Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ka arstid eksivad! (IVF)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Ka arstid eksivad! (IVF)

Postitas:

Aasta tagasi.
Mees: “Mis sa sünnipäevaks soovid?”
Mina:”Üks tütreke sobiks hästi!”

Titesoovi algusest on juba mõni aasta. Igasuguseid takistusi oli.
Septembris, pärast 1,5 a loomulikku katsetamist jõudsime Elite kliinikusse. Arst ütles, et põhjus on minus ja alustame IVF-ga. Kuna aga järjekorrad on pikad ning mina juba 40, pole meil lootustki haigekassa toetusele. Algus oli paljutõotav – punktsioonil sai 11 munarakku! Siirdamishommikul helistas arst: “Teate, ei ole mõtet tulla – viljastus ainult üks munarakk ja seegi lõpetas arengu 2. päeval.. Ja teate, ma ütlen teile ausalt – põhjus on teis ja ma tõesti ei näe mõtet rohkem üritada! Kui soovite, võime kasutada doonormunarakku! Nii et kui teil uuesti päevad hakkavad, helistage ja võime alustada!”
Olin nagu puuga pähe saanud! Ma teadsin, et ei pruugi esimese korraga õnnestuda, aga et mul üldse võimalustki pole?! Ma ei osanud seda kahtlustadagi mitte – mul ju ometi on üks laps! Ja ma ei saagi oma last?! Mitte kunagi! Doonormunarakk… see pole ju päriselt see…
Mees ütles esimesena “Proovime ikka veel paar korda..?”
Paar korda.. se üks katse oli nii umbes 3000 eurot! Arvutasin, mitu katset saame lubada, enne kui kõik ressursid otsa saavad…
Siis hakkasin helistama.
Ja ehkki ma olin veel vaid paar kuud 40, leidsin tervelt kaks kliinikut, kes olid valmis haigekassaga abikäe ulatama!!
Laula ja hõiska! Arstil käisime kiiruga, järjekordade vahelt, vabu kabinette otsides… kõik käis kuidagi kummaliselt. Olin rahul ja tänulik!
Punktsioonil saadi 5 rakku.
Ainult 5. Arvutasin tõenäosust, kui eelmisel korral oli 11 ning vaid üks viljastus..
Siirdamishommikul olin ikka hirmul – äkki suures kliinikus isegi ei helistata, et pole vaja tulla..?
Neid oli kaks! Kaks!!!
Arstidel oli sel päeval puhkus – nad tulid vaid minu pärast tööle! Siirdamisel valgus põsele tänu- ja rõõmupisar…See oli mu elu parim sünnipäev – kaks tillukest lootusekübet! Tänud arstidele! Tänud haiglale! Tänud haigekassale!
Nüüd ootame testiaega…
Ma oleksin tänulik üheainsagi lapsukese eest!
Ja vot, küll aastase hilinemisega, aga saingi mehelt oma soovitud kingituse! Täpselt sünnipäevaks! 🙂 Loodame siis nüüd!
(Ja tühja sest tütrest, peaasi, et laps terve oleks!)

Aga teises erakliinikus ütles arst konkreetselt, et enne psühholoogilist nõustamist nad isegi ei kaalu doonormunarakku! Väga suur suhtumise vahe tundub olevat erinevates kohtades – Mõnes kohas oled inimene, mõnes ainult laboritöö.. ning rahakott.
Kui mul ka triipe ei tule, on vähemasti LOOTUS! (ja nii umbes poole odavam koht = poole rohkem võimalusi, enne kui ressursid otsa saavad)

Ja tegelikult tahtsingi öelda – ÄRA IIAL KAOTA LOOTUST!!! Isegi siis, kui arst ütleb, et tema ei näe mõtet… Kuni pole kindlalt diagnoositud, et võimalus puudub, on alati veel LOOTUS!

EDU!

+8
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles need arstid siis eksisid?
Rase sa ju veel pole?

+15
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 21:59; 30.12 10:31; 30.12 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles, et lootustki pole! Selles, et minu munarakkudega ei ole võimalik viljastuda ja et ei ole mõtet rohkem proovidagi. Ja et mõtet on katsetada vaid veel doonormunarakuga. Muidugi, ma tõepoolest ei tea, kas ma olen rase või mitte, aga ma tean, et on olemas täiesti realistlik lootus saada ka päriselt OMA laps! Ja viiest munarakust kaks on päris hea viljastumisprotsent! 🙂
Ja muideks, see arst eksis ka selles, et meil ei ole enam MINGIT võimalust haigekassa toetust saada!
Lisaks veel – teises erakliinikus soovitati konkreetselt, kuhu veel helistada ja kust küsida, et ehk on veel võimalust! See suhtumise vahe oli ikka üliväga suur!

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kullake, sa veel ei ole rase.
mulle on 7 embrüot siirdatud, ja sünnituseni pole ma veel jõudnud.

Elite osas nõustun, seal käies annab tunda, et nad on ainult raha peal väljas.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 22:39; 05.01 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ju pole veel rase. Arstidel võis vägagi õigus ju olla.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles, et lootustki pole! Selles, et minu munarakkudega ei ole võimalik viljastuda ja et ei ole mõtet rohkem proovidagi. Ja et mõtet on katsetada vaid veel doonormunarakuga. Muidugi, ma tõepoolest ei tea, kas ma olen rase või mitte, aga ma tean, et on olemas täiesti realistlik lootus saada ka päriselt OMA laps! Ja viiest munarakust kaks on päris hea viljastumisprotsent! ????

Ja muideks, see arst eksis ka selles, et meil ei ole enam MINGIT võimalust haigekassa toetust saada!

Lisaks veel – teises erakliinikus soovitati konkreetselt, kuhu veel helistada ja kust küsida, et ehk on veel võimalust! See suhtumise vahe oli ikka üliväga suur!

Kliinikutel on haigekassaga leping teatud arvu ravijuhtude peale. Kui nad neid ära ei kasuta, ei saa nad edaspidi sama palju ravijuhte ehk raha ehk kasumit.
Mus tähendab, et nad teevad protseduure kellele iganes misiganes näidustustega. Kas õnnestub või ei, raha saavad nad anyway. Ja mõnikord tõesti ka joppab. Reet Roos sai vist kümnendal katsel.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 21:59; 30.12 10:31; 30.12 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te kirjutaks mulle aasressile
laura669@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PS 40.a tähendab 40 kaasa arvatud, ehk kuni 41. eluaastani. Kui sa oled 40 ja 10 kuud, siis teoreetiliselt ühe ringi saab haigekassa rahaga, aga rohkem mitte. Ehk sulle anti reaalset korrektset infot, mitte ei purustatud lootusi.
Ning jah, sa võid ka muidugi ka rase olla.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 21:59; 30.12 10:31; 30.12 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga, väga loodan, et Teil õnnestus!
Väita 40 või isegi 43 aastasele kellel tuleb ilusti munarakke, et pole mõtet oma munarakuga proovidagi on ikka väga absurdne!
Jumal tänatud, et te ei kuulanud!
Olen ise 45 , AMH 2,5 ja arst arvas kindlasti on mõtet paar korda oma materjaliga proovida! Kõik on väga individuaalne, mõnel 30 juba jokk enda rakkudega ja vanim on 49 kes oma munarakuga õnnestunud!

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.12 14:29; 30.12 15:15; 04.01 20:24; 05.01 20:50; 09.01 12:02; 10.01 08:16; 01.02 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teemaalgatajal oleksid head šansid rasestumiseks, poleks ta just 2 täisringi IVFi teinud.

amh ja munaraku kvaliteet on erinevad asjad. POCS diagnoosiga naistel näiteks on väga kõrge amh aga raku kvaliteet isegi kehvem kui keskmise amh korral.

40selt on õnnestumise tõenäosus siirdamise kohta u 10%, amh-st hoolimata.
0-ks muutub tõenäosus oma rakuga alles siis kui juba menopaus.

aga siin teemas teeb haiget kui väidetakse et doonorrakust laps pole päris see ja et need samad arstid, kes aitavad viljatutel lapsi saada, ei tea midagi.
kesasi see doonorrakust laps on siis? kutsikas?
ja mida need naised tundma peaks kelle laste kohta sa ütled et see pole päris see?
ja kuidas Elite kliinikul siis nii palju õnnestumisi on, kui arstid seal midagi ei tea?

loodan et Sul läheb hästi, aga ära lootusi üles keri, on endale lihtsam

celly

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et su lootus saab tõeks, aga vara veel hõiskad, kuidas arstid eksisid. Sa oled 40 ja esimese ivf tulemuste järgi oligi tõenäosus väike ja üldise statiskita järgi on tõenäosus väike. Mis iseenesest ei ütle midagi konkreetse 40aastase -sinu- kohta. Naised on väga erinevad, menopaus saabub erineval ajal 35 kuni 55, viljakus on niivõrd isiklik asi, seda ei saa statistikaga ennustada. Ega arstid pole jumalad ega ennustajad, pidevalt on arste, kelle ennustused ei pea paika jne.
Muidugi pole õige ainult ühe ivfi tulemuste põhjal nii suuri järeldusi teha, et kohe lootusetu jne. Ja ka mina oleksin proovinud haigekassa rahadega ja oma munarakkudega nii kaua kui vähegi võimalik. Ja loodan väga, et varsti saad rõõmsaid uudiseid!
Oleneb ka sinu sünnipäevast, kas sul on tasuta IVF võimalus teha kuni 41. sünnipäevani nt 11 kuud või 2 kuud. Pealegi on kliinikutel erinevad skeemid, organism vastab rohtudele erinevalt jne. Arst ei öelnud Elites midagi valesti vaid toetus ravikogemusele, arvestades sinu vanust jne näitabki munarakkude halba kvaliteeti see, kui nad kas ei viljastu üldse, areng katkeb mõnepäevasena, rasestumise korral varajased katkemised jne. Pole isegi vahet, kuipalju rakke saadakse.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 15:11; 05.01 10:20; 09.01 10:16; 01.02 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja ütles lihtsalt, et kuna proovitud vaid korra ja ikka võimalus veel 40+ oma rakuga siis milleks suruda kohe doonormunarakku ja lisaks veel vältida haigekassat olgugi, et veel võimalus nö tasuta seda teha. See on kurb, et arst ei hooli patsiendi rahakotist ega püüa oma munarakuga veel proovida. Mina täitsa mõistan pahameelt ja kui õnnestuks siis lausa kirjutaks Elitesse, et thanks säästsin raha ja ka munaraku kellegile teisele!
Kui aga tõesti juba kordi 5 või kaua rahakott kannatab , ise proovitud ja ikkagi doonormunaraku kasuks tuleb otsustada siis vähemalt tean, et andsime kõik endast oleneva. Doonormunarakulapsed ei ole mitte kuidagi vähem omad. Ma isegi näen sellel enda puhul positiivset külge kuna ei soovigi enda DNA kuna sugulastega ei suhtle jne. Igalühel oma vaatenurk!

quote=3319713]kui teemaalgatajal oleksid head šansid rasestumiseks, poleks ta just 2 täisringi IVFi teinud.

amh ja munaraku kvaliteet on erinevad asjad. POCS diagnoosiga naistel näiteks on väga kõrge amh aga raku kvaliteet isegi kehvem kui keskmise amh korral.

40selt on õnnestumise tõenäosus siirdamise kohta u 10%, amh-st hoolimata.

0-ks muutub tõenäosus oma rakuga alles siis kui juba menopaus.

aga siin teemas teeb haiget kui väidetakse et doonorrakust laps pole päris see ja et need samad arstid, kes aitavad viljatutel lapsi saada, ei tea midagi.

kesasi see doonorrakust laps on siis? kutsikas?

ja mida need naised tundma peaks kelle laste kohta sa ütled et see pole päris see?

ja kuidas Elite kliinikul siis nii palju õnnestumisi on, kui arstid seal midagi ei tea?

loodan et Sul läheb hästi, aga ära lootusi üles keri, on endale lihtsam

celly[/quote]

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.12 14:29; 30.12 15:15; 04.01 20:24; 05.01 20:50; 09.01 12:02; 10.01 08:16; 01.02 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne uuringu kohaselt annab doonormunarakulapsele ka kandev ema geneetilist informatsiooni edasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.12 20:02; 09.01 14:21; 09.01 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga siin teemas teeb haiget kui väidetakse et doonorrakust laps pole päris see ja et need samad arstid, kes aitavad viljatutel lapsi saada, ei tea midagi.
kesasi see doonorrakust laps on siis? kutsikas?

No see on tegelikult bioloogiliselt võõras laps ju. On inimesi, keda see ei huvita ega puuduta, kuid on ka inimesi, kes seda teadvustavad, isegi kui nad selle lapse ise sünnitavad ja teda imetavad.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 20:56; 31.12 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et arstid ikka saavad aru, millega tegemist. See, et keegi oli nõus haigekassa rahaga veel kiirelt ära tegema, ei tähenda midagi. Ma sain ka 4 ringi järjest nagu tehases just seetõttu, et veel haigekassa toel saada. Saadi alati korralikke rakke ja ilusaid embrüoid, aga ikka 0 tulemust. 41a tegin veel 4 ringi juba teises kliinikus ja oma raha eest, erinevad uuringud ka veel ja ei midagi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt rase pole aga peast rase küll. Oma loo oleks saanud rääkida ka ilma nende karjatuste ja hüüumärkideta.
Ebastabiilsus postitustes- laps on olemas aga sooviks oma last (?). Kingituse tegi sulle meditsiin, mitte mees. Ja samas on arstid ikka kõiges süüdi.
Rahune maha ja ära hüsteeritse niimoodi. Need arstid, kes psühholoogilist nõustamist soovitasid, tegid seda ilmselt põhjusega.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt rase pole aga peast rase küll. Oma loo oleks saanud rääkida ka ilma nende karjatuste ja hüüumärkideta.

Ebastabiilsus postitustes- laps on olemas aga sooviks oma last (?). Kingituse tegi sulle meditsiin, mitte mees. Ja samas on arstid ikka kõiges süüdi.

Rahune maha ja ära hüsteeritse niimoodi. Need arstid, kes psühholoogilist nõustamist soovitasid, tegid seda ilmselt põhjusega.

Meditsiin tegi kingituse? Meditsiin ise ei tee midagi, vaid meditsiinitöötajad tegid ning seda mehe ja naise sugurakkudega. Imelik on väita sellist valet, nagu mehel siin mingit rolli poleks, samuti nagu on väär väita nagu meditsiin kui selline ilma inimesteta mingeid “kingitusi” teeks.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 11:41; 01.01 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles, et lootustki pole! Selles, et minu munarakkudega ei ole võimalik viljastuda

Aga kust sa võtad, et sinu munarakkudega on võimalik viljastuda ja arstid eksisid? Oled sa viljastunud?

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.12 20:56; 31.12 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks kui pole veel rase, ei kõla see soovitud kingitusena?

Teiseks, tõenäosuse arvutamine peast või paberil 11 versus 5 embrüot… siin pole päris nii lihtne kui koolimatemaatika.

Ootan muidugi ka positiivseid uudiseid teemaalgatajalt ja soovin südamest unistuse täitumist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles, et lootustki pole! Selles, et minu munarakkudega ei ole võimalik viljastuda

Aga kust sa võtad, et sinu munarakkudega on võimalik viljastuda ja arstid eksisid? Oled sa viljastunud?

2 munarakku ju viljastus! Kui viljastmist poleks toimunud, poleks olnud midagi siirdada, sest embrüod poleks arenema hakanud. Aga hakkasid ja selles mõttes on teemaalgatajal õigus, et tasub tänulik olla.

Küll aga on teema pealkirja rõhuasetus natuke vale ning kohatu on inimeluga seonduvaid teemasid järjejutu v anektoodi vormis esitleda (vt teema sissejuhatus).

Ilmselt soovis teema-algataja põhiliselt jagada ikkagi seda, et ei tasu kaotada lootust, kuid näha on, et teema fookus on natuke laialivalgunud.

Loodame siis, et pisike ka pesastub ja toimub ka rasestumine ????.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 11:41; 01.01 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kui kurjad inimesed siin on. Ma loodan, et kõigil sõnavõtjatel vähemalt oma kogemus IVFga.

Ma olen ka päris vana. Sain haigekassaga. Esimesel ringil seitsmest folliikulist kolm munarakku, millest kaks viljastusid. Rasedust ei järgnenud. Ilmselt olid kehvad eelneva tekitatud menopausi tõttu lisaks muudele teguritele.
Teisel ringil saadi üheteistkümnest folliikulist kuus munarakku, millest nelja areng peatus neljandal päeval, kaks olid valmis siirdamiseks. Üks neist kasvab kümnes nädal minu sees. Ja nagu mu arst ütleb: vaja läheb ainult seda ühte õiget 🙂

Oleks mulle tulnud sellise jutuga keegi rääkima, et pole enam mõtet ainult ühe katse tulemuse peale, ma oleks võib-olla uskumagi jäänud. Kogemust ju pole ühe korraga veel väga. Õnneks olen väga järjekindel ja keeldun pikaajalistest unistustest kergekäeliselt loobuma.

Ja veel. Kes pole ise reaalselt silmitsi seisnud kellegi teise munarakkude või spermarakkude kasutamise variandiga, ei peaks üldse sel teemal suud lahti tegema. Jah, laps on laps. Ja kui päriselt enam ühtegi muud varianti pole, siis paljudele sobib ka poolenisti kellegi teise geenidega laps või täiesti kellestki teisest sündinud laps. Aga see pealtnäha väike, kuid tegelikult valus ja päris pikk etapp seal vahel, kus sinu unistus puruneb ja pead leppima, et sa ei saagi päris nii last, nagu lootsid, seda ei oska keegi ette ennustada, mis tunne see on. Ka mitte siis, kui oled enne olnud doonorite kasutamise ja lapsendamise pooldaja. Ja kui peab, tuleb see etapp läbi teha ja siis uued otsused/unistused vastu võtta.

Teemaalgatajale jaksu ja vastupidamist. Hoian sulle pöialt! Ära anna alla enne, kui päriselt kõik su munarakud otsas on! Kordan veelkord: vaja läheb ainult seda ühte õiget 🙂

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna teemaalgataja kodus testib või läheb veretestile?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 08:25; 05.01 12:00; 09.01 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovin sulle kogu südamest sinu südamesoovi täitumist!

Elite ongi minu hinnangul natuke selline koht, mis ajab taga kindlat õnnestumist. Ehk kui tõenäosus õnnestumiseks madal, siis pigem pakuvad variante, mis õnnestuvad kergemini. Sul vanust juba niipalju, et geneetiliste häirete esinemise tõenäosus ka kõrge juba.

Mina asusin IVF teele 38 aastaselt. Esimesel korral õnnestus saada 8 munarakku, viljastus 2, aga üks oli kehvake ja siirdati üks. See rasedus paraku 9. nädalal peetus. Peetunud lootel määrati mingi geenirike. Teisel ringil saadi 10 munarakku, viljastus 3, siirdati 2, üks külma. Pesastus 1, aga Oscar oli kehv ja LVU näitas Edwardsi sündroomi. Külmas olnud pisike sulatamist üle ei elanud. Kolmandale siirdamisringile läksime juba doonormunarakuga (mees minust 5 aastat noorem ja sperma kvaliteet hinnati heaks) ja nüüd meie peres toredad kaksikud. Mul on täiesti ükskõik, et nad geneetiliselt minu omad pole. Mina olen neid kandnud ja sünnitanud ning kasvatanud. Kuigi ma pole just kole nagu öö ja väga loll ka mitte, siis ma ei näe küll erilist traagikat selles, et minu geneetiline pärand edasi ei kandu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIO millal testid? Anna siia ka siis teada! Hoiame pöidlaid!

Ma soovin sulle kogu südamest sinu südamesoovi täitumist!

Elite ongi minu hinnangul natuke selline koht, mis ajab taga kindlat õnnestumist. Ehk kui tõenäosus õnnestumiseks madal, siis pigem pakuvad variante, mis õnnestuvad kergemini. Sul vanust juba niipalju, et geneetiliste häirete esinemise tõenäosus ka kõrge juba.

Mina asusin IVF teele 38 aastaselt. Esimesel korral õnnestus saada 8 munarakku, viljastus 2, aga üks oli kehvake ja siirdati üks. See rasedus paraku 9. nädalal peetus. Peetunud lootel määrati mingi geenirike. Teisel ringil saadi 10 munarakku, viljastus 3, siirdati 2, üks külma. Pesastus 1, aga Oscar oli kehv ja LVU näitas Edwardsi sündroomi. Külmas olnud pisike sulatamist üle ei elanud. Kolmandale siirdamisringile läksime juba doonormunarakuga (mees minust 5 aastat noorem ja sperma kvaliteet hinnati heaks) ja nüüd meie peres toredad kaksikud. Mul on täiesti ükskõik, et nad geneetiliselt minu omad pole. Mina olen neid kandnud ja sünnitanud ning kasvatanud. Kuigi ma pole just kole nagu öö ja väga loll ka mitte, siis ma ei näe küll erilist traagikat selles, et minu geneetiline pärand edasi ei kandu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.12 14:29; 30.12 15:15; 04.01 20:24; 05.01 20:50; 09.01 12:02; 10.01 08:16; 01.02 19:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Appi, kui kurjad inimesed siin on. Ma loodan, et kõigil sõnavõtjatel vähemalt oma kogemus IVFga.

