Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 137 )

Teema: Kaal ei lange!

Postitas:
Kägu

Ma olen nii kade inimeste peale, kes suudavad kaalust alla võtta. Mina ei suuda, kaalun 97kg ja kui ka saan (olen saanud korduvalt) 10kg maha, siis tuleb see kohe tagasi kõik. Kuidas ometi elustiili jäädavalt muuta? Nii kurb ja masendav on olla.

Millest sul see ülekaal on tingitud? Mida ise arvad, et oleks vaja muuta. Kui palju päeva jooksul liigud, mida sööd?

Kuidas muuta – no lihtsalt “do it”  🙂 Eile just vaatasin youtube’st motivatsiooni videot selle kohta. Mitte keegi mitte kunagi ei taha raskeid asju teha. Mõtlemist tuleb muuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nii kade inimeste peale, kes suudavad kaalust alla võtta. Mina ei suuda, kaalun 97kg ja kui ka saan (olen saanud korduvalt) 10kg maha, siis tuleb see kohe tagasi kõik. Kuidas ometi elustiili jäädavalt muuta? Nii kurb ja masendav on olla.

Midagi ei “tule tagasi”. Sa hakkad ju ühel hetkel liiga palju sööma. Vähem söömine peab kestma terve elu, mitte mõne kuu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen nii kade inimeste peale, kes suudavad kaalust alla võtta. Mina ei suuda, kaalun 97kg ja kui ka saan (olen saanud korduvalt) 10kg maha, siis tuleb see kohe tagasi kõik. Kuidas ometi elustiili jäädavalt muuta? Nii kurb ja masendav on olla.

Milline kummaline küsimus. Mina pakun, et seda tehakse nii, et muudetakse oma elustiili, ei?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kaalu mitte langemise põhjuseid võib PCOS olla. Kui muid sümptomeid ei ole, siis ei oska seda kahtlustada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline kummaline küsimus. Mina pakun, et seda tehakse nii, et muudetakse oma elustiili, ei?

Mis mõttes kummaline. Ilmselgelt ta pole suuteline muutma elustiili. Joodikule ütled ka, et ära joo ja kogu lugu. Narkarile, et ära võta siis narkootikume. Ilmselgelt sul ei ole sõltuvustest aimu. Toidusõltuvus on samasugune sõltuvus kui kõik teised.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele, kes 10kg vahepeal maha saab ja siis kõik tagasi tuleb

Kuidas sa selle 10kg maha saad. Kiirelt, piirates, treenides, olles ülitubli? Aga proovi mitte kaalust alla võtta vaid igapäev teha tervislikke valikuid.Natukese haaval hakkad muutma oma elu.  Proovi iga päev veidi jalutada,paar korda nädalas joosta või teha kasvi kodus 20minutit trenni.  Vahetada mõned asjad oma toiduvalikutes välja. Liha kõrvale rohkem salatit (kartuli/makaroni/riisi asemel) Natuke vähem magusat.  Mitte eesmärgiga 5kg kuuga maha võtta.  Lihtsalt, märkamatult, kujundad harjumusi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel lihtsalt langebki väga halvasti. Mina teen Fitlappi, osad võtavad seal mõne kuuga 30 kg alla, minul heal juhul läheb 1 kg kuus. Ja on tasakaalustatud toit, suhkrut pole, valget jahu pole, ikkagi ei lange. Kolm kuud vahepeal mul ei langenud üldse. Minu päevane kaloraaž on 1400 kcal ja kuna kannan ööpäevaringselt nutikella, siis ööpäevas kulutan selle järgi umbes 2200-2500 kcal. Peaks olema korralik defitsiit, aga näe, ei lange ikka ja ongi kõik. Nutikell muidugi arvestab keskmist, kuidas keskmine keha nende näitajatega kaloreid kulutab, aga järelikult on minu keha keskmisest kokkuhoidlikum ja tegelikult kulutab vähem, kui see nutikell näitab.

