Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kaalutõus raseduse ajal

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kaalutõus raseduse ajal

Postitas:

Kindlasti on selliseid teemasid sadu, aga ühtegi uuemat silma ei hakanud.
Olen 24 (kohe 25) nädalat rase, viimane ämmaemanda visiit oli 21 nädalal ja kaalusin 64kg (olin juurde võtnud 900g, kuu enne seda 3kg). Kaal veel muretsema ei pannud. Nüüd, kaalun ma juba 68kg. Ehk siis olen kolme, peaaegu nelja, nädalaga juurde võtnud neli kg. Ja nüüd juba muretsen.
Eelnevalt sõin kõike mille isu oli, tagasi ennast ei hoidnud. Nüüd viimased paar nädalat jälgin rohkem mida sisse ajan, aga tundub et kaalu tuleb isegi kiiremini kui enne.
Kas on midagi, mis aitaks mul kaalu rohkem hoida ja mitte nii palju juurde võtta? Olen mõelnud jalutamise peale, aga pole veel sinnamaani jõudnud. Kas see aitaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 07:43; 17.06 21:35; 17.06 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei muretse kaalutõusu pärast. Algkaal 54 kg. Jookseb 37. nädal ja olen juurde võtnud 22 kg. Tundub, et sünnitama lähen kaaluga 80 kg. Teisel trimestril jalutasin 6-8 km, kolmanda trimestri alguses 4-5 km. Enne rasedust tegelesin jooksuga (üle 10 km üle päeva) ja jalgrattasõiduga (pikad distantsid). Jalutamise ajal ma nii palju energiat kahjuks ei kaota. Võib olla teid jalutamine aitab. Esimese rasedusega võtsin juurde 20 kg ja aasta pärast olin oma algkaalu juures.
Arst soovitas süüa palju juurvilju, marju keelas süüa, aga ma ei suuda dieeti pidada, mitte kunagi elus ei pidanud dieeti, vaid palju liikunud. Ei jõua ära oodata millal saan uuesti treeninguid jätkata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigutada tuleks end kindlasti, samas praeguste kuumadega keskpäeval sportida või isegi jalutada ka pikemalt ei soovitaks. Aga kui kaalu nii mühinal tuleb, peaksid sellest ämmaemandaga rääkima. Kas veresuhkur on korras? Gestatsioonidiabeediga võib muidu niimoodi kaalu viskama hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin esimest rasedust 68kg, läksin sünnitama 40+5 92kg. Ehk võtsin juurde 24kg.

Hetkel käimas teine rasedus (36+1) ja alustasin 72kg raskena. Hetkel kaslun 84kg. Seega 4 nädalat enne tähtaega kaalutõus 12kg.

Arvan, et seekordne kaalutõus jääb 10kg väiksemaks kui esimese rasedusega.

Ainukene vahe on see, et kõige kriitilisemal kaalutõusu ajal (minu raseduste ajal teine trimester) püüdsin teise rasedusega Orgu toitumiskava järgida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 11:30; 23.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on selliseid teemasid sadu, aga ühtegi uuemat silma ei hakanud.

Olen 24 (kohe 25) nädalat rase, viimane ämmaemanda visiit oli 21 nädalal ja kaalusin 64kg (olin juurde võtnud 900g, kuu enne seda 3kg). Kaal veel muretsema ei pannud. Nüüd, kaalun ma juba 68kg. Ehk siis olen kolme, peaaegu nelja, nädalaga juurde võtnud neli kg. Ja nüüd juba muretsen.

Eelnevalt sõin kõike mille isu oli, tagasi ennast ei hoidnud. Nüüd viimased paar nädalat jälgin rohkem mida sisse ajan, aga tundub et kaalu tuleb isegi kiiremini kui enne.

Kas on midagi, mis aitaks mul kaalu rohkem hoida ja mitte nii palju juurde võtta? Olen mõelnud jalutamise peale, aga pole veel sinnamaani jõudnud. Kas see aitaks?

