Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )

Teema: Kaal ei lange!

Postitas:
Kägu

Rasv ei muutu muskliteks vaid asendub musklitega.

Ei muutu ega asendu – tegu on erinevate kudedega. Kui rasvkudet sa põhimõtteliselt muuta ei saa-keha tasakaalumehanismid üritavad seda iga hinnaga säilitada –   siis lihasmassi suuruse muutmine on suhteliselt lihtne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga muidu lihasmassi treenides on kasu see, et suur lihasmass põletab mitte midagi tehes puhkeolekus ka rohkem kaloreid, kui väikese lihasmassiga inimene. Niiet lihasmassi kasvatamisel oleks see kasu.

Tõde on kuskil vahepeal. Lihasmass küll kulutab rohkem energiat aga sedavõrd marginaalselt et see mingit kaalulangust endaga kaasa ei too. Suurem lihasmass annab sulle lisakilod aga täiesti kindlalt.

No selleks, et lihasmass arvestatavalt lisakilosid andma hakkaks, peab ikka väga kõvasti ja suurte raskustega jõutrenni tegema ja sinna juurde ka väga kõvasti sööma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalu langemisele võib negatiivselt mõjuda ka D-vitamiini puudus, kas see on Sul korras?

 

Koonduslaagri vangidel oli vist vitamiinide tase siis tõsiselt heal tasemel, et vähese toidukoguse peale kõik nii edukalt kaalu kaotasid.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koonduslaagri vangidel oli vist vitamiinide tase siis tõsiselt heal tasemel, et vähese toidukoguse peale kõik nii edukalt kaalu kaotasid.

Kaua võib neid koonduslaagri vange eeskujuks tuua. Jah, kui iga päev süüa nii 200 kcal eest, hakkab kaal igaühel langsma. Samas halveneb ka tervis, haigused murravad, energiat ei ole. Ma arvan, et see ei ole kellega unistus, et oma tervis võib-olla lõplikult rikkuda.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koonduslaagrile viitamine on äärmiselt küüniline ja sobimatu.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rasv ei muutu muskliteks vaid asendub musklitega.

Ei muutu ega asendu – tegu on erinevate kudedega. Kui rasvkudet sa põhimõtteliselt muuta ei saa-keha tasakaalumehanismid üritavad seda iga hinnaga säilitada – siis lihasmassi suuruse muutmine on suhteliselt lihtne.

Oh, ma pole ju arvanud, et tegu sama koega on. Sellepärast ütlesingi, et asendub. Rasv kaob, olemasolev lihas paisub ja täidab selle koha. See muidugi väga lihtsustatult öeldud, tavainimese mõistuse järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koonduslaagrile viitamine on äärmiselt küüniline ja sobimatu.

Ei ole. Me ei räägi, kui toredad paastulaagrid need olid. Aga paratamatult näitasid need kohad, et igasugusele soole, rassile, rahvusele ja vanusele mõjub üks asi -vähene söök, millele järgneb kaalulangus.  Mott.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole. Me ei räägi, kui toredad paastulaagrid need olid. Aga paratamatult näitasid need kohad, et igasugusele soole, rassile, rahvusele ja vanusele mõjub üks asi -vähene söök, millele järgneb kaalulangus.  Mott.

Täpsustagem: nälgimisele järgneb alati kaalulangus. Aga see ei ole ju mingi jätkusuutlik meetod mahavõtmiseks. Seega pole sinu plärtsatused ja koonduslaagrile viitamine igas teemas eriti kohased.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koonduslaagrile viitamine on äärmiselt küüniline ja sobimatu.

Mis siin siis sobimatut on? Et ei saagi enam jätkata jutuga, kuidas süükse ainult keedetud kapsast ja sedagi ülepäeva, aga kaal ikka muudkui koguneb?

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui viia kogu keha äärmuslikku stressi, anda väga vähe väga ühekülgset toitu ning sundida teda tegema ränka tööd, siis muuhulgas too inimene ka kõhnub ning lõpuks sureb. Kuidas see teadmine peaks aitama inimest, kes ei suuda leida sobivat kaloraaži oma kaalu alandamiseks?

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sin on tehtud puust ja punaseks – et kui sööd vähem, kui su energia kulu päevas, siis kaal langeb.

