Esileht Ilu ja tervis Kaalukad

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kaalukad

Postitas:

Kas on huvilisi anonüümse (toetus)grupi loomisel? Et kaaluks ennast iga nädal  ja avaldaks siin tulemused. Samuti eesmärgi (koos tähtajaga) ja nipid/võtted, mis võiksid teistele huvi pakkuda ja/või abiks olla.

Ma ise olen n.-ö. poolel teel, tänahommikuse seisuga -15kg, aga eesmärk oleks veel vähemalt -10. Esimene tähtaeg ja minimaalselt -5 kg tahan detsembri lõpuks ehk vana-aast õhtuks maha saada. Kõik, mida teen, teen omaenese tarkusest ja kalorite jälgimisega. Tegelikult sobiks minule rohkem süsivesikutevaene dieet, aga sellega kipun paraku libastuma. Kalorinormi – 1500 kcal päevas – ei ületa.

Füüsiline aktiivsus on suht null.

Igatahes ootan vastukaja ka kui on huvilisi, teeks mingi tabeli moodi asja ja hakkaks omavahel “võistlema” ???? See viimane siis muidugi heatahtlikult mõeldes ????

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:33; 19.10 16:37; 20.10 11:34; 21.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge tehke siin, siin tuleb see üks pahandama.
Miks mitte eraldi lehekülge üldse teha?

nt kõigi poolt muudetav google tabel koos kommenteerimise võimalusega

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 14:07; 19.10 17:02; 20.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti oli selline lehekülg nagu kaalukad.ee, hiljem kaalukadu.eu. Aga nüüd on need kõik haihtunud. Seal oli väga hea kaalu alandades käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge tehke siin, siin tuleb see üks pahandama.

Miks mitte eraldi lehekülge üldse teha?

nt kõigi poolt muudetav google tabel koos kommenteerimise võimalusega

Missugune “üks pahandama”? No las ta pahandab, kelle asi?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:33; 19.10 16:37; 20.10 11:34; 21.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missugune “üks pahandama”? No las ta pahandab, kelle asi?

No tee tabel ära, siis näed 🙂
Siin käib üks kiiksuga sale kõigi kaalualandajatega pahandamas alati 🙂

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 14:07; 19.10 17:02; 20.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid üles otsida ja elustada kõik need muud “teeme koos tabeli” teemad. Tavaliselt kuu ajaga vajub ära.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on huvilisi anonüümse (toetus)grupi loomisel? Et kaaluks ennast iga nädal ja avaldaks siin tulemused. Samuti eesmärgi (koos tähtajaga) ja nipid/võtted, mis võiksid teistele huvi pakkuda ja/või abiks olla.

Ma ise olen n.-ö. poolel teel, tänahommikuse seisuga -15kg, aga eesmärk oleks veel vähemalt -10. Esimene tähtaeg ja minimaalselt -5 kg tahan detsembri lõpuks ehk vana-aast õhtuks maha saada. Kõik, mida teen, teen omaenese tarkusest ja kalorite jälgimisega. Tegelikult sobiks minule rohkem süsivesikutevaene dieet, aga sellega kipun paraku libastuma. Kalorinormi – 1500 kcal päevas – ei ületa.

Füüsiline aktiivsus on suht null.

Igatahes ootan vastukaja ka kui on huvilisi, teeks mingi tabeli moodi asja ja hakkaks omavahel “võistlema” ???? See viimane siis muidugi heatahtlikult mõeldes ????

Palun räägi, mida ja kui palju sa sööd või kui palju vähem sööma hakkasid. Minu jaoks on sellised lood nii motiveerivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kahju, et see kaalukad.ee foorum ära kadus. Olin mitu aastat seal üsna aktiivne liige, iganädalane kaalu lisamine tabelisse oli motiveeriv ning päris paljud, seal hulgas mina võtsid päris korralikult alla ja selle foorumi toel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid tabeliteemasid on siin kümneid. Viimati oli kevad-suvel. Aga no siis tuli ju suvi ja ega suvel saa kaalu jälgida. Mitmed seal ennustasid, et hiljemalt sügiseks on uus tabel olemas, seekord “jõuluks saledaks”. See vajub hiljemalt jaanuaris ära ning kevadel on jälle “suveks saledaks” teema.
Te ise aru saate, et kaalu langetamine pole mingi ühekordne projekt vaid surmani kestev uus elustiil? Muidugi võib ka lõputult jo-jotada aga mis kehast ja tervisest lõpuks järgi jääb on iseasi.
Võistlemine on küll viimane asi, mida paks vajab. Olete seda ilmselt pool elu teinud- kiiresti alla, veel kiiremini juurde. Vaja on aru saada, et kunagi elus ei söö enam rohkem kui üks ruut shokolaadi päevas või üks lõik torti kellegi sünnipäeval kord kvartalis. Õgimine- dieet-õgimine- dieet… ei ole jätkusuutlik.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kahju, et see kaalukad.ee foorum ära kadus. Olin mitu aastat seal üsna aktiivne liige, iganädalane kaalu lisamine tabelisse oli motiveeriv ning päris paljud, seal hulgas mina võtsid päris korralikult alla ja selle foorumi toel.

