Esileht Ilu ja tervis Kaal aina tõuseb,appi!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 194 )

Teema: Kaal aina tõuseb,appi!

Postitas:
Kägu

Miks sa teed eelduse, et see peaks olema igal juhul võimalik?

Ei saa sinu pointist aru. Sinu arust on kaalu säilitamiseks vajalik kalorite hulk mõnel inimesel 1300 kcal ja tema ei peakski saama maha võtta kunagi, kuigi on näiteks ülekaaluline. Mina arvan, et selline inimene on ikka oma organismi täiesti ära rikkunud oma pideva näljutamisega ja aina kalorite vähendamine ja vähendamine pole jätkusuutlik tegevus. Sinu jutt aina jätkub, et ega see ei peagi olema kerge ja ei peagi olema võimalik jne, jne, peabki vaeva nägema. See ei puutu asjasse. Lõpuks peaks sinu teooria järgi inimene sööma 600 kcal ja ikka on paks.

Minul ei ole mingit teooriat, on vaid isiklik kogemus ja isiklik geenitesti tulemus.
Ma ei räägi ju aina kalorite vähendamisest, räägingi enda näite põhjal, et ei ole võimalik saavutada tervislikult mõistlikku kaalulangust (ainult) kalorite vähendamisega, sina ju eeldad, et see peaks olema kindlasti võimalik.
Küsingi, et olen siis oma geenid ka ära rikkunud või? Testis ei küsitud midagi mu praeguste ega endiste toitumisharjumuste kohta.

Mida sa mul soovitad siis teha, et kaalust alla võtta?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa sinu pointist aru. Sinu arust on kaalu säilitamiseks vajalik kalorite hulk mõnel inimesel 1300 kcal ja tema ei peakski saama maha võtta kunagi, kuigi on näiteks ülekaaluline.

Ma olen päriselt olemas, päriselt ülekaaluline ja päriselt sellise tulemuse geenitesti põhjal saanud. Kaloraaž kehakaalu säilitamiseks oli siiski 1384, mitte 1300.
Ma ei saa aru, mida sina siin tõestada üritad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

53 oleks mulle ka täitsa OK kaal, kõhetu ei oleks sellega veel kusagilt otsast ????

63 oleks ka.

Oot, sa tahad nii vanana 53 olla? Iuuu..

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

53 oleks mulle ka täitsa OK kaal, kõhetu ei oleks sellega veel kusagilt otsast ????

63 oleks ka.

Oot, sa tahad nii vanana 53 olla? Iuuu..

Minu arust need vanad mutikesed on kõhnana küllaltki koledad, väike rasvakiht teeb naha pringimaks. Väga kõhnadel on õhuke ja peenikesi kortse täis nahk, väga kole on.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

53 oleks mulle ka täitsa OK kaal, kõhetu ei oleks sellega veel kusagilt otsast ????

63 oleks ka.

Oot, sa tahad nii vanana 53 olla? Iuuu..

Mis see nii ümmarguselt 40-aastasele naisele sobiv BMI oleks siis sinu meelest kui nii 23 tundub sulle iuuu? Pole ju veel menopausi ega midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see nii ümmarguselt 40-aastasele naisele sobiv BMI oleks siis sinu meelest kui nii 23 tundub sulle iuuu? Pole ju veel menopausi ega midagi.

150 cm oled siis pikk või?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpuks peaks sinu teooria järgi inimene sööma 600 kcal ja ikka on paks.

Ja oled sa mõnda sellist näinud? Tegelikult see nii ei tööta, ära too jaburaid näiteid on “ainevahetuse ära rikkunud” müüdile. Kui iniemene sööb 66kcal, siis võtab ta kaalust alla, iseasi on see, et sellise miinimumhulga toidu pealt ei saa normaalselt ei valku ega vitamiine-mineraale toidust. Ainevahetus saab ilusti hakkama näljaolukorraga, mitte midagi temaga ei juhtu, see on aastatuhandeid olnud loomulik seisund.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainevahetus saab ilusti hakkama näljaolukorraga, mitte midagi temaga ei juhtu, see on aastatuhandeid olnud loomulik seisund.

Seda ma räägingi, et see inimene on oma ainevahetuse ära rikkunud ja räägib, et 1300 kcal süües tema kaal seisab ja et alla võtta, peab ta veel vähemaks tõmbama. Maovähendusoperatsiooni teinud inimesed saavadki alguses vaid 500-600 kcal süüa, aga siis nad peavad sööma ka juurde hulgaliselt toidulisandeid ja vitamiine. Ma olen neid näljutajaid näinud küll, viiekümneselt süüaksegi kaalu hoidmiseks alla 1000 kcal päevas ja nähakse välja nagu mingi kuivetanud ploom, sest keha on ammu näljas, ei saa ta piisavalt toitaineid, mineraale ega vitamiine. Selle pideva nälgimisega jääb ellu küll, aga lõpuks oled üks nõder vanainimene, kes midagi teha ei jaksa.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainevahetus saab ilusti hakkama näljaolukorraga, mitte midagi temaga ei juhtu, see on aastatuhandeid olnud loomulik seisund.

