Esileht Erivajadustega laps Ka minu laps on ATH.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Ka minu laps on ATH.

Postitas:

Laps 5 aastane poiss. Eelmisel aastal juba lasteaias kahtlustati seda. Eelmise nädala lõpus saime siis erinevate uuringute ja testide tulemuse kätte. olen murdumise äärel. Kas lapsest siis tulebki tulevikus narkar, joodik või muidu alaarenenud pätt. Palun kogemusi. Aitähh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õnneks parasjagu palju aega, tegelemaks lapse kooliküsimustega. Kas õigeaegselt või pikendusega, kas tavakoolis tavaklassi, tavakoolis väikeklassi, erikooli vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu täiskasvanud sõbral on ATH. Ta on abielus, tal on lapsed, ta on kõrgkoolis õppejõud. Jah, nooremast peast tegi pisut pättust & kanepit, nagu paljud tänased edukad keskealised. & siiamaani ei istu paigal, vaid kipub kääre lõgistades toas ringi tormama, aga no mis siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vend on ATH, täiskasvanud ja 2 lapse isa. Ei joo ega suitseta, suitsetamist proovis 13-aastaselt, sellest 1. sigaretist kaugemale ei jõudnud. Alkoholi ei tarbi grammigi, täiskarsklane terve elu olnud, koolis klassiõhtutelt tassis ainukese kainena purjus klassivendi koju. Nüüdseks on rahulikumaks muutunud, kuid ikka selline, kes väga paigal ei taha püsida (heas mõttes)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:39; 27.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna koolis on ATH lapsed üliaktiivsed, sii sattuvad nad alati igasugustesse pahandustesse , löömingutesse ja kaklustesse. Need, kes tunnevad sama diagnoosiga täiskasvanud ATH-d: kas nad on ka hilisemas elus vägivaldsemad või suudavad enda tegevust kontrollida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna koolis on ATH lapsed üliaktiivsed, sii sattuvad nad alati igasugustesse pahandustesse , löömingutesse ja kaklustesse. Need, kes tunnevad sama diagnoosiga täiskasvanud ATH-d: kas nad on ka hilisemas elus vägivaldsemad või suudavad enda tegevust kontrollida?

Kooli ajal vend ikka vahel sattus pahandustesse, kaklustesse, kuid üldjuhul ei olnud temaga väga probleeme, kui see, et sai igalt poolt tagasisidet, et ei püsi pudelis ka paigal ja a la, mis sa niheled, kas sipelgad on püksis jne. Hilisteismelisena oli tal veel probleeme oma äkkvihaga (lühikese süütenööriga oli, kui nii öelda) samas vägivaldne ta otseselt pole kunagi olnud ning sama kiiresti kui see vihastamine tuli, sama kiiresti ka üle läks. Hoopis suhteliselt õrna hingega on ning hoolib väga lähedastest, sõpradest ja üldse inimestest. Nüüd täiskasvanuna on muutunud ka palju tasakaalukamaks, igal juhul ma ei mäleta, millal ta peale teismeea lõppu ägestunud oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 13:39; 27.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu sõber olex vägivaldne, siis ta ju ei olex mu sõber. Terava keelega & terase peaga on kyll, kui tahab end välja elada, käib netis trollimas, seda mõistab ta meisterlikult. Muul ajal tegeleb kymne asjaga korraga & jõuab igale poole, kaasa arvatud alati abistama teda vajavaid sõpru või sugulasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu sõber olex vägivaldne, siis ta ju ei olex mu sõber. Terava keelega & terase peaga on kyll, kui tahab end välja elada, käib netis trollimas, seda mõistab ta meisterlikult.

See on ka vägivald, vaimne vägivald.
Juhuks, kui sa ei teadnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu sõber olex vägivaldne, siis ta ju ei olex mu sõber. Terava keelega & terase peaga on kyll, kui tahab end välja elada, käib netis trollimas, seda mõistab ta meisterlikult.

See on ka vägivald, vaimne vägivald.
Juhuks, kui sa ei teadnud.

Tean. Aga ta ei kasuta seda päris niimoodi (meil oli kunagi sõpruskonna jutukas, kus me omavahel trollimisvõistlusi pidasime. Paljud lugupeetud spordialad on vägivaldsemad). Sinu loogika järgi võix kenale kolmandikule meie Kägudest vägivaldse tähelepanuhälviku diagnoosi anda . . .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu sõber olex vägivaldne, siis ta ju ei olex mu sõber. Terava keelega & terase peaga on kyll, kui tahab end välja elada, käib netis trollimas, seda mõistab ta meisterlikult.

See on ka vägivald, vaimne vägivald.
Juhuks, kui sa ei teadnud.

Tean. Aga ta ei kasuta seda päris niimoodi (meil oli kunagi sõpruskonna jutukas, kus me omavahel trollimisvõistlusi pidasime. Paljud lugupeetud spordialad on vägivaldsemad). Sinu loogika järgi võix kenale kolmandikule meie Kägudest vägivaldse tähelepanuhälviku diagnoosi anda . . .

Põhimõtteliselt võibki, ja mitte ainult minu loogika järgi. Nii ongi.
Ahjaa – päris kolmandikule ilmselt mitte, sest perekooli trollid tunduvad olevat üks väike, kuigi viljakas kamp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelle poole peaks pöörduma kui kahtlustan lapsel ATH-d? Kas esialgu perearsti juurde? Pea igapäev kuulen lasteaiaõpetajalt, et lapsel käitumisega probleeme…nii väsinud juba:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lasteaed kabab, siis on mõistlik alustada “Rajaleidjast” täidad planketi ja kirjeldad probleemi. Iga probleem pole kindlasti ATH. Võid teha ettepaneku, et kutsud Rajaleidjast vaatleja rühma. Seal on veel võimalusi.

jaksu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rajaleidja sõltumatu vaatleja rühma kutsuda on tõesti parim alustamiseks. Nad teevad väga korraliku töö ja annavad suunised ja dokumendid, millega saad edasi pöörduda kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapsekohta uurides avastasin , et suure tõenäosusega olen ATH sealjuures klassikaline õpikunäide näide – käitumisprobleemi jne…
See juures on ATH pärilik mis minujaoks oli huvitav avastus.
Narkarit minust ei saanud ja alaarenenud ka pole pigem keskmisest andekam – see mind vist tõenäoliselt koolist läbi aitaski, kods pikal st üle 10 mini õppiisele keskenduda ei suutnud küll aga jäi hästi meelde kõik mis klassis räägiti. Kooli lõpetasin pigem kekmiselt seda aga üpris suure arvuliste puudumiste pärast lõpuklassides.

Hetkel olen keskastme juht 31 aastane ja 2 lapse ema saan ilusti elus hakkama ja probleem pole. Keskmisest aktiivsem olen ja ei suuda kaua keskenduda st. vajan vaheldust rutiini ei talu eriti – kerge rahutus ka sees pidevat õnneks eriala selline kus see kasuks tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Erivajadustega laps Ka minu laps on ATH.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.