Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Teema: Kaal ei lange!

Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . 

Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

See, et suhkur ja valge jahu menüüst eemaldatud, ei tee toitumist veel tasakaalustatuks. Sellise kaloraaži juures pole ime, et kaal ei lange. Keha on säästurežiimil. Mu lapsed söövad päevas rohkem ja nad kaaluvad 20-30kg ning on normkaalu alampiiril. Pole ka ülearu aktiivsed. Laps peabki rohkem sööma kasvamise tõttu, aga täiskasvanul sama kaloraaž, mis lasteaialapsel on ebanormaalne.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

See, et suhkur ja valge jahu menüüst eemaldatud, ei tee toitumist veel tasakaalustatuks. Sellise kaloraaži juures pole ime, et kaal ei lange. Keha on säästurežiimil. Mu lapsed söövad päevas rohkem ja nad kaaluvad 20-30kg ning on normkaalu alampiiril. Pole ka ülearu aktiivsed. Laps peabki rohkem sööma kasvamise tõttu, aga täiskasvanul sama kaloraaž, mis lasteaialapsel on ebanormaalne.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et suhkur ja valge jahu menüüst eemaldatud, ei tee toitumist veel tasakaalustatuks. Sellise kaloraaži juures pole ime, et kaal ei lange. Keha on säästurežiimil. Mu lapsed söövad päevas rohkem ja nad kaaluvad 20-30kg ning on normkaalu alampiiril. Pole ka ülearu aktiivsed. Laps peabki rohkem sööma kasvamise tõttu, aga täiskasvanul sama kaloraaž, mis lasteaialapsel on ebanormaalne.

1400 kcal keskealisel väheliikuval naisel pole mingi säästurežiim.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et suhkur ja valge jahu menüüst eemaldatud, ei tee toitumist veel tasakaalustatuks.

Kas seda ütlesin, et ainult suhkru ja valge jahu eemaldamine teeb tasakaalustatuks? Fitlapis on ju rasvad, valgud, süsivesikud ka paigas, ei sööda suvaliselt. Sellegipoolest mõnel langeb kaal väga hästi, teisel väga halvasti, kuigi kava on ju sama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Te siin kõik unustate ära, et erinevatel inimestel on erinev baasainevahetus ja viimastel aastatel on tõestatud, et see võib erineda päris suurtes piirides. Tegelikult on ikkagi nii, et kui 1400 kcal juures kaal ei lange, siis tuleb proovida, et mis juhtub 1300kcal juures ja kui sellega ka veel ei lange, siis proovida 1200kcal jne. Mina olen terve elu pidanud sööma keskmiselt 1500kcal päevas, 2000kcal süües võtan ma ilusasti juurde. Ja alla võtan ca. 800-1000kcal juures. Olenemata sellest kui palju ma liigutan või mida ma teen (tahaks ju arvata, et liigutamine kulutab ka ikka kaloreid) aga no isiklik kogemus näitab, et väga ikka ei kuluta ja nii lihtsalt on. Rohkem süües, ma alla ei võta. Ja on palju sõbrannasid, kellel täpselt sama teema. Vaadake nt. kasvõi youtubest kuidas modellid söövad. Ei tule hetkel ühe nimi meelde, keda jälgisin, aga julgelt võiks öelda, et ta sõigi päevas ca. 1000kcal. ja ta ei pidanud dieeti. Väga väheste kaloritega ajas läbi. Ja tegu oli pika naisega.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

2500 tähendab, et jooksed maratoni päevas. Mida sa arvatavasti ei tee.

1400 on tavapärane kaaluhoidmine. Ei võta alla, ei võta juurde. Kes selle pealt alla võtavad, ongi algkaalus min 90 kg.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2500 tähendab, et jooksed maratoni päevas. Mida sa arvatavasti ei tee. 1400 on tavapärane kaaluhoidmine. Ei võta alla, ei võta juurde. Kes selle pealt alla võtavad, ongi algkaalus min 90 kg.

