Esileht Ilu ja tervis Kaal aina tõuseb,appi!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )

Teema: Kaal aina tõuseb,appi!

Postitas:

Ma ei saa aru ja olen täielikus masenduses,umbes aasta eest kaalusin 5 kilo vähem mis minu pikkuse juures ja vormis oli veel täitsa okei,nägin välja pigem saledamapoolne aga tänaseks pean end peitma suuremate kleitide alla,sest lihtsalt kõhurasv ja sangad aina paisuvad! Ma ei ole enda meelest otseselt toitumist muutnud, liikumine ka alati sama olnud ja olen söönud koguaeg samamoodi. Kuidas siis mitte midagi muutmata kaal lihtsalt kerkima hakkab? Ütleme siis nii,et siis varemalt kaalusin 59kg,tänaseks karjub juba kaalul 65.2! Ma olen ainult 161.5cm pikk! See on terve mu teadliku elu suurim kaalunumber ja ma olen nii stressis seetõttu. Üle nädala püüdsin tervislikult toituda,sh kaotasin menüüst saialised ja magusa,tegin toite inspireerituna toitumiskavadest ja vaadates ka kaloraaži. No näiteks korralik täistera pasta,lillkasapüreed kalaga,kana jne jne jne. Kõike head ja palju rohelist jne. Ma enamjaolt tean kuidas peaks toituma et alla võtta,sealjuures lugesin ka veidi kaloreid et püsiks seal 1200 kandis . Kaal kohe ka kukkus 62.4 peale ja rõõm kui suur,aga paraku ma ei suudq tervisliku ja peamiselt suhkruvabana üle nädala olla . Tervis hakkab kohutavalt streikima,suvalised pearinglused,poes tunne,et kukun kokku,kuigi korralikud toidukorrad,vahepalad söönud jne. Organism karjub,et midagi on puudu ja sellises olekus tekib lausa hirm. Magusaisu rahuldasin tavaliselt toitumist muutes vahepalaks kreeka vähese kaloraaziga jogurtiga kus palju värskeid marju jne jne. Aga enesetunne-kohutav. Liikuda ei tahtnud ja olin rohkem voodis lõpuks pikali! Mulle sellest aitas ja kohe, kui läksin endale koige lubamise juurde tagasi,tuli ka tervis ja energia. Nooremana võisin vabalt olla pool päeva söömata ja ei mingit nälga ega nõrkust. Suutsin hoida tervislikku joont ja sealhulgas ka palju liikuda,mul ei hakanud reaalselt füüsiliselt paha! Ma ei saagi aru,tahtejõud on ju nii suur,aga ma ei saa ju niimoodi eksisteerida kui pidev kokku kukkumise tunne tekib. Selle kaloraaži sisse mahtus ikka mitmeid toidukordi ja palju tervislikku. Miks mu keha streigib ja tavapäraselt toitudes ma nüüdseks aina paisun?Kas siis tõesti,kui number kolm vanuse ees kukub keerab organism end mingisse uude režiimi,et elus püsimiseks ainult istu kapi kallal ja söö? Kes mind saaks aidata? Mul ei ole ka aega näpuga järge ajada ja ülitäpselt hakata toitu kaaluma,lisaks on see minu depressiivsele iseloomule lihtsalt liiga raske ja viib viimasegi motivatsiooni. Mulle meeldib teha asja lihtsalt teadlikumaid valikuid tehes,kuid nagu näha,siis tervis ei kannata. Mingeid ravimeid ja asju üldse ei tarbi,enda meelest terve inimene ja elus pole ka midagi muutunud. Andke nõu!

+9
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mingist vanusest jah tulevad kilod väga lihtsasti ja midagi pole teha, tuleb toitumist reguleerida.

Mina ei viitsi, ei oska, ei taha kaloreid jälgida ja magusat ja saiakesi armastan ikka ka.

Aga olen selle saiakese või muu hea jätnud hommikusöögiks ja alustan päeva sellega. Lõuna söön kontorihoone kohvikus – tavalise prae tarta või riisi+liha ja salat.