Seda ma räägingi, et see inimene on oma ainevahetuse ära rikkunud ja räägib, et 1300 kcal süües tema kaal seisab ja et alla võtta, peab ta veel vähemaks tõmbama. Maovähendusoperatsiooni teinud inimesed saavadki alguses vaid 500-600 kcal süüa, aga siis nad peavad sööma ka juurde hulgaliselt toidulisandeid ja vitamiine. Ma olen neid näljutajaid näinud küll, viiekümneselt süüaksegi kaalu hoidmiseks alla 1000 kcal päevas ja nähakse välja nagu mingi kuivetanud ploom, sest keha on ammu näljas, ei saa ta piisavalt toitaineid, mineraale ega vitamiine. Selle pideva nälgimisega jääb ellu küll, aga lõpuks oled üks nõder vanainimene, kes midagi teha ei jaksa.

Vasta parem mõnele mu konkreetsele küsimusele ka targutamise asemel.

Inimene mitte ei räägi nii, vaid see on konkreetse inimese geenitesti tulemus. Siin ei ole mingit juttu ainevahetuse ärarikkumisest, eks, vaid konkreetse inimese parameetrid ja geenid andsid sellise tulemuse.

Kuivetunud ploom ka kohe kindlasti oma ülekaaluga välja ei näe.

Mida sinu meelest tuleks teha siis, et saada normaalkaalu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sinu meelest tuleks teha siis, et saada normaalkaalu?

Sinul pole muud varianti kui suurendada tugevalt füüsilist aktiivsust, 400-500 kcal päevas peaks kalorikulu suurenema. Seega sööd siis edasi oma 1300 kcal, aga 2 kg kuus saad maha, kui kalorikulu suureneb umbes nii palju.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sinu meelest tuleks teha siis, et saada normaalkaalu?

Sinul pole muud varianti kui suurendada tugevalt füüsilist aktiivsust, 400-500 kcal päevas peaks kalorikulu suurenema. Seega sööd siis edasi oma 1300 kcal, aga 2 kg kuus saad maha, kui kalorikulu suureneb umbes nii palju.

Seda ma pakkusin ju ise ka. Aga sa ei ole vist ikka see kägu, kellele ma küsimused esitasin – see, kes siin järjepidevalt väidab, et nii väike kaloraaž ei ole võimalik, sest siis ei saagi ju alla võtta, ja et nagunii olen ise oma ainevahetuse tuksi keeranud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma pakkusin ju ise ka. Aga sa ei ole vist ikka see kägu, kellele ma küsimused esitasin – see, kes siin järjepidevalt väidab, et nii väike kaloraaž ei ole võimalik, sest siis ei saagi ju alla võtta, ja et nagunii olen ise oma ainevahetuse tuksi keeranud.

Mina ei tea, mis on võimalik, igasugususeid müstilisi asju juhtub, üks inimene näiteks on mulle väitnud, et ta sööb 6oo kcal päevas pikemat aega ja ei võta maha. Tema pöördus endokrinoloogi juurde, hakkab ravimeid võtma ja toidu kogust tasapisi tõstma. Igasugu geeniteste ma ei usaldaks, need pole nii täpsed, et ütleks, et sinu keha kulutab täpselt 1384 kcal vms, pigem arsti poole soovitaks pöörduda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma kõnnin ka paarkümmend tuhat sammu päevas keskmiselt, see ei tee kaalule küll midagi)

Kuidas see võimalik on? Ma hakkasin paar korda nädalas 12 000 sammu kõndima, lisaks loen 4 päeva nädalas kaloreid(et üle 1500 ei lähe), kaal kukkus 2 kuuga 8 kg. Olin normaalkaalu ülemises otsas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on? Ma hakkasin paar korda nädalas 12 000 sammu kõndima, lisaks loen 4 päeva nädalas kaloreid(et üle 1500 ei lähe), kaal kukkus 2 kuuga 8 kg. Olin normaalkaalu ülemises otsas.

Mõni võtab sellise tegevusega juurde, inimesed on väga erinevad.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on? Ma hakkasin paar korda nädalas 12 000 sammu kõndima, lisaks loen 4 päeva nädalas kaloreid(et üle 1500 ei lähe), kaal kukkus 2 kuuga 8 kg. Olin normaalkaalu ülemises otsas.