Hakkasin tegelema kaalualandamisega ja kasutan toitumiskava, millega võtsin 4 aastat tagasi 7 kg alla. Jälgin seda väga täpselt, söön päevas ca 1300 kcal, sammumõõtja näitab, et võin süüa 2000-2200 kcal. Möödunud on nädal – eelmine laupäev kaalusin 83,2 kg, esmaspäeval 81,8 ja teisipäeval 81,6 ning eile 83,2 ehk siis täpselt sama palju, kui alustades. Et kuidas ma alguses alla võtsin ja siis see jälle tagasi tuli, kui olen täpselt iga päeva söönud lubatud 1300 kcal?

See, mida sööd peab ju ära ka seedima. On suur vahe, kas sööd 1300 kcal päevas toortoitu või töödeldud toitu. Näiteks säilitusainetega toit aitab kehakaalu tõsta, sest kui keha ladestab mingid asjad  rasvakihti, millega ei suuda hakkama saada. Samuti tõstab kaalu kui jood vähe vett.  2 liitrit vett jood ikka päeva jooksul ära ? ( ja mitte kohvi ega teena, vaid puhta veena)

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalu langemisele võib negatiivselt mõjuda ka D-vitamiini puudus, kas see on Sul korras?

Koonduslaagri vangidel oli vist vitamiinide tase siis tõsiselt heal tasemel, et vähese toidukoguse peale kõik nii edukalt kaalu kaotasid.

Uskumatu!!! Arvad, et koondislaagris said inimesed kätte elusolekuks vajaliku 1200kcal+ veel veidi peale??? Millest selline idiootlik võrdlus?

Kui teemaalgataja sööks nt 500kcal päevas, raudselt kaal oleks selleks ajaks ka langenud. See on äärmuslik. Tervislik kaalu langetamine on veidi teine teema. Sõltub ju ka, millest kalorid saadakse, just siin mängib rolli veel 100 tegurit. Kui kaalu langetamine niiiiiiiii lihtne oleks, poleks ülekaal saamas kohe-kohe terviseprobleemiks nr 1. Oma keha ja tervisega mängimine madala kaloraažiga kurnates ei anna nagunii häid tulemusi.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus, mida ma tahan tegelikult väita, on see, et mitte ühegi vitamiini vähesus ei hoia kaalulangust kinni kui inimene kulutab energiat rohkem kui sisse tarbib.

Pole vaja absurdseid vabandusi leida sellele, miks kaal ei lange.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidke kaal normi piires kogu elu ja teil pole iial kaaluprobleeme.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui viia kogu keha äärmuslikku stressi, anda väga vähe väga ühekülgset toitu ning sundida teda tegema ränka tööd, siis muuhulgas too inimene ka kõhnub ning lõpuks sureb. Kuidas see teadmine peaks aitama inimest, kes ei suuda leida sobivat kaloraaži oma kaalu alandamiseks?

Kuidas selle kaloraaži leidmine nii keeruline on? Seda tead, mida paregu sööd? Liida need kalorid kokku ja edaspidi söö vähem.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus, mida ma tahan tegelikult väita, on see, et mitte ühegi vitamiini vähesus ei hoia kaalulangust kinni kui inimene kulutab energiat rohkem kui sisse tarbib.

Pole vaja absurdseid vabandusi leida sellele, miks kaal ei lange.

Kahjuks isiklik kogemus teistsugune, kohe, kui tervisenäitajad said korda, sai ka kaal korda. Hoolimata pidevast trennist ja toitumise jälgimisest.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidke kaal normi piires kogu elu ja teil pole iial kaaluprobleeme.

Nüüd leiavad ülekaalulised kohe miljon põhjust, miks nad ei saanud kaalu normi piires hoida. Süüdi on ‘titekilod’, kilpnääre, diabeet, ravimid ja stress. Kui hoolega otsida, leiab veel põhjusi. Ah jaa, geenid muidugi ka! ‘Raske kont’ ja ‘ kõik meie suguvõsas on sellised lopsakamad’.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd leiavad ülekaalulised kohe miljon põhjust, miks nad ei saanud kaalu normi piires hoida. Süüdi on ‘titekilod’, kilpnääre, diabeet, ravimid ja stress. Kui hoolega otsida, leiab veel põhjusi. Ah jaa, geenid muidugi ka! ‘Raske kont’ ja ‘ kõik meie suguvõsas on sellised lopsakamad’.

Kõik on õige, aga kas sulle pole kunagi õpetatud, et kui keegi midagi valesti teeb, siis tänitamine on viimane, mis aitab? Minu jaoks on sellised tänitajad, kes igas kaaluteemas välja ujuvad, äärmiselt ebameeldivad. Sellest pole ju kasu. Ainult mingil eneseupitamise eesmärgil tehakse seda. Olen ise normaalkaalus, aga ma ei ole kunagi aru saanud, mis paneb kedagi igas kaaluteemas tänitama. Aga alati on siin mõni selline, absoluutselt alati. Kas tõesti on kaal ainuke asi teie elus, millega ennast esile tõsta või milles asi.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänitamine ei aita muidugi, aga veel vähem aitab iseendale valetamine ja väitmine, et süüakse ainult tükike salatilehte päevas, uhatakse kõvasti trenni teha ja nii kuude kaupa järjest, aga kaal, see sindrinahk, üldse ei kahane.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidke kaal normi piires kogu elu ja teil pole iial kaaluprobleeme.

Nüüd leiavad ülekaalulised kohe miljon põhjust, miks nad ei saanud kaalu normi piires hoida. Süüdi on ‘titekilod’, kilpnääre, diabeet, ravimid ja stress. Kui hoolega otsida, leiab veel põhjusi. Ah jaa, geenid muidugi ka! ‘Raske kont’ ja ‘ kõik meie suguvõsas on sellised lopsakamad’.

20 a olin 174cm ja 52 kg.

Siis, üllaülla, lõpetaski kilpnääre töö (tsh oli üle 70. Mitte 7, vaid 70).

Võtsingi salati ja vee peal 1ü kg juurde. Loomulikult pole ka 62 kg paks, aga see 10 kg on ikka eelnevaga võrreldes puhas pekk mu kerel.

Ma ei hakka allvõtmisest rääkima. Mu ainrvahetus ja söögiisu sõltub kümnest asjaolust, millest ükski pole mu kontrolli all.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidke kaal normi piires kogu elu ja teil pole iial kaaluprobleeme.

Nüüd leiavad ülekaalulised kohe miljon põhjust, miks nad ei saanud kaalu normi piires hoida. Süüdi on ‘titekilod’, kilpnääre, diabeet, ravimid ja stress. Kui hoolega otsida, leiab veel põhjusi. Ah jaa, geenid muidugi ka! ‘Raske kont’ ja ‘ kõik meie suguvõsas on sellised lopsakamad’.

Minu puhul on menopaus, mis viskas kaalu üles. Tore teada, et sinul kaaluga probleemi ei ole, mina olen pidanud selle teemaga terve elu  kaalu jälgima, aga nüüd enam peale päevade ärajäämist kaal alla ei lähe. Sööngi juba 3ndat nädalat 1300 kcal, 3x päevas (enda tehtud söök peamiselt, ei ole poolfabrikaadid), ei näksi, ei joo ja kaal ei lähe alla.

Aga ikka saabub siia keegi targutama, et ei ole võimalik, ei ole võimalik, kuna temal seda probleemi ei ole.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidke kaal normi piires kogu elu ja teil pole iial kaaluprobleeme.

Nüüd leiavad ülekaalulised kohe miljon põhjust, miks nad ei saanud kaalu normi piires hoida. Süüdi on ‘titekilod’, kilpnääre, diabeet, ravimid ja stress. Kui hoolega otsida, leiab veel põhjusi. Ah jaa, geenid muidugi ka! ‘Raske kont’ ja ‘ kõik meie suguvõsas on sellised lopsakamad’.

Minu puhul on menopaus, mis viskas kaalu üles. Tore teada, et sinul kaaluga probleemi ei ole, mina olen pidanud selle teemaga terve elu kaalu jälgima, aga nüüd enam peale päevade ärajäämist kaal alla ei lähe. Sööngi juba 3ndat nädalat 1300 kcal, 3x päevas (enda tehtud söök peamiselt, ei ole poolfabrikaadid), ei näksi, ei joo ja kaal ei lähe alla.

Aga ikka saabub siia keegi targutama, et ei ole võimalik, ei ole võimalik, kuna temal seda probleemi ei ole.

Jälgi, millest see 1300 kcal sul koosneb. Kas oskad öelda päevast makrode jaotust? Suure tõenäosusega sööd liiga vähe valku nagu enamus naisi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu!!! Arvad, et koondislaagris said inimesed kätte elusolekuks vajaliku 1200kcal+ veel veidi peale??? Millest selline idiootlik võrdlus?

