Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kaaluge ikka 10 korda, kellega lapse teete

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Kaaluge ikka 10 korda, kellega lapse teete

Postitas:
Kägu

Kuulan Vikerraadiost saadet elatise teemal, räägivad juristid, milliste küsimustega tegeletakse ja siis võetakse ka vastu helistajaid. Kõigest kumab läbi vanemate halb suhe ja suur tüli elatise maksmise ja kasutamise osas. Äsja helistas näiteks mees, kes pahandas, et ta jäi võlgu eelmistele lastele, kohtutäitur võtab tal nüüd suure osa raha ära ja uued lapsed ilma. Kohe ausa häälega helistabki. Mida kuradit vorbitakse neid lapsi, täiesti arusaamatu lihtsalt! Inimestel on lapsi tehes null vastutustunnet. Samamoodi pahandan rumalate naiste peale, kes töllakatega lapsi vorbivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem võiks juba ennetavalt öelda, et kaaluge ikka 10 korda, kellega voodisse lähete.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Pigem võiks juba ennetavalt öelda, et kaaluge ikka 10 korda, kellega voodisse lähete.

Voodisse võib minna aga sealjuures kasutagu rasestumisvastaseid vahendeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulan Vikerraadiost saadet elatise teemal, räägivad juristid, milliste küsimustega tegeletakse ja siis võetakse ka vastu helistajaid. Kõigest kumab läbi vanemate halb suhe ja suur tüli elatise maksmise ja kasutamise osas. Äsja helistas näiteks mees, kes pahandas, et ta jäi võlgu eelmistele lastele, kohtutäitur võtab tal nüüd suure osa raha ära ja uued lapsed ilma. Kohe ausa häälega helistabki. Mida kuradit vorbitakse neid lapsi, täiesti arusaamatu lihtsalt! Inimestel on lapsi tehes null vastutustunnet. Samamoodi pahandan rumalate naiste peale, kes töllakatega lapsi vorbivad.

Pahanda või ära pahanda, aga need lapsed on nüüd olemas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Voodisse võib minna, aga sukkpüksid tuleb jalga jätta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on ikka naised süüdi, kes siis veel. Nemad üksi ju lapsi teevad ja ega meestel ju mõistust ei olegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on ikka naised süüdi, kes siis veel. Nemad üksi ju lapsi teevad ja ega meestel ju mõistust ei olegi.

hmm, naised on ju need, kes on pärast hädas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest targutamisest pole kasu. Eriti pean silmas sellega noori inimesi, kellel pole suurt elukogemust ja kes tavaliselt ei kuula vanemate inimeste nõuandeid stiilis – mis sasinna peole ronid, ole parem kodus, ära sa seda poissi küll vaata, aga sellest tüdrukust hoia eemale..Ikka minnakse paari, saadakse lapsed ja armutakse ja kui see ära võtta, see nooruse tuhin, siis oleksid pooled lapsed üldse sündimata.
Aga teine teema on juba minu meelest nendega, kes on pered korra loonud, laps(lapsed) ühe inimesega juba saanud ja SIIS minnakse uutele ringidele ja hakatakse uuesti sama asjaga pihta nagu esimesel korral – mitte midagi õppimatta. Siis on ju elukogemus olemas. Nii untsuläinud kooseluga ja lapsed ka olemas.
Elatist peab aga ikka maksma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellest targutamisest pole kasu. Eriti pean silmas sellega noori inimesi, kellel pole suurt elukogemust ja kes tavaliselt ei kuula vanemate inimeste nõuandeid stiilis – mis sasinna peole ronid, ole parem kodus, ära sa seda poissi küll vaata, aga sellest tüdrukust hoia eemale..Ikka minnakse paari, saadakse lapsed ja armutakse ja kui see ära võtta, see nooruse tuhin, siis oleksid pooled lapsed üldse sündimata.

Aga teine teema on juba minu meelest nendega, kes on pered korra loonud, laps(lapsed) ühe inimesega juba saanud ja SIIS minnakse uutele ringidele ja hakatakse uuesti sama asjaga pihta nagu esimesel korral – mitte midagi õppimatta. Siis on ju elukogemus olemas. Nii untsuläinud kooseluga ja lapsed ka olemas.

