Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: .

Postitas:

.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta teda sellisena nagu ta on. Kui ta ei soovi kallimaid kingitusi, siis nii ongi. Soovitan lugeda ka armastuse erinevatest keeltest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see tal mingi enesehinnangu küsimus. Nagu mingi alaväärsuskompleks?

Ma ka olen oma kaaslasest (vist) rahalises mõttes jõukam (olen naine). Äsja olime 3 päeva/2 ööd üsna luksuslikus spaas, mina kutsusin ja tegin välja, ka õhtusöögid restoranis  + spaas 3 päeval joogid  + snäkid, kokku läks arve üle 500 euro.  Mõlemad oleme rahul ja rõõmsad, keegi ei krilli kellegagi. