisel peab küll tähele panema, et liiga sooja veega ei loputada, muidu on munapuder peas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 17:14; 26.01 19:06; 26.01 19:10; 27.01 11:24; 27.01 17:06; 28.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on tehtud porgandi-sooda püree, seda kasutan juba kuude kaupa:)
Juuksed elavad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 19:25; 30.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja – miks sa äädikavett esimeseks loputamiseks kasutad? kas ilma ei anna tulemust?

ja kui sa soodaga pesed ja äädikat paned, siis hakkab see pasta peas kihisema? kas see ongi eesmärk?

soodaga pesemisest kuulen esimest korda, aga leivaga peaks ükskord ära proovima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikavee loputan seepärast puhta veega ära, sest muidu lähevad juuksed kergesti rasvaseks. Iseenesest muudab äädikaveega loputamine juuksed säravaks. Eriti peaks see sobima neile, kel juuksed värvitud. Koguseliselt panen seda tõesti vähe, umbes teelusikatäie.

Soodaveega pesen alguses, selle loputan ära ja alles siis äädikavesi, mille ka hiljem puhta veega loputan. Koos ei tohiks neid mingil juhul pähe panna. Sooda ja äädikas koos kõlbavad rohkem kõrbenud pottidele ja Wc-potile.

Hmm, mõni teadjam oskab kindlasti rohkem kommenteerida, aga peanahk on ju happeline, seega taastub naha loomulik pH. Sooda on kaltsiumkarbonaat, mis on aluseline. See kuivatab nahka ja juustepesu puhul eriti peanahka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 17:14; 26.01 19:06; 26.01 19:10; 27.01 11:24; 27.01 17:06; 28.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nonii, tegin eile õhtul selle soodapesu ära.
Ega ma suurt süvenenud. Lugesin diagonaalis üle, et soodavesi alla ja äädikavesi peale ja ongi korras!
Korraks jäin kukalt kratsima – sedasorti kombinatsiooniga puhastan ma tavaliselt kraanikausi äravoolu (Sooda alla, äädikas peale ja seisab natuke, kuni loputan).
Kuna aga mulle on jagatud ohtralt pealehakkamist, kuid see-eest minimaalselt tervet mõistust, hakkasin peale.
Juuksed märjaks, sooda veega pähe. Hõõrusin siia-sinna laiali ka. Hoidsin natuke peas.
Äädikavee tegin igaks juhuks lahjapoolse. Kallasin selle siis ka mauhti pähe. Ohsajuudas, kus hakkas kihisema kõik! 😀
Siis otsekohe loputasin pea ohtra puhta veega ära.

Täitsa huvitav, et juuksed on jube kergesti kammitavad. Kuigi katsudes nagu takusemad kui muidu.
Karv läigib praegu mu kassil rohkem kui minul.
Samas tunne on selline, et täna õhtul pead pesta ilmselt ei ole vaja. Tavaliselt olen igaõhtune peapesija.
Eile oli mul kilokaupa lakki ka juustes. Selle, tundub, pesi küll väga hästi välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma panen loputusvette veidiäädikat (kes teab, mispärast see üldse kunagi koju on ostetud. Olen tahtnud seda ikka ära visata, aga nüüd avanes suurepärane võimalus see siiski ära tarvitada). Sõbranna, kellel ma palusin ka teistmoodi juustepesu proovida, paneb õunaäädikat ja ämm, kes on ka paras katsetaja, paneb tavalist söögiäädikat.

Kuidas pesul läks, Rabakana? [/tsitaat]

Mina lisan äädikat akanapesuveele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sooda ja äädikas koos kõlbavad rohkem kõrbenud pottidele ja Wc-potile.

[/tsitaat]

nojah, sestap ma üle küsisingi, et sooda+äädikas on mul tavaliselt muudel otstarvetel kasutuses 🙂

Rabakana esimese kogemusega tutvumine oli ka väga õpetlik 🙂 Peaasi, et juuksed alles jäid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appikene, ma ei pannudki enne tähele, et unustasin kirjutada, et sooda tuleb ka juustest maha loputada ja alles siis äädikaveega juuksed üle kallata.

Tuhanded vabandused! Eriti Sinu ees, Rabakana!
Aga tore kuulda, et Su seiklus õnnelikult lõppes. Võibolla julged järgmisel korral õigemat meetodit proovida 🙂

Vabandust veelkord!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 17:14; 26.01 19:06; 26.01 19:10; 27.01 11:24; 27.01 17:06; 28.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Appikene, ma ei pannudki enne tähele, et unustasin kirjutada, et sooda tuleb ka juustest maha loputada ja alles siis äädikaveega juuksed üle kallata.

