Esileht Ilu ja tervis Kaal aina tõuseb,appi!

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )

Teema: Kaal aina tõuseb,appi!

Postitas:
Kägu

Tuhat põhjust võib olla, esimene asi, mis pähe tuleb, on see, et need väikesed vahepalad kokku arvutatuna on arvestatav hulk kaloreid ja neid on märkamatult kogunenud rohkem, kui varem. Mida ja kui palju söögikordade vahele sööd, kas üks saiake, kolm? Kui palju magusat? Kuidas on ainevahetus? Minu kogemus dieediga oli selline, et esimese asjana panin kirja nädal aega kõik asjad, mida näksisin või sõin päeva jooksul ja kalorid. Siis pidin pikali kukkuma. Lõunaks tegin küll midagi head ja tervislikku, aga igasugused väikesed vahepalad, vahvlid, batoonikesed, pirukad, saiakesed, võileivad, kohukesed jms kokku liites üle 5000 kalori. Lõunasöök ka sinna juurde, aga ära põletasin neist päeva jooksul ehk ainult reaalse lõunasöögi osa. Lisaks veel üliaeglane ainevahetus, mis osutus kilpnäärme alatalitluseks. Proovisin toitumiskava järgi toituda, siis jätsin lihtsalt süsivesikud menüüst peaaegu välja ja lugesin kalorite asemel ainult süsivesikuid- toimis! Kui kõht on rasvasemat toitu täis söödud, siis on pikalt kõht täis ja ei teki tahtmist näksida, igasugused saiakesed aga annavad täiskõhutunde ainult paariks tunniks. Proovi kirja panna iga väike asi, mis sa sööd ja arvuta kokku. Võid üllatuda, kui suure vahe paar saiakest ja väikest šokolaadi teha võivad.

Ehe näide, kuidas inimesed lihtsalt ei teegi muud kui söövad. Kuidas on see võimalik?

Mis neetud vahepalad, kui sa oled just prae soonud ja ōhtul kavatsed jälle süüa?

Ma olen järjest enam veendunud, et on lihtsalt kahte tuupi inimesed. Yhed, kelle elu esimene mõte on söömine ja teised, kes söövad siis, kui on kõht tühi.

Tegelt ka, need kogused, mis tarbitakse, on kolossaalselt erinevad. Mitu suurt sooja söögikorda päevas ja veel vajadus vahepeal saiakeste ja maiustuste järele?

No te ometi saate ju ise aru, et see ei ole normaalne.

Mina söön eelroa mootu sooja toidu kord päevas, pisut juustusid-liha- v kalavalikut/rohelist teiseks söögikorraks ja olen umbe täis toidust. Mul võib olla kookide virn ees ja need lähevad lõpuks kodus külmikus halvaks, sest mitte kunagi pole mul tunnet, et ma tahaks yht võtta.

See on ikka peas kinni, mitte naise füsioloogilise vajadusega põhjendatud.

Inimesed on erinevad. Mis sulle tundub igati normaalne siis võib teistel hoopis erinev reaalsus olla kui su. Ehk maakeeli öeldes ei tasu asju ainult oma mätta otsast vaadata.

muidugi! 

Ja seetõttu osad meist kaaluvadki 50 ja teised 80-90 kilo.

Kõik okei, kui ka need 80-90 kilo kaaluvad oleks oma kehadega rahul.

Mina söön eelroa mootu sooja toidu kord päevas, pisut juustusid-liha- v kalavalikut/rohelist teiseks söögikorraks ja olen umbe täis toidust. Mul võib olla kookide virn ees ja need lähevad lõpuks kodus külmikus halvaks, sest mitte kunagi pole mul tunnet, et ma tahaks yht võtta.

Minu 3-st toidukorrast on 2-3 soojad toidud. Sinumoodi 2 toidukorra linnunokatoitumisega oleksin ma näljas. Magusat söön harva-juhtub korra kuus võib-olla.

PS: Milline on sinu toidu kaloraazh ning kuidas sa sellise toitumise kõrvalt jaksad trenni veel teha?

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud.

Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+.

Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud. Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+. Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

1300 kcal päevas ei ole ka päris normaalne hulk. Kui sinul sellise kalorite hulgaga kaal ei lange, vaid püsib sama, oled ise näljutamisega oma ainevahetuse ära rikkunud. Ja sellise kalorite hulgaga sa ei saa piisavalt toitaineid. Sinusugused ei peaks nõu andma.

+6
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen viimase paari aastaga saanud kaalust 13 kg alla ja olen 40-ndates. Piisab kui teha väikeseid muudatusi. Näiteks söön ma palju rohelist salatit ja kasutan seda ka smuutides. Lisaks nihutasin aeroobse trennitegemise hommikusse ja teen seda tühja kõhuga. Kui võimalik kõnnin tööle jala ning teen ka hantlitrenni 3-4 korda nädalas. Positiivse poole pealt on ka nahk kenasti toonuses. Aga kui on tahtmine midagi “head” süüa, siis luban endale shokolaadi või siis nt juustu kräkkeriga. Aastate jooksul olen oma keha tundma õppinud ja mulle näiteks ei sobi saia söömine. Vaatamata imelisele lõhnale, mis suu vett jooksma ajab, kasvatan iseloomu. Lihtsalt iga kord, kui ma ahvatlusele järele annan on hommikul kohe kilo juures.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt iga kord, kui ma ahvatlusele järele annan on hommikul kohe kilo juures.

See on vesi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui on tahtmine midagi “head” süüa, siis luban endale shokolaadi või siis nt juustu kräkkeriga.

Kräkkeriga???

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui on tahtmine midagi “head” süüa, siis luban endale shokolaadi või siis nt juustu kräkkeriga.

Kräkkeriga???

Mhm, nt Mariia kräkker.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui on tahtmine midagi “head” süüa, siis luban endale shokolaadi või siis nt juustu kräkkeriga.

Kräkkeriga???

Perekooli valveautist ei saanud jälle aru. Ta mõtles küpsist.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud. Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+. Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

Mida juttu. Olen samuti 50+

Ainuüksi eluspüsimiseks on vajalik 1340 kcal. Kui ma end voodist päeva jooksul veel püsti ajan, siis kindlasti enam.

Milline naine ei tee trenni? Lased lihtsalt oma tagumiku rippuma ning lihaseid pole? Kole-kole.

+2
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Kräkker” on eesti keeles kreeker.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui on tahtmine midagi “head” süüa, siis luban endale shokolaadi või siis nt juustu kräkkeriga.

Kräkkeriga???

Perekooli valveautist ei saanud jälle aru. Ta mõtles küpsist.

Miks ta siis ei kirjuta seda, mida mõtleb?!

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1300 kcal päevas ei ole ka päris normaalne hulk. Kui sinul sellise kalorite hulgaga kaal ei lange, vaid püsib sama, oled ise näljutamisega oma ainevahetuse ära rikkunud. Ja sellise kalorite hulgaga sa ei saa piisavalt toitaineid. Sinusugused ei peaks nõu andma.

Kui on piisavalt lühike inimene ja poe eriti aktiivne ka, siis 50+ vanuses on 1300 kcal tõepoolest igati normaalne. Miks tal kaal langema peaks, tundub see 53 kg sulle kuidagi palju või on kõigil kohustus kaalu langetada?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud. Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+. Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

Mida juttu. Olen samuti 50+

Ainuüksi eluspüsimiseks on vajalik 1340 kcal. Kui ma end voodist päeva jooksul veel püsti ajan, siis kindlasti enam.

Milline naine ei tee trenni? Lased lihtsalt oma tagumiku rippuma ning lihaseid pole? Kole-kole.

Mis ma teiega siin ikka vaidlen:)

Mul ei ripu kuskil midagi:)

Sinu jaoks on trenn ainult see, kui kaid klubis treenimas? On sul olnud suur teenistuskoer, kes peab olema ideaalses vormis? Tead sa, mis tähendab 2h intensiivset väljaopet, ka rebimismängu sellise 60 kg tegelasega ja et liikumine maastikul toimub joostes küngastest üles-alla.

