Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange – no mida teha ?

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Kaal ei lange – no mida teha ?

Postitas:

Ma ei saa aru, mis te ohite selle munasööja kallal 😀 Kuidas te siia kaaluteemasse üldse ära eksisite, kui ei suuda süüa rohkem korraga kui 2 muna? Ok see hommikusöök on veidikene liig, aga õhtu ja lõunasöök ju lähenevad päris dieedile? Jah, issand, inimene sõi 200g kaalikat, no kuidas ta küll jaksas 🙂
Ja mitte 5 muna vaid 2 muna ja 3 munavalget. Ma tavaliselt teen 1 muna ja 3 munavalget, peale viil juustu ka. Aga no mahuks see pakk kodujuustu ka kui vaja oleks. Kuigi ma pigem sööks selle nt veel õhtul.

Aga teemaalgatajaga olen samades parameetrites, suveks kaob 5kilo nagu nihuti – iga päev sõidame rattaga, mängime lastega õues, jalutamas jne Talvel teen küll 3-5x nädalas trenni (suvel ka), aga pekk ikka kasvab selga, sest muul ajal ju ainult istun-istun-istun. Pane jah kõik kirja mis päeva jooksul sööd, trenn peaks olema pigem meeldiv ajaviitmine, kaalu ainult sellega alla ei saa.
30 min jooksu ca 300kcal (so 2 võileiba umbes).
1kg pekki on 7000kcal, arvuta ise palju jooksma peaks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, mis te ohite selle munasööja kallal 😀 Kuidas te siia kaaluteemasse üldse ära eksisite, kui ei suuda süüa rohkem korraga kui 2 muna? Ok see hommikusöök on veidikene liig, aga õhtu ja lõunasöök ju lähenevad päris dieedile? Jah, issand, inimene sõi 200g kaalikat, no kuidas ta küll jaksas 🙂
Ja mitte 5 muna vaid 2 muna ja 3 munavalget. Ma tavaliselt teen 1 muna ja 3 munavalget, peale viil juustu ka. Aga no mahuks see pakk kodujuustu ka kui vaja oleks. Kuigi ma pigem sööks selle nt veel õhtul.

Aga teemaalgatajaga olen samades parameetrites, suveks kaob 5kilo nagu nihuti – iga päev sõidame rattaga, mängime lastega õues, jalutamas jne Talvel teen küll 3-5x nädalas trenni (suvel ka), aga pekk ikka kasvab selga, sest muul ajal ju ainult istun-istun-istun. Pane jah kõik kirja mis päeva jooksul sööd, trenn peaks olema pigem meeldiv ajaviitmine, kaalu ainult sellega alla ei saa.
30 min jooksu ca 300kcal (so 2 võileiba umbes).
1kg pekki on 7000kcal, arvuta ise palju jooksma peaks 😀 [/tsitaat]

Eksisin ära jah, sest otsin oma tervise probleemile vastust.Kuna tervise teemadele keegi enam ei vasta siis hakkasin ajaviiteks seda teemat lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaalujälgijad, lugege, palun, minu punktid ka kokku. Mind päris huvitaks. Näiteks:

H: 5 muna, millest 2 koos kollasega. 200g kodujuustu. 5 viilu kalkunisinki. Kohv ilma suhkruta ja ca 1 spl 10% koorega.

L: 1 purk (240 g) puhtaksloputatud ube. Tükk (ütleme 150 g) kanaliha. 3 prisket keedetud kaalika tükki (ütleme 200g), veidi pannil wokitud ja küüslauguga maitsestatud spinatit (ütleme 100g).

Vahepala: 30 g ¨okolaadi, vähemalt 72% kakaosisaldusega.

Õ: pool purki põldoasuppi. (See Salvesti supp, mida peab veega pooleks lahjendama – ma mõtlen pool kogu supist, mis ühest purgitäiest kontsentraadist valmib.)

Hilisõhtul: 150 ml punast kuiva veini.

Vabandan, et niimoodi sisse trügin, aga võib-olla on asjal teemaalgataja jaoks point ka hiljem – hetkel huvitab mind, mida kaalujälgijad jm kalorilugejad ütlevad.
[/tsitaat]Mind huvitab sinu kaalulangetamise põhimõte ,kuidas toitud jne. Kas annaksid mulle juhiseid mida peaksin tegema/kuidas toituma? Olen 160cm pikk ja kaal 65kg.Tänades 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]PiretTK kirjutas:[/small]