Elatist peab aga ikka maksma.

Kui kaval olla, siis ei pea midagi maksma;)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma muudan veidi – kui tont olla ja mitte maksta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma muudan veidi – kui tont olla ja mitte maksta.

Vaatenurga küsimus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga teine teema on juba minu meelest nendega, kes on pered korra loonud, laps(lapsed) ühe inimesega juba saanud ja SIIS minnakse uutele ringidele ja hakatakse uuesti sama asjaga pihta nagu esimesel korral – mitte midagi õppimatta.

See on see nn “puhtalt lehelt” alustamine… ei anta endale aru, et lapsele elu andes ei saa elu enam iial päris endine olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on naine süüdi, sest see, kellega ja kuidas voodisse hüpata, on ainult ja ainult naise valik ja otsus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Voodisse võib minna aga sealjuures kasutagu rasestumisvastaseid vahendeid.

Nõus. Aga kui mees on jobu, siis milleks temaga voodissegi minna?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samamoodi pahandan rumalate naiste peale, kes töllakatega lapsi vorbivad.

Neid naisi on ikka väga vähe, kes teadlikult “töllakatega lapsi vorbivad” ja samuti on vähe neid mehi, kes kohe suhte alguses töllakatena käituvad. Pigem tekivad probleemid kooselu jooksul ja elatise osas muutuvad väiklaseks mehed, kellest suhte algusaastatel seda oodatagi ei osanud.

Kui aga teemaalgataja mõtles neid naisi, kes endale mitmenda ringi mehe saanud … siis mingist vanusest tekib osadel naistel vist hirm üksinda jääda ja seepärast ollakse nõus ka keskmisest kehvema mehikesega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hmm, naised on ju need, kes on pärast hädas?

Ma sain aru, et mehed on maksmisega hädas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead teemaalgataja, kui mõni laps on hukkunud, siis mina ei saagi enam nutta, sest ma ei tea, kas ta on esimesest või teisest kooselust sündinud lapsuke! Kohutav olukord või mis.
Miks sa arvad, et ainult esimesel on õigus elule ja rahale? Kas tulevikus peab ka ainult esimene hooldekoduarveid tasuma või siiski jagatakse kõikide olemasolevate laste vahel. Oled sa kindel, et esimestest kasvavad korralikud maksumaksjad, äkki mitte!
Ma usun, et jõhker elatis on pannud nii mõnegi mehe kitsasse olukorda sh last vihkama.

Aga lapse ema, äkki ta ei saa ka ühel päeval enam oma parema kätt liigutada, millise karistuse me temale välja mõtleme? Ta ei suuda ju ilma parema käeta oma kohustusi lapse ees täita.

Tänane rikas võib homme olla ratastoolis abi vajav töll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Probleem ei ole ju selles, kellega voodisse minnakse, vaid selles, et puudub oskus, eeskuju, kogemus, õpe, tahe teise poolega arvestada ja temaga hästi läbi saada. Kui muiste oli kokkujäämine suures osas paratamatu, üksi ei olnud võimalik toime tulla, siis täna on tehtud kõik selleks, et n.ö. vabastada naised meeste ikkest ja õhutada neid vähimagi ebakõla tekkimisel lahku minema. Täpselt sama käib ka meeste kohta. Muistsel ajal vaadati mehele otsa, et kas sa ei oska siis naisele tappa anda, kui tal kodune elu ei sujunud. Tänapäeval öeldakse, kui ei meeldi, minge lahku. Lahku, lahku, lahku. Kokkujäämise nõustamisest on tehtud kulukas äri, mille tuluteeniv osapool ei ole huvitatud probleemide lahendamisest, vaid pingete vaid niipalju mahakruvimisest, et paaril säiliks põhjus teda edasi rahastada. Esmatähtis olen mina. Lapsed ennekõike. Ma pean ju tööd säilitama. Kuidas ma siis sõprade või hobita vegeteerin. Ükskõik mis on tänapäeval tähtsam, kui suhe oma kaaslasega. See ongi probleem. Mitte see, et keegi on jobu. Kõik on jobud. Püüdke lihtsalt ühega neist hästi läbi saada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru kuidas (mehed) aru ei saa, et kui sul pole võimalik rahaliselt kasvatada 3/4/5/… last siis ei tee neid nii palju. Olenemata sellest kas need lapsed on ühe, kahe või viie erineva naisega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru kuidas (mehed) aru ei saa, et kui sul pole võimalik rahaliselt kasvatada 3/4/5/… last siis ei tee neid nii palju. Olenemata sellest kas need lapsed on ühe, kahe või viie erineva naisega.