Olgu siis, mina trenni ei tee ja hullult ripun, põsed ja tagumik ja mis kõik veel. Ja need prouad, kes Pilateses käivad näiteks, on õiged inimesed ja neil on pringid pepud:)

Las see tõesti jääb, eks. Olen enda arvates väga vormis pisike naine.

Ma olen enda jaoks üsna hea tasakaalupunkti leidnud fuusilise koormuse ja toitumise vahel.

Sina söö kasvõi 5000kcal, mul ükskõik. Aga siis olegi rahul ka endaga ja oma kehaga.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu jaoks on trenn ainult see, kui kaid klubis treenimas? On sul olnud suur teenistuskoer, kes peab olema ideaalses vormis? Tead sa, mis tähendab 2h intensiivset väljaopet, ka rebimismängu sellise 60 kg tegelasega ja et liikumine maastikul toimub joostes küngastest üles-alla.

Ahah, 2h tugevat trenni koeraga 1300 kcal pealt? Luuleta edasi. Oled üldse kalorid kirja pannud või umbes pakud? Sa võtaks isegi 1800 kcal süües alla. 1300 peaksid ammu siruli olema.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah, 2h tugevat trenni koeraga 1300 kcal pealt? Luuleta edasi. Oled üldse kalorid kirja pannud või umbes pakud? Sa võtaks isegi 1800 kcal süües alla. 1300 peaksid ammu siruli olema.

Ei võta ta 1800 kcal-ga enam midagi alla, ta võtaks juurde, sest on oma ainevahetuse aastatepikkuse näljutamisega täiesti ära rikkunud. Siin on ikka täiesti haiged arusaamad, plussitatakse inimest, kes peabki elu lõpuni 1300 kcal sööma, sest muidu hakkab ta kaal tõusma. Ja ise arvab, et väga hästi on kõik. No ei ole, sellise kalorite hulgaga pole inimesel energiat ega piisavalt toitaineid. Veel vanemana pead ilmselt veel sealt kaloreid alla võtma, sest kaal hakkab tõusma.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Kräkker” on eesti keeles kreeker.

Perekool, kus inimesed kirjutavad tõsimeeli ripsmedušš ja balsam, on küll viimane koht, kus mingi slängi kallal norima tulla.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei võta ta 1800 kcal-ga enam midagi alla, ta võtaks juurde, sest on oma ainevahetuse aastatepikkuse näljutamisega täiesti ära rikkunud. Siin on ikka täiesti haiged arusaamad, plussitatakse inimest, kes peabki elu lõpuni 1300 kcal sööma, sest muidu hakkab ta kaal tõusma. Ja ise arvab, et väga hästi on kõik. No ei ole, sellise kalorite hulgaga pole inimesel energiat ega piisavalt toitaineid. Veel vanemana pead ilmselt veel sealt kaloreid alla võtma, sest kaal hakkab tõusma.

Aga täpselt seda siin ju naised kajuks õpetavad üksteisele:

söö vähem
vanemas eas vajad vähem
üha vähem, üha vähem…

Tulemuseks on kõhnus, aga mitte vorm.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga täpselt seda siin ju naised kajuks õpetavad üksteisele: söö vähem vanemas eas vajad vähem üha vähem, üha vähem… Tulemuseks on kõhnus, aga mitte vorm.

