Esileht Ilu ja tervis Kaaluteema ja perearst.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kaaluteema ja perearst.

Postitas:

Tere

Mure järgmine:
Lapse sünnist on möödas 7 aastat.
Olen 168cm pikk ja vahetult enne rasedaks jäämist kaalusin 69-70kg. Raseduse ja imetamisperioodi alguses olevate isudega võtsin juurde 25kg. Kaalusin 94-95kg. Võtsin end käsile ja sain kaalu 68 kg peale. Peale kl 19.00 ei söönud ja jõin palju rohelist teed. Piirasin magusa tarbimist. Kilod läksid väga kiiresti. Mingit erilist dieeti ei pidanud.

Seejärel elu tegi omad keerdkäigud ja mõne aastaga suures stressis olles võtsin kõik kilod uuesti tagasi. Tippkaal oli 100kg. Siis mõtlesin, et see ei saa nii edasi minna ja püüdsin end käsile võtta. Nüüdseks olen alla saanud 7.5kg. Kuid nüüd kaal seisab. Hetkeline kaal on ca 92.5kg. Magusaisud on jubedasti kallal, kuid surun neid alla. Ilmselt olen ¨okohoolik (kui selline asi on olemas).
Mul on tahe alla võtta, aga ma ei tea enam, mida teha. Olen proovinud juua rohelist teed, nagu kunagi enne. Ei ole kasu.
Mul on väga liikuv töö. Tööpäevad on 8h pikad ja kõndimist on palju. Kuna käin ka koolis ja kasvatan last, siis trenni jaoks ei ole vaba aega. Isegi kui oleks, siis ma ei taha seda lapsega koosolemise arvelt ohverdada. Ja vabadel hetkedel tahaks lihtsalt mitte midagi teha ja veidikenegi patareisi laadida puhates.

Siit ka küsimus. Olen mõelnud pöörduda perearsti juurde. Ehk teeks ta mulle vereanalüüsid (veresuhkur, kolesetool jms), mis näitaks ära, kas on mul organismis midagi sassis või ei. Ehk sealt tulenevalt annaks ka nõu, mida mina isiklikult tohin või ei tohi süüa?
Kas on mõtet pöörduda perearstile sellega? Või peaksin maksma suuri summasid toitumisspetsialistile, et saada nõu?

Ei soovi siia parastavaid kommentaare. Tean ise väga hästi, et olen ise oma kaaluprobleemides süüdi. Kuid tõesti tahan end käsile saada. Kui saaks arstilt suuna, siis ehk oskaksin ise ka rohkem ära teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 14:01; 08.02 16:33; 08.02 16:34; 08.02 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalujälgimist ei ole proovinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina jälle omalt poolt lisan, et oleneb perearstist, ise ka kunagi pöördusin sarnase murega arstile ja ei saanud sealt mingit tuge.
Kuigi mõni aeg hiljem avastati mul kilpnäärme alatalitlus. Allavõtmise osas aga soovitus selline, et mina võtan alla ainult sellisel juhul kui päevane kaloraa¸ jääb alla 800kcal, juhtub see suurem olema, siis ei liigu kaal kuhugile….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan alla kui kaloraaz jääb alla 1200, kuigi arvutati välja et peaks maha võtma 1600 kaloriga.
Võta kindlasti vitamiine ja magneesiumi ja tsinki magusa isu vastu. Minule aitas.
Samuti Omega3 tablette.
Mina ise arvasin ka et jube vähe söön aga kui hakkasin kirja panema siis üldse ei imestanud et alla ei võtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 16:11; 08.02 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina võtan alla kui kaloraaz jääb alla 1200, kuigi arvutati välja et peaks maha võtma 1600 kaloriga.
Võta kindlasti vitamiine ja magneesiumi ja tsinki magusa isu vastu. Minule aitas.
Samuti Omega3 tablette.
Mina ise arvasin ka et jube vähe söön aga kui hakkasin kirja panema siis üldse ei imestanud et alla ei võtnud.

[/tsitaat]
Kuidas arvutada seda kaloraazi? Või kuidas enda kohta seda teada saan?
Ostsin ka endale millalgi neid tsingitablette. Absoluutselt ei aidanud. Sõin ka mingisuguseid multivitamiine, ei leidnud, et ka neist kuidagi kasu oleks..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 14:01; 08.02 16:33; 08.02 16:34; 08.02 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaalujälgimist ei ole proovinud?[/tsitaat]

Mis sa täpsemalt silmas pead? Kaalujälgijatega ma ühinenud ei ole. Omal käel olen püüdnud hakkama saada, kuni siiani, kus kaal lihtsalt seisab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 14:01; 08.02 16:33; 08.02 16:34; 08.02 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas arvutada seda kaloraazi? Või kuidas enda kohta seda teada saan?
Ostsin ka endale millalgi neid tsingitablette. Absoluutselt ei aidanud. Sõin ka mingisuguseid multivitamiine, ei leidnud, et ka neist kuidagi kasu oleks..[/tsitaat]

Vabandan, nüüd ajasin küll tsingi- ja kroomitableti omavahel segamini. Võtsin kroomitablette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.02 14:01; 08.02 16:33; 08.02 16:34; 08.02 16:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata siia: http://tap.nutridata.ee/

Mina kasutasin seda. Oli abimeheks küll. Ja liikumine-liikumine-liikumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearsti juurde võid pöörduda igal juhul. Küsida kasvõi saatekirja endokrinoloogile. Kui muud abi perearstilt ei saa, siis veranalüüsi võiks ikka välja nõuda, veresuhkur, kolesterool ja seesama kilpnäärme talitus määratskse ka minuteada vereanalüüsist. Ja seda viimast maksaks kindlasti nõuda, sest ei veresuhkur ega kolesterool ei ole need mis takistavad kaalulangust, nende kõrge tase on tagajärg. Kilpnäärme alatalitus võib otseselt olla põhjus miks kaal ei lange vaid tõuseb. Lisaks võib põhjus olla stressis või muudes hormonaalsetes häiretes.
Mis minul kaalu alla võttis oli tegelikut reziim – 3 põhisöögikorda + 2 vahepala. Aga kui kiire elu siis polegi see nii kerge järgida. Kuid see toimis, lisaks siis süsivesikud hommikupoole, valgud õhtupoole ja peale kella 7-t igapäevaselt ei söö ja noo muidugi jälgid mida sööd. Kui maiustada tahad siis hommikupoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lugu on sinu omaga natuke sarnane.
Hakkasin nüüd kasutama seda: http://www.kehakool.ee/kam
Olen tõesti väga rahul! Algul saad tasuta ära proovida, kas sulle sobib.
Mul on ka liikuv töö ja mulle hästi meeldis, et sain sinna ka oma tööjuures tehtud \”trenni\” kirja panna. Mitte ainult mingi aeroobika.
Ja mul pole kunagi varem olnud sellist tunnet, et kui hommikul silmad lahti teen, on esimene mõte: \”Jess.. jälle saab kaaluda\” Tõesti väga soovitan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:35; 09.02 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sarnased probleemid, püüan GI toitumist teha, kui seda saaks kuskil koos grupiga teha, oleks ehk motivatsioon kõrgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina võtan alla kui kaloraaz jääb alla 1200, kuigi arvutati välja et peaks maha võtma 1600 kaloriga.
Võta kindlasti vitamiine ja magneesiumi ja tsinki magusa isu vastu. Minule aitas.
Samuti Omega3 tablette.
Mina ise arvasin ka et jube vähe söön aga kui hakkasin kirja panema siis üldse ei imestanud et alla ei võtnud.
[/tsitaat]

No mina teen Kaaluabis, see on tasuline aga neid programme ole erinevaid ka tasuta, nutridata.ee ja toitumine.ee.
teine mida võid proovida on süsivesikute piiramine.
Mulle mõjus magneesium hästi, seedimine läks heaks ja magasin paremini..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 16:11; 08.02 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saanud aru, miks ma pärast kolmanda lapse sündi oma 30st lisakilost lahti saanud, pigem võtsin 2 aastaga veel 20 juurde. Perearst soovitas algul igasugu sodi, mida need tüütud ravimiinimesed talle olid pakkunud – igasugu kaalu alandavad ja magusaisu vähendavad toidulisandid. Igatahes saatsin ta pikalt. soovisin saatekirja endokrinoloogile ja voila! mul avastati väga tugev kilpnäärme alatatlitus. Sain rohud peale, valisin õige dieedi, st õige toitumise, parasjagu liikumist ja aastaga miinus 40 kilo!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu lugu on sinu omaga natuke sarnane.
Hakkasin nüüd kasutama seda: http://www.kehakool.ee/kam
Olen tõesti väga rahul! Algul saad tasuta ära proovida, kas sulle sobib.
Mul on ka liikuv töö ja mulle hästi meeldis, et sain sinna ka oma tööjuures tehtud \”trenni\” kirja panna. Mitte ainult mingi aeroobika.
Ja mul pole kunagi varem olnud sellist tunnet, et kui hommikul silmad lahti teen, on esimene mõte: \”Jess.. jälle saab kaaluda\” Tõesti väga soovitan.[/tsitaat]
Ma kasutan ka vahelduva eduga seda KAMi. On mõnus asi jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 19:35; 09.02 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitas kalorite lugemine. Ostsin täpse elektroonilise kaalu ja vaatasin selle järgi palju kaloreid päevas süüa tohin, et kaal langema hakkaks. Sööngi nüüd vähemalt 3x vähem kui varem 🙂
Trenn on täiesti teisejärguline, eriti kui veel laste järele nagunii sibad. (st. trenni ise küll teen koguaeg, aga kaaluprobleemi lahendas toitumise muutus)

Perearstiga on nii, et kui ta ise on sama lai kui pikk, siis ta ei tea kaalulangetamisest midagi 🙂

Häid soovitusi olen saanud spordi ja spordimeditsiiniga seotud lehtedelt. Üks päris hea info toitumise kohta: http://www.inshape.ee -> toitumine. Fitness.ee lehelt leiad ka infot – on ju sportlastel täpselt teada mida-kuipalju-miskell süüa, et saavutada x tulemus (kaalulangus, lihasmassi kasv vm iganes). Tavameditsiinis aga sellist infot ei liigu :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Kaaluteema ja perearst.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.