Esileht Ilu ja tervis Kaalu tõstmise võimalusi?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kaalu tõstmise võimalusi?

Postitas:

Olen lapsest saati väga kõhna kehaehitusega ja see on minu jaoks suur probleem. Süüa võin ükskõik kui palju ja ükskõik mida, ainus, mida saavutan, on see, et korraks tuleb kõht ette (mis pole muidugi kena ja see mind ka ei rõõmusta) ja siis kõik lihtsalt jälle kaob kuskile.
Olen käinud ka arstide juures ja uuringuidki on tehtud, aga mingit meditsiinilist põhjust minu kõhnusele pole leitud. Nagu gastroenteroloog ütles, on see lihtsalt ainevahetuse eripära ja mingit lahendust sellele polegi.

Söögiga on mul seega kaalutõstmine keeruline. Ehk oleks mingi mõju, kui sööksin igapäevaselt kreemikooke ja suuremas koguses šokolaadi vms, aga ei taha ju tervist ka rikkuma hakata. Või oleks mingeid mõistlikke variante? Söön küll kaloririkast kraami nagu pähklid jms, nagu sel puhul soovitatakse, aga ei näe mingit mõju.

Kas mingi trenn oleks abiks? Üldiselt mulle meeldib ennast liigutada (rattasõit, kõndimine), aga kaalukaotuse hirmus olen suuremat trennitegemist isegi vältinud. Kas kellelgi on üldse sarnast probleemi olnud ja kas olete mingi toimiva lahenduse leidnud?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:20; 11.08 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, loomulikult – jõutrenn koos vastava toitumisega lihasmassi kasvatamiseks.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:41; 10.08 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka kunagi ammu siia sama teema. Ma ka tahtsin paar kg juurde saada, sest oma 160cm ja 47kg nägin ma välja nagu anorektik. Ükski riie selga ei istunud ja isegi kõvema tooli peal oli valus istuda oma kondihunniku otsas. Ka mul läheb kõik kõhtu.
Soovitati jõutrenni.
Selleni ma ei jõudnud, kuna jäin rasedaks ja sõin ennast paksuks ????.
Nüüd olen ma 52kg ja see on igati ok. Vahepeal olin ka veel vähem aga kaal kõigub periooditi 50-52 vahel.
Kõhuprobleem on siiamaani aga see tekib ette peamiselt õhtuks, kuna keha on väsinud ja rüht läheb paigast. Võimalik on ka kõhulihaste diastaas.
Lihastoonust võiks olla rohkem(käsivartel ja kintsudel) aga no ma lihtsalt ei viitsi ennast trenni vedada. Uni on niigi kehva ja ma ei jaksa füüsiliselt peale tööpäeva(töö on füüsiline ja jalgadel) midagi teha, eriti aktiivse väikelapse kõrvalt.
Rulluiskudega käin aegajalt sõitmas.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 19:31; 10.08 23:12; 10.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka kunagi ammu siia sama teema. Ma ka tahtsin paar kg juurde saada, sest oma 160cm ja 47kg nägin ma välja nagu anorektik. Ükski riie selga ei istunud ja isegi kõvema tooli peal oli valus istuda oma kondihunniku otsas. Ka mul läheb kõik kõhtu.

Soovitati jõutrenni.

Selleni ma ei jõudnud, kuna jäin rasedaks ja sõin ennast paksuks ????.

Nüüd olen ma 52kg ja see on igati ok. Vahepeal olin ka veel vähem aga kaal kõigub periooditi 50-52 vahel.

Kõhuprobleem on siiamaani aga see tekib ette peamiselt õhtuks, kuna keha on väsinud ja rüht läheb paigast. Võimalik on ka kõhulihaste diastaas.

Lihastoonust võiks olla rohkem(käsivartel ja kintsudel) aga no ma lihtsalt ei viitsi ennast trenni vedada. Uni on niigi kehva ja ma ei jaksa füüsiliselt peale tööpäeva(töö on füüsiline ja jalgadel) midagi teha, eriti aktiivse väikelapse kõrvalt.

Rulluiskudega käin aegajalt sõitmas.