Ehe näide, et paksudel heaga ikka ei saa. Kuidas saab mitu aastat kaalust alla võtta ja olles ikka veel paks? Tagumine aeg oleks lõpetada suuremate riiete kui 40 tootmine, ainult siis võtaksid teiesugused lõpuks jäädavalt endaga midagi ette, kui enam midagi selga panna ei ole. Muidu ainult pendeldate õgimise ja normaalse toitumise vahel.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vähemalt üks söögipaus, mis on 12h pikk. Ehk – õhtu- ja hommikusöögi vahe vähemalt 12h. Minu puhul töötab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid üles otsida ja elustada kõik need muud “teeme koos tabeli” teemad. Tavaliselt kuu ajaga vajub ära.

Nii on vist jah.

Ja tavapärased kommentaarid on juba nädala, või hiljemalt kahe nädala pärast, et ei saanud kaalu jälgida, kuna olin haige (alati mõtlen, et kuidas see võiks asjaga küll seotud olla? See peaks ju pigem kaalu langemisele kaasaaitav tegur olema) või ämmal oli sünnipäev.

Ok, ärge tehke minu irooniast välja. Jõudu teile igal juhul. Julge pealehakkamine on pool võitu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin selles eelmises kevad-suvises kaalulangetamise teemas sõna kaalulangetajana ja võtsin kaalust alla ka. Lihtsalt ei viitsinud enam kommenteerida. Ma olin tegelikult ka see, kellel kaalu kodus polnud, vaid jälgisin ümbermõõte (nt talje oli 67 cm ja tahtsin-sain 63-64 cm), ja kuna need nii kiiresti ei muutunud, siis poleks tihti olnud midagi uut öelda. Sõin tavapärasest vähem (kannatasin tühja kõhtu) ja hakkasin rohkem liikuma. Ma kaloreid täpselt ei lugenud, aga arvestades seda, et kaal langes/ümbermõõdud vähenesid aeglaselt, siis ilmselt keskmiselt 200-300 kcal päevas vähem. Mõni päev palju vähem (sellest ka nälg), teine päev pm mitte midag vähem, aga pidasin vastu ja õgima ka ei hakanud. Kuigi keha justkui on väiksemate kogustega ära harjunud (nälga tunnen vähem, kõht saab kiiremini täis), siis ma väga kindel oma tulemuses veel ei ole. Ilmselt peaksin ikka talveks endale kaalu ostma, siis on lihtsam olukorral silma peal hoida.

Julgustuseks võingi öelda, et keha peaks väiksemate toidukogustega lõpuks ikka ära harjuma ja te ei pea elu lõpuni pidevalt ennast piirama ja koogitükkidest unistama, sest mingist hetkest te ise ei tahagi enam nii palju süüa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehe näide, et paksudel heaga ikka ei saa. Kuidas saab mitu aastat kaalust alla võtta ja olles ikka veel paks? Tagumine aeg oleks lõpetada suuremate riiete kui 40 tootmine, ainult siis võtaksid teiesugused lõpuks jäädavalt endaga midagi ette, kui enam midagi selga panna ei ole. Muidu ainult pendeldate õgimise ja normaalse toitumise vahel.