Kui sisse ei lähe, kuid kaalu on vaja langetada, siis tuleb mingi muu moodus välja mõtelda, kuidas hommikul piisav hulk valku kätte saada. Ma nüüd käisin seal tap.nutridata.ee lehel ja vaatasin, et minu selline hommikumenüü sisaldab kõigest 57g valku. Kui kalkunisink on juures olnud, on muidugi rohkem. Pean ka hakkama vist tuunikala juurde sööma. Viimasel paaril nädalal ongi kaalulangus väiksem olnud, mingi 300g nädalas. Muidugi ilmselt ka seetõttu, et palju muid muudatusi on käigus: sain spiraali ja jätsin ära Cerazette’i, vist algasid päevad, lõpetan rinnaga toitmist. Vaatasin just üle ja mina peaksin oma puhaskaalu juures saama 125g valku päevas, et pekk jätkuvalt kaoks ja lihas kasvaks. Ja eriti soovitav oleks 80% sellest tarbida hommikusöögiks. Ma polegi alati päris nii palju päeva jooksul saanud seni. [/tsitaat]

Kuulge, selline röögatu valkude sisse mugimine hakkab pikapeale neerudele. Lugege veidi proteiinidieedi vastunäidustustest. Ja kust üleüldse tuleb arvamus, et kaalulangetamine käib tänu valkude liigtarbimisele? Jah, kaal võib langeda, nagu ka langeb proteiinidieedi ajal, seda aga süsivesikute arvelt. Ning selline dieet ei ole kohe päris kindlasti tervislik.

Siin näiteks ütleb, et ööpäevane valgu vajadus on korrutades oma kaalu kilogrammides 0,8- ga. Ehk siis 50 kilone inimene vajab 40 g valku, 75 kg inimene vajab 60 g. Sina aga arvad, et sinu valguvajadus on 2- 3 korda suurem.
http://lowcarbdiets.about.com/od/nutrition/a/protein.htm
http://diet.lovetoknow.com/wiki/Side_Effects_of_Too_Much_Protein_in_the_Diet

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mind huvitab sinu kaalulangetamise põhimõte ,kuidas toitud jne. Kas annaksid mulle juhiseid mida peaksin tegema/kuidas toituma? Olen 160cm pikk ja kaal 65kg.Tänades 🙂 [/tsitaat]

jummel küll, siin teemas on kõik segi nagu pudru ja kapsad.
sinu tsiteeritud menüü ei ole küll kellegi \”kaalulangetamise põhimõte\”. selle kirjutas tavaline inimene, kes ei langeta kaalu, vaid tahtis huvi pärast teada, kui palju ta sellise päevaga kaloreid saab.

ja unustaga ära need igasugused valgu- ja muud dieedid ning toituge tasakaalustatult. elu on pikem ja õnnelikum.
kui vajate kaalulangust, siis selleks on ainult üks tee – suurema või väiksema kaloridefitsiidi tekitamine, st tarbida vähem kui kulutad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 18:59; 28.03 12:46; 28.03 23:11; 30.03 08:06; 31.03 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa nüüd aru – üks inimene kirjutab, kuidas tal kaal kaloreid lugedes ei lange.
Teine kirjutab, et temal langeb, ja mida ta selleks teeb.

Ja siis tulevad ko,mas-neljas-jne ja ütlevad, et esimene lahendus on õige ja teine vale. Hallooooo? Kas ei oleks siiski mõistlik võtta eeskuju toimivatest lahendustest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa nüüd aru – üks inimene kirjutab, kuidas tal kaal kaloreid lugedes ei lange.
Teine kirjutab, et temal langeb, ja mida ta selleks teeb.

Ja siis tulevad ko,mas-neljas-jne ja ütlevad, et esimene lahendus on õige ja teine vale. Hallooooo? Kas ei oleks siiski mõistlik võtta eeskuju toimivatest lahendustest?[/tsitaat]

Hallooooo? Inimesed on erinevad, ühele sobib valgu dieet ja teisele mitte..Hallooooo?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et sa üldse alla tahad võtta.
Mina olen umbes samade mõõtmetega, 174 cm ja 68 kg. Kehamassi indeks on sellise vahekorra juures ju ideaalne.
Mõõdud on 92 – 72 – 92.
Teen mõõdukalt trenni (jooksen ja kõnnin), söön palju rohelist ja hea meelega putrusid. Üldiselt jälgin oma söömist, nädalas korra (tavaliselt reedeti), luban endale kõike, mis tahan.
Aga sa tahad võtta allapoole normaalselt ja sellest ka raskus kaalust allasaamisel.
Võib – olla oleks vaja teha hoopis lihastrenni, et kõik ilusti trimmi saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Kuulge, selline röögatu valkude sisse mugimine hakkab pikapeale neerudele. Lugege veidi proteiinidieedi vastunäidustustest. Ja kust üleüldse tuleb arvamus, et kaalulangetamine käib tänu valkude liigtarbimisele? Jah, kaal võib langeda, nagu ka langeb proteiinidieedi ajal, seda aga süsivesikute arvelt. Ning selline dieet ei ole kohe päris kindlasti tervislik.