Ja selline mutt on toitainete puuduses oma näljutamisega, midagi teha ei jaksa, lihased kõhetunud, välja näeb nagu kuivetanud ploom. Ja siinsed tädid kiidavad aga takka, et nii tubli näljutaja.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuhat põhjust võib olla, esimene asi, mis pähe tuleb, on see, et need väikesed vahepalad kokku arvutatuna on arvestatav hulk kaloreid ja neid on märkamatult kogunenud rohkem, kui varem. Mida ja kui palju söögikordade vahele sööd, kas üks saiake, kolm? Kui palju magusat? Kuidas on ainevahetus? Minu kogemus dieediga oli selline, et esimese asjana panin kirja nädal aega kõik asjad, mida näksisin või sõin päeva jooksul ja kalorid. Siis pidin pikali kukkuma. Lõunaks tegin küll midagi head ja tervislikku, aga igasugused väikesed vahepalad, vahvlid, batoonikesed, pirukad, saiakesed, võileivad, kohukesed jms kokku liites üle 5000 kalori. Lõunasöök ka sinna juurde, aga ära põletasin neist päeva jooksul ehk ainult reaalse lõunasöögi osa. Lisaks veel üliaeglane ainevahetus, mis osutus kilpnäärme alatalitluseks. Proovisin toitumiskava järgi toituda, siis jätsin lihtsalt süsivesikud menüüst peaaegu välja ja lugesin kalorite asemel ainult süsivesikuid- toimis! Kui kõht on rasvasemat toitu täis söödud, siis on pikalt kõht täis ja ei teki tahtmist näksida, igasugused saiakesed aga annavad täiskõhutunde ainult paariks tunniks. Proovi kirja panna iga väike asi, mis sa sööd ja arvuta kokku. Võid üllatuda, kui suure vahe paar saiakest ja väikest šokolaadi teha võivad.

Ehe näide, kuidas inimesed lihtsalt ei teegi muud kui söövad. Kuidas on see võimalik?

Mis neetud vahepalad, kui sa oled just prae soonud ja ōhtul kavatsed jälle süüa?

Ma olen järjest enam veendunud, et on lihtsalt kahte tuupi inimesed. Yhed, kelle elu esimene mõte on söömine ja teised, kes söövad siis, kui on kõht tühi.

Tegelt ka, need kogused, mis tarbitakse, on kolossaalselt erinevad. Mitu suurt sooja söögikorda päevas ja veel vajadus vahepeal saiakeste ja maiustuste järele?

No te ometi saate ju ise aru, et see ei ole normaalne.

Mina söön eelroa mootu sooja toidu kord päevas, pisut juustusid-liha- v kalavalikut/rohelist teiseks söögikorraks ja olen umbe täis toidust. Mul võib olla kookide virn ees ja need lähevad lõpuks kodus külmikus halvaks, sest mitte kunagi pole mul tunnet, et ma tahaks yht võtta.

See on ikka peas kinni, mitte naise füsioloogilise vajadusega põhjendatud.

Inimesed on erinevad. Mis sulle tundub igati normaalne siis võib teistel hoopis erinev reaalsus olla kui su. Ehk maakeeli öeldes ei tasu asju ainult oma mätta otsast vaadata.

muidugi!

Ja seetõttu osad meist kaaluvadki 50 ja teised 80-90 kilo.

Kõik okei, kui ka need 80-90 kilo kaaluvad oleks oma kehadega rahul.

Mina söön eelroa mootu sooja toidu kord päevas, pisut juustusid-liha- v kalavalikut/rohelist teiseks söögikorraks ja olen umbe täis toidust. Mul võib olla kookide virn ees ja need lähevad lõpuks kodus külmikus halvaks, sest mitte kunagi pole mul tunnet, et ma tahaks yht võtta.

Minu 3-st toidukorrast on 2-3 soojad toidud. Sinumoodi 2 toidukorra linnunokatoitumisega oleksin ma näljas. Magusat söön harva-juhtub korra kuus võib-olla.

PS: Milline on sinu toidu kaloraazh ning kuidas sa sellise toitumise kõrvalt jaksad trenni veel teha?

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud.

Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+.

Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

Tead, tegelikult ei ole loomupärane, kui 50aastaselt kaalud sama palju kui teismelisena. See ei ole loomulik keha kasvamise ja vananemise protsess. Tõenäoliselt oled sa alakaaluline. Näed vanem välja – sina hindad enda välimust ainult kilode järgi ja oled uhke, aga sa ei märka neid kortse, mis su nahal on, seda puuduvat rasva, mis annab loomuliku pehmuse.

