Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ka arstid eksivad! (IVF)

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Ka arstid eksivad! (IVF)

Postitas:
Kägu

Mina olen kohe 45, AMH üle 3
(jah ma tean, et see ei tähenda kvaliteeti)
Mul on väga toetav arst ja kuna nagunii maksame ise siis arst soovitas ja soovime ka ise ikka veel nö oma materjaliga proovida.
Lapsed on olemas, paanikat pole.
Saame juba teist ringi korralikult munarakke , 20 ringis, viljastuvad aga rasedust pole tekkinud.

Ma saan aru kui 30 aastasel naisel on varajane menopaus ja tekib vaid üksik munarakk või üldse mitte ühtegi. Sellisel juhul tõesti arstid ei eksi ja doonormunarakk on koheselt õigustatud. Õnneks saab veel haigekassaga.
Aga patsient kellel on oma materjali ja ressurssi seda sõeluda kuni leitakse see terve munarakk on täiesti õigel teel!
Ma kogu südamest loodan, et teemaalgatajal õnnestub katse!
Ja kui mitte see siis järgmine!
Doonormunarakud ei kao ka kuhugi.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ilmselt positiivseid uudiseid siit pole, sest muidu saaks teemaalgatust kinnitada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pole mõtet näägutada, inimene on tõenäoliselt isegi õnnetu ja me tegelikult soovisime, et tal hästi läheks, vähemalt mina kindlasti ei soovinud talle halba, kuigi üritasin natuke rohkem maa peale tagasi tuua, et ärgu hõisaku enne õhtut.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma loodan, et teemaalgatajal lihtsalt õnnestuski ja pole huvi enam siin seletada 🙂
Eks siia foorumisse kogunevadki rohkem ebaõnnestujad, et oma muret jagada- kuni õnnestub ja enam ei loe siin ega kirjuta.

Pole mõtet näägutada, inimene on tõenäoliselt isegi õnnetu ja me tegelikult soovisime, et tal hästi läheks, vähemalt mina kindlasti ei soovinud talle halba, kuigi üritasin natuke rohkem maa peale tagasi tuua, et ärgu hõisaku enne õhtut.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No andke andeks, aga mina ei usu, et arstid oma puhkusepäeval ainult tema pärast tööle tulid.
Ilmselt ei tule ta tõesti siia oma ebaõnnestumisest rääkima ja oma sõnu sööma, sest no enamus ju arvas nii

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No andke andeks, aga mina ei usu, et arstid oma puhkusepäeval ainult tema pärast tööle tulid.

Ilmselt ei tule ta tõesti siia oma ebaõnnestumisest rääkima ja oma sõnu sööma, sest no enamus ju arvas nii

Mille jaoks on vaja olla nii õel? Neid naisi oli siin foorumis veel, kes kirjutasid, et arst tuli oma puhkuse ajast tööle, et neile protseduuri teha. Hoia oma sapp endale!

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milles väljendub õelus. Räägin nii nagu asjad on.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milles väljendub õelus. Räägin nii nagu asjad on.

Õelus väljendub terves sinu täiesti tarbetus kommentaaris.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina võid ju uskuda või mitte, aga nt 11.05.2013 tuli dr Aire Sekavin laupäevasel päeval TÜKi tööle spetsiaalselt minu pärast, kuna minu munarakkude kasvukiiruse seisukohast oli laupäev sobivaim päev punktsiooniks. Samal päeval oli ühe oma patsiendi punktsiooni pärast tööle tulnud ka dr Aivar Ehrenberg, siis nad assisteerisid teineteist protseduuride juures. Valveanestesioloog oli niikuinii majas, aga ka embrüoloog pidi ilmselt ekstra meie, kahe patsiendi tõttu puhkepäeval kohale tulema. Minu lapsel tuleb kohe-kohe juba 6 a sünnipäev. 🙂

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi, mis siin imelikku on!
Jõuluajal tulid mitmes kohas välja nö puhkepäeval või kui kliinik oli juba suletud, sest stimulatsioon läks päevake pikemaks ja punktsioon lükkus edasi. Rääkimata ootamatust vajadusest embrüoid veel päevake kasvatada, et väljasõeluda parim. Koos ettevalmistusega on tööd tehtud kallite ravimitega paar kuud või rohkem vahel ja iga arst teeks seda mida vaja sellises olukorras, õnnestumise nimel.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Mio

Jätkuvalt head

Aitäh kõigile, kes kaasa elasid! Eriti rõõmustav oli näha, kui paljud pöialt hoidsid ja häid uudiseid ootasid! 🙂
Ma ei ole eriline foorumiaktivist, jõudsin siia nüüd alles uuesti (lisaks esimesele postitusjärgsele päevale, kus kohati kurjad vastused olid parasjagu ehmatavad küll)

Minu katse ei kandnud vilja – pesastumist ei toimunud. Mis ei tähenda, et mu algne postitus oleks kuidagi vale või mõttetu – olen endiselt tänulik ja õnnelik, et mu praegune arst andis mulle tagasi lootuse! Ja loomulikult, seni kuni on lootust, seni soovin ikkagi oma munarakust ja oma geneetilise pagasiga lapsukest! Usun, see oleks iga inimese esmavalik! Just selle lootuse nullis mu esimene arst. Ja teine ning kolmas arst andsid õnneks selle lootuse tagasi. Õnnestumist ei saa garanteerida keegi, see on elementaarne.
Ja endiselt olen eriliselt tänulik TÜK-i võrratutele arstidele! (kes tõepoolest tulid vaid minu pärast vabal päeval tööle)