Siin näiteks ütleb, et ööpäevane valgu vajadus on korrutades oma kaalu kilogrammides 0,8- ga. Ehk siis 50 kilone inimene vajab 40 g valku, 75 kg inimene vajab 60 g. Sina aga arvad, et sinu valguvajadus on 2- 3 korda suurem.
http://lowcarbdiets.about.com/od/nutrition/a/protein.htm
http://diet.lovetoknow.com/wiki/Side_Effects_of_Too_Much_Protein_in_the_Diet%5B/tsitaat%5D
No loe siis ise ka (sealtsamast esimeselt lingilt): In a review of the research, the National Academy of Sciences reported that the only known danger from high-protein diets is for individuals with kidney disease. /../ They point out that increased protein could be helpful in treating obesity. There is also accumulating evidence that extra protein may help prevent osteoporosis.

Kusjuures, mina ei soovitagi kellelgi hakata ROHKEM KUI VAJA valku tarbima. Nagu mainitud, siis need \”loomakogused\” muna ja kodujuustu hommikul ei kata tavalise inimese päevavajadust. Ja kui juba need on \”loomakogused\”, siis tuleks kaalulangetajatel pigem kriitiliselt üle vaadata, kas nad oma päevamiinimumigi kätte saavad usinalt kaloreid lugedes.

Minu soovitus teemaalgatajale on jätkuvalt valdav osa valgust hommikusöögiks tarbida ning ülejäänud päeva jooksul keskenduda ülimadala glükeemilise indeksiga köögiviljadele jmt. kraamile. See lihtsalt toimib.

Vaadates nüüd veel neid eelpooltoodud linke, arvutasin mina enda puhasmassi (56 kg = 123 lbs – üsna täpse meetodiga saadud) ja kehalise aktiivsuse (keskmine, kordaja 0,7) juures päevaseks MINIMAALSEKS valguvajaduseks 86g. Veelkord – minu hüpotees on, et enamik teist, kalorinälgijatest, ei saa oma päevamiinimumigi kätte ja see on üks põhjuseid, miks kaal ei lange.

Loomulikult ei ole veretestid ja enda üldise tervisliku seisundi jälgimine liiast, ükskõik millise tavapärasest erineva tegevusega sa parasjagu tegeled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.03 16:40; 29.03 10:09; 29.03 13:44; 29.03 14:00; 31.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
30 min jooksu ca 300kcal (so 2 võileiba umbes).
1kg pekki on 7000kcal, arvuta ise palju jooksma peaks 😀 [/tsitaat]
ma pean 81,6 TUNDI jooksma 😀 jõhker

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvitav, et sa üldse alla tahad võtta.
Mina olen umbes samade mõõtmetega, 174 cm ja 68 kg. Kehamassi indeks on sellise vahekorra juures ju ideaalne.
Mõõdud on 92 – 72 – 92.
Teen mõõdukalt trenni (jooksen ja kõnnin), söön palju rohelist ja hea meelega putrusid. Üldiselt jälgin oma söömist, nädalas korra (tavaliselt reedeti), luban endale kõike, mis tahan.
Aga sa tahad võtta allapoole normaalselt ja sellest ka raskus kaalust allasaamisel.
Võib – olla oleks vaja teha hoopis lihastrenni, et kõik ilusti trimmi saada?[/tsitaat]

peand hoogu, \”normaalsest allapoole\” on tal ikka pikk tee minna veel.
mina see 175-sentimeetrine, kes võttis 68 pealt 58le. vot nüüd on hea olla (enne ei olnud). ja poolteist kilo on veel uhkelt varus, enne kui mingi alakaal paistma hakkaks.
ärme ikkagi unusta, et inimesed ON erinevad. sellepärast see normaalkaaluvahemikki igal pool nõnda suur on antud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.03 18:59; 28.03 12:46; 28.03 23:11; 30.03 08:06; 31.03 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ma ei tea, kas siin seda on pakutud, aga proovi programmi: http://kehakool.ee/kam
Ise olen sellega juba üle 4 kilo alla võtnud ja kõik toimib.
Puudutab nii toitumist kui treeninguid ja üldse.. Väga mõnus ja terve mõistusega asi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oma kalorite lugemisse arvestad ka slle trenni tegemise? Et see, et sa trenni teed ei tähenda, et sellevõrra rohkem kaloreid süüa võid. Minu teada, võibolla ma eksin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Ilu ja tervis Kaal ei lange – no mida teha ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.