Mis maratoni, see on siis, kui kõnnin mõned tunnid, samme tuleb nii 20 000 kanti. Sinu jutt on ka ikka täielik liialdus. Keskmine inimene võtab 1400 kcal päevas süües väga hästi alla, näen seda seal Fitlapi grupis iga päev. Mõned üksikud on sellised, kellel ei lange. Ja pole neist keegi algkaalus 90 kg, rumal jutt. Igas kaaluteemas on siin mingi inimene, kes ükskord minestas, et keegi hommikusöögiks 2 muna sõi, tema arust ei tohi üle 700-800 kcal üldse kunagi süüa, teine ütleb jälle, et 1400 on mingi säästurežiim. Kumbki väide ei vasta tõele.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2500 tähendab, et jooksed maratoni päevas. Mida sa arvatavasti ei tee. 1400 on tavapärane kaaluhoidmine. Ei võta alla, ei võta juurde. Kes selle pealt alla võtavad, ongi algkaalus min 90 kg.

Mis maratoni, see on siis, kui kõnnin mõned tunnid, samme tuleb nii 20 000 kanti. Sinu jutt on ka ikka täielik liialdus. Keskmine inimene võtab 1400 kcal päevas süües väga hästi alla, näen seda seal Fitlapi grupis iga päev. Mõned üksikud on sellised, kellel ei lange. Ja pole neist keegi algkaalus 90 kg, rumal jutt. Igas kaaluteemas on siin mingi inimene, kes ükskord minestas, et keegi hommikusöögiks 2 muna sõi, tema arust ei tohi üle 700-800 kcal üldse kunagi süüa, teine ütleb jälle, et 1400 on mingi säästurežiim. Kumbki väide ei vasta tõele.

Aga sa ju ei võta alla…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa ju ei võta alla…

Need on erandid. Keskmine inimene loomulikult võtab selliste kaloritega väga ilusti alla. Ja eks võtan mina ka kunagi, lihtsalt palju aeglasemalt, kui ma sooviks. Samas mingi näljutamine pikaajaliselt ka lahendus ei ole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

Ma soovitan sul lisaks Fitlapile proovida vahelduvpaastu. Lihtsalt öeldes jätad hommikusöögi või õhtusöögi söömata. Kumb elustiiliga paremini sobib. Kõige levinum on 16:8, mis tähendab, et 16 h ööpäevas ei söö, 8 h jooksul sööd.

Kui mahutad oma Fitlapi toidukorrad selle 8 h sisse, siis usun, et näed progressi. Mina teen vahelduvpaastu juba üle aasta, väga lihtne on. Ja ometi olin mina see, kes varem hommikul esimese asjana ja õhtul viimase asjana sõi.

Soovitan ka väga lugeda Jason Fung “Rasvumise põhjused”. See teeb pildi selgemaks. Rasvunist tekitab insuliin. Paasumisega saame mõjutada insuliinitaset.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

2500 tähendab, et jooksed maratoni päevas. Mida sa arvatavasti ei tee.

1400 on tavapärane kaaluhoidmine. Ei võta alla, ei võta juurde. Kes selle pealt alla võtavad, ongi algkaalus min 90 kg.

Maraton, ma olen teinud 🙂

2500kcal ei ole maraton – baasainevahetus on 1200kcali. Jooksen tunni 500kcali, sõidan rattaga igale poole (töö- pood-kodu soojal ajal 20-40km päevas u ka 500kcali lisaks 5x nädalas jõutrenn 1h 300kcali. ) ongi 2500 tehtud

Kahjuks külm ja jää segab mind praegu ja ma ei tea kumb enne anna allab kas talv või mna (+3-4kg on turjal)

 

Väga palju oleneb liikumisest. Mul on teismeline tütar väga tugeva kaaluprobleemiga. Mõni päev ta e isöö pm üldse, arvutame õhtul kokku 1300kcal. Aga kell näitab, etta on päeva jooksul teinud 3000 sammu ainult. Ja mingi vägi teda rohkemaks ei motiveeri. Ma teen tavapäraslt 20k +. No et saaks natuke süüa ka.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise kalorihulgaga oled keha pannud näljarezˇiimile. Aju saab signaali, et toitu ei piisa, kohandub, st ainevahetus aeglustub ja isegi kui liigud ja teed trenni, siis varub keha nii palju, kui saab. Ehk siis sama efekt, mis sageli dieeditajatel: alguses kaal langeb, siis keha kohaneb, ja kui dieedi lõpetad, siis on keha kohanenud aeglase ainevahetusega ja väikese kaloraazˇiga (ilma et see aitaks alla võtta). Nii et pärast igat dieeti toimib keha veel halvemini kui enne. Kui tahad püsivalt alla võtta, siis tuleb teha püsivaid muutusi, st väikese kalorsusega dieedi ja trenniga enda piitsutamise asemel keskenduda söödava toidu kvaliteedile: puhas tooraine, ise süüa teha, ei taimerasvadele ja transrasvadele (mis viivad keha oomega-3 ja oomega-6 tasakaalu, mis töödeldud toidu söömisega on niigi rikutud, veelgi hullemasse seisu).