Inimesed ei ole kurjad, inimesed on realistlikumad ja neile ei sobi hüsteerilisevõitu arstide süüdistamine, kes teid on lapsesooviga aidata üritanud. Ja kohe kindlasti on “inimestel” IVF kogemus olemas, ühel inimesel viiekordne näiteks. Ja just see kogemus panebki realistlikumalt hindama, et õnnestunud 2-3 päevane viljastumine + siirdamine ei tähenda veel edukat rasedust ja last, kahjuks oled sa alles väga alguses teel lapse kätel hoidmisele.

Ka munarakudoonoriga on IVF ülejäänud osas alla 41a haigekassakindlustusega tasuta, lisandub ainult doonorraku tasu, mis muidugi on suur (Elite hindu ei leidnud, suurusjägus vast 5000.- ja üle värske doonormunaraku kasutamise korral)
Mida ütles üks järgmine vastaja, siis see on kahtlemata õige, et Elite ajab taga õnnestumisprotsenti ja kipuvad soovitama asju, millel on suurem protsent õnnestumiseks. Ja munarakudoonoritega on siirdamise õnnestumine st raseduse tõenäosus u 50%, on Elite enda lehel kirjas. Näiteks mulle kunagi soovitati IUI asemel kohe IVFiga pihta hakata, et sel on suurem õnnestumislootus.

DNAst ja “pole oma laps” arvamusest: 2015. aastal leidis Hispaania suurim viljatusravikeskus, et naised, kes kasutavad doonormunarakku või doonorembrüot, annavad lapsele edasi oma geneetilise pärandi hoolimata sellest, et bioloogiliselt ja geneetiliselt emaüsas kasvav embrüo ei ole selle naise rakkudest.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 15:11; 05.01 10:20; 09.01 10:16; 01.02 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk nüüd teemaalgataja jagaks infot mis seis on? Kodune test peaks selle aja peale midagi juba näitama küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 08:25; 05.01 12:00; 09.01 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teemaalagtajana siin enam sõna ei võtaks. Siin on ainult kibestunud ja kadedad inimesed ja siit sa seda tuge oma teekonnal ei leia, kahjuks. Ka mina püùdsin siin korra oma röõmu välja elada. Teemal kuidas ma jäin rasedaks, olenemata, et olen vanem kui tavapärase arusaama kohaselt..Sain oma postitusele vaid miinuseid ja halba tagasisidet. Imed sünnivad, ka minu rasedaks jäämine oli üks suur ime, aga ma kunagi ei lakanud uskumast, et see beebi tuleb mu ellu. Lihtsalt tuleb kõike proovida. Mõni ei jää rasedaks ka 20ndates, ega 30ndates..kui siinseid postitusi lugeda..seega ei ole 40 nähtus omaette. Kõik on võimalik..rohkem positiivsust, ära loobu uskumast, kõik on võimalik.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll siin kibestumist ei näe. Pigem on just teemaalgataja üleolev ja trambib arsti arvamuse mutta nagu ta ise teaks mis on kõige õigem. Selline ülbus ja üleolevus maksab juba kätte. Mina teemaalgataja asemel ei tuleks ka midagi ütlema, eriti kui ring nahka läheb.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.01 18:29; 04.02 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga loomulikult ka arstid eksivad. Arvan, et ei ole mitte ühtegi arsti, kes julgeb väita, et ta ei ole kunagi eksinud.
Ka mina näen siin paljude kommentaatorite pahatahtlikkust, aga eks inimestel on erinev valulävi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei tunne et see kes statistikat viitab ja soovitab ennast enne postitiivset vereproovi mitte rasedaks mõelda, on õel.
siin on palju IVFikaid kes teavad omast käest milline on õnnestumistõenäosus. see üks kellel selles vanuses õnnestub on küll 100% rase, aga ülejäänutel, enamusel, ei õnnestu.
arst teab seda, see kes juba paar ringi IVFi teinud on teab seda. oleme siin ausad ja ütleme selle kõva häälega välja.
mul on väga hea meel kui IVFi teemas üks kõik kellel õnneks läheb, aga ei tasu ennast enne jumalast ka targemaks pidada kui põhjust ei ole

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.12 22:39; 05.01 20:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ka arstid eksivad! (IVF)