Mõni võtab sellise tegevusega juurde, inimesed on väga erinevad.

Inimene võtab juurde, kui ta sööb rohkem kui ta ise arvab ja räägib. Kõik muu on plära.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on? Ma hakkasin paar korda nädalas 12 000 sammu kõndima, lisaks loen 4 päeva nädalas kaloreid(et üle 1500 ei lähe), kaal kukkus 2 kuuga 8 kg. Olin normaalkaalu ülemises otsas.

Mõni võtab sellise tegevusega juurde, inimesed on väga erinevad.

Inimene võtab juurde, kui ta sööb rohkem kui ta ise arvab ja räägib. Kõik muu on plära.

Ma kaldun nõustuma. Huvitav, kes sööb ära kogu poodides müüdava repertuaari nagu igasugused nagitsad, pitsad, krõpsud, koogid, küpsised, snäkid, dipikastmed, kabanossid, juustusnäkid…. Mina see igatahes ei ole. Aga keegi ju ometi sööb.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene võtab juurde, kui ta sööb rohkem kui ta ise arvab ja räägib. Kõik muu on plära.

Aamen. Mõnikord on kalor siiski lihtsalt kalor.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul igatahes ei lange 1500 kcal süües kaal, kui ma veel kolmel päeval täiesti suvaliselt sööks, siis mu kaal tõuseks kõvasti. Ja mingitest sammudest siin küll abi ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on? Ma hakkasin paar korda nädalas 12 000 sammu kõndima, lisaks loen 4 päeva nädalas kaloreid(et üle 1500 ei lähe), kaal kukkus 2 kuuga 8 kg. Olin normaalkaalu ülemises otsas.

Mõni võtab sellise tegevusega juurde, inimesed on väga erinevad.

Inimene võtab juurde, kui ta sööb rohkem kui ta ise arvab ja räägib. Kõik muu on plära.

Mina siiski arvan, et inimene võtab siis juurde, kui ta sööb rohkem kui kulutab, arvamine ega rääkimine seda eriti ei mõjuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on? Ma hakkasin paar korda nädalas 12 000 sammu kõndima, lisaks loen 4 päeva nädalas kaloreid(et üle 1500 ei lähe), kaal kukkus 2 kuuga 8 kg. Olin normaalkaalu ülemises otsas.

Mõni võtab sellise tegevusega juurde, inimesed on väga erinevad.

Inimene võtab juurde, kui ta sööb rohkem kui ta ise arvab ja räägib. Kõik muu on plära.

Ma kaldun nõustuma. Huvitav, kes sööb ära kogu poodides müüdava repertuaari nagu igasugused nagitsad, pitsad, krõpsud, koogid, küpsised, snäkid, dipikastmed, kabanossid, juustusnäkid…. Mina see igatahes ei ole. Aga keegi ju ometi sööb.

Mina söön küll siin nimetatutest päris mitmeid asju. Mitte küll iga päev ega isegi iga nädal, aga mõnikord siiski. Seosest täpselt aru ei saa, sest miski ei keela ju nende kaloraaži arvestamast.
Juust mulle maitseb, samuti juustusnäkid. Need kuuluvad aeg-ajalt mõne söögikorra juurde, nt koos salati või mõne puuviljaga. Meeldivad need: Farmi juustu mix.
Dipikastmete fänn ei ole, aga mõnikord, kui isu tekib, siis meeldib see segatuna jogurtiga või keefiriga: Santa Maria Raita Ajasidki isu peale, seda pole tõesti ammu-ammu teinud-söönud enam.
Pitsat ka mõnikord ikka söön, kas isetehtud või restorani oma, poest tõesti ei osta, ei tundu isuäratavad. Aa, kunagi olen siiski külmutatud pitsat ostnud ja söönud, Dr. Oetkeri oma oli, maitses isegi üsna hästi.
Kooke olen ka ikka söönud. Hiljuti oli üks iga-aastane üritus, seal võtan alati tüki ostetud sefiiritorti. Suvel ostsin korra seda kooki: Mustsõstra-kohupiimakook. Kunagi, kui veel kaaluga probleeme polnud, küpsetasin ise kooke, nii kord nädalas ikka, see on juba ammu-ammu ära jäänud.

Mind kohe täitsa huvitab, mida sina siis sööd? Ühelgi üritusel ka ühtki küpsist, snäkki ega juustutükki ei puutu, koogist rääkimata? Mitte kunagi?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kes sööb ära kogu poodides müüdava repertuaari nagu igasugused nagitsad, pitsad, krõpsud, koogid, küpsised, snäkid, dipikastmed, kabanossid, juustusnäkid…. Mina see igatahes ei ole. Aga keegi ju ometi sööb.