Mul on üks tuttav, kes kaalus just 18aastaselt nii 65 kg ringis ja oli parajalt pehmeke, aga siiski peeti teda väga ilusaks tüdrukuks, kuigi sale polnud ta mitte. Nüüd, 40aastaselt, on ta juba aastaid mingit 0-rasva fitnessiteemat ajanud ja näeb kohutav välja. Kandiline, kondine, naeratades ei tule esile mitte pehmed põsesarnad vaid sügavad nahavoldid…. Näeb oluliselt vanem välja kui võiks. Endisest klassi iludusest pole peaaegu midagi järgi jäänud oma rasvavaba keha tagaajamisega.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuhat põhjust võib olla, esimene asi, mis pähe tuleb, on see, et need väikesed vahepalad kokku arvutatuna on arvestatav hulk kaloreid ja neid on märkamatult kogunenud rohkem, kui varem. Mida ja kui palju söögikordade vahele sööd, kas üks saiake, kolm? Kui palju magusat? Kuidas on ainevahetus? Minu kogemus dieediga oli selline, et esimese asjana panin kirja nädal aega kõik asjad, mida näksisin või sõin päeva jooksul ja kalorid. Siis pidin pikali kukkuma. Lõunaks tegin küll midagi head ja tervislikku, aga igasugused väikesed vahepalad, vahvlid, batoonikesed, pirukad, saiakesed, võileivad, kohukesed jms kokku liites üle 5000 kalori. Lõunasöök ka sinna juurde, aga ära põletasin neist päeva jooksul ehk ainult reaalse lõunasöögi osa. Lisaks veel üliaeglane ainevahetus, mis osutus kilpnäärme alatalitluseks. Proovisin toitumiskava järgi toituda, siis jätsin lihtsalt süsivesikud menüüst peaaegu välja ja lugesin kalorite asemel ainult süsivesikuid- toimis! Kui kõht on rasvasemat toitu täis söödud, siis on pikalt kõht täis ja ei teki tahtmist näksida, igasugused saiakesed aga annavad täiskõhutunde ainult paariks tunniks. Proovi kirja panna iga väike asi, mis sa sööd ja arvuta kokku. Võid üllatuda, kui suure vahe paar saiakest ja väikest šokolaadi teha võivad.

Ehe näide, kuidas inimesed lihtsalt ei teegi muud kui söövad. Kuidas on see võimalik?

Mis neetud vahepalad, kui sa oled just prae soonud ja ōhtul kavatsed jälle süüa?

Ma olen järjest enam veendunud, et on lihtsalt kahte tuupi inimesed. Yhed, kelle elu esimene mõte on söömine ja teised, kes söövad siis, kui on kõht tühi.

Tegelt ka, need kogused, mis tarbitakse, on kolossaalselt erinevad. Mitu suurt sooja söögikorda päevas ja veel vajadus vahepeal saiakeste ja maiustuste järele?

No te ometi saate ju ise aru, et see ei ole normaalne.

Mina söön eelroa mootu sooja toidu kord päevas, pisut juustusid-liha- v kalavalikut/rohelist teiseks söögikorraks ja olen umbe täis toidust. Mul võib olla kookide virn ees ja need lähevad lõpuks kodus külmikus halvaks, sest mitte kunagi pole mul tunnet, et ma tahaks yht võtta.

See on ikka peas kinni, mitte naise füsioloogilise vajadusega põhjendatud.

Inimesed on erinevad. Mis sulle tundub igati normaalne siis võib teistel hoopis erinev reaalsus olla kui su. Ehk maakeeli öeldes ei tasu asju ainult oma mätta otsast vaadata.

muidugi!

Ja seetõttu osad meist kaaluvadki 50 ja teised 80-90 kilo.

Kõik okei, kui ka need 80-90 kilo kaaluvad oleks oma kehadega rahul.