Kas oled proovinud kaloraaži tõstmist? Seadetest saab suurendada 10-20%. Mõnikord on vaja hakata rohkem sööma, et kaal langema hakkaks. Eriti kui on rohkem liikumist. Isegi siis, kui paned selle trennina kirja. Vähendamist kindlasti ei soovita. Võid proovida hoopis vähendada ajutiselt liikumist või proovida rahulikumat treeningut, et kehal oleks vaheldust ja aega kaalulangetusega kohaneda. Vaata, kas paari nädalaga on mingit muutust. Kui kaal hakkab tõusma, siis ära tee sellest välja, paari nädalaga ei tee sa oma saavutatut olematuks isegi siis, kui tuleb paar kilo juurde. Olen ise kogenud, kuidas korralikult trenni tegema hakates ja seega vahepala kaloraaži suurendades kolm nädalat kaal esiteks tõusis, siis lihtsalt seisis ja siis hakka jälle ilusti langema. Toitumises mingeid muid muudatusi ei teinud ja kindel on see, et ei petnud end koguste osas. Keha võib vahel imelikke vimkasid sisse visata, tuleb lihtsalt aega anda.

Aga kuidas on enesetundega? Kas magad hästi, maandad stressi, jood piisavalt vett, tarbid ettenähtud vabavara, teed ettenähtud kavaväliseid toidukordi? Kas tunned end oma kehas hästi, ülekaalule vaatamata? Kas on sageli mingeid isusid või üldsegi mitte? Kui tunned end kehvasti, siis võiks mõelda, et kas see on füüsiline või psüühiline kehv tunne ja selle põhjal mingeid muudatusi teha. Kui on mingid tugevad isud, siis võib kahtlustada ikkagi mingi aine puudust.

Kui tunned end hästi, siis soovitan kaalunumbri asemel pigem enesetundele keskenduda. Füüsika füüsikaks, kuid hea enesetunne kaalulangetuse juures annab ikka nii palju positiivset sellele kogemusele juurde.

Mina teen ka Fitlapi järgi toitumist. Ei vaeva end nende päevaste kalorite peale mõtlemisega. Vabavara ei kaalu kunagi, ainult lisan erinevat värsket kraami iga toidukorra juurde. Praegu ei loe mingeid samme ja trenni teen minimaalselt (ajutine olukord hetkel). Pole end juba kaks kuud kaalunud, sest ma tean juba varasemast kogemusest, et mu praegune kaloraaž on piisavas defitsiidis ja seda pingsalt jälgida ei ole hetkel vajalik, samamoodi nagu kaalunumbritki.

Aga enesetunne on hea võrreldes sellega, mis oli enne kavaga alustamist. Uni on hea. Mingeid ootamatuid isusid ei ole. Tunnen end energilisena praegu talvel rõhuvates oludes. Ma tean, et ma jälgin kava 100%, ei ole mingit enesepettust. Riiete järgi saan aru, et positiivsed muutused toimuvad. Number kaalul võib kõikuda, aga kui enesetunne on hea ja sa ise tead, et teed kõike nii nagu peab, siis on kõik hästi. Muu ei olegi oluline, lisab ainult mõttetut stressi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan väga vahelduvpaastu. (intermittent fasting). Kui seda korralikult teha ning magusa ja jahutoodetega mitte liialdada, siis võtad väga ilusasti kaalust alla. Tulemused ei tule kohe, aga juba nädalaga tunned end kergemalt ja u. kuu ajaga on ka kaalunumber alanenud. Mõnikord kaotad enne cm kui kaalu, oleneb inimesest ja kehatüübist.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesele, kes kaalub 83 kg, pikkust muidugi ei tea, on 1400 kcal ilme vähe ikka, isegi lamajale.
Mina olen 41, 172cm pikk ja 74kg. Kui ma oma kaloraaži 1700-1800 peale tõmban, siis langeb mu kaal suht kiiresti. Ja ma liigun suht vähe, aga mingit trenni ei tee, natuke jalutan, ratast kasutan liikumisvahendina ja ei kima kiiver peas selg higine.
Selle 1800 kcal dieediga saan kiiresti kaalu 69 peale. Aga sel hetkel saab mott otsa ja siis hakkan vanade hatjumuste juurde tagasi minema. Kalkulaatori järgi peaks 69-st allapoole ka veel minema sama kaloraažiga. Minu moto on jälgida mineraalainete ja vitamiinide tasakaalu kalkulaatori abil, ühestki jahutootest vms ei pea loobuma, et kcal, toitained ja mineraalid õigeks saada. Vaja on koguseid vaadata.