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

2500 tähendab, et jooksed maratoni päevas. Mida sa arvatavasti ei tee.

1400 on tavapärane kaaluhoidmine. Ei võta alla, ei võta juurde. Kes selle pealt alla võtavad, ongi algkaalus min 90 kg.

Maraton, ma olen teinud ????

2500kcal ei ole maraton – baasainevahetus on 1200kcali. Jooksen tunni 500kcali, sõidan rattaga igale poole (töö- pood-kodu soojal ajal 20-40km päevas u ka 500kcali lisaks 5x nädalas jõutrenn 1h 300kcali. ) ongi 2500 tehtud

Kahjuks külm ja jää segab mind praegu ja ma ei tea kumb enne anna allab kas talv või mna (+3-4kg on turjal)

Väga palju oleneb liikumisest. Mul on teismeline tütar väga tugeva kaaluprobleemiga. Mõni päev ta e isöö pm üldse, arvutame õhtul kokku 1300kcal. Aga kell näitab, etta on päeva jooksul teinud 3000 sammu ainult. Ja mingi vägi teda rohkemaks ei motiveeri. Ma teen tavapäraslt 20k +. No et saaks natuke süüa ka.

See on tüüpiline arusaam, et ei liigu, seepärast ei võta alla. Tegelikult ongi asi selles, et tema ainevahetus on dieeditamise ja vähese kalorsusega nii aeglaseks muutnud, et seda ei tasakaalustaks ka mitu tundi päevas 5 päeva nädalas tehtav trenn.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tüüpiline arusaam, et ei liigu, seepärast ei võta alla. Tegelikult ongi asi selles, et tema ainevahetus on dieeditamise ja vähese kalorsusega nii aeglaseks muutnud, et seda ei tasakaalustaks ka mitu tundi päevas 5 päeva nädalas tehtav trenn.

Ikka veidi tasakaalustaks küll. 3000 sammu on ülimalt vähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tüüpiline arusaam, et ei liigu, seepärast ei võta alla. Tegelikult ongi asi selles, et tema ainevahetus on dieeditamise ja vähese kalorsusega nii aeglaseks muutnud, et seda ei tasakaalustaks ka mitu tundi päevas 5 päeva nädalas tehtav trenn.

Ikka veidi tasakaalustaks küll. 3000 sammu on ülimalt vähe.

Üks huvitav uuring on tehtud, kus võrreldi kontorirotist newyorklase ja liikuva eluviisiga hatsa küti kaloritetarbimist. Nii veider kui see ka ei ole, nende kehad tarbisid päeva jooksul u sama koguse, kuigi ühed liiguvad toidu otsingul savannis ringi ja teiste puhul võib kogu päevane liikumine olla jalutuskäik metroojaama. Inglise keeles on palju uuemat kirjandust, mis kummutab senist “energia sisse, energia välja” arusaama ülekaalu tekkimisel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tüüpiline arusaam, et ei liigu, seepärast ei võta alla. Tegelikult ongi asi selles, et tema ainevahetus on dieeditamise ja vähese kalorsusega nii aeglaseks muutnud, et seda ei tasakaalustaks ka mitu tundi päevas 5 päeva nädalas tehtav trenn.

Ikka veidi tasakaalustaks küll. 3000 sammu on ülimalt vähe.

Üks huvitav uuring on tehtud, kus võrreldi kontorirotist newyorklase ja liikuva eluviisiga hatsa küti kaloritetarbimist. Nii veider kui see ka ei ole, nende kehad tarbisid päeva jooksul u sama koguse, kuigi ühed liiguvad toidu otsingul savannis ringi ja teiste puhul võib kogu päevane liikumine olla jalutuskäik metroojaama. Inglise keeles on palju uuemat kirjandust, mis kummutab senist “energia sisse, energia välja” arusaama ülekaalu tekkimisel.