See asi ei ole meeste kontrolli all.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elatist on aktiivselt kasvatama hakatud just viimastel aastatel. Veel 2010 aastal vastas elatis poolele laste tegelikest kuludest ja umbes kolmandikule poolest keskmisest netopalgast. Tänaseks on miinimumelatis pool poolest keskmisest netopalgast ja kasvab aina edasi. Sellist kasvu ei ole olnud võimalik ette näha. Jah, 2010 aasta oli üheksa aastat tagasi aga laste kasvatamine võtab aega kaks korda kauem. Keskkool lõpetatakse täna reeglina 19 aastaselt, elatist saada on neil õigus veelgi kauem.

PS. Teie küsimus käib ju ka naiste kohta. Palju on neid naisi, kes teenivad piisavalt, et ilma lastetoetusi arvestamata suudaks ülal pidada ennast ja vastava olukorra tekkimisel maksta elatist 3/4/5/… lapsele. Paljud arvestavad sellega, et ühel päeval võib riik otsustada, et minimaalne lapse elatis on näiteks pool keskmist palka ja just naistel tuleb seda maksma hakata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole? Mehed ei oska endale kondoomi otsa tõmmata või? Ah et seks pole kondoomiga niii hea, kui ilma? No kehv lugu siis. Iga täiskasvanud inimene peaks ikka ise enda järglaste saamise eest vastutama. Kui oled kindel, et ei taha/suuda rohkem lapsi üles kasvatada, siis kasutadki kondoomi või tingimuste olemasolul teed vasektoomia. Vaatamata sellele, kui naine vannub, et kasutab pille/spiraali või mõlemat korraga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui oled kindel, et ei taha/suuda rohkem lapsi üles kasvatada, siis kasutadki kondoomi või tingimuste olemasolul teed vasektoomia. Vaatamata sellele, kui naine vannub, et kasutab pille/spiraali või mõlemat korraga.

Just! Õige! Sest naised on ju liiga vastutustundetud, süüdimatud ja alatud, et neid usaldada.

Või siis ikka pole päris nii …

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas ei ole? Mehed ei oska endale kondoomi otsa tõmmata või? Ah et seks pole kondoomiga niii hea, kui ilma? No kehv lugu siis. Iga täiskasvanud inimene peaks ikka ise enda järglaste saamise eest vastutama. Kui oled kindel, et ei taha/suuda rohkem lapsi üles kasvatada, siis kasutadki kondoomi või tingimuste olemasolul teed vasektoomia. Vaatamata sellele, kui naine vannub, et kasutab pille/spiraali või mõlemat korraga.

Kehv lugu jah, aga ükski naine ei lase ennast eriti kaua kummiga panna kui ta ikka lapsi tahab. Valetab midagi allergiast või mida iganes, seejuures vannub et sööb tablette. Indlev naine on kaval nagu lõgismadu.
Nii et jah, see asi pole meeste kontrolli all.
Tule tagasi kui rasedusvastased tabletid meestele on välja tulnud. Alles siis saame rääkida võrdsest vastutusest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elatist on aktiivselt kasvatama hakatud just viimastel aastatel. Veel 2010 aastal vastas elatis poolele laste tegelikest kuludest ja umbes kolmandikule poolest keskmisest netopalgast. Tänaseks on miinimumelatis pool poolest keskmisest netopalgast ja kasvab aina edasi. Sellist kasvu ei ole olnud võimalik ette näha. Jah, 2010 aasta oli üheksa aastat tagasi aga laste kasvatamine võtab aega kaks korda kauem. Keskkool lõpetatakse täna reeglina 19 aastaselt, elatist saada on neil õigus veelgi kauem.

