Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kaalutõus

Postitas:

Ma tunnen viimasel ajal end jube kehvasti, sest kaal muudkui tõuseb ja mina tunnen end abituna. Hetkeseisuga on raseduse 26. nädal ja kaalu on juures lausa 13kg. Ometi liigun, teen pisutki sporti ja toitun enam-vähem rahuldavalt. Viimasel ajal on muidugi väga kiire olnud ja ma pole jõudnud kodust toitu teha vaid olengi näiteks väljas söönud, kuid mitte nii ekstreemselt, et nüüd ühe kuuga lausa 6kg juurde võtsin. Ämmaemand noomib ja ei saa aru, kuidas selline asi võimalik on ning mina ise tunnen end kohutavalt. Ma näen ise ka, et ebareaalselt suur tõus on olnud, tunnen end rõvedalt ja ebamugavalt ning stressan meeletult selle kaalu pärast, mis enne seda viimase kuu järsku tõusu mulle kordagi ei läinud. 🙁 Tõesti on igasugune tuju ja rõõm korraga kadunud, saan tegelt aru, et ju siis liigun vähem ja söön halvemini kui ise arvan aga midagi otseselt muuta ka ei oska….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 14:33; 29.03 17:30; 30.03 16:15; 30.03 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellistes teemades ei pane keegi oma menüüd kirja. Täpselt, kõik, kogused ja kastmed.
Aga muidu toituvad kõik tervislikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 14:45; 30.03 10:20; 30.03 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu algkaal oli 74kg vist, pikkust 174cm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 14:33; 29.03 17:30; 30.03 16:15; 30.03 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin eelmise rasudeusega 26 kg juurde. Algkaal 65 kg. Poole aastaga oli kõik tagasi. Laps normkaalus. Selle rasedusega ämmaemand ei luba üle 13 kg juurde võtta, eks näis 🙂 :).
Naudi rasedust, mis Sa ikka nii palju muretsed :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbranna kaalus enne rasedust 49 kilo. Rasedusega võttis juurde 36 kilo. Peale sünnitust kaotas need lisandunud kilod nelja kuuga. Ma mõtlen, et ju siis oli vaja nii palju juurde võtta, et keha jõuaks rasedusega toime tulla. Ma ei näe selles midagi imelikku, kui rase võtab kaalus palju juurde. Minu arvates on see täiesti normaalne. Ei tea, miks ämmaemandad kohe pahandama hakkavad.
Ma ise võtsin esimese rasedusega ainult 6 kilo juurde, teisega 8 kilo ja nüüd hetkel käimas 32 rasedusnädal ja olen juurde võtnud 4 kilo. Minu arvates on seda vähe, kuigi ämmaemand arvab, et normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su algkaal näitab, et su toitumine polnud ennegi esmaklaasiline. Ju sööd praegu veelgi rohkem vüi lubad endale hunnikus maiustusi. Sa oled ligemale 90 kg. Viimane aeg koguseid vähendama hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 14:45; 30.03 10:20; 30.03 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kommi, magusat ja tühje süsivesikuid ei söö ja koguaeg hiigelportsusid sisse ei aja, siis polegi kaalutõusuga midagi peale hakata.
6 kg kuus on muidugi palju ja võib viidata rasedusdiabeedile, või muudele hädadele, kui turseid esineb. Seepärast peavadki raseduse jälgijad kaalu kohta küsima ning muret tundma liiga suure kaalutõusu pärast.

Mina sõin esimest last oodates iga päev ohtralt šokolaade ja kommi ning mõne koogitükikese. Lisaks kõike muud nii palju kui tahtsin. Oli vaja bakatöö valmis kirjutada ja tohutu magusanälg oli, polnud aega põdeda, et lähen paksuks. Alustasin 63 kg pealt ja võtsin juurde 15,5 kg, ehk jäin selle ebatervisliku õgimise juures igati normi piiresse ja laps sündis tavalises kaalus. Praegu on laps juba 10 ja terve, sale noormees. Algkaalu sain tagasi umbes poole aastaga. Trenni hakkasin tegema kuskil lapse 5-kuuseks saamisel.
Ma ei soovita niimoodi toituda nagu mina esimese raseduse ajal.
Kui aga tervisliku toitumise juures kaalu palju lisandub ja mingeid rasedusaegseid tervisehädasid kallal pole, siis polegi midagi teha. Naudi ikka rasedust ja kui laps sündinud, tegeled selle kaaluga. Enamusel, kes natukenegi toitumist jälgivad ja end liigutavad, läheb kaal alla, eriti kui veel imetada ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 15:38; 30.03 20:22; 30.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kohe kindlasti ei söö ma magusat või muud jama nii meeletult nagu siin väidetakse. Rasedusele eelnevalt võtsin päris kangeid ravimeid, millega kaasnes kõrvalnähuna kaalutõus, võtsin kiiresti palju juurde ja lõpuks jätsin rohu üldse ära, sest kaal järjest tõusis ning õnneks rohu ära jätmine midagi halba ei teinud vaid sain omad probleemid muudmoodi korda. Ülepäeviti käin vesivõimlemises, igal õhtul tuttava naisterahvaga 1h-1,5h jalutusel pargis. Ainus asi, mida normist rohkem söön, on puuviljad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 14:33; 29.03 17:30; 30.03 16:15; 30.03 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 tund jalutuskäiku kulutab ehk 80 kalorit. See on umbes pool suuremat banaani.
Oma menüüd ja koguseid ikka sa ei pane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 14:45; 30.03 10:20; 30.03 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuviljadega annab endale väga edukalt suur kaalutõus ja ka rasedusdiabeet süüa. Seda olen teinud mina kui ka näiteks Kristina Šmigun. Ka minu suguvõsas pole diabeeti, raseduse alguses kaalusin oma 171cm juures 60 kilo. Aga olin rase suvel… Marjad, ploomid, õunad… 24. nädalal diagnoositi mul rasedusdiabeet ja kuigi sealt edasi ajasin toitumuses näpuga järge, mõõtsin 5x päevas suhkrut, näidud olid kõik korras, sündis laps ikkagi peaaegu eluohtlikult madala veresuhkruga. Vot sellepärast ämmaemandad seda kaalu jälgivad ja “pahandavad” . Kusjuures ma võtsin lõpuks juurde 17 kilo, mida polegi nii hirmus palju, aga sellest 12 raseduse esimese poolega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas analüüsid on ikka korras? Mul tuli 8.kuul suur kaalutõus – 6kg ühe kuuga. Diagnoositi preeklampsia. Kui ära sünnitasin, hakkas liigne vedelik organismist väljuma. 10 päeva pärast sünnitust olin kergem kui üldse enne rasedaks jäämist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puuviljadega annab endale väga edukalt suur kaalutõus ja ka rasedusdiabeet süüa.

Puuviljadega endale rasedusdiabeet süüa? Rasedusdiabeet (ja üldse diabeet) ei teki suurest suhkrusöömisest! Diabeet üldse ei teki suhkrusöömisest ja ka 2. tüüpi diabeediga inimene võib olla väga sale. Rasedusdiabeedi korral muidugi peab ka puuviljadega piiri pidama (viinamarjad ja banaan eriti), aga kui seda muret pole, siis ei juhtu puuviljade söömisest midagi halba.
Puuviljade kalorsus on siiski suhteliselt madal, võrreldes näiteks leivaga, kartuliga, pastaga jne.

Kas teemaalgatajal on veresuhkru taset hiljuti kontrollitud? GTT on tehtud? Suure kaaluiibe tõttu peaks 24-28. nädalal GTT tegemine teemaalgatajale tegelikult vist lausa ette nähtud olema. Ega turseid pole? Uriiniproov normis?
Tühja kõhu veresuhkur peaks alla 5,1 olema, sellest alates pannakse juba rasedusdiabeedi diagnoos (kui GTT tegemisel mõõdetakse, seal täpsem mõõtmine kui muidu arstivisiidil, tavaliselt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 15:38; 30.03 20:22; 30.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani on kõik proovid korras olnud (nüüd viimast vereproovi ei tea veel) aga GTT testist pole juttugi olnud, kuigi ämmaemanda ajad on pandud juba kaks kuud ette. Aa, ja kaalu on juures 11kg, mitte 13. Panin kiiruga valesti! Turseid pole küll täheldanud, kaalutõusu tõttu on nägu ümaram ja keha toekam, kuid turset kui sellist ei märka. Ämmaemand pole rääkinudki mingist GTT testist. ????????????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.03 14:33; 29.03 17:30; 30.03 16:15; 30.03 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõik on korras ja veresuhkur ka nüüd viimases vereproovis, siis ongi kõik korras. Edaspidi ei pruugi enam kaalu nii palju lisanduda ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.03 15:38; 30.03 20:22; 30.03 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algkaal 56 kg, jookseb 28. nädal, hetkel kaalun 72 kg. Ei muretse eriti kaalutõusu pärast, kaksikutega võtsin juurde 22 kg ja poole aastaga sain nendest lahti, siis ei tegelenud intensiivselt spordiga. Nüüd plaanin kiiremini lahti saada, suve lõpus alustan uuesti treeningutega (jooks, jalgratas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina olin selline suurem enne rasedust. 174cm ja 72kg. Rasedusega v6tsin juurde 20 kg. 15 neist enne 20 nädalat.
Laps saab varsti 4 kuuseks. 5 kilo veel minna algkaaluni. 9kuud kogud, 9 kuud kaotad.
Raseduse aeg keelatigi puuviljad ära, need mul arvatavasti kaalu tekitasidki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.