Ja õhtul proovin pärast 6 üldse mitte süüa- Närin kurki ja joon vett, et näljatunnet peletada. Nüüd sügisel armastan ka arbuusi. Selle režiimiga harjub täitsa ära.

Sellel toitumisviisil on mingi konkreetne nimi ka, aga põhimõte ongi selles, et ööpäevas peab olema üks toidukordade vahe vähemalt 14 tundi pikk. Ja minusugusel pealiskaudselt toitujal, pealegi mulle tõesti meeldib süüa kõike, on see jäänud siiani ainsaks toimivaks lahenduseks.  Ehk siis minu toidupaus on õhtul 18 kuni hommik 8

+12
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist vanusest jah tulevad kilod väga lihtsasti ja midagi pole teha, tuleb toitumist reguleerida.

Mina ei viitsi, ei oska, ei taha kaloreid jälgida ja magusat ja saiakesi armastan ikka ka.

Aga olen selle saiakese või muu hea jätnud hommikusöögiks ja alustan päeva sellega. Lõuna söön kontorihoone kohvikus – tavalise prae tarta või riisi+liha ja salat.

Ja õhtul proovin pärast 6 üldse mitte süüa- Närin kurki ja joon vett, et näljatunnet peletada. Nüüd sügisel armastan ka arbuusi. Selle režiimiga harjub täitsa ära.

Sellel toitumisviisil on mingi konkreetne nimi ka, aga põhimõte ongi selles, et ööpäevas peab olema üks toidukordade vahe vähemalt 14 tundi pikk. Ja minusugusel pealiskaudselt toitujal, pealegi mulle tõesti meeldib süüa kõike, on see jäänud siiani ainsaks toimivaks lahenduseks. Ehk siis minu toidupaus on õhtul 18 kuni hommik 8

Ma kunagi sõin ka umbes selliste vaheaegadega ja toimis küll,aga ka seda varianti proovides tekib nõrkus jne. Ma lihtsalt pean saama magusat ja muud jama näksima,sest kui ma seda ei tee on mul hull norkus ja paha olla. Lihtsalt paha olla … Ma ei suuda nii olla,kui kõik keerleb ja enesetunne on null. Mis seal organismis mul nii teeb? Jube on see tunne . Täielik mingi aine puudus tekib kui tervislikult süüa,ilmselt süsivesikute puudus sest just neid ma suures osas kärbin,kui tahan alla võtta ja tarbin hoopis ohtralt valku! Süsivesikuid ei ole suures koguses,kukun pikali ….

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud omavolilist kooskõlastamata reklaami.

Perekooli moderaator.

+2
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Esimesed 2 nädalat on kõige raskem dieeti pidada, siis edasi lâheb lihtsamaks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süsivesikuid ei ole suures koguses,kukun pikali ….

Nonoh, ei kuku sa midagi. Kui sa juba ette ennast häälestad, et appi, ma pean magusat sööma, muidu on halb ja kukun pikali, siis sa jäädki paisuma. Enamus meist on pidanud oma toitumist vanuse kasvades korrigeerima, kui ei taha olla juba keskeas paks, hingeldav mammi. Harjumise asi, ei muud.

 

 

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte midagi halba tervisega ei juhtu, kui saialisi ja muud magusat mitte süüa. Vabandused lihtsalt.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga juhtus see ca 28a, et senise toitumise-aktiivsuse juures hakkas kaal tõusma.

Unusta toitumiskavad ja kalorid. See on puhas stress. Jäkgi lihtsalt toidu koguseid ja, et toit oleks köögiviljarohke. Magus pole keelatud, ags väikeses koguses. Nt 3-4 ruutu tumedat šokolaadi päevas. Vüi kui tahad kooki, söö vähem soolast. Vahepeale tee mõni supipäev, mis aitab kaalu kontrolli all hoida ja nädalast toitumist tasakaalus. Mina nt jälgingi toitumist pigem nädalalõikes

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga juhtus see ca 28a, et senise toitumise-aktiivsuse juures hakkas kaal tõusma.

Unusta toitumiskavad ja kalorid. See on puhas stress. Jäkgi lihtsalt toidu koguseid ja, et toit oleks köögiviljarohke. Magus pole keelatud, ags väikeses koguses. Nt 3-4 ruutu tumedat šokolaadi päevas. Vüi kui tahad kooki, söö vähem soolast. Vahepeale tee mõni supipäev, mis aitab kaalu kontrolli all hoida ja nädalast toitumist tasakaalus. Mina nt jälgingi toitumist pigem nädalalõikes

Huvitav kas sellel on ka pohjust miks kaal nii kerkima hakkab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa süüa 1200kCal ja seejuures toitu mitte kaaluda…arvestad umbes oma koguseid ja sööd hoopis vähem ja tulebki minestamise tunne.

Naistel on vaja piisavalt süsivesikuid, et hormoonid tasakaalus hoida, süsivesikute vabad dieedid ja paastumine on meeste teema. Ok on kuskil 30%valku, 30% rasva ja 40% süsivesikuid.

Sinu pikkuse ja kaalu juures su kaal püsib paigal, kui sööd umbes 1500 kCal, kaalumata on nii lihtne märkamatult üle selle süüa. Lihtsam on suure toitumise piiramise asemel suurendada aktiivsust, et rohkem kaloreid põletada, kui trenni teha ei taha, lihtsalt jaluta iga õhtu.

Tuletan meelde vee joomist ja kaalu langetamine ei pea olema kõik või mitte midagi. Sul on kaks äärmust range dieet või vabalt kõige söömine. Proovi liikuda pigem väiksemate sammudena, üks nädal piira magusa kogust, järgmine nädal lisa jalutuskäigud jne. Ka kaalu paigal seismine on juba üks samm edasi kaalu tõusust.

Edu.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii pikk ja ahastav jutt, aga kusagilt ma ei loe välja, et kas ja kuidas teemaalgataja liigub? Toitumine, kaloraaž ja liikumine on kõik omavahel tegelikult väga seotud. Eriti juhul kui ideaalseid geene pole kaasa antud. Ja isegi ideaalsete geenidega läheb asi ilma kontrollita hiljemalt neljakümnendateks eluaastates lappama. Liikumisel on väga oluline osa hea ja toonuses füüsise säilitamiseks.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40+ ei saagi enam samamoodi edasi toituda, ainevahetus muutub lihtsalt aeglasemaks. Mul tõuseb u 1 kg aastas, see teeb 10 aastaga siiski 10 kilo, mida on päris palju. Teoreetiliselt vist tean, mida peaksin tegema, aga raske on ennast distsiplineerida.

Vett peaks rohkem jooma. Eriti kui näljatunne tekib. Kartulit võiks vähem süüa. Saiatooted ja puhas magus (kommid, tordid, limonaadid) ning ka arvukaid E-ained sisaldavad tooted võiks menüüst välja jätta. Sööma peaks köögivilju, muna. Kui liha, siis puhast liha, mitte sinke vorste jms. Igal juhul, enne kui midagi suhu pistad võiks mõelda, mida see toit sulle annab (mis vitamiine või mineraale vms), siis on lihtsam rämpsust loobuda. Kui  Jalutamas peaks käima, 10000+ sammu päevas. Mulle tundub ka, et inimesed on Erik Orgu  toitumiskavadest abi saanud, kui neid ikka korralikult jälgivad ka.

Kindlasti on ka ainevahetust kiirendavaid aineid olemas, aga ei tea neist midagi. Keegi siin kirjutas, et maksapuhastus aitab, mis võib vaatamata miinustamisele siiski tõsi olla.

See on lihtsalt minu arvamus/kogemus, ei tarvitse olla absoluutne tõde. Edu!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kas sellel on ka pohjust miks kaal nii kerkima hakkab?

Ainevahetus muutub, aeglustub.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oijah. See, kuidas sa kirjeldad isegi oma nö dieeti, on minu jaoks ulme. Palju söömist. Kui palju sa siis veel vabal rezhiimil söôd?

Ja oled alles 30+. Selles vanuses pole küll veel vabandusi vananemisega seotud kaalutõusule. Või teistpidi, oota siis, mis 45-50 hakkab juhtuma. Vat siis tõesti ainevahetus aeglustub, hormonaalne tasakaal muutub ja toitumist/liikumist peavad hakkama korrigeerima Ka igipõlised saledad.

Su kirjutis kubiseb vabandustest, et ikka kui paha ja kohe minestan ja lihtsalt PEAD saama magusat. Kõik organismile selgeks õpetatud ja peas kinni.

Ei minesta sa kuhugi. Talu ebamugavust, paar nädalat on raske, nagu välja veninud jne.  Paari kuu pärast sa enam ei tahagi niiviisi õgida nagu seni tegid, paha hakkab.

Tegelikult sellise attitude juures ongi sul kaks valikut:

1. kas muuta oma toitumist, kusjuures mitte nadalaks, vaid igaveseks ;

või

2. olla rõõmus paks ja aina kosuda ja 40+ on su kaal juba 75+ kg.

Ega kõik ei pea saledad olema. Aga valiku pead ise tegema, kas elada saledate elu st. toitumise-ja liikumise põhimõtete järgi või paksude elu, kus suurim nauding on magusalaks.

Otsusta ära ja ära hala tühja.

 

 

 

 

 

 

 

+15
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võhikuna küsin, mis vanusest ainevahetus kardinaalsest muutub kehvemaks ja sa pead hakkama igat oma suutäit lugema. Kas keegi mainiks vanuse või kalorid ära, et teaksin hoiduda liigsöömisest,  praegu söön tunduvalt rohkem kui 20-ndates, olen 50+ ja kaalun 55kg

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuhat põhjust võib olla, esimene asi, mis pähe tuleb, on see, et need väikesed vahepalad kokku arvutatuna on arvestatav hulk kaloreid ja neid on märkamatult kogunenud rohkem, kui varem. Mida ja kui palju söögikordade vahele sööd, kas üks saiake, kolm? Kui palju magusat? Kuidas on ainevahetus? Minu kogemus dieediga oli selline, et esimese asjana panin kirja nädal aega kõik asjad, mida näksisin või sõin päeva jooksul ja kalorid. Siis pidin pikali kukkuma. Lõunaks tegin küll midagi head ja tervislikku, aga igasugused väikesed vahepalad, vahvlid, batoonikesed, pirukad, saiakesed, võileivad, kohukesed jms kokku liites üle 5000 kalori. Lõunasöök ka sinna juurde, aga ära põletasin neist päeva jooksul ehk ainult reaalse lõunasöögi osa. Lisaks veel üliaeglane ainevahetus, mis osutus kilpnäärme alatalitluseks. Proovisin toitumiskava järgi toituda, siis jätsin lihtsalt süsivesikud menüüst peaaegu välja ja lugesin kalorite asemel ainult süsivesikuid- toimis! Kui kõht on rasvasemat toitu täis söödud, siis on pikalt kõht täis ja ei teki tahtmist näksida, igasugused saiakesed aga annavad täiskõhutunde ainult paariks tunniks. Proovi kirja panna iga väike asi, mis sa sööd ja arvuta kokku. Võid üllatuda, kui suure vahe paar saiakest ja väikest šokolaadi teha võivad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga juhtus see ca 28a, et senise toitumise-aktiivsuse juures hakkas kaal tõusma.

Unusta toitumiskavad ja kalorid. See on puhas stress. Jäkgi lihtsalt toidu koguseid ja, et toit oleks köögiviljarohke. Magus pole keelatud, ags väikeses koguses. Nt 3-4 ruutu tumedat šokolaadi päevas. Vüi kui tahad kooki, söö vähem soolast. Vahepeale tee mõni supipäev, mis aitab kaalu kontrolli all hoida ja nädalast toitumist tasakaalus. Mina nt jälgingi toitumist pigem nädalalõikes

Huvitav kas sellel on ka pohjust miks kaal nii kerkima hakkab?

Eks ikka hormonaalsed muutused kehas. Mõnel toimub see 30nda paiku, mõnel 40a, mõnel alles menopausiga või üldse mitte . Mul tegelikult avaldus umbes samal ajal ka üks allergia, mida varem ei olnud, nii et kindlasti mingi hormoonide teema misiganes põhjusel.  Esimese raseduse ajal allergiat ei olnud ja pärast teist rasedust kadus täitsa – nii et kindlasti hormoonid, aga kahjuks kaaluteema ei muutunud endiseks 😀 No siis olin juba peaaegu 35 ka….

Sinnamaani ma võisingi süüa üpris muretult, sh (aeroobset) trenni tegin 3-4x nädalas. Praeguseks, 12 a hiljem ei ole olukord muutunud. Söön kõike – aga jälgingi koguseid. St toit võib olla täpselt nii rasvane kui mulle maitseb, aga – mida kaloririkkam toit, seda väiksem kogus peab olema. Aga ühtki toiduainegruppi oma laualt ei välista. Olles nüüd 40aastane ja vahepeal ka 3 last saanud, on kaal jäänud püsima 62 kilo peale (165 cm). Tõsi, mulle meeldiks saada 60 kg peale, aga hetkel näen, et toiduga ma enam rohkem koomale tõmmata ei soovi. Pean liikuma rohkem.

Ja mida panen ka tähele, et ongi nii – kui nt päeval olen söönud normaalselt, siis õhtune koogitükk võib kohe kaalu kergitada. Nii kiiresti tulebki juurde 🙁 Oma keha toimimise vastu ma ei saa. Seetõttu jälgingi rohkem söömist nädala lõikes – et kui ikka on sünnipäev ja laud lookas, siis ma ei piitsuta end isude käes vaid võtan vabalt – aga järgmised päevad siis jälgin rangemalt, et ei patustaks.

Kaloreid ma ei loe ja olen alati saanud ka beebikilod maha (juurde võtsin kõigiga 17-18 kg, millest ise läks maha ca 12 kg ja ülejäänud pidin ise toiduga korrigeerima)

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult toitumisest ei piisa. Peab ka mingit sporti tegema. Mina nt sõidan rattaga ja käin jalutamas. Olin 20kg ülekaalus, pikkust 160cm. Kõhu peal on pekki, aga peale kahte last ei loodagi, et sellest üleöö lahti saab.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süsivesikuid ei ole suures koguses,kukun pikali ….

Nonoh, ei kuku sa midagi. Kui sa juba ette ennast häälestad, et appi, ma pean magusat sööma, muidu on halb ja kukun pikali, siis sa jäädki paisuma. Enamus meist on pidanud oma toitumist vanuse kasvades korrigeerima, kui ei taha olla juba keskeas paks, hingeldav mammi. Harjumise asi, ei muud.

Meie aju on oluliselt intelligentsem kui ülejäänud keha keskmiselt ja kui tema on suhkruga ära harjunud, siis tema kohe oskab sind üle kavaldada, et seda saada. Paneb Sulle bugi pähe, et kohe kukud pikali ja hakkab halb.

Ja suhkru saamiseks ei pea suhkrut ja kommi sööma, seda leidub pea kõikjal.

Vaata “Suhkrufilmi” (“That Sugar Film”), seal käsitletakse üsna põhjalikult. Ma pärast selle filmi vaatamist katsetasin kaks kuud suhkruvabalt ja algus oli ikka jube raske, hiljem andis sõltuvus järele ja oli juba kergem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult toitumisest ei piisa. Peab ka mingit sporti tegema. Mina nt sõidan rattaga ja käin jalutamas. Olin 20kg ülekaalus, pikkust 160cm. Kõhu peal on pekki, aga peale kahte last ei loodagi, et sellest üleöö lahti saab.

Seda on uuritud ja üldjuhul trenn ei mõjuta kaalulangust eriti. Esmatähtis on siiski toitumine.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

No näiteks korralik täistera pasta” kirjutad sa. siin see kurja juur ongi. paraku peab kindlasti kaaluma. see, mis restoranis pastaportsuna ette tõstetakse ja mida äpp süüa lubaks erinevad kardinaalselt.

mina kasutasin lifesum äppi kui kaal tõusma hakkas. eks taolisi on veel. mugavalt saad skännida toote ja selgub palju kaloreid on. reaalsus on masendav. 1500 kcal saab kiirelt kokku. 

kasuta mingit taolist äppi paar nädalat ning saad aru palju tegelikult sisse sööd. õhust ja armastusest ikkagi paksuks ei lähe pidin ma endale kurvastusega tunnistama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult toitumisest ei piisa. Peab ka mingit sporti tegema. Mina nt sõidan rattaga ja käin jalutamas. Olin 20kg ülekaalus, pikkust 160cm. Kõhu peal on pekki, aga peale kahte last ei loodagi, et sellest üleöö lahti saab.

Seda on uuritud ja üldjuhul trenn ei mõjuta kaalulangust eriti. Esmatähtis on siiski toitumine.

No Orgu kava nt ei aidanud, aga kui hakkasin liigutama, siis kukkus kaal kolinal.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma enamjaolt tean kuidas peaks toituma et alla võtta,sealjuures lugesin ka veidi kaloreid et püsiks seal 1200 kandis”

Juba siin sa lähed rappa, vii jah oma ainevahetus olematuks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võhikuna küsin, mis vanusest ainevahetus kardinaalsest muutub kehvemaks ja sa pead hakkama igat oma suutäit lugema. Kas keegi mainiks vanuse või kalorid ära, et teaksin hoiduda liigsöömisest, praegu söön tunduvalt rohkem kui 20-ndates, olen 50+ ja kaalun 55kg

Suve alguses avaldati üks pikaaegne uuring. Sealt selgus, et ainevahetus aeglustub 60 aastaselt. Ma pigem olen sellega nõus, sest mulle tundub, et 40+ kaalutõusu on seotud pigem sellega, et ei viitsita niipalju liikuda enam ja ei viitsita ka pingutada ja pigem mugavusest armastatakse toitu ja veini.

Ma ise mõne aasta pärast 50 ja kaal umbes aasta tagasi äkitselt tõusis 3-4 kilo. Väga keeruline on maha saada, aga olen enda vastu aus – ei pinguta ka sellega nii nagu varem. 20-ndates ikka ei söönud peale kuut, ei võtnud magusat suu sissegi, rasvast tarbisid vähem ning kõndisin ka rohkem. Mõni õhtu oli väga piinarikas, aga kaal püsis või läks alla. Praegu ma ei taha piinelda. Aga võtan end kätte ja ikka proovin lähinädalatel sama režiimi ära – küllap aitab.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA, paha on selle pärast, et organism hakkab ümberkorraldusi uue menüüga tegema. Toimub toksiinide ja muust rämpsust vabanemine kehas. See põhjustab iiveldust, nõrkust, peavalusid ja muid hädasid ja siis jääbki mulje, et tervislikult toitumine on hullem, kui senine. See kõik aga muutub nii 2-4 nädalaga. Hirm, et midagi on puudu on ettekujutus teadmatusest, mis su kehaga täpselt sel ajal toimub. Magusaisu võib tõusta meeletuks ja üldiselt seda põhjustab B grupi vitamiinide tasakaalutus, aga ka  võõrutusnähud magusasõltuvust põhjustavatest ainetest magusas. See kõik läheb mööda, kui keha on ümber harjunud. Hea viis magusanälja vastu on võtta pisut banaani, rosinaid või datleid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuga juhtus see ca 28a, et senise toitumise-aktiivsuse juures hakkas kaal tõusma.

Unusta toitumiskavad ja kalorid. See on puhas stress. Jäkgi lihtsalt toidu koguseid ja, et toit oleks köögiviljarohke. Magus pole keelatud, ags väikeses koguses. Nt 3-4 ruutu tumedat šokolaadi päevas. Vüi kui tahad kooki, söö vähem soolast. Vahepeale tee mõni supipäev, mis aitab kaalu kontrolli all hoida ja nädalast toitumist tasakaalus. Mina nt jälgingi toitumist pigem nädalalõikes

Mins söön 3-4 supipäeva nädalas.

Iasugune jahu (ka täisterapasta) ja suhkur on ülearune. Viimasest vabanemine on veidi sarnane sõltuvusest vabanemisega, möödub kõrvalnähtudega – halb olla, pearinglus jm.

Köögivili, puuvili, liha, liikumine töötab hästi. Hetkel väga lihtne korraldada, köögiviljaletid kuhjade (lisan võid, liha õli- rasvane ei tee paksuks).

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja püüab minna põhiliselt süsivesikupõhisest (õigemini tärklisepõhisest) menüüst ropsuga üle süsivesikuvesele menüüle, ja see põhjustab kehas segadust ja ajutist(!) halba enesetunnet, ingl keeles “carb flu”. Tee väikseid muudatusi, kas piirad kaloreid või piirad söömisaega (vahelduvpaast)-> vähem kaloreid (kui ei õgui söögiaknas). Jah, peavalud ja muud hädad on tavalised nii paastu kui süsivesikuvaese dieediga, aga see läheb paari päevaga üle. Teemaalagtus on üks suur hädaldamine “kohe suren ära, isssssand küll!”, kui on selge, et natukene on lihtsalt vaja vastu pidada ja siis hakkab jälle kergem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise mõne aasta pärast 50 ja kaal umbes aasta tagasi äkitselt tõusis 3-4 kilo. Väga keeruline on maha saada, aga olen enda vastu aus – ei pinguta ka sellega nii nagu varem. 20-ndates ikka ei söönud peale kuut, ei võtnud magusat suu sissegi, rasvast tarbisid vähem ning kõndisin ka rohkem. Mõni õhtu oli väga piinarikas, aga kaal püsis või läks alla. Praegu ma ei taha piinelda. Aga võtan end kätte ja ikka proovin lähinädalatel sama režiimi ära – küllap aitab.

Aitab-aitab, ei ole kahtlustki. Ainult et jah, nagu sa tabavalt märkisid – motivatsiooni selle jaoks on üha raskem leida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuga juhtus see ca 28a, et senise toitumise-aktiivsuse juures hakkas kaal tõusma.

Unusta toitumiskavad ja kalorid. See on puhas stress. Jäkgi lihtsalt toidu koguseid ja, et toit oleks köögiviljarohke. Magus pole keelatud, ags väikeses koguses. Nt 3-4 ruutu tumedat šokolaadi päevas. Vüi kui tahad kooki, söö vähem soolast. Vahepeale tee mõni supipäev, mis aitab kaalu kontrolli all hoida ja nädalast toitumist tasakaalus. Mina nt jälgingi toitumist pigem nädalalõikes

See on kiirtee üha väiksemate toidukogusteni, et samas kaalus püsida.
Mõistlik inimene teeb endale selgeks, millest tema toit koosneb (makrod) ja hakkab neid jälgima ning jõutrenni tegema. Suppi luristades ei jõua kuhugi, vähemalt mitte ilusa kehani. Kõhnuda võib niimoodi küll jah.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainult toitumisest ei piisa. Peab ka mingit sporti tegema. Mina nt sõidan rattaga ja käin jalutamas. Olin 20kg ülekaalus, pikkust 160cm. Kõhu peal on pekki, aga peale kahte last ei loodagi, et sellest üleöö lahti saab.

Seda on uuritud ja üldjuhul trenn ei mõjuta kaalulangust eriti. Esmatähtis on siiski toitumine.

Toitumine on tõesti kõige tähtsam, aga lihasmassi suurendamine (ja ma ei pea silmas kulturistiks hakkamist vaid normaalset jõutrenni) aitab niimoodi, et sa saad hakkama suurema kalorihulga põletamisega (loe: võid rohkem süüa, aga kasutad selle energia tänu lihasmassile ära ja ei võta juurde). Kardio tõesti väga ei aita, pigem töötab vastu ja suretab lihasmassi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 194 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal aina tõuseb,appi!