160 ja 47 anorektik??? Ära mõtle endale probleeme välja, sa oled normkaalus. Ma olen 175 ja 47 kilo, kõhn küll, aga mitte mingi anorektik. Võtaks ka juurde, kui oskaks, aga õgida ei taha ja lihas kasvab väga vaevaliselt. Trenn ja valgurikas toit on siiski pidevalt päevakorras ja ehk õnnestub 5 kilo juurde võtta.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuprobleem on siiamaani aga see tekib ette peamiselt õhtuks, kuna keha on väsinud ja rüht läheb paigast. Võimalik on ka kõhulihaste diastaas.
Lihastoonust võiks olla rohkem(käsivartel ja kintsudel) aga no ma lihtsalt ei viitsi ennast trenni vedada. Uni on niigi kehva

Vea ennast siiski trenni. Uni on peale trenni nagu beebil. Ja ilusad käevarred ja kintsud on sinu kaalu juures üsna kiirelt saavutatavad.
Ära lase ennast käest nagu enamus naisi!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 18:41; 10.08 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 kilo on kuskil 7000 kcal.
Tervislik oleks kaalu muutmine kuskil pool kilo nädalas. Seega sul oleks vaja oma baasvajadusele otsa süüa 3500 kcal nädalas. Olenevalt vanusest, pikkusest ja oma liikumistüübist vajad sa oma tavalisele kalorivajadusele lisaks 500kcal päevas. See on kuskil 3 võileiba.
Põhiprobleem on ikkagi see, nii kaalulanguse kui ka kaalutõstmise juures, et inimesed ei jälgi mida nad söövad. Mina ei ole oma elus kohanud inimest, kes sööb palju, aga ei võta kunagi juurde. Tavaliselt on väga saledatel inimestel nn. valed harjumused. Näiteks sina ütled, et ei taha tervist rikkuda rämpsuga, aga tõhusaks juurdevõtmiseks oleks vaja vaadelda näiteks päevake ja toituda ilma tagasihoidlikuseta nagu inimene, kes võtab juurde ka nn. õhust.
Need õhust paksenejad tavaliselt ei söö kunagi korralikku toitu, aga samas moodustavad kogu päeva madalakalorilised näksimised muljetavaldava kalori koguse.
Ilmselt on ka sinu magu väiksem ja ei mahuta nii palju ja sa tunned paremini maitseid ja suur suhkru ja rasva kogus on sulle väljakutse. Samas on see kõik harjutatav ja eks see rohkem pugimine on sama suur väljakutse, kui välja veninud maoga tillukeste portsjonite sööma hakkamine.
Meie kehakuju taga on siiski rohkem, kui toit. Seal on taga elustiil ja valikud. Kui sa neid ei muuda, siis sinu kehakuju ei muutu. See käib nii kaalutõstmise, kui ka kaalulangetamise kohta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka kunagi ammu siia sama teema. Ma ka tahtsin paar kg juurde saada, sest oma 160cm ja 47kg nägin ma välja nagu anorektik. Ükski riie selga ei istunud ja isegi kõvema tooli peal oli valus istuda oma kondihunniku otsas. Ka mul läheb kõik kõhtu.

Soovitati jõutrenni.

Selleni ma ei jõudnud, kuna jäin rasedaks ja sõin ennast paksuks ????.

Nüüd olen ma 52kg ja see on igati ok. Vahepeal olin ka veel vähem aga kaal kõigub periooditi 50-52 vahel.

Kõhuprobleem on siiamaani aga see tekib ette peamiselt õhtuks, kuna keha on väsinud ja rüht läheb paigast. Võimalik on ka kõhulihaste diastaas.

Lihastoonust võiks olla rohkem(käsivartel ja kintsudel) aga no ma lihtsalt ei viitsi ennast trenni vedada. Uni on niigi kehva ja ma ei jaksa füüsiliselt peale tööpäeva(töö on füüsiline ja jalgadel) midagi teha, eriti aktiivse väikelapse kõrvalt.

Rulluiskudega käin aegajalt sõitmas.

160 ja 47 anorektik??? Ära mõtle endale probleeme välja, sa oled normkaalus. Ma olen 175 ja 47 kilo, kõhn küll, aga mitte mingi anorektik. Võtaks ka juurde, kui oskaks, aga õgida ei taha ja lihas kasvab väga vaevaliselt. Trenn ja valgurikas toit on siiski pidevalt päevakorras ja ehk õnnestub 5 kilo juurde võtta.

No ilmselgelt anorektik on liialdusega öeldud aga ma olen väga palju halvustavaid kommentaare oma elus kuulnud, et kas ma üldse sööb ka midagi või, et kas ma näljutan meelega ennast. Puusa mul olla polegi, mis veidikenegi kumerust annaks. Olen ühtlane kriips ülevalt alla.