Lisan ka lingi sellele hatsa küttide-korilaste ja lääneliku eluviisidega inimeste uuringule https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0040503

Põhiline, mis uuemate uuringute valguses välja tuleb, on see, et võtmeküsimus kaalust alla saamisel on ainevahetuse kiirendamine (mida ei saa teha väga madala kalorsusega dieedil, see annab dieedi lõpetamisel hoopis vastupidise efekti, kuna keha kaalu seadeväärtus on selle tulemusel hoopis kõrgem), mida on võimalik saavutada toidu kvaliteeti ja teatud harjumusi muutes. Trenn on muidugi kasulik, aga väga suure trennikoormusega keha kohaneb mõne aja pärast, võib end lõputult piitsutada, aga kehal tuleb piir ette, ei hakka sellest meeletust piitsutamisest kaal langema. Näljarežiimil ja hullu trenniga kasutab keha kõigepealt ära maksa varud, sellest ka alguses kiire kaalulangus (maksas on energia seotud vedelikuga), aga see tähendab, et edasi liigub inimene vajalike “varudeta”.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et suhkur ja valge jahu menüüst eemaldatud, ei tee toitumist veel tasakaalustatuks. Sellise kaloraaži juures pole ime, et kaal ei lange. Keha on säästurežiimil. Mu lapsed söövad päevas rohkem ja nad kaaluvad 20-30kg ning on normkaalu alampiiril. Pole ka ülearu aktiivsed. Laps peabki rohkem sööma kasvamise tõttu, aga täiskasvanul sama kaloraaž, mis lasteaialapsel on ebanormaalne.

1400 kcal keskealisel väheliikuval naisel pole mingi säästurežiim.

1400 kcal päevas väheliikuval naisel, kui söödav toit ei ole väga kvaliteetne, lõpeb pikas perspektiivis kehale oluliste ainete puudusega  ning hakkab tervist mõjutama. Teatud ainete puudus aga võib samuti panna keha hoopis ainevahetust aeglustama ja mingit allavõtmist ei toimu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1400 kcal päevas väheliikuval naisel, kui söödav toit ei ole väga kvaliteetne, lõpeb pikas perspektiivis kehale oluliste ainete puudusega ning hakkab tervist mõjutama. Teatud ainete puudus aga võib samuti panna keha hoopis ainevahetust aeglustama ja mingit allavõtmist ei toimu.

Kui toit ei ole kvaliteetne, ei päästa ka 2000 või 2500 kcal. Mina teen Fitlapi ja minu kalorsus on seal 1400 kcal ja saan küll kõik ained kätte. See ei ole mingisugune nälja või säästurežiim.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1400 kcal päevas väheliikuval naisel, kui söödav toit ei ole väga kvaliteetne, lõpeb pikas perspektiivis kehale oluliste ainete puudusega ning hakkab tervist mõjutama. Teatud ainete puudus aga võib samuti panna keha hoopis ainevahetust aeglustama ja mingit allavõtmist ei toimu.

Kui toit ei ole kvaliteetne, ei päästa ka 2000 või 2500 kcal. Mina teen Fitlapi ja minu kalorsus on seal 1400 kcal ja saan küll kõik ained kätte. See ei ole mingisugune nälja või säästurežiim.

Tore, kui suudad kogu ülejäänud elu Fitlapi teha. Kui peaksid libastuma ja endise toitumise juurde tagasi pöörduma, kogub keha kõik tagasi.

Sellega, et toit peab olema kvaliteetne, olen 100% nõus. Aga tõesti kvaliteetse toidu juures, kui ei ole kehas oomega-3 ja oomega-6 tasakaal rikutud jne, ei peaks saa 1400 kcaloriga piirduma, kui toit on tõesti kvaliteetne ja pole probleeme teatud ainete puudusega, siis võiksid süüa ka rohkem kaloreid, ilma et juurde võtaksid. Kvaliteetse toiduga, kui söö liiga palju töödeldud toitu  jne ainevahetus lõpuks kiireneb ja pole enam vaja kramplikult mingist kaloripiirist kinni pidada või kaloreid arvutada.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal küll, paksud, võtke ennast nüüd käsile. Kaalust ei ole raske alla saada, kui sul muidugi ei ole mingit haigust, mis seda ei soosi. Ja olgem ausad – kõikidel paksudel ei ole selliseid haiguseid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jumal küll, paksud, võtke ennast nüüd käsile. Kaalust ei ole raske alla saada, kui sul muidugi ei ole mingit haigust, mis seda ei soosi. Ja olgem ausad – kõikidel paksudel ei ole selliseid haiguseid.

