Esileht Lapse ootamine Kaaluiive ja loote kasvupeetus

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kaaluiive ja loote kasvupeetus

Postitas:
RedButterfly

Täna hommikul kaalule astudes hakkasin veidi muretsema. Mul on hetkel rasedust 16+0 nädalat ning kaal 60kg (enne rasedust oli 58,5). Ehk siis 16 nädalaga on lisandunud vaid 1,5 kg.
KV ultrahelis ütles arst, et lootel on kasvupeetus, mis tähendab, et ta on väiksema kaaluga ja ei arene nii kiiresti kui vaja. Aga et “muretseda pole millegi pärast, sest minu jaoks tähendab see vaid seda, et raseduse lõpus tehakse üks lisaultraheli ning vaadatakse, kas on vaja varem sünnitada”.
Ämmaemand kinnitas sama, et midagi hullu pole jne. Samas mulle tundub see 1,5kg ikkagi kuidagi liiga vähe. Ma ei piira ka oma toitumist kuidagi. Suhu läheb kõik, mille järgi isu on. Järgmine ultraheli on alles 25. novembril ja see tundub üüratult kaugel…

Kuidas teistel on? Palju teil nö normaalse rasedusega kaalu on lisandunud? Kas kellelgi veel siin öeldud, et lootel kasvupeetus – kuidas teil kaaluga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kahtlustaks eelkõige platsentat – kas ultrahelides on selle verevarustust ja paiknemist uuritud?
Kui su toidulaud väga niru ja ühekülgne ei ole, siis vaevalt see põhjuseks on. Mina võtsin esimesel trimestril iiveldusega korralikult alla ning algkaalus olin tagasi ca 20. nädala paiku, seejärel hakkasin juurde võtma.
Laps on ultrahelis olnud kas täpselt ovulatsioonile vastav või natuke suurem. Ultrahelides on platsentaga kõik okei olnud ning mul ongi tendents suuremaid lapsi kasvatada (sünnikaal 4 kg ringis) – ise väga midagi teha ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline “pädev” arst seda väitis? Ei saa kindlasti 12. nädalal kuidagi tuvastada kasvupeetust lootel, seda loodet pole seal ollagi veel. Mis peetus seal saab olla? Ja enda kaalul ja lapse kaalul pole samuti mingit seost, sünnitasin õigeaegselt 1,9kg kaaluva kasvupeetusega lapse kaaludes ise 109kg, kõrval palati sünnitas mu 58kg kaaluv sõbranna ligi 5kg poisslapse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
RedButterfly

Milline “pädev” arst seda väitis? Ei saa kindlasti 12. nädalal kuidagi tuvastada kasvupeetust lootel, seda loodet pole seal ollagi veel. Mis peetus seal saab olla? Ja enda kaalul ja lapse kaalul pole samuti mingit seost, sünnitasin õigeaegselt 1,9kg kaaluva kasvupeetusega lapse kaaludes ise 109kg, kõrval palati sünnitas mu 58kg kaaluv sõbranna ligi 5kg poisslapse.

Tegemist oli TÜ kliinikumi ultraheliarstiga. Saan aru, et kasvupeetuse võimalikkusele viitas pigem vereanalüüsi tulemus (Papp-A oli liiga madal), mitte ultraheli, aga kuna neid vaadatakse koos, siis nii mulle öeldi. Kõige imelikum ongi see, et kõik muud näitajad on väga heas korras, pole viidet mingile anomaaliale, platsenta asub emakapõhjal. Võibolla muretsengi lihtsalt seepärast üle, et esimese rasedusega võtsin juurde 25kg…

Please wait...
Postitas:
Millu9

KV-s saab hinnata riske. Mul on kasvupeetuse risk. Käin tihedamini UH-s. Minu arust ei ole ema kaalutõus ja kasvupeetus omavahel seoses.

Please wait...
Postitas:
Anra

Ma kõikide rasedustega esimesed kuud kõvasti alla võtnud ja söömine on oksendamise pärast pm ära jäänud. Aga lapsed kõik nädalatelt ees olnud. Loode kasutab ema tagavarasid, kui ema juurde ei võta. Üks põhjuseid võib olla, et nabaväät kahe veresoonega kolme asemel, siis võib laps väiksem olla või lihtsalt kehv verevarustus väädis ja ei saa toitaineid kätte. Või platsental mingi anomaalia.