Sa eksid, see pole nii lihtne. Kellel on kalduvus ülekaalule, ongi lihtsalt nii, et kui väga täpselt grammipealt lahjemaid toite süüa, siis kaal langeb, aga nii kui ei mõõda ja kaalu, kasutada nö tavalisemaid retsepte ja toiduaineid, hakkab kohe tõusma. Suvalise kokaraamatu retseptide ja koguste järgi toitudes kaal tõuseb. Mitte õgides.  Ja nii lihtsalt on, et iga päev, 365 aastas, ka ei jaksa kaaluda ja iga päev lihtsalt ei suuda neid lahjasid toite süüa.
Siis ongi nii, et on edukamad perioodid, kui kaalu õnnestub langetada ja siis on jälle seisak või mõningane tõus. Mitte pidev jojo, et koguaeg 10 üles-10 alla, aga teatud ‘pendeldamine’ tõesti.
Kui inimesel on reaalne, pikaajaline kaaluprobleem, siis see võitlus kestabki läbi elu.
Tabeldamine ja ühtekuuluvus innustab kaalu langetama ja aitab normkaalu perioode pikemaks venitada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 14:07; 19.10 17:02; 20.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa võid üles otsida ja elustada kõik need muud “teeme koos tabeli” teemad. Tavaliselt kuu ajaga vajub ära.

Selge! Sellise motivatsioonipidurdusega pole tõesti mõtet midagi teha. Jätkan omaette kedagi ärritamata.

 

Nii on vist jah. Ja tavapärased kommentaarid on juba nädala, või hiljemalt kahe nädala pärast, et ei saanud kaalu jälgida, kuna olin haige (alati mõtlen, et kuidas see võiks asjaga küll seotud olla? See peaks ju pigem kaalu langemisele kaasaaitav tegur olema) või ämmal oli sünnipäev. Ok, ärge tehke minu irooniast välja. Jõudu teile igal juhul. Julge pealehakkamine on pool võitu.

Ei teegi irooniast välja – igas virinas ja kriitikas on teatav õpe. Aga hea tahe tõmmati küll maha ja praegu mõtlen, et miks ma üldse tegin sellise ettepaneku. Elan seltsis oma kaalu, peegli ja mõõdulindiga ja kõik on sõbralikud ning rahul 🙂

Palun räägi, mida ja kui palju sa sööd või kui palju vähem sööma hakkasid. Minu jaoks on sellised lood nii motiveerivad.

Kuna mul diagnoositi üks väga nõme liigesehaigus, siis oli tagumine aeg vaadata toidulaud üle. Soovitavalt pean vältima kondikeedupuljongeid (muidugi ka kuubikupuljongeid), viinereid, sardelle, mereande, looma- ja vasikaliha, maksa, pasteeti, sülti, herneid-ube, lillkapsast, spinatit, igasugust rasvast kana-kalanahka ja liha, suitsutatud tooteid jne. Alguses oli päris kole, eriti, kui soovitati loobuda lemmikutest lillkapsast ja spinatist. Pikapeale harjusin ja kohandasin endale toidud, millega olen tegelikult väga rahul. Üks peaaegu igapäevane kindel oli enne ja on nüüd – n.-ö. saja kalori salat, kus siis jääsalatit, varsket kurki-tomatit (ei taha mõledagi, et varsti peab poekraami ostma hakkama, siiani ikka oma aia viljad käigus veel), kindlasti mugulsibulat. Teen suure kausitäie ja õnn on, et peale selle sissesöömist pole mingit vastikut issand-kui-täis-mul-kõht-on ega raskustunnet. Loomulikult varieerin juurde ka mõningaid lisandeid: täna hommikul praadisin ühe saiaviilu kuubikutena (kiudained, süsivesikud, rasvaine), vahel kodujuustu, lahjat kana või sinki (kokku päevas lihatooteid 100-120g), seeni, juustu vm.

Teen aedviljasuppe, tatart aedviljadega, aedviljakotlette, aedviljavormiroogasid: lemmik on hetkel peedi-kartuli-sibula-porgandivorm, koore ja lahja juustuga. Pähkleid või seemneid ka peoga sisse, ja loomulikult ürte, ürte, ürte. Jumaldan igasugust sibulat ning sellerit, koriandrit ja küüslauku. Täna teen sparglisuppi, soovijad tuunivad oma portsu peekoni või krutoonidega.

Igasuguse vahepealse näksimise olen lõpetanud. Kartsin hullemat, aga tegelikult kui mõistusega võtta, siis see pidev söömine ei ole ju nälja peletamine vaid igavus. Telekat vaadates saab ka käsitööd teha või triikida.

Palju edu Sulle!

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:33; 19.10 16:37; 20.10 11:34; 21.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja tavapärased kommentaarid on juba nädala, või hiljemalt kahe nädala pärast, et ei saanud kaalu jälgida, kuna olin haige (alati mõtlen, et kuidas see võiks asjaga küll seotud olla? See peaks ju pigem kaalu langemisele kaasaaitav tegur olema) või ämmal oli sünnipäev.

Väga populaarne on ka öelda, et kaalul on patareid tühjad, ei saanud kaaluda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

Kuna mul diagnoositi üks väga nõme liigesehaigus, siis oli tagumine aeg vaadata toidulaud üle. Soovitavalt pean vältima kondikeedupuljongeid (muidugi ka kuubikupuljongeid), viinereid, sardelle, mereande, looma- ja vasikaliha, maksa, pasteeti, sülti, herneid-ube, lillkapsast, spinatit, igasugust rasvast kana-kalanahka ja liha, suitsutatud tooteid jne. Alguses oli päris kole, eriti, kui soovitati loobuda lemmikutest lillkapsast ja spinatist. Pikapeale harjusin ja kohandasin endale toidud, millega olen tegelikult väga rahul. Üks peaaegu igapäevane kindel oli enne ja on nüüd – n.-ö. saja kalori salat, kus siis jääsalatit, varsket kurki-tomatit (ei taha mõledagi, et varsti peab poekraami ostma hakkama, siiani ikka oma aia viljad käigus veel), kindlasti mugulsibulat. Teen suure kausitäie ja õnn on, et peale selle sissesöömist pole mingit vastikut issand-kui-täis-mul-kõht-on ega raskustunnet. Loomulikult varieerin juurde ka mõningaid lisandeid: täna hommikul praadisin ühe saiaviilu kuubikutena (kiudained, süsivesikud, rasvaine), vahel kodujuustu, lahjat kana või sinki (kokku päevas lihatooteid 100-120g), seeni, juustu vm.

Teen aedviljasuppe, tatart aedviljadega, aedviljakotlette, aedviljavormiroogasid: lemmik on hetkel peedi-kartuli-sibula-porgandivorm, koore ja lahja juustuga. Pähkleid või seemneid ka peoga sisse, ja loomulikult ürte, ürte, ürte. Jumaldan igasugust sibulat ning sellerit, koriandrit ja küüslauku. Täna teen sparglisuppi, soovijad tuunivad oma portsu peekoni või krutoonidega.

Igasuguse vahepealse näksimise olen lõpetanud. Kartsin hullemat, aga tegelikult kui mõistusega võtta, siis see pidev söömine ei ole ju nälja peletamine vaid igavus. Telekat vaadates saab ka käsitööd teha või triikida.

Palju edu Sulle!

[/quote]
Febuxostat 80 mg päevas aitab nii hästi, et võid peale nende liblede ikka midagi muud ka süüa ometi. Väga harva, üliharva on tegemist nii raske podagraga, mille puhul ka ravimid ei aita. Enamus inimesi aga tänapäeval ei piira vaid toidusedelit, sest tahavad ka punast liha ja suurt kala süüa ja miks peakski neile seda eluaeg keelama, kui väga tõhus ja ohutu ravim on olemas (odav pealegi, mitu geneerikut olemas ka Eestis lisaks originaalile adenuricule).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Febuxostat 80 mg päevas aitab nii hästi, et võid peale nende liblede ikka midagi muud ka süüa ometi. Väga harva, üliharva on tegemist nii raske podagraga, mille puhul ka ravimid ei aita. Enamus inimesi aga tänapäeval ei piira vaid toidusedelit, sest tahavad ka punast liha ja suurt kala süüa ja miks peakski neile seda eluaeg keelama, kui väga tõhus ja ohutu ravim on olemas (odav pealegi, mitu geneerikut olemas ka Eestis lisaks originaalile adenuricule).

Tänan! Võtan juba retseptiravimit (Allopurinol) ja tervis on oluliselt parem nii tänu kaalukaotusele kui ravimitele (eelnevalt ka antibiootikumikuurid läbitud).

Minu  õnneks mulle taimsed toidud meeldivad. Patustama kipun süsivesikutega (teraviljatooted, kartul, harvem shokolaad). Mitte midagi ma omale terve elu ei kavatse keelata, küll aga jälgida ja piirata. Punast liha olen 6-7 aastat juba vähe tarbinud, see lihtsalt ei maitsenud enam miskist hetkest mulle. Kaladest olen alati valget kala eelistanud.

Edu kõikidele langetajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:33; 19.10 16:37; 20.10 11:34; 21.10 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inglise keeles on ülemaailmne redditi subreddit Loseit. Seal erinevad challengid mille raames saab teistega koos ennast kaaluda ja ei pea kartma et kõik teised paari nädala pärast ära kaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Kaalukad