Ülim laiskus!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja arvestades sellega, et tavaliselt kulub baasainevahetusele suur osa päevasest kaloraažist. Olenevalt inimesest aga 70% kuskil. 500 kcal defitsiit on tervislik kaalulangetus meetod. Näiteks on infoviking teinud väärt blogi sellele teemal https://infoviking.ee/kalorite-lugemine/ . Aga olen nõus eespool toodud temaatikatele, et oluline on, millest need päevased kcal-d koosnevad.

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

2500 tähendab, et jooksed maratoni päevas. Mida sa arvatavasti ei tee.

1400 on tavapärane kaaluhoidmine. Ei võta alla, ei võta juurde. Kes selle pealt alla võtavad, ongi algkaalus min 90 kg.

Maraton, ma olen teinud ????

2500kcal ei ole maraton – baasainevahetus on 1200kcali. Jooksen tunni 500kcali, sõidan rattaga igale poole (töö- pood-kodu soojal ajal 20-40km päevas u ka 500kcali lisaks 5x nädalas jõutrenn 1h 300kcali. ) ongi 2500 tehtud

Kahjuks külm ja jää segab mind praegu ja ma ei tea kumb enne anna allab kas talv või mna (+3-4kg on turjal)

Väga palju oleneb liikumisest. Mul on teismeline tütar väga tugeva kaaluprobleemiga. Mõni päev ta e isöö pm üldse, arvutame õhtul kokku 1300kcal. Aga kell näitab, etta on päeva jooksul teinud 3000 sammu ainult. Ja mingi vägi teda rohkemaks ei motiveeri. Ma teen tavapäraslt 20k +. No et saaks natuke süüa ka.

Ausalt, ei taha midagi halba öelda, ma ju tean ise ka seda tunnet, kui lolliks võib minna, aga kaal läheb ikka käest… aga kui sinu postitust loen, siis see pole ka terve suhe toitumisega minu meelest. Päeva jooksul 20k+ sammu teha pole nali, kui seda igapäevaselt teha. Kui ka kaloraaz on madal, siis kas hoopis psüühilises plaanis ei ole midagi paigast ära? Üldse vastama pani mind tegelikult see teismeline tütar, kelle kalorid te siis ilmselt täpselt välja arvutate. Olen ise olnud ülekaaluline laps… ah, anna andeks, et üldse siin sõna võtan. Ega mul tegellikult ju mingit nõuannet ei ole, lihtsalt kuidagi tundsin, et puudutas see postitus mind. Nii mu enda mured. Ka tütrel kaalumured, mille lahendas ise, kui juba täiskasvanuks sai.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei no muidugi  on mul ka midagi paigast ära, ma ei eitagi seda. Ma olengi ületreeninud, mingi aeg ennast ülepiiranud  ja nüüd ei saa söömisega enam pidama. Ainus lahendus on veel niipalju liikuda kui võimalik. 20k sammu pole midagi ülearu tegelikult. Hommikul jooksen tunni ja päeva jooksul natuke liikumist ning õhtul tund kõndi. See on lihtne päev. 5-6h jõutrenni nädalas lisaks tõmbab mul rihma maha.

 

Tütart püüan säästa igate pidi. Olen olnud omal ajal paks laps (siis oli 70kg ikka paks). Mu 13a tütar kaalub 95kg. Ma PEAN talle rääkima toitude kalorsusest ja mida koolist saadud 400g suurune jõulukommipakk sisaldab. Kui ta sööb selle ära 1 päevaga. Ma ei näe alternatiivi. Te näete? Palun andke mulle teada. Loomulikult body positive ja health in every size. Aga rasvumine ei ole naljaasi. Ma ei taha talle tekitada stressi, ma ei halvusta teda. Toetan,utsitan jalutama, ostan külmakpi kana ja salatit täis.. Ja ikka on see lõpuks peaga vastu seina, sest  iga euro taskuraha läheb kommile, ja kui kodus on saia (meil on teised pereliikmed ka), siis süüakse ainult saia.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütart püüan säästa igate pidi. Olen olnud omal ajal paks laps (siis oli 70kg ikka paks). Mu 13a tütar kaalub 95kg. Ma PEAN talle rääkima toitude kalorsusest ja mida koolist saadud 400g suurune jõulukommipakk sisaldab. Kui ta sööb selle ära 1 päevaga. Ma ei näe alternatiivi. Te näete? Palun andke mulle teada. Loomulikult body positive ja health in every size. Aga rasvumine ei ole naljaasi. Ma ei taha talle tekitada stressi, ma ei halvusta teda. Toetan,utsitan jalutama, ostan külmakpi kana ja salatit täis.. Ja ikka on see lõpuks peaga vastu seina, sest  iga euro taskuraha läheb kommile, ja kui kodus on saia (meil on teised pereliikmed ka), siis süüakse ainult saia.