Ega ma väga kurda aga kehasse hoidvaid kleite on väga raske leida. Puusast kõik laiad. Ide peab ümber õmblema. Pükse on ka raske leida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 19:31; 10.08 23:12; 10.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuprobleem on siiamaani aga see tekib ette peamiselt õhtuks, kuna keha on väsinud ja rüht läheb paigast. Võimalik on ka kõhulihaste diastaas.

Lihastoonust võiks olla rohkem(käsivartel ja kintsudel) aga no ma lihtsalt ei viitsi ennast trenni vedada. Uni on niigi kehva

Vea ennast siiski trenni. Uni on peale trenni nagu beebil. Ja ilusad käevarred ja kintsud on sinu kaalu juures üsna kiirelt saavutatavad.

Ära lase ennast käest nagu enamus naisi!

Ma võin rahmeldada trennis ennast surmväsinuks aga aga head und see ikka ei too. Mul on autoimmuunhaigus, mis tekitab unetust. Ravimid võimendavad seda.
Loe SLE kohta, siis saad aimu, miks ma trenni ei “viitsi” ennast vedada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 19:31; 10.08 23:12; 10.08 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin ka kunagi ammu siia sama teema. Ma ka tahtsin paar kg juurde saada, sest oma 160cm ja 47kg nägin ma välja nagu anorektik. Ükski riie selga ei istunud ja isegi kõvema tooli peal oli valus istuda oma kondihunniku otsas. Ka mul läheb kõik kõhtu.

Soovitati jõutrenni.

Selleni ma ei jõudnud, kuna jäin rasedaks ja sõin ennast paksuks ????.

Nüüd olen ma 52kg ja see on igati ok. Vahepeal olin ka veel vähem aga kaal kõigub periooditi 50-52 vahel.

Kõhuprobleem on siiamaani aga see tekib ette peamiselt õhtuks, kuna keha on väsinud ja rüht läheb paigast. Võimalik on ka kõhulihaste diastaas.

Lihastoonust võiks olla rohkem(käsivartel ja kintsudel) aga no ma lihtsalt ei viitsi ennast trenni vedada. Uni on niigi kehva ja ma ei jaksa füüsiliselt peale tööpäeva(töö on füüsiline ja jalgadel) midagi teha, eriti aktiivse väikelapse kõrvalt.

Rulluiskudega käin aegajalt sõitmas.

160 ja 47 anorektik??? Ära mõtle endale probleeme välja, sa oled normkaalus. Ma olen 175 ja 47 kilo, kõhn küll, aga mitte mingi anorektik. Võtaks ka juurde, kui oskaks, aga õgida ei taha ja lihas kasvab väga vaevaliselt. Trenn ja valgurikas toit on siiski pidevalt päevakorras ja ehk õnnestub 5 kilo juurde võtta.

175 ja 47 kg on anorektik, kui sa just 12aastane pole. Ma olin 50 kg kaal7des ja 164 cm suht õbluke. Ilmselt sinu nägemus ongi, et kondine on ilus. 175 cm võiks ikka minimaalselt 54-55 kg kaaluda.