Please wait...
Postitas:
septriinux

Mina arvan, et ema kaalul ja lapse kasvupeetusel pole seost. Olin ise kasvupeetusega uurimise all, rohkem uh- si. Nüüd ütles arst /Dr.Shois/ et laps on kõhus kenasti kasvanud ja kasvupeetust enam ei ole. Küll aga on mul ikka kõrge preeklampsia risk. Seega, võta rahulikult. Söö, mida soovid ja proovi ikka positiivne olla! Ise olen juurde võtnud üle 10kg. Laps kõhus veel pisemat sorti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul diagnoosis Šois KV ultrahelis võimaliku kasvupeetuse riski, sest ühe emakaarteri? verevarustus oli kehv. Ütles, et peaksin võtma südameaspiriini. Ei mäleta kui kaua seda võtma pidi. Ilmselt mõne kuu, mitte päris lõpuni. Laps sündis paar nädalat enne TA ja kaalus 3,3 kg. Kas sulle ei mainitud südameaspiriini?

Please wait...
Postitas:
RedButterfly

Mul diagnoosis Šois KV ultrahelis võimaliku kasvupeetuse riski, sest ühe emakaarteri? verevarustus oli kehv. Ütles, et peaksin võtma südameaspiriini. Ei mäleta kui kaua seda võtma pidi. Ilmselt mõne kuu, mitte päris lõpuni. Laps sündis paar nädalat enne TA ja kaalus 3,3 kg. Kas sulle ei mainitud südameaspiriini?

Ei, ma lugesin selle kohta ise hiljem googlest, et see määratakse kui on kasvupeetuse risk.
Mul pole isegi arstivisiiti olnud peale KV uuringut. Mõtlesin, et küsin tema käest kõik oma küsimused, aga mu “arstiaega” muudeti viimasel hetkel ja kui kohale läksin, selgus, et kohtun vaid ämmakaga. See ei osanud muud öelda, kui seda et pole vaja muretseda, teeme lihtsalt ühe ultraheli rohkem. Kui ma nüüd sellele kõigele mõtlen, siis muutun lihtsalt järjest vihasemaks, sest mulle visatakse UH uuringul mingi fakt õhku ja siis tühistab ämmakas omavoliliselt mu arstiaja ja ma pean lihtsalt ca kaks kuud praadima ja mõtlema ja paratamatult googeldama, et mida see siis nüüd minu jaoks tähendab. Mõtlesin juba korra, et vahetan kliinikut ja ämmakat ja arsti, aga läksingi selle pärast erakasse, et arvasin, et siis on see suhtlus kuidagi personaalsem. Eksisin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli kasvupeetuse risk 1:13 ja minu arst küll ei öelnud, et muretseda pole vaja ja see normaalne. Kui lapsel on kasvupeetus, siis ta ei saa toitaineid ja see viib lõpuks loote üsasisese surmani.

Mina ise võtsin juurde 20+0 nädalaks 0.3kg, seega enda ja beebi kaalu pärast pole küll vaja muretseda.

Mina käisin oma beebit šoisi juures kontrollimas (OSCAR, LA, 3d/4d, 3. trimestri loote heaolu uuring), sest itk ei pidanud lisa uh-d vajalikuks. Viimane uh tehti 37+0 nädalal, 38+6 sünnitasin ja sünnitusel selgus, et viimase nädalaga oli tekkinud kasvupeetus ja platsenta oli vananema hakanud. Laps kaalus 2650g.

Põhjus oli platsentas. Platsenta verevarustus oli kehva ja see avastati oscar uuringus 13+3 nädalal. Seetõttu leidis aset ka mitu suurt verejooksu. Juurde võtsin südameaspiriini, et verd vedeldada ja verevarustus paraneks. Lõpetasin 35. nädalal. Õnneks oli õnnelik lõpp.

Please wait...
Postitas:
septriinux

Südameaspiriini pean mina ka tarbima aga öeldi 37 nädalani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegemist oli TÜ kliinikumi ultraheliarstiga. Saan aru, et kasvupeetuse võimalikkusele viitas pigem vereanalüüsi tulemus (Papp-A oli liiga madal), mitte ultraheli, aga kuna neid vaadatakse koos, siis nii mulle öeldi. Kõige imelikum ongi see, et kõik muud näitajad on väga heas korras, pole viidet mingile anomaaliale, platsenta asub emakapõhjal. Võibolla muretsengi lihtsalt seepärast üle, et esimese rasedusega võtsin juurde 25kg…

Minul samuti Papp-A madal ja jälgitakse kasvupeetuse osas. Avastati esimese vereanalüüsiga enne KV uuringut. LA uuringus oli loode nädala jagu väiksem kui KV järgi olema oleks pidanud. Arst ja ämmakas eriti mures ei tundunud, sest kõik muud näitajad ja UH ideaalses korras. Määrati lisa UH ca 28. nädalaks.
Ema kaalutõusuga loote kasvupeetus seotud ei ole. Mul hetkel 25. nädal ja ise olen ligi 10kg juurde võtnud, sellest pool esimese trimestri ajal.
Laps tundub kõhus igati aktiivne, liigutusi hakkasin väga varakult tundma. Kõht väiksemapoolne, aga olen ka väga treenitud ja platsenta tagaseinas.
Saan aru, et kasvupeetusega suurem risk väiksem beebi saada ja võibolla mõned nädalad enne tähtaega, kuid üldjuhul kosuvad nad kiirelt ja muid arenguhäireid tavaliselt ei kaasne. 🙂
Kasvupeetuse tingib tavaliselt platsenta kehvem verevarustus vms.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teise rasedusega võtsin 15kg juurde – ja 36.nädalal diagnoositi lootel kasvupeetus.
Kolmanda rasedusega võtsin ainult 6kg juurde (20.nädalaks ei olnud veel midagi juures, minu enda kaal oli hoopis -2kg võrra vähenenud), lootel polnud mingit kasvupeetust.
See loote kasvupeetuse värk ei olene üldse rasedusaegsest kaaluiibest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu esimesel lapsel kahtlustati ka kasvupeetust. Käisin alatest 28. nädalast igal teisel päeval ultrahelis lootevett mõõtmas, last mõõtmas ja lapse ajuvereringet kontrollimas.

Please wait...
Postitas:
Millu9

Ausalt mina olen selle kasvupeetuse riski pärast juba nii ärevil, et magada ei saa öösel. Muretsen koguaeg. Arst näitab mulle ainult mingit graafikut ja räägib 7% mis ei ütle mulle eriti midagi. Käisin arstil 33+1 nädalal lapse kaal 1760g +- 250g ma ei saa aru kui suur ta siis olema peab.
Selline stress pole ikka üldse hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin arstil 33+1 nädalal lapse kaal 1760g +- 250g ma ei saa aru kui suur ta siis olema peab.

https://www.virtuaalkliinik.ee/teemalehed/rasedus?gclid=Cj0KCQjwr-_tBRCMARIsAN413WRAVIQoUA9oSSi00AUJo6W5Ttj4KO3yYF8GOXd9u3wBWODUDvsk7M0aAtgtEALw_wcB

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Millu9

Ja nii peab olema? Ei saa sellest lingist aru 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja nii peab olema? Ei saa sellest lingist aru 🙂

See on keskmine kaal lastel, vaata mis on 33. nädala all, umbes 2200g.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Millu9

No minu beebi võib ju olla ka 2010grammi. See ei anna mulle ju midagi. Mul esimese lapsega pani uh kilo mööda, seega ma vist ei usalda seda uh nii väga. Rääkis ka, et väiksem laps 2800 aga sündis peaaegu 3800g ja 52 cm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu beebi võib ju olla ka 2010grammi. See ei anna mulle ju midagi. Mul esimese lapsega pani uh kilo mööda, seega ma vist ei usalda seda uh nii väga. Rääkis ka, et väiksem laps 2800 aga sündis peaaegu 3800g ja 52 cm.

No aga mispärast sa siis niiväga põed, et magada ka ei saa? Kui UH juba eelmisel korral pani kiloga mööda ja sa seda UHd nagunii ei usalda, siis ole ise täitsa rahulik – UH võibki kaalu määramisel eksida.
Need tabelid ju näitavadki keskmist.

Please wait...
Postitas:
Millu9

No aga mispärast sa siis niiväga põed, et magada ka ei saa? Kui UH juba eelmisel korral pani kiloga mööda ja sa seda UHd nagunii ei usalda, siis ole ise täitsa rahulik – UH võibki kaalu määramisel eksida.

Need tabelid ju näitavadki keskmist.

Appike kui kuri. Muidugi hakkab lõpuks ajudele kui iga arstil käik korrutatakse, et pisike beebi jne Vabandust, et ma olen ainult inimene mitte puupakk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kuri küll ei soovinud olla, vabandan, kui see sulle niimoodi paistis.
Lähtusin vastamisel vaid su oma kirjutatust – kui eelmisel korral pandi tervelt kiloga mööda, siis püüa ka nüüd maha rahuneda, võivad ju samuti kiloga mööda panna.
Lisaks: mu kahel tuttaval on sündinud keskmisega võrreldes täiesti alakaalulised lapsed platsenta eripära ja verevarustuse vähesuse tõttu (2,1 kg ja 2,3 kg), nad on kohe kenasti kosuma hakanud ja nendega pole mingit muret olnud edaspidi.

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Lapse ootamine Kaaluiive ja loote kasvupeetus