Sõbranna mul teeb ka fitlappi ja tal on ka 1300kcal seal määratud(oleme samas suuruses suht, aga tema teeb ikka suht palju sporti). Ja tal langeb kiiremini tõesti, aga mitte oluliselt. Oleme koos korduvalt teeme – koos kampaaniat teinud.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesele, kes kaalub 83 kg, pikkust muidugi ei tea, on 1400 kcal ilme vähe ikka, isegi lamajale.

Mina olen 41, 172cm pikk ja 74kg. Kui ma oma kaloraaži 1700-1800 peale tõmban, siis langeb mu kaal suht kiiresti. Ja ma liigun suht vähe, aga mingit trenni ei tee, natuke jalutan, ratast kasutan liikumisvahendina ja ei kima kiiver peas selg higine.

Selle 1800 kcal dieediga saan kiiresti kaalu 69 peale. Aga sel hetkel saab mott otsa ja siis hakkan vanade hatjumuste juurde tagasi minema. Kalkulaatori järgi peaks 69-st allapoole ka veel minema sama kaloraažiga. Minu moto on jälgida mineraalainete ja vitamiinide tasakaalu kalkulaatori abil, ühestki jahutootest vms ei pea loobuma, et kcal, toitained ja mineraalid õigeks saada. Vaja on koguseid vaadata.

Sõbranna mul teeb ka fitlappi ja tal on ka 1300kcal seal määratud(oleme samas suuruses suht, aga tema teeb ikka suht palju sporti). Ja tal langeb kiiremini tõesti, aga mitte oluliselt. Oleme koos korduvalt teeme – koos kampaaniat teinud.

Siis sul ikka väga veab, et nii kergesti kaal langeb. Minul ei lange. Söön 1400 kcal päevas ja mõni kuu ei lange üldse, teine kuu 2 kg. Umbes niimoodi läheb. On muidugi ka kilpnäärme alatalitlus ja vanus ka mitte kõige norem. Fitlapi grupis on väga ilusti näha, kui erinevad on inimesed. Paljud nooremad naised võtavad poole aastaga 20-30 kg maha nagu niuhti, samas mõni pole mitme aastagagi päris normaalkaalu veel saanud. Ega seda muidugi ei tea, kas ja kui hästi kavast kinni peetakse, aga ühte inimest tean kindlasti, kes on aasta aega väga täpselt kavast kinni pidanud (korra kuskil reisil vist lasi lõdvemaks), aga alguses võttis 20 kg maha ja siis jäi seisma. 3-4 kuud pole mitte midagi maha võtnud, ja normaalkaalu pole veel jõudnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söön 1400 kcal päevas ja mõni kuu ei lange üldse, teine kuu 2 kg. Umbes niimoodi läheb. On muidugi ka kilpnäärme alatalitlus ja vanus ka mitte kõige norem.

Vanusest ei olene suurt midagi. Alla saab võtta igas vanuses täiesti edukalt. Kilpnäärme alatalitlus on ilmselt sinu kõige suurem takistus, kuid nagu näha, on ikkagi kaalus mingid positiivsed muutused toimumas. See võib tõesti kauem aega võtta, kuid juba saavutatud tulemused peaksid siiski motiveerima edasi rühkima.

Proovi end vähem teistega võrrelda, kõigil on omad probleemid kaalulangetuse juures. Kui võtad terve selle aja, mil oled kavaga tegelenud, siis peaks ju ikkagi täitsa tore number kokku tulema. Kui mõelda, et oleksid võinud sama kaalu hoopis juurde võtta, siis võid tegelikult enda üle täitsa uhke olla. Edu edaspidiseks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle 1800 kcal dieediga saan kiiresti kaalu 69 peale. Aga sel hetkel saab mott otsa ja siis hakkan vanade hatjumuste juurde tagasi minema.

1800 kkal juures saab mott otsa, kuidas see võimalik on? 1800 kkal on ikka väga palju toitu, no kui palju sa pead sööma siis ometi?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1800 kkal on ikka väga palju toitu, no kui palju sa pead sööma siis ometi?