Suure osa nendest asjadest söövad ära täiesti normaalkaalulised inimesed, kellel pole sellist paanilist kaaluprobleemi nagu sinul.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kes sööb ära kogu poodides müüdava repertuaari nagu igasugused nagitsad, pitsad, krõpsud, koogid, küpsised, snäkid, dipikastmed, kabanossid, juustusnäkid…. Mina see igatahes ei ole. Aga keegi ju ometi sööb.

Suure osa nendest asjadest söövad ära täiesti normaalkaalulised inimesed, kellel pole sellist paanilist kaaluprobleemi nagu sinul.

Mul pole, jumala abiga, mingit probleemi. Aga neist riiulitest poes jalutan ma 90%juhtudel lihtsalt mööda.
Aga paistab, et kräpisööjaid on ikka hulgi, kui nii valulisi kiunatusi kostab.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole, jumala abiga, mingit probleemi. Aga neist riiulitest poes jalutan ma 90%juhtudel lihtsalt mööda. Aga paistab, et kräpisööjaid on ikka hulgi, kui nii valulisi kiunatusi kostab.

Keda huvitab. See teema pole sinust. Sina ikka viitasid, et paksud söövad ainult kräppi, sest poes need asjad ju müüa on. Mina lihtsalt juhtisin tähelepanu, et normaalsele inimesele ei tee natuke kräppi mitte kui midagi ja suurem osa inimesi, kes on normaalkaalulised, võtavad vahel ka kräppi. Ja see ei takista kuidagi tervislikult toitumast. Seega see poesolev kräpp ei ole praegu põhiteema. Mõni sööb ainult tervislikku toitu ja on ikka paks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole, jumala abiga, mingit probleemi. Aga neist riiulitest poes jalutan ma 90%juhtudel lihtsalt mööda. Aga paistab, et kräpisööjaid on ikka hulgi, kui nii valulisi kiunatusi kostab.

Oota, aga räägi lähemalt sellest 10%st? Mida siis teed, mida ostad, millest mööda ei jaluta, mida sööd?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole, jumala abiga, mingit probleemi. Aga neist riiulitest poes jalutan ma 90%juhtudel lihtsalt mööda. Aga paistab, et kräpisööjaid on ikka hulgi, kui nii valulisi kiunatusi kostab.

Oota, aga räägi lähemalt sellest 10%st? Mida siis teed, mida ostad, millest mööda ei jaluta, mida sööd?

10% juhtudest jään seal korraks seisma ja mõtlen, kelle kuradi jaoks seda müüakse. Siis kõnnin edasi.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

10% juhtudest jään seal korraks seisma ja mõtlen, kelle kuradi jaoks seda müüakse. Siis kõnnin edasi.

Eriti imelik inimene.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

käin vahel söömas Lidos, ja seal järjekorras seistes on teiste toiduvalikud hästi näha – paksukestel praekartulid+vorst, saledatel supp või salat.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

käin vahel söömas Lidos, ja seal järjekorras seistes on teiste toiduvalikud hästi näha – paksukestel praekartulid+vorst, saledatel supp või salat.

Meeldib see teile või mitte, aga nii on, ka hotellide õhtusöögibufeedes jne  jääb ikka silma teiste valitud taldrikud- sale mees võtab grillitud lambaliha ja türgi osad, paks naine kõrval friikad ja uhab veel majoneesi juurde. Ja arvake ära, kes teeb tõenäolisemalt mitu tiiru koogileti juurde…?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

käin vahel söömas Lidos, ja seal järjekorras seistes on teiste toiduvalikud hästi näha – paksukestel praekartulid+vorst, saledatel supp või salat.

Meeldib see teile või mitte, aga nii on, ka hotellide õhtusöögibufeedes jne jääb ikka silma teiste valitud taldrikud- sale mees võtab grillitud lambaliha ja türgi osad, paks naine kõrval friikad ja uhab veel majoneesi juurde. Ja arvake ära, kes teeb tõenäolisemalt mitu tiiru koogileti juurde…?

Sulle ilmselgelt meeldib 🙂 Kui põhjalikku loendust te siis teinud olete? Tundub tavaline observer bias.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhjalikku loendust te siis teinud olete?

pole vaja mingit loendust teha – kui oled nt Tallinki buffees, siis paratamatult näed mida teised ümberringi taldrikule laovad. 100% reegel ei ole, aga laias laastus ikkagi on – sale sööb vähem ja kergemalt.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 194 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal aina tõuseb,appi!