KMI kalkulaator väidab, et 175 cm ja 47 kg on ohtlikult alakaaluline

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin samuti süüa kõike ja juurde ei võta. Nii olnud terve elu. Hetkel olen kolmekümnendates. Mul on elustiil ka üsna aktiivne, päevas liigun jalgsi ca 25 km. Ilmselt see ei lase kilodel juurde tulla ja päris päev läbi ka süüa ei jaksa. Võtsin nüüd menüüsse halvaa, mida söön paki päevas. Vaatab, kas tuleb natuke juurde. Pikkust on 170, kaal 50-51 kg. Olen samuti terve elu pidanud kuulama halvustavaid märkuseid enda keha kohta. Ühiskonnas on arvamus, et alakaalulisele võib vabalt näkku öelda solvanguid, aga paksudele justkui ei tohi seda teha. Sõnad nagu nälg, vibu, anorektik, kaks konti ja si..a hais, on tavapärased hüüdnimed. Minu jaoks väga solvavad, kuna ma ei ole valinud vabatahtlikult seda, et olen peenike. Hea meelega kaaluksin 5-6 kg rohkem. Peenike olemine oleks nagu parem kui ülekaaluline, tegelikult on mõlemad ühtviisi ebameeldivad. Kahjuks väga paljud inimesed sellest aru ei saa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh, kes on kommenteerinud, sain mõned head mõtted küll siit. Ja nõustun selles osas, et alakaaluline olla pole sugugi lihtne ega meeldiv. Mul on eredalt meeles hetk, kui esimest korda tajusin, et olen kuidagi “ebastandardne”, olin siis umbes 5-6-aastane, koolis igatahes ei käinud veel. Kõndisin emaga tänaval, vastu tuli üks ema tuttav naine ja kus see siis kukkus kiljuma: issand jumal, nii peenike laps, kas ta midagi sööb ka või? Mäletan seda ebameeldivat ja segast tunnet, mis mind siis valdas.
Praegu olen 171 cm ja veidi alla 50kg. Parematel päevadel olen ka kuni 54 kg kaalunud. Olen aru saanud, et tavapärase enamvähem tervisliku toitumisega võtan ma pigem kaalust alla. Stress mõjutab ka, stressirohkel perioodil hakkavad samuti kilod kaduma. Mõnikord on tõsine hirm enda tervise pärast, just selle alakaalu tõttu. Lohutada oskan end vaid sellega, et kuivõrd olen terve elu selline olnud, siis ehk on organism harjunud niisuguse seisundiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 17:20; 11.08 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõndimine ja rattasõit on lihtsalt aktiivse eluviisi osa ja pigem kulutab kaloreid, kui aitab kaalu tõsta. Mina olen kõndinud kaalualandamise eesmärgil. Kintsudelt kadus pekki, aga lihast juurde küll ei tulnud. Kõndimisega saab kaalust alla, aga seda pole sul tarvis. Kuna sul pekki pole, siis on sul hea võimalus saada lihastrenniga vormi. treenida nii, et kenad lihased hakkavad paistma. lihased kasvavad valgu pealt.
seda hirmu ei maksa tunda, et kui hakkad lihaseid treenima, tekivad jubedad mehelihased, nagu on naistel vahel hirm jõutrenni puhul. Lihase kasvatamine on samaraske, kui kaalulangutamine. Peab ikka vaeva nägema. Teine kurvaks teev asi lihastrenni juures on see, et kui oledki saavutanud juba mingid lihased, siis need kaovad ka üsna ruttu, kui jätad trennid ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeroobne trenn (pikemaajaline ja madalama pulsisagedusega) pigem kulutab rasva, jõutrenn (lühiajaline ja väga intensiivne) kasvatab lihaseid. Sul on seda teist vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

175 ja 47 kg on anorektik, kui sa just 12aastane pole. Ma olin 50 kg kaal7des ja 164 cm suht õbluke. Ilmselt sinu nägemus ongi, et kondine on ilus. 175 cm võiks ikka minimaalselt 54-55 kg kaaluda.

KMI kalkulaator väidab, et 175 cm ja 47 kg on ohtlikult alakaaluline

Nii? Ja mida ma peaks tegema, et mitte “anorektik” olla? Kui ma juba praegu söön normaalselt ja kõike mida soovin ning mul pole pähegi tulnud ennast näljutada?
Milleks sa plähmid teemal, millest sa mitte midagi aru ei saa- nagu näed on siin teemas veelgi naisi, kes soovivad juurde võtta, kuid see ei õnnestu kuidagi. Mis vanust puudutab, siis 12 a olin ma 5 cm lühem kui praegu, kuid samas kaalus, päevad käisid juba 2 aastat ja naiselikud kehavormid olid olemas. Mis east peaks hakkama see pekk siis kogunema, kui puberteedi saabudes seda pole?
Sale on ilus, kondine mitte. Ma olen kõhn, kuid kindlasti mitte kondine, vöö- ja puusaümbermõõdu vahe on 30 cm st. kurvid on täiesti olemas ja ilmselt rohkem, kui paljudel minust paarkümmend kilo raskematel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu alati kaaluga, siis pane üles oma kahe viimase päeva menüü js kogused, kõik.
Siis saab hakata vastama, kas su normaalne söömine on ikka normaalne või kaldub kergelt näljutamise suunas. Ehk kas õpetada sind sööna või suunata arsti juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust polegi sellisel juhul muud võimalust kui lihasmassi kasvatamine, s.t jõutrenn. Kes ikka saledaks on loodud, see ka selliseks jääb. Kui ta just ei hakka arulagedalt õgima. Ma usun, et kui TA-l terviseprobleeme pole kõhnuse tõttu, siis pole mõtet põdeda. Rohkem kui pool maailma on hädas rasvumisega, eks sinusugused peavad siis seda tasakaalustama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Kaalu tõstmise võimalusi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.