Esileht Ilu ja tervis Kaalulangetus – platoo

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kaalulangetus – platoo

Postitas:

Kallid kaalulangetajad, jagage kogemusi, kuidas platoo ületada ja kaal uuesti liikuma saada. Olen rohkem kui aasta jooksul saanud alla umbes 17 kg, aga nüüd on ilmselt kehal juba hea ja mugav olla ja kaal ei taha liikuda. Kas jätkata samas vaimus ja olla lihtsalt kannatlik või peaks kehale mingi šoki andma korraks või mida ette võtta?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 13:17; 07.04 09:19; 07.04 09:42; 07.04 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sporti teed?
Mul aitas see kaalu jälle liikuma (suuremas kaalus ei olnud kombekski väga liigutada end)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin uskuma lameda maa teooriat ja kukkusin üle platoo serva. Nüüd grillin seakooti.

+1
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul küll pole kunagi olnud vaja niipalju maha võtta, aga maha võtan ma peaaegu kogu aeg. Olen õppinud seda, et vahest tuleb teha paus ehk võtta puhkust. Sellel ajal muidugi mitte õgima hakata, aga olla rahul lihtsalt sellega, mis on. Mitte mõelda allavõtmise peale. Võibolla natuke rohkem lubades…näiteks koogike või saiake kohvi kõrvale (või mille järgi iganes isu on ja muidu endale ei luba). Mul on need pausid kestnud nädalat kuni paari kuuni ja muide, mitte midagi sellel ajal juhtunud pole, st pole kunagi ilgelt juurde võtnud. Võibolla kiloke on mõne kuuga tulnud, aga ma olen selle kiloga siis rahu teinud ning mingi moment jaksan jälle oma kehakaaluga maadelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See näitab, et on aeg kaloraazi vähendada ja/ või rohkem liikuda. Mida suurem on kaal, seda rohkem kaloreid keha kulutab. Väiksema kaaluga on kalorikulu väiksem.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee vahele üks söömisenädal, st söö kõike mida tahad ja palju tahad. Peale seda läheb jälle kolinal allapoole.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sporti teen, lisasin just jooksmise, palju ei jaksa, aga mõni km korraga paar-kolm korda nädalas, enne kõndisin ja võimlsesin ka.

Söömisnädala kohta – veebruari kuu oli kuidagi selline üleliigse magusasöömise kuu (ilmselt külm ilm mõjus), seega tuli selle kuuga 1 kg juurde. Seega ma seda hetkel just ei tahaks katsetada.

Ka kaloraaži ei saa enam vähendada, olen niigi 1200-1500 kandis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 13:17; 07.04 09:19; 07.04 09:42; 07.04 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka see lihtne reegel, alla võtad siis, kui tarbid vähem, kui kulutad.

Ju sa ei kuluta 1500 enam ära. Varem su enda keha kulutas rohkm kaloreid, aga väiksem kaal nõuab ka vähem kaloreid.

Ehk kas kulutad rohkem või sööd vähem.

Mina vaatasin, et mu 3 km jooksu kulutas 130 kalorit. No pole just palju. Ei saa selle järel torti sööma hakata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka see lihtne reegel, alla võtad siis, kui tarbid vähem, kui kulutad.

Ju sa ei kuluta 1500 enam ära. Varem su enda keha kulutas rohkm kaloreid, aga väiksem kaal nõuab ka vähem kaloreid.

Ehk kas kulutad rohkem või sööd vähem.

Mina vaatasin, et mu 3 km jooksu kulutas 130 kalorit. No pole just palju. Ei saa selle järel torti sööma hakata.

Ei tahaks nagu uskuda, et ma ei kuluta 1500 ära (seda enam, et pigem jääb päevane kaloraaž alla selle). 10000 sammu tuleb iga päev täis, töö on ka aktiivne, mitte arvuti taga istuv ainult ( see moodustab väiksema osa tööpäevast).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 13:17; 07.04 09:19; 07.04 09:42; 07.04 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid kaalulangetajad, jagage kogemusi, kuidas platoo ületada ja kaal uuesti liikuma saada. Olen rohkem kui aasta jooksul saanud alla umbes 17 kg, aga nüüd on ilmselt kehal juba hea ja mugav olla ja kaal ei taha liikuda. Kas jätkata samas vaimus ja olla lihtsalt kannatlik või peaks kehale mingi šoki andma korraks või mida ette võtta?

Aga kas oled veel üldse ülekaaluline või juba tervislikus kaalus omadega?
1500 on ju juba suhteline väike päevane kaloraaž, eriti kui liigud ka suhteliselt palju.
Kui soovid mitte olla tervislikus kaalus, vaid juba väga kõhnaks saada, siis tulebki ju kahjuks kasutada ekstreemsemaid meetodeid, sh veelgi vähendada kaloraaži või teha enam trenni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid kaalulangetajad, jagage kogemusi, kuidas platoo ületada ja kaal uuesti liikuma saada. Olen rohkem kui aasta jooksul saanud alla umbes 17 kg, aga nüüd on ilmselt kehal juba hea ja mugav olla ja kaal ei taha liikuda. Kas jätkata samas vaimus ja olla lihtsalt kannatlik või peaks kehale mingi šoki andma korraks või mida ette võtta?

Aga kas oled veel üldse ülekaaluline või juba tervislikus kaalus omadega?

1500 on ju juba suhteline väike päevane kaloraaž, eriti kui liigud ka suhteliselt palju.

Kui soovid mitte olla tervislikus kaalus, vaid juba väga kõhnaks saada, siis tulebki ju kahjuks kasutada ekstreemsemaid meetodeid, sh veelgi vähendada kaloraaži või teha enam trenni.

Olen 165 cm ja hetkel 61 kg. Ei ole tõesti enam suurt ülekaalu, aga siiski on veel alla võtta. Arvan, et äkki 5-6 kg, et polster, mis kogunenud seljale, kõhule ja käsivartele (vaatepilt pole ilus kahjuks).

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.04 13:17; 07.04 09:19; 07.04 09:42; 07.04 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid kaalulangetajad, jagage kogemusi, kuidas platoo ületada ja kaal uuesti liikuma saada. Olen rohkem kui aasta jooksul saanud alla umbes 17 kg, aga nüüd on ilmselt kehal juba hea ja mugav olla ja kaal ei taha liikuda. Kas jätkata samas vaimus ja olla lihtsalt kannatlik või peaks kehale mingi šoki andma korraks või mida ette võtta?

Aga kas oled veel üldse ülekaaluline või juba tervislikus kaalus omadega?

1500 on ju juba suhteline väike päevane kaloraaž, eriti kui liigud ka suhteliselt palju.

Kui soovid mitte olla tervislikus kaalus, vaid juba väga kõhnaks saada, siis tulebki ju kahjuks kasutada ekstreemsemaid meetodeid, sh veelgi vähendada kaloraaži või teha enam trenni.

Olen 165 cm ja hetkel 61 kg. Ei ole tõesti enam suurt ülekaalu, aga siiski on veel alla võtta. Arvan, et äkki 5-6 kg, et polster, mis kogunenud seljale, kõhule ja käsivartele (vaatepilt pole ilus kahjuks).

Lisa menüüsse rohkem valku ja jooksmine asenda jõulisema trenniga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1200-1500, seda on nii vähe. Ainevahetus aeglustub ja vajabki vähem. Ebapopulaarne soovitus, aga tõsta kaloraaz 1600 peale. See pole nii drastiline ka, aga vaata ca 2 nädalat ja saad liikuma kaalu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ainevahetuse aeglustumine on müüt. Kui kaua kaal juba koha peal püsinud on? Äkki vajab aega ja läheb korraga rohkem alla. Võibolla oled viimasel ajal palju soola söönud, mis nüüd vett kinni hoiab. Võibolla hormoonidega seotud kaalutõus, mis varsti laheneb. Äkki sööd õhtuti kalorivaest toitu, mis on aga koguselt suur? Nii palju asju võivad põhjuseks olla. Üheks päevaks kaloraazi tõstmine võib tõesti kaalu nö liikuma panna, aga üldjuhul, kui sa niigi juba sööd suht alammäära kaloreid, soovitaks lihtsalt sellega jätkata ja oodata. Kui kaal ikka ei lange, siis loe kaloreid hoolikamalt, kui juba nii palju oled alla võtnud ja nüüd see peatunud on, siis äkki sööd siiski veidi rohkem kaloreid, kui loed (kohvikoore ja margariini kaalumine jäetakse tihti tegemata jne).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Kaalulangetus – platoo