PS. Teie küsimus käib ju ka naiste kohta. Palju on neid naisi, kes teenivad piisavalt, et ilma lastetoetusi arvestamata suudaks ülal pidada ennast ja vastava olukorra tekkimisel maksta elatist 3/4/5/… lapsele. Paljud arvestavad sellega, et ühel päeval võib riik otsustada, et minimaalne lapse elatis on näiteks pool keskmist palka ja just naistel tuleb seda maksma hakata?

Mina olen otsinud seda statistikat, et kui palju on Eestis meestel 3, 4, 5… last ja kui paljudel naistel on 3, 4, 5… last. Kahjuks sellist statsitikat ma leidnud ei ole. Minu tutvusringkonnas kipub küll nii olema, et naistel on 1-3 last. Samas on mitmeid mehi, kellel on erinevate naistega 3-5 last.
Mulle on jäänud mulje, et naised sünnitavadki täpselt nii palju lapsi, kui paljude lastega nad hakkama saavad, aga mehed lihtsalt paugutavad lapsed valmis ja loodavad, et küll naised nendega hakkama saavad.
Kui keegi mind sellise statistikani juhataks, kus on võrreldud paljulapseliste meeste ja naiste hulka, siis oleksin väga tänulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tšiisas. 😀 Siis ei seksigi, kui allergiad ja muud hädad on. Tegelikult on ka allergikutele kondoome. Beebipillide puhul naine unustab õigeaegselt ühe väikse tabletikese võtta ja ongi olemas. Aga mehed usaldavad naist nii olulises küsimuses nii palju, et omaltpoolt ei tee raseduse vältimiseks midagi. Spiraaliga rasestumine on ka üsna levinud juhus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kehv lugu jah, aga ükski naine ei lase ennast eriti kaua kummiga panna kui ta ikka lapsi tahab. Valetab midagi allergiast või mida iganes, seejuures vannub et sööb tablette. Indlev naine on kaval nagu lõgismadu.

Tule tagasi kui rasedusvastased tabletid meestele on välja tulnud. Alles siis saame rääkida võrdsest vastutusest.

Ma arvan, et naine, keda sa nimetad kavalaks indlevaks lõgismaoks ei saa olla väga pikaajaline ja lähedane suhe, nii et jää ikka kummi juurde. Meestel on rasestumisvastaste vahendite juures täpselt sama suur sõnaõigus kui naistel. Samamoodi nagu mees ei saa naisel keelata tablette kasutamast või spiraali panemast, ei saa naine keelata mehel kummi kasutamast. Ma arvan, et asi on pigem selles, et mehed ise ei soovi kummi kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No tšiisas. 😀 Siis ei seksigi, kui allergiad ja muud hädad on. Tegelikult on ka allergikutele kondoome. Beebipillide puhul naine unustab õigeaegselt ühe väikse tabletikese võtta ja ongi olemas. Aga mehed usaldavad naist nii olulises küsimuses nii palju, et omaltpoolt ei tee raseduse vältimiseks midagi. Spiraaliga rasestumine on ka üsna levinud juhus.

Kui keppi tahad, siis teed nagu öeldakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et naine, keda sa nimetad kavalaks indlevaks lõgismaoks ei saa olla väga pikaajaline ja lähedane suhe, nii et jää ikka kummi juurde. Meestel on rasestumisvastaste vahendite juures täpselt sama suur sõnaõigus kui naistel. Samamoodi nagu mees ei saa naisel keelata tablette kasutamast või spiraali panemast, ei saa naine keelata mehel kummi kasutamast. Ma arvan, et asi on pigem selles, et mehed ise ei soovi kummi kasutada.

Vahe on veel selles, et kummi kasutamine on näha. Need teised asjad mitte, tuleb juttu usaldada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vahe on veel selles, et kummi kasutamine on näha. Need teised asjad mitte, tuleb juttu usaldada.

Mis siis, et on näha? Et naine näeb kummi ja hakkab kisama, et võta ära, ära kasuta? Siis ütledki, et sa ei soovi lapsi ja kasutad kummi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kaaluge ikka 10 korda, kellega lapse teete