Just, kui ma saaks nii palju süüa ja nii võtaks kiiresti maha, minu mott siis küll otsa ei saaks. Üle 1800 ei jõuakski väga süüa. Šokolaadi ja sõõrikutega muidugi jõuaks, aga nendest loobumine on kõige väiksem asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina aru ei saa, miks peavad selles teemas kommenteerima tingimata inimesed, kes ei suuda mõista, et ülekaalu põhjuseks on tihti sõltuvussuhe söögiga. No mis kommentaar see on, et “1800 kkal on ikka väga palju toitu, no kui palju sa pead sööma siis ometi?”? Kas te ei suuda aduda, et on inimesi, kelle jaoks söömine on lihtsaim kättesaadav viis õnnetunde tekitamiseks – ning seda ei saavuta ubasid ja kana rinnafileed limiteeritult süües?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1300-1400 kalorit on küll liiga vähe. Sellega läheb ainevahetus nii aeglaseks, et pärast tõepoolest ei saagi rohkem süüa. Ma ei mõista, miks osad sellest aru ei saa. Ja kui öeldakse, et istuv eluviis, siis natuke end liigutada oleks vajalik nii vaimsele kui füüsilisele tervisele.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see ainevahetus ttue arust on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1300-1400 kalorit on küll liiga vähe.

Ei ole liiga vähe, täitsa paras ports.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Energiavajadus hakkab langema alates ca 60a vanusest:
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/95191739/miks-me-vanemas-eas-paksemaks-laheme-pohjus-ei-pruugi-olla-ainevahetuses#cxrecs_s
https://www.science.org/doi/10.1126/science.abe5017

Kes alla oma ainevahetuseks vajaliku miinimumi (üldiselt 1300-1600 kcal ööpäevas, olenevalt inimesest) sööb ja juurde võtab/kaalu alandada ei suuda, kas:
1) ei ole aus söödava toidu osas (nt klaas mahla või toidu valmistamise kõrvale näkitsetav toit “ei loe”)
2) arvutab tarbitavat energiat ja energiakulu valesti
3) on harrastanud jo-jo dieete, mis on lihtsaim viis oma kilpnääre tuksi keerata
4) põeb diagnoosimata ainevahetushaigust (nt kilpnäärme alatalitlus). Kui on kilpnäärme alatalitlus ning inimene võtab sobivas annuses ravimit, toimib ainevahetus samal tasemel mis terve inimese oma.

Isiklikust kogemusest: olen sünnitanud kolm last, seega kursis sellega, mida rasedus ja imetamine kehakaaluga teha võivad. Lisaks on mul polütsüstilised munasarjad, millega kaasneb risk ülekaalu tekkeks. Peale selle on mul geenitesti põhjal risk ülekaaluks. Reaalsuses on mu KMI 21. Kui ma söön rohkem, kui mu keha vajab, võtan kaalus juurde. Kui ma söön vähem, kui mu keha vajab, võtan kaalus alla. Kaloreid ei loe ja vormi hindan riiete ja peegelpildi järgi. Kõige olulisemad on harjumused ja elustiil. Kiirdieete on õnnestunud vältida ning imetamisjärgsed ülekilod (iga kord ca 10 kg, mis on tekkinud ülesöömise tulemusena) olen võtnud rahulikult 1-2 aasta jooksul maha (jällegi, tänu igapäevastele harjumustele).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes alla oma ainevahetuseks vajaliku miinimumi (üldiselt 1300-1600 kcal ööpäevas, olenevalt inimesest) sööb ja juurde võtab/kaalu alandada ei

3) on harrastanud jo-jo dieete, mis on lihtsaim viis oma kilpnääre tuksi keerata

4) põeb diagnoosimata ainevahetushaigust (nt kilpnäärme alatalitlus). Kui on kilpnäärme alatalitlus ning inimene võtab sobivas annuses ravimit, toimib ainevahetus samal tasemel mis terve inimese oma.

Palun selgita, kuidas dieedi käigus hormoonitootmise ära lõpetada?