Kõigepealt tahan Teid rahustada ja ütelda, et Teie kaal on 25. nädalaks normipärane. Alguses sooviksin Teile vaadata üle oma toitumiskava. Tasub piirata toitu, mis viib kehakaalu tõusule: rasvane (küllastunud rasvhappede rikkas ) ja suure suhkrusisaldusega toit. Tuleb piirata ka mahlade joomist ja puuviljade, marjade söömist, kuna seal on palju fruktoosi, mis organismi sattumise järgselt muutub suhkruks ning see suhkru osa, mis ei lähe energia saamisele, muutub inimkehas rasvaks. Seejärel soovitan Teile hakata pidama toidupäeviku, kuhu Teie hakkate märkima toitu (g, kg ja ml), mida olete päeva jooksul ära söönud. Selleks soovitan kasutada erinevaid äppe ja lehekülge, näiteks myfitnesspal ja nutridata.ee. Tänu sellele Teie saate tervilikku pilti, kui palju kaloreid Teie tarvite ning võib olla saate paremini aru, millist toitu olete liigselt tarvitanud ning millest tuleb loobuda. Tuleb meeles, et peamine kaalulangetamise perintsiip on kerge defitsiiti olemasolu. See tähendab, et see kalorite kogus, mida Teie päeva jooksul tarbite, peab olema natuke väiksem kalorite arvust, mida läheb energia kuludeks. Seepärast on vaja peale toitumiskava muudatustele tõsta ka Teie aktiivsust. Rasedatele on soovitatud osa võtta basseini või saali aeroobikast, mis on mõeldud spetsiaalselt rasedatele. Kõige lihtsam oleks hakkama rohkem väljas jalutama. Lisaks,jälgige, et nädala kaalutõus oleks mitte rohkem ,kui 0,5 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magus tõstab vääägggaaa kergesti kaalu, KA PUUVILJAD!! Raseduse ajal tõstab üldse KÕIKKKK väägggaaa kergesti kaalu, niiet ära hakka üle stressama selle kaalu pärast, ideaalseks see niikuinii ei jää. Proovi lihtsalt vähem magusat ja rasvast süüa. Jalutamine halba ei tee, aga kaalu kindlasti alla ka ei vii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Proovide vastused on siiamaani kõik korras olnud, nüüd homme viin uued ning hoian pöialt, et ka need oleksid korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 07:43; 17.06 21:35; 17.06 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja jälle.
Pole mitu kuud enam mahlasid joonud, joon ainult vett, kuna muud ei taha. Puuviljadega ka lolliks ei lähe, pigem söön vähe kui palju. Olen küll suur magusa armastaja, aga piiran seda kui palju ma seda endale sisse söön.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 07:43; 17.06 21:35; 17.06 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin Perekoolis on muidugi levinud suhtumine- mis see 25-30 kilo kaalutõusu ka ära ei ole, normaalne ju! No ei ole ikka küll. Seda kaalu pärast maha saada on väga raske ja sellest on ka siia kümneid teemasid tehtud. Ja isegi kui saadakse kaal all, siis sellised kõigutamised venitavad nahka, tekivad rasedusarmid ja lõpuks on sul seljas suur hunnik üleliigset lotendavat nahka, millest saab lahti vaid opilaual. 9 kuuga 30 kilo juurde võtta on ikka meeletu tempo, millega keha harjuda ei suuda. Välimusest ei hakka rääkimagi, see teema on Perekoolis tabu- kõik paksud on ilusad ja terved. Ei ole.

Väga õige, et märkad ja tähelepanu pöörad. Räägi murest oma ämmakaga, pöördu dieediõe poole või vaata ise mõnda rasedate toitumiskava. Jalutamine paraku kaloreid väga ei kuluta, liikumine on küll hea, aga kaalulangetamisel kehv abimees. Kogu liigne kaal läheb ikka suust sisse ja isegi aktiivselt sportides on väga raske kaloridefitsiiti tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Jalutamine ja üldse liigutamine on igal juhul hea mõte. Füüsiline aktiivsus on oluline nii raseduse ajal kui ka igapäevaselt. Samas kui Teil on liikuv töö või saate koormust palju ka niisama, on see piisav.

Soovitan Teil rohkem jälgida oma igapäevast toitumist ning nagu ka üleval pool soovitati, see kirja panna- kas siis mingit äppi kasutades või lihtsalt toitumispäevikut kasutades. Endal on parem ülevaade ja suuremad näksimised jäävad ära. Tuleks mõelda, miks just viimase 4 nädalaga on kaal tõusnud, kas on midagi lisandunud menüüsse? Üldiselt aga ei tasu kaalutõusu pärast liialt muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli mõlema rasedusega 22.-26/23.-27. nädal kuuga 4 kg juurde. Siis järgmise kuuga 2,5-2,7 (mida on ka palju) ja lõpus jälle vähem. KÜ spurt oli samal ajal.
Käisin raseduste lõpuni 3x nädalas trennis ja väga seda usku, et ka rase peab end liigutama… Lisaks jalutamisele soovitaks rasedana alustajale vesivõimlemist/-aeroobikat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin Perekoolis on muidugi levinud suhtumine- mis see 25-30 kilo kaalutõusu ka ära ei ole, normaalne ju! No ei ole ikka küll. Seda kaalu pärast maha saada on väga raske ja sellest on ka siia kümneid teemasid tehtud. Ja isegi kui saadakse kaal all, siis sellised kõigutamised venitavad nahka, tekivad rasedusarmid ja lõpuks on sul seljas suur hunnik üleliigset lotendavat nahka, millest saab lahti vaid opilaual. 9 kuuga 30 kilo juurde võtta on ikka meeletu tempo, millega keha harjuda ei suuda. Välimusest ei hakka rääkimagi, see teema on Perekoolis tabu- kõik paksud on ilusad ja terved. Ei ole.

Väga õige, et märkad ja tähelepanu pöörad. Räägi murest oma ämmakaga, pöördu dieediõe poole või vaata ise mõnda rasedate toitumiskava. Jalutamine paraku kaloreid väga ei kuluta, liikumine on küll hea, aga kaalulangetamisel kehv abimees. Kogu liigne kaal läheb ikka suust sisse ja isegi aktiivselt sportides on väga raske kaloridefitsiiti tekitada.

Ah ära nüüd üle ka pinguta 😉 Mina võtsin esimese rasedusega 24kg juurde ja 20 kg kadus esimeste kuude jooksul pärast sünnitust ilma, et ma ise oleks lillegi selle nimel liigutanud. Vastupidi, isu oli mul imetades hulga parem kui raseduse ajal ning lapsega jalutasin tänu õmblustele tõesti nii palju kui hädavajalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 11:30; 23.06 14:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kaalutõus raseduse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.