Kusjuures ajalooallikate järgi saidki, vähemalt Auschwitzis. (Hiljuti just uurisin ja avastasin, et ma sööngi vähem, kui seal anti ????.) Seda küll soost ja pikkusest olenemata ja vaevalt see kogus füüsilist tööd tegevale inimesele, etiti mehele, piisav on. Aga teisalt, loomulikult läkski nende ainevahetus säästurežiimile. Paljud ei pidanudki sellele dieedile vastu – ei füüsiliselt ega vaimselt.

Kui D-vitamiinist rääkida, siis päev otsa väljas töötades ei pruukinud neil sellest tõesti märkimisväärset puudust olla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul on menopaus, mis viskas kaalu üles. Tore teada, et sinul kaaluga probleemi ei ole, mina olen pidanud selle teemaga terve elu  kaalu jälgima, aga nüüd enam peale päevade ärajäämist kaal alla ei lähe. Sööngi juba 3ndat nädalat 1300 kcal, 3x päevas (enda tehtud söök peamiselt, ei ole poolfabrikaadid), ei näksi, ei joo ja kaal ei lähe alla. Aga ikka saabub siia keegi targutama, et ei ole võimalik, ei ole võimalik, kuna temal seda probleemi ei ole.

Aga mida sa enne seda 3 nädalat tegid? Vaatasid, kuidas 10 kg juurde tuli. Miks? Võtad 1-2 kilo juurde ja kohe reageerid ja hakkad oma 1300 kalorit sööma, nii oleks ju mõeldav? Jutt ongi sellest (tänitamine), et miks üldse lasta kaalul tõusta ja siis hädaldada, kuidas oma 10 kilo maha ei saa.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.err.ee/1608360282/kiirabi-vajab-raskemaks-muutunud-patsientide-kandmiseks-paastjatelt-abi

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoidke kaal normi piires kogu elu ja teil pole iial kaaluprobleeme.

Räägib ilmselt inimene kel kaaluga probleeme ei ole ja selle nimel 24/7  võitlema ei pea. Aga võta prooviks näiteks tühised 2 kilo alla ja katsu  nii aastake või kaks  elada ..

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalust, liigsest kaalust räägitakse paraku rohkem kui sellega tegeldakse. Ise sõin end mõne aasta eest 90-kiloseks. Olen 170 cm pikk, seega paras kukkel. Kui nägin kaalunumbrit 90, ehmatasin ära, et ka nüüd peangi kogu ülejäänud elu paksu mammina elama. Vanust ka üle 50 ja räägitakse, et peale menopausi kaalulangetus ju suisa võimatu. See jutt on ehe jama. Kõik, mida tegin, oli toidukoguste vähendamine ja köögiviljade osa suurendamine. Ma ei loobunud isegi leivast ega kartulist, vaid sõin neid oluliselt vähem. Toimis. Pooleteist aastaga sain kaalu 70 peale ja olen samas kaalus olnud viimased 3 aastat. Põhiline on mitte stressata ja endale teatud toidugruppe mitte keelata.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pooleteist aastaga sain kaalu 70 peale ja olen samas kaalus olnud viimased 3 aastat. Põhiline on mitte stressata ja endale teatud toidugruppe mitte keelata.

Siinsete naiste arvates oled ikka vaal mis vaal ja uhkustada pole midagi. 20 kg veel ja äkki siis hakkab looma, hakkad inimese moodi lõpuks minema.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hmm kuskil võib äkki ikka viga sees olla. Kas siis näiteks päevane liikumine või siis tõesti kaloraaž üleüldiselt. On sul muidu toidukordade toitumisalane sisaldus teada ja endale välja kirjutatud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasub kontrollida ka hormoonide taset. See võib väga palju mõjutada ja nullida kõik, mis õigesti teed. https://toidutare.ohtuleht.ee/699489/9-ainevahetushormooni-miks-nii-palju
Mina vaevlesin tükk aega justkui üleöö selga sadanud kilodega ja lahti sain neist alles siis kui oma perearstiga selle hormoonide teema selgeks tegime. Võtsin natuke toidulisandeid, sättisin oma elustiili (vältisin kofeiini, uneajad täpselt paika, vahetasin töökohta, vähendasin trennide arvu nädalas) ja kaal hakkas lõpuks liikuma. Kusjuures oluliselt suurema kaloraažiga kui 1300, kuna arsti sõnul on see 1300kcal näljutamine ja võib keha uuesti stressi ajada. Kaloraaž vastavalt kehakaalule ja seda vähendada 500 võrra kui on kaalulangetus käsil. Kaotasin nii üle 20kg. 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!