Ära räägi asjadest, milles sa ikka tõsiselt loll oled.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes alla oma ainevahetuseks vajaliku miinimumi (üldiselt 1300-1600 kcal ööpäevas, olenevalt inimesest) sööb ja juurde võtab/kaalu alandada ei

3) on harrastanud jo-jo dieete, mis on lihtsaim viis oma kilpnääre tuksi keerata

4) põeb diagnoosimata ainevahetushaigust (nt kilpnäärme alatalitlus). Kui on kilpnäärme alatalitlus ning inimene võtab sobivas annuses ravimit, toimib ainevahetus samal tasemel mis terve inimese oma.

Palun selgita, kuidas dieedi käigus hormoonitootmise ära lõpetada?

Ära räägi asjadest, milles sa ikka tõsiselt loll oled.

Milline “hormoonitootmine”?
Olen hariduselt arst, nii et vabalt võite lahti seletada, mida te hormoonide all täpselt mõtlete ning milline probleem nendega on. Niisama lahmimine ja solvamine täitab puudulikku lastetuba ja harimatust.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hariduselt arst räägib, kuidas dieet lõpetab kilpnäärne töö? Meditsiinilibe termin “keerab tuksi”?

Täpsustan siis, et dieet keerab tuksi ft4 ja ft3 tootmise?

Sa oled nagu mu perearst, kes TSH 70 juures kirjutab välja 25mikrogammi annuse türoksiini. Ja kõik on ju kompenseeritud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hariduselt arst räägib, kuidas dieet lõpetab kilpnäärne töö? Meditsiinilibe termin “keerab tuksi”? Täpsustan siis, et dieet keerab tuksi ft4 ja ft3 tootmise? Sa oled nagu mu perearst, kes TSH 70 juures kirjutab välja 25mikrogammi annuse türoksiini. Ja kõik on ju kompenseeritud.

Arste on päris palju lolle olemas ja paljud nendest ei jaga kilpnäärmest ega muust hormoonidest mitte kui midagi. Minu endokrinoloog kortsutab iga kord kulmu, kui ma oma perearsti üllitisi talle edasi saadan, nimelt ta ei soovi saatekirja endokrinoloogi juurde kunagi anda, arvab, et on ise tark küllalt. Imelikul kombel ei keeranud dieet minu kilpnääret tuksi, vaid see oli tuksis juba enne igasuguseid dieete. See on ikka tõesti rumal jutt enda arust arsti suust.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgita, kuidas dieedi käigus hormoonitootmise ära lõpetada?

Ma ei ole küll see arstist Kägu, aga hea meelega selgitan.

Mainiti jo-jo dieeti. See tähendab seda, et mingi perioodi jooksul piiratakse oluliselt kaloreid või välistatakse toidugruppe, võetakse märkimisväärne kaal alla ja siis üritades jälle rohkem sööma hakata võetakse kaalus kiiresti juurde. Jo-jo dieeditamine ei ole ühekordne juhus, et võtad korra kaalus alla ja siis korra juurde. Tavaliselt kes on selle lõksu on sattunud jäävad aastate vältel aina kaalus üles-alla kõikuma.

Kehale on see aga väga suur koormus. Esiteks ei saa keha vajalikke toitaineid, mille tõttu on immuunsüsteem stressis. Kehas võivad tekkida põletikulised protsessid või tekib autoimmuunreaktsioon.

Dieet ei lõpeta hormoonitootmist, kuid pikema aja jooksul jo-jo dieeditamine võib kilpnäärme talitlust oluliselt mõjutada. Selle tagajärjel tekivadki häired vajalike hormoonide tootmises – alatalitus, ületalitus jne.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*alatalitlus
*ületalitlus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli teadus…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli teadus…

Kui saad midagi ümber lükata ja kõiki harida, siis palun tee seda. Peaks ju üsna lihtne olema lühidalt põhiline kokku võtta. Eriti selle jaoks, kes seda teadust ise jagab.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kehale on see aga väga suur koormus. Esiteks ei saa keha vajalikke toitaineid, mille tõttu on immuunsüsteem stressis. Kehas võivad tekkida põletikulised protsessid või tekib autoimmuunreaktsioon.

Tõesti?
Pead korralikku dieeti, arvestad kaloreid ja kõiki vajalikke aineid, vähendad portsjoneid, võtad alla ca 0,5-1 kg nädalas – no ei teki mingit stressi. Isegi, kui mõnel nädalal võtad rohkem alla. Kehal lausa mõnus olla! Kui vähendad kehakaalu 10%, kaob siseelundite ümbert rasva juba 30% – neil ikka tore toimimine ja lausa puhkus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti?
Pead korralikku dieeti, arvestad kaloreid ja kõiki vajalikke aineid, vähendad portsjoneid, võtad alla ca 0,5-1 kg nädalas – no ei teki mingit stressi. Isegi, kui mõnel nädalal võtad rohkem alla. Kehal lausa mõnus olla! Kui vähendad kehakaalu 10%, kaob siseelundite ümbert rasva juba 30% – neil ikka tore toimimine ja lausa puhkus.

Jo-jo dieet ei ole ju korralik dieet! Siin räägitakse äärmuslikest dieetidest, mis kehale on liigselt koormavad, mitte tavalisest tervislikust toitumisest, millega tasapisi 0,5-1 kg nädalas maha võetakse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun selgita, kuidas dieedi käigus hormoonitootmise ära lõpetada?

Ma ei ole küll see arstist Kägu, aga hea meelega selgitan.

Mainiti jo-jo dieeti. See tähendab seda, et mingi perioodi jooksul piiratakse oluliselt kaloreid või välistatakse toidugruppe, võetakse märkimisväärne kaal alla ja siis üritades jälle rohkem sööma hakata võetakse kaalus kiiresti juurde. Jo-jo dieeditamine ei ole ühekordne juhus, et võtad korra kaalus alla ja siis korra juurde. Tavaliselt kes on selle lõksu on sattunud jäävad aastate vältel aina kaalus üles-alla kõikuma.

Kehale on see aga väga suur koormus. Esiteks ei saa keha vajalikke toitaineid, mille tõttu on immuunsüsteem stressis. Kehas võivad tekkida põletikulised protsessid või tekib autoimmuunreaktsioon.

Dieet ei lõpeta hormoonitootmist, kuid pikema aja jooksul jo-jo dieeditamine võib kilpnäärme talitlust oluliselt mõjutada. Selle tagajärjel tekivadki häired vajalike hormoonide tootmises – alatalitus, ületalitus jne.

Mina olen see arstist kommenteerija. See on hea ja ülevaatlik selgitus.

Lahmijatele: kui kõik arstid rumalad on ja kilpnäärmest midagi ei tea, siis on teil endal võimalik arstiks õppima minna, et maailma paremaks muuta.
Lisaks palun oma postitust veel korra mõttega lugeda. Tõin välja neli levinud põhjust, miks kaal ei lange. Kui tundsite end jo-jo dieeditamises süüdi ja asusite rünnakule, on see teie enda probleem. Samuti tõin välja, et põhjuseks võib olla kompenseerimata ainevahetushaigus. Palun tooge välja, kus ma olen öelnud, et TSH väärtuse 70 juures 25 mcg L-thyroxini on normaalne. Ma kirjutasin, et kompenseeritud haiguse puhul ei ole kaalulangetamine probleemiks. Rõhutan uuesti: kompenseeritud.
Teiste sõimamine ja lolliks sildistamine näitab teie enda vaimset taset ja kasvatamatust.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asi see ainevahetus ttue arust on?

Ainevahetus ehk metabolism, me ei hakka ju kõiki keemiliste reaktsioonide tulemustest siin rääkima, said aru tegelikult küll.

Need 1200-1300 dieeditajad kipuvad paraku jääma jojotama. Seetõttu ka 80% allavõtjatest feilivad. Selle 1300 peal jõutakse ikka lõpuks oma patupäevade juurde ega suudeta rajal püsida. Lisaks ei saada keha, milles päriselt hästi tuntakse, allavõtmine toimub lihase arvelt. Või siis õgitakse lihtsalt kõik tagasi, sest kaua sa jaksad niimoodi.

Olin ise ka kunagi nii rumal, arvasin, et asi on minu nõrgas iseloomus, et ma ei suuda kaalu säilitada ja koguaeg kõht tühi on. Mul on kahju, et ma ei teadnud, et ma ei pea end niimoodi piinama. Ma olen tänaseks ideaalses vormis ja tänu sellele, et lõpetasin need baasainevahetuse piiril dieedid ära.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 137 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange!