Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kaalutõus raseduse lõpupoole

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kaalutõus raseduse lõpupoole

Postitas:

Kuidas kogemused? Kas 30+ nädalatel alles hakkab tõeline kaalutõus? Olen siiani suutnud normaalses graafikus püsida, aga on hakatud hirmutama, et oota-oota, nüüd alles hakkad kosuma. Kas tõesti ongi nii? Ega’s midagi teha ei ole, aga pigem huvipärast siis uurin 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, enamus tuleb lõpus. On see siis tursete pärast, mida ei pruugigi tulla. Kindel on aga see, et kuna III trimestril võtab juba laps ise ca 2,5 kg juurde ja kogubki ainult rasva, siis on see loogiline, et kaal tõuseb lõpus rohkem. Isegi kui võtad miinimumi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult jäin eelmise rasedusega 33. nädalal sünnituspuhkusele – st oli aega ja jaksu oma menüüd jälgida, peale selle rabasin lapse sünniks ettevalmistusi teha, korterit ümber korraldada ja koristada. Tulemus oli see, et 33. nädalast 38. nädalani, mil laps sündis, langes(!) mu kaal 2,5 kg. Lapse sünnikaal oli igati normaalne (3200 g).

Ega ma ei ütle, et see tavaline oleks, pealegi mul oli ikka ülekilosid ka, mistõttu mul oli kindlasti keskmisest kergem kaalu kontrollida. Aga päris nii vääramatu kindlusega ei saa küll kellegi kohta öelda, kui palju tal raseduse ühel või teisel perioodil kaalu juurde tuleb või ei tule, see on siiski väga individuaalne ning oleneb suurest hulgast teguritest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah – mida mõelda “kosumise” all? Kas “kosumine” on see, kui rase naine kogub endale keharasva või ka see, kui ainult kõht läheb kopsakamaks? Minul ka 31-34 nädalani kõige suurem kaalutõus, emakapõhja kõrgus kasvanud kiiremini kui enne, kõht tuntavalt kopskamaks läinud. Samas, kuhugi mujale pole välimuse ja riiete järgi otsustades eriti juurde tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin terve raseduse aja suhteliselt ühtlaselt juurde – nii 1,5-2 kg kuus. Vist 5. kuul võtsin 3 kg. Kokku 18.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka väga individuaalne. Mul on mõlema rasedusega hoopis nii olnud, et lõviosa kaalust on tulnud I trimestril, viimasel pole enam midagi juurde tulnud (mõlema raseduse alguses olin normaalkaalus ja juurde võtsin kummagi rasedusega u 11 kg).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese rasedusege kogunes peamiselt 4-8 kuu kaalu ja üsna ühtlaselt nii paar kilo kuus, viimane kuu kaal langes hoopiski kilo võrra, kuna kõrvetiste tõttu oli õhtune söömine raskendatud. Sünnitama minnes olin alles 8 kg ja laps oli 3,5 kilo, seega sugugi mitte väike, turseid ei esinenud ka.Teise rasedusega, hetkel 6 kuu alguses, olen suht samas graafikus veel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin 6ndal kuul 4,7kg juurde ja 7ndal 0,7kg, nii et ma loodan, et ma nüüd 8-9 ka tohutult juurde ei võta. Nimelt 6 kuu lõpuks olin juba 12,5kg juurde võtnud.

Muutus see, et avastati rasedusaegne diabeet, peale mida ma igasugu magusad söögid ja joogid menüüst elimineerisin. Kõht on täis aga juurde ei tule kaalu enam pea üldse. Ega ma enne ka saiakesi kilodega sisse ajanud, aga mõned korrad nädalas kaneelisai või rummikook ikka ja magusaid jooke armastasin ka. Enne rasedust see mu kaaluga midagi ei teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kaalutõus raseduse lõpupoole

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.