Ja ma lähen kindlasti veel uuele ringile. Ja siis veel ehk mõnele, sest see õnnestumise tõenäosus ongi nii tibatilluke…
Aga ma tahan südamest loota, et kui kellelegi öeldakse, et oma rakkudega pole mingit mõtet enam proovidagi siis, enne lõplikku otsustamist, küsib ta ka teise arsti arvamust!
On äärmiselt tänuväärt, et on olemas doonormunaraku võimalus (samuti nagu on tänuväärt ka lapsendamise võimalus), kuid need on ikkagi alternatiivid juhuks, kui geneetiliselt oma last ei olegi võimalik saada. (No lapsendamisega on natuke keerulisem – see on midagi ülevamat, kui vaid oma lapse saamine. See võib olla ka väikesele hingele siiras abikäe ulatamine.)

Jätkuvalt head soovides
Mio

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti proovige veel!
Ma isegi ei mõista kuidas mõni , veel täitsa lastetu, just 40 saanu ütleb nüüd on viimane katse !
Et tasuta enam ei saa siis jääbki nii.
Oma kogemusest ( üle 40 mõned aastad) julgen öelda, et isemakstes on palju mugavam. Saad mida tahad ja millal tahad. Ei oea järgmist ringi pool aastat või rohkem ootama jne.

Aitäh kõigile, kes kaasa elasid! Eriti rõõmustav oli näha, kui paljud pöialt hoidsid ja häid uudiseid ootasid! 🙂

Ma ei ole eriline foorumiaktivist, jõudsin siia nüüd alles uuesti (lisaks esimesele postitusjärgsele päevale, kus kohati kurjad vastused olid parasjagu ehmatavad küll)

Minu katse ei kandnud vilja – pesastumist ei toimunud. Mis ei tähenda, et mu algne postitus oleks kuidagi vale või mõttetu – olen endiselt tänulik ja õnnelik, et mu praegune arst andis mulle tagasi lootuse! Ja loomulikult, seni kuni on lootust, seni soovin ikkagi oma munarakust ja oma geneetilise pagasiga lapsukest! Usun, see oleks iga inimese esmavalik! Just selle lootuse nullis mu esimene arst. Ja teine ning kolmas arst andsid õnneks selle lootuse tagasi. Õnnestumist ei saa garanteerida keegi, see on elementaarne.

Ja endiselt olen eriliselt tänulik TÜK-i võrratutele arstidele! (kes tõepoolest tulid vaid minu pärast vabal päeval tööle)

Ja ma lähen kindlasti veel uuele ringile. Ja siis veel ehk mõnele, sest see õnnestumise tõenäosus ongi nii tibatilluke…

Aga ma tahan südamest loota, et kui kellelegi öeldakse, et oma rakkudega pole mingit mõtet enam proovidagi siis, enne lõplikku otsustamist, küsib ta ka teise arsti arvamust!

On äärmiselt tänuväärt, et on olemas doonormunaraku võimalus (samuti nagu on tänuväärt ka lapsendamise võimalus), kuid need on ikkagi alternatiivid juhuks, kui geneetiliselt oma last ei olegi võimalik saada. (No lapsendamisega on natuke keerulisem – see on midagi ülevamat, kui vaid oma lapse saamine. See võib olla ka väikesele hingele siiras abikäe ulatamine.)

Jätkuvalt head soovides

Mio

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu sugulane on viljatusravi arst aga mitte Eestis. Ka tema on selle poolt, et kui on ikka vigased munarakud ja kõrge vanus, siis pole mõttet üldse üritadagi. Kui lapsesoov on südameasi, siis sobivad ka doonorrakud (on tõestatud, et veri kannab geenimaterjali lootele mingil määral üle). Aga tema jutu järgi on asi lihtsalt selles, et naised arvavad olevat midagi jumala sarnast ehk läbivad meeletult täisringe arvates, et see ei mõjuta kuidagi nende organismi. Tegelikult pidi iga uus täisring vähendama võimalusi, sest see hormoonravi on kehale lihtsalt jõhker koormus. Sina lase aga edasi, sest aega ja tervist ju on. Pärast ära tule arste jälle teisest küljest mustama.

Ise olin Sõritsa all ja sain viljatusravi, tegin kõike nii nagu temaga arutasime ja rasedaks jäin esimesel ringil, seega mina kiidan teda taevani. Vastupidiselt riigihaiglale suutis ta teha ühe korraga midagi mida riigihaigla ei suutnud 1.5 aastaga. Analüüsidele ja ravile läks kokku 2 kuud.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päriselt rase pole aga peast rase küll. Oma loo oleks saanud rääkida ka ilma nende karjatuste ja hüüumärkideta.

Ebastabiilsus postitustes- laps on olemas aga sooviks oma last (?). Kingituse tegi sulle meditsiin, mitte mees. Ja samas on arstid ikka kõiges süüdi.

Rahune maha ja ära hüsteeritse niimoodi. Need arstid, kes psühholoogilist nõustamist soovitasid, tegid seda ilmselt põhjusega.

Kui palju mürgiseid inimesi ja kommentaare! Kui sa kenasti ei suuda öelda, ära ütle üldse.

+6
-5
Please wait...

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ka arstid eksivad! (IVF)