Mina söön eelroa mootu sooja toidu kord päevas, pisut juustusid-liha- v kalavalikut/rohelist teiseks söögikorraks ja olen umbe täis toidust. Mul võib olla kookide virn ees ja need lähevad lõpuks kodus külmikus halvaks, sest mitte kunagi pole mul tunnet, et ma tahaks yht võtta.

Minu 3-st toidukorrast on 2-3 soojad toidud. Sinumoodi 2 toidukorra linnunokatoitumisega oleksin ma näljas. Magusat söön harva-juhtub korra kuus võib-olla.

PS: Milline on sinu toidu kaloraazh ning kuidas sa sellise toitumise kõrvalt jaksad trenni veel teha?

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud.

Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+.

Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

Tead, tegelikult ei ole loomupärane, kui 50aastaselt kaalud sama palju kui teismelisena. See ei ole loomulik keha kasvamise ja vananemise protsess. Tõenäoliselt oled sa alakaaluline. Näed vanem välja – sina hindad enda välimust ainult kilode järgi ja oled uhke, aga sa ei märka neid kortse, mis su nahal on, seda puuduvat rasva, mis annab loomuliku pehmuse.

Mul on üks tuttav, kes kaalus just 18aastaselt nii 65 kg ringis ja oli parajalt pehmeke, aga siiski peeti teda väga ilusaks tüdrukuks, kuigi sale polnud ta mitte. Nüüd, 40aastaselt, on ta juba aastaid mingit 0-rasva fitnessiteemat ajanud ja näeb kohutav välja. Kandiline, kondine, naeratades ei tule esile mitte pehmed põsesarnad vaid sügavad nahavoldid…. Näeb oluliselt vanem välja kui võiks. Endisest klassi iludusest pole peaaegu midagi järgi jäänud oma rasvavaba keha tagaajamisega.

Ja teie, paksukesed, olete kõik rõõsad ja õhetavad kaunitarid nagu õienupud? 😀
Eriti kaunid olete bikiinides, ma usun.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja teie, paksukesed, olete kõik rõõsad ja õhetavad kaunitarid nagu õienupud? ???? Eriti kaunid olete bikiinides, ma usun.

Liialdused pole kunagi head.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah, 2h tugevat trenni koeraga 1300 kcal pealt? Luuleta edasi. Oled üldse kalorid kirja pannud või umbes pakud? Sa võtaks isegi 1800 kcal süües alla. 1300 peaksid ammu siruli olema.

Trenni teab peamiselt siiski ikka koer.

Aga… Ma olen ka 50+, alla 160 cm, 55 kg, seega sugugi mitte alakaaluline, teen 3x nädalas trenni ja kalorite hulk, et kaalu säilitada, on 1540 kcal päevas. Lühikestel normkaalus inimestel ongi see jama, et ei saa süüa sama palju, kui 175 cm inimesed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

igasugused väikesed vahepalad, vahvlid, batoonikesed, pirukad, saiakesed, võileivad, kohukesed jms kokku liites üle 5000 kalori

ÜHES päevas?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on midagi puudu! Kui magusa ärajätmisest tuleb halb enesetunne, siis see on umbes sama asi kui narkomaanil oma sõltuvusaine ärajätmisel.

Kaal hakkas tõenäoliselt sellepärast kerkima, et hakkab tekkima insuliiniresistentsus, st suhkru- või tärkliserikka toidu söömisel, selleks, et rakud tekkinud glükoosi vastu võtaks, peab kõhunääre järjest rohkem insuliini eritama. Aga insuliin on väga nuumava toimega. Nii et pigem soovitan guugeldada sõnu LCHF ja keto, aga hoiatan, et kui praegu on enesetunne sant, siis sellele toitumisviisile üleminekul on ka sant olla, aga see läheb üle, kui enne põnnama ei löö. Küsimus ongi selles, et kui suur probleem need ülekilod on, st kas oled valmis päriselt ka midagi ette võtma. Mingi lihtsalt dieeditamine lõpeb sellega, et saad kaalust alla ja aasta pärast on kõik tagasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud. Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+. Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

Mida juttu. Olen samuti 50+

Ainuüksi eluspüsimiseks on vajalik 1340 kcal. Kui ma end voodist päeva jooksul veel püsti ajan, siis kindlasti enam.

Ahah. Tore. Ma sain just geenianalüüsi põhjal vastuse, et mulle kehakaalu säilitamiseks vajalik päevane energiakogus on 1384 kcal. See on siis koos voodist püstiajamisega ikka. Ja mul on 50ni veel mitu head aastat minna ja kaalu on ka rohkem. Aga ju ma olen siis oma geenid ka juba näljutamisega ära rikkunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah. Tore. Ma sain just geenianalüüsi põhjal vastuse, et mulle kehakaalu säilitamiseks vajalik päevane energiakogus on 1384 kcal. See on siis koos voodist püstiajamisega ikka. Ja mul on 50ni veel mitu head aastat minna ja kaalu on ka rohkem. Aga ju ma olen siis oma geenid ka juba näljutamisega ära rikkunud.

Ja kui alla tahad saada, palju sa siis võid süüa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud. Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+. Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

Mida juttu. Olen samuti 50+

Ainuüksi eluspüsimiseks on vajalik 1340 kcal. Kui ma end voodist päeva jooksul veel püsti ajan, siis kindlasti enam.

Ahah. Tore. Ma sain just geenianalüüsi põhjal vastuse, et mulle kehakaalu säilitamiseks vajalik päevane energiakogus on 1384 kcal. See on siis koos voodist püstiajamisega ikka. Ja mul on 50ni veel mitu head aastat minna ja kaalu on ka rohkem. Aga ju ma olen siis oma geenid ka juba näljutamisega ära rikkunud.

Vajalik kalorihulk sõltub pigem su kehamassist ja füüsilisest koormusest mitte vaid geenidest.
Kui oled päkapikumõõtu ja null kehalise aktiivsusega, siis võib-olla tõesti on su päevane energiavajadus alla 1400 kcal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole linnunokatoitumine, vaid tegelikult umbes nii palju ongi minu vanuses reaalselt vaja. 1300 kcal umbes, ma arvan, aga pole kunagi arvutanud. Trennis ei käi, ainult oma koeraga pikad 2h kaigud metsas iga päev. Kaal sama, mis gümnaasiumi lõpetades, 53 kg. Olen 50+. Näljatunne tuleb sul sellest, et magu on välja veninud pidevast soomisest. See pole füsioloogilise vajaduse näitaja.

Mida juttu. Olen samuti 50+

Ainuüksi eluspüsimiseks on vajalik 1340 kcal. Kui ma end voodist päeva jooksul veel püsti ajan, siis kindlasti enam.

Ahah. Tore. Ma sain just geenianalüüsi põhjal vastuse, et mulle kehakaalu säilitamiseks vajalik päevane energiakogus on 1384 kcal. See on siis koos voodist püstiajamisega ikka. Ja mul on 50ni veel mitu head aastat minna ja kaalu on ka rohkem. Aga ju ma olen siis oma geenid ka juba näljutamisega ära rikkunud.

Vajalik kalorihulk sõltub pigem su kehamassist ja füüsilisest koormusest mitte vaid geenidest.

Kui oled päkapikumõõtu ja null kehalise aktiivsusega, siis võib-olla tõesti on su päevane energiavajadus alla 1400 kcal.

Jah, ma tean. Aga miks te siis selle 50+ tädi kallal võtma hakkasite, et näljutab ja ongi oma organismi tuksi keeranud. Tundus ju sama teema, et väikest kasvu inimene ja väga trenni ei tee (ma kõnnin ka paarkümmend tuhat sammu päevas keskmiselt, see ei tee kaalule küll midagi). Minu meelest ka suurepärane ju, et ta suudab mitte juurde võtta. 53 oleks mulle ka täitsa OK kaal, kõhetu ei oleks sellega veel kusagilt otsast 🙂

Palju allavõtmiseks vaja on, võib igaüks ise arvutada ju. Pool kilo nädalas peaks olema ca -500 kcal. Aga alla 1200 ei soovita keegi, nii et tundub, et tervislik kaalulangus ongi mul nii pool kilo kuus.  Selle 1200 on ka nii, et kui ma ikka paar kuud rangelt kaloraaži (ja toidu koostist) jälginud olen, siis isegi 1250kcal süües ei jõua lõpuks enam tööle kõndidagi. Väike kasv, suhteliselt väike mass isegi ülekaalulisena ning (geneetiliselt) keskmisest madalam baasainevahetus on jah kehv komplekt. Ei ole tõesti vaja mingeid kreemitorte, burkse, magusaid limonaade ja ma ei tea mida, et juurde võtta, õnnestub see ka täiesti tervisliku toidu peal.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju allavõtmiseks vaja on, võib igaüks ise arvutada ju. Pool kilo nädalas peaks olema ca -500 kcal. Aga alla 1200 ei soovita keegi, nii et tundub, et tervislik kaalulangus ongi mul nii pool kilo kuus.

Küsingi ju, et palju siis mahavõtmiseks peab sööma, kui sinu arust on 1300 kcal kaalu säilitamiseks normaalne kogus. Alla 1200 kcal ei soovitata, siis selline inimene ei saagi ju maha võtta mitte kunagi. Kuidas ta saaks siis miinus 500 kaalu säilitamise režiimist vähem süüa? Sinu jutt on väga vastuoluline.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju allavõtmiseks vaja on, võib igaüks ise arvutada ju. Pool kilo nädalas peaks olema ca -500 kcal. Aga alla 1200 ei soovita keegi, nii et tundub, et tervislik kaalulangus ongi mul nii pool kilo kuus.

Küsingi ju, et palju siis mahavõtmiseks peab sööma, kui sinu arust on 1300 kcal kaalu säilitamiseks normaalne kogus. Alla 1200 kcal ei soovitata, siis selline inimene ei saagi ju maha võtta mitte kunagi. Kuidas ta saaks siis miinus 500 kaalu säilitamise režiimist vähem süüa? Sinu jutt on väga vastuoluline.

See ei ole minu arust, vaid on minu geenitesti tulemus. Kas see on 100% õige, ma ei tea, liikumist hindavad nad üsna subjektiivse küsimustiku põhjal, aga arvestades mu enda aastatepikkust kogemust, tundub üsna usutav.
Alla võtmine ongi raske nii, igapäevaselt mingit -500 kcal tekitada on üsna utoopiline (isegi trenniga). Miks sa teed eelduse, et see peaks olema igal juhul võimalik? Samas pool kilo kuus kaalulangust peaks olema teoreetiliselt saavutatav ju. Kui saaks intensiivset trenni ka lisada, siis kilo kuus võiks olla tehtav, vähemalt teoreetiliselt. Praktikaks, kui lisada veel jo-jo efekt, väga keeruline, eksimisruumi ei ole. Juba näiteks nädal haiglas, kus kaloreid lugeda on keeruline ja liikumine väga piiratud, võib nullida mitme kuu pingutuse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa teed eelduse, et see peaks olema igal juhul võimalik?

Ei saa sinu pointist aru. Sinu arust on kaalu säilitamiseks vajalik kalorite hulk mõnel inimesel 1300 kcal ja tema ei peakski saama maha võtta kunagi, kuigi on näiteks ülekaaluline. Mina arvan, et selline inimene on ikka oma organismi täiesti ära rikkunud oma pideva näljutamisega ja aina kalorite vähendamine ja vähendamine pole jätkusuutlik tegevus. Sinu jutt aina jätkub, et ega see ei peagi olema kerge ja ei peagi olema võimalik jne, jne, peabki vaeva nägema. See ei puutu asjasse. Lõpuks peaks sinu teooria järgi inimene sööma 600 kcal ja ikka on paks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 194 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal aina tõuseb,appi!