Tuhanded vabandused! Eriti Sinu ees, Rabakana!
Aga tore kuulda, et Su seiklus õnnelikult lõppes. Võibolla julged järgmisel korral õigemat meetodit proovida 🙂

Vabandust veelkord![/tsitaat]
Eh, pole midagi, oligi huvitav omal kah. 😀
Igatahes laupäeval plaanin leiba prooviks pähe panna. Igaks juhuks küsin ette: ega see kraam välja pestes mul äravoolu ära ummistada ähvarda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sidrunivesi sama tulemust ei anna, kenasti läiget ja kergesti kammitavaks, ikka soovitati juba vanaemade poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:44; 28.01 02:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat]Juuksed märjaks, sooda veega pähe. Hõõrusin siia-sinna laiali ka. Hoidsin natuke peas.
Äädikavee tegin igaks juhuks lahjapoolse. Kallasin selle siis ka mauhti pähe. Ohsajuudas, kus hakkas kihisema kõik! 😀
Karv läigib praegu mu kassil rohkem kui minul.
[/tsitaat]

Tegid mu tuju päris heaks, kuigi pole teise õnnetust ilus naerda :))
Lähen ka katsetama, proovin sinu meetodit mitte korrata 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halbade juhuste kokkulangemisel ehk võib ummistada, aga muidu ei usu. Mul ei ole seda veel juhtunud. Ei ole lugenud ka, et ummistus tekiks.
Aga leiva puhul peab vaatama, et oleks ikka rukkileib. Seal mõjub rohkem juuretis. Kui paned leiva sooja veega likku, siis võid hiljem ju leivapuru välja sõeluda ja vaid seda vedelikku kasutada. Ma ei ole viitsinud nii palju jahmerdada ja pannud leivapudi pähe. See läheb ju nii peeneks, et vaevalt, et midagi juhtub.

Hmm, ma ei tea sidruniveest midagi. Siin kirjutati iseenesest juustepesust sidruniga: http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-11377/Bioneeri-eksperiment%3A-juuste-hooldamine-sidruniga-2.osa-

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.01 15:40; 26.01 17:14; 26.01 19:06; 26.01 19:10; 27.01 11:24; 27.01 17:06; 28.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Hmm, mõni teadjam oskab kindlasti rohkem kommenteerida, aga peanahk on ju happeline, seega taastub naha loomulik pH. Sooda on kaltsiumkarbonaat, mis on aluseline. See kuivatab nahka ja juustepesu puhul eriti peanahka. [/tsitaat]

Söögisooda on naatriumvesinikkarbonaat. Kaltsiumkarbonaat peaks olema lubjakivi.

Aga äädikavee asemele sobib sidrunivesi ka kindlasti. Point on ilmselt selles happes, mis juuksed läikima paneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma proovisin eile õhtul leivapesu ka ära.

Võtsin kaks viilu Ruksi ja panin need suhteliselt vähese veega likku.
Siis tegin julgustuseks ühe õlle kah.
Edasi juuksed märjaks ja torkasin leivapudi omale pähe. Silutsin hoolega kõik mööda juukseid ka laiali.
Peas oli see pudi ehk kümmekond minutit.

Seekord loputasin puhta veega esialgu leiva peast ära.
Siis viimane loputus kerge äädikaveega.
Vaat see osa, mis ma eelmises katsetuses mainisin et juuksed on hästi kammitavad… Möga! Peale leivapesu olid juuksed TÕESTI hästi kammitavad. Hari lausa libises ise läbi. Väga viis.

Siiski-siiski, tundub, et leivapesu mu juustele ei sobi. Umbes kolm tunnikest peale pesu tundus juba, et juuksed hakkavad peas pulka hoidma. No nagu oleks mitu päeva pesemata.

Nüüd on mul asja vastu juba sportlik huvi – kuidas munaga pead pesete? Netis leiab õpetusi küll, aga tahaks kellegi reaalselt proovinu kogemust ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Appikene, ma ei pannudki enne tähele, et unustasin kirjutada, et sooda tuleb ka juustest maha loputada ja alles siis äädikaveega juuksed üle kallata. [/tsitaat]lol. 😛 nii ta on, siinsetele kanadele, kes füüsikast muhvigi ei tea, tuleb tõesti kõik puust ja punaselt kirja panna. vähe siin teemaid pole olnud ka sooda-äädika kohta kookide tegemisel, ikka et miks ja kuidas. 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen proovinud munakollane+mesi+oliiviõli segu. Loputamisel olla ettevaatlik, et vesi liiga soe ei oleks…minul õnnestus ikka munupudru esimesel korral peast leida :D…aga muidu oli juus pehme ja mõnus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munupudru… 😀
Katsetan järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

munakollane+mesi+õli on mask, sellega puhtaks ei pese.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 19:25; 30.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda vist tõesti soovitatakse balsami asemel,aga minul jättis juuksed väga ilusad ning võin öelda, et mul on keskmisest paksemad juuksed ning poolde selga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk juustepesu leiva ja soodaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.