Jah, ma nii mõistan seda muret. Ja nagu juba ütlesin, siis ega mingeid jäid nõuandeid ei ole. Meie lugu on sarnane, peale selle, et ma trenni ei armasta. Ma ise kaalusin kunagi 120 ja tütar – natuke vanem, kui sinu oma praagu, kaalus üle 90-ne. Tütar hakkas kaalule mõtlema siis, kui mina võtsin 40 kilo alla – see nagu tõestas talle, et see on võimalik. Tänaseks olen mina maha võetust poole tagasi korjanud ja kuidagi enam alla ei lähe. No ma tean ka miks, iseloomu lihtsalt pole. Eks vanus loeb ka, enam nii lihtsalt kaal ei lange. Tütar õnneks on normaalsesse kaalu jäänudki. Igatahes palju jõudu ja vastupidamist, see kaaluteema on nagu needus läbi terve elu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tüüpiline arusaam, et ei liigu, seepärast ei võta alla. Tegelikult ongi asi selles, et tema ainevahetus on dieeditamise ja vähese kalorsusega nii aeglaseks muutnud, et seda ei tasakaalustaks ka mitu tundi päevas 5 päeva nädalas tehtav trenn.

Ikka veidi tasakaalustaks küll. 3000 sammu on ülimalt vähe.

Sammudest tegelikult inimeste kehakuju ei sõltu, ikka vaid see, mis suust sisse läheb ja geneetika.

Üle poole inimestest teeb päevas vähem kui 3000 sammu. Mina kaasa arvatud. 50-aastasena 53 kg ja 170 cm pikk. Mõni päev teen vaid 1000 sammu. No ja siis? Mind ka ei motiveeri miski kehva ilmaga õue müttama minema. Saan su tütrest aru.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei taha talle tekitada stressi, ma ei halvusta teda. Toetan,utsitan jalutama, ostan külmakpi kana ja salatit täis.. Ja ikka on see lõpuks peaga vastu seina, sest  iga euro taskuraha läheb kommile, ja kui kodus on saia (meil on teised pereliikmed ka), siis süüakse ainult saia.

Aga kas poleks abiks mitte kalorid vaid säilitusainete ja muudele lisaainetele mõtlemine. Nagi praegu saab seda eesti keeles lugeda, fuudish või midagi taolist oli. Kui seda lehte vaatasin kadus nagu soov kõike süüa, mida müüakse. Või on hea isu puhul nii ükskõik mida süüa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või on hea isu puhul nii ükskõik mida süüa?

Muidugi pole ükskõik ja alati on kasulik toitu valmistada võimalikult puhastest toorainetest. Mida toitaineterikkam söök, seda rohkem see isu rahuldab, tühjad kalorid teevad kõhu varsti jälle tühjaks. Näiteks kotitäis kartulikrõpse annab 1000 kcal, kõhtu täis sellest üldse ei saa. 1000 kcal toitva isevalmistatud einega annab ikka sisse süüa, sest enne saab kõht täis. Aga kui kaloreid on ikkagi liiga palju, siis ainult sellest ka ei piisa. Aga toit on igatahes halva kvaliteediga küll ja kui ei toituta ainult isevalmistatud asjadest (mida on päris raske jälgida), siis on kaaluprobleemid varsti platsis. Käisin eile üle hulga aja spaas ja tõesti on olukord hullemaks läinud. Normaalkaalulisi oli igatahes vähemuses, mina seal oma normaalkaalu piiril kõikuvana tundsin end üsna saledana teiste hulgas. Alles mõned aastad tagasi oli pakse ikka vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nii kade inimeste peale, kes suudavad kaalust alla võtta. Mina ei suuda, kaalun 97kg ja kui ka saan (olen saanud korduvalt) 10kg maha, siis tuleb see kohe tagasi kõik. Kuidas ometi elustiili jäädavalt muuta? Nii kurb ja masendav on olla.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!