Esileht Erivajadustega laps Kaasav haridus ja koolid Tallinnas?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kaasav haridus ja koolid Tallinnas?

Postitas:
Kägu

Tallinlased/harjumaalased, kellel on erivajadusega/käitumishäirega (algklassi) laps, milliseid nn tavakoole soovitate, kus sellise lapse vajadustega arvestatakse (kaasav haridus!!) ja tegelikult ka ei hakata last koolist kõikvõimalikel ettekäänetel nö välja puksima?
Palun pange kirja ka diagnoos. Kui selliseid koole üldse on…

 

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas soovid, et laps õpiks tavaklassis? Või tavakoolis väikeklassis? Seal on oluline vahe. Minu tavakooli lapse klassist on lahkutud näiteks Ristiku põhikooli.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie laps õpib VHK väikeklassis. Õppekava on sama, mis suures klassis, kaasa arvatud inglise keele süvaõpe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsiks ka, et kas soovid, et su laps õpiks tavaklassis, kus pole õpetajal aega temaga ekstra tegeleda ja kus tõenäoliselt hakkavad erinevad käitumisprobleemid tundides süvenema ja rikkuma kogu klassi õhkkonda, ka selle erivajadustega lapse jaoks? Või otsid kohta väikeklassis? Või on su lapsel tugiisik?

Kaasav haridus on karuteene nii erivajadusega lapsele kui ülejäänutele, kui laps ei suuda tavaklassi juures olles oma käitumist kontrollida. Kaasav haridus ei tähenda ka tingimata, et laps peaks õppima tavaklassis, vaid et ta ei pea erikooli minema ja talle luuakse/on tema vajadustele vastav õppekeskkond harilikus piirkonnakoolis. Õppe sisu ei pea olema seotud sellega, et lapsel on käitumuslik erivajadus ja/või et ta õpib väikeklassis või suisa individuaalõppes. Õppe sisu (ehk kas õpib riikliku õppekava järgi või mõne muu õppekava järgi) määratakse ikka vastavalt lapse vaimsetele võimetele. Aga laps, kes ei suuda tavaklassis oma käitumist ohjata, jääb seal varem või hiljem hätta ka õppetulemuste poolest, sest nii tema kui õpetaja tähelepanu on pidevalt käitumisel ja õppimiseks jaksu ei jäägi. Lisaks pidev negatiivne emotsioon, sest jälle peab teda korrale kutsuma. Väiksemas rühmas saab kohandada õppimise ja õppekeskkonna nii, et käitumisprobleeme saab ennetada – laps ei saa pidevalt pahandada, tal on aega õppimisega tegeleda ja ta õpib positiivse tagasiside abil oma käitumist ise paremini kontrollima. Lõpuks, täiskasvanuks saades, üldiselt õpivad need lapsed oma käitumist piisavalt kontrollima, aga hea oleks ju, kui sinna juurde oleks omandatud võimetekohane haridus ja kui kooliaeg poleks pidev pahandada saamine käitumise pärast.

Konkreetselt Tallinna koolide osas kahjuks nõu anda ei oska. Eks tasub koolidest otse küsida. Piirkonnakool muidu peab lapsele võimaldama vajadusel nii väikeklassi kui individuaalõppe, aga selle organiseerimine võib päris kaua aega võtta, nii et tasub eelnevalt juba küsida ja uurida.

+2
-1
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Erivajadustega laps Kaasav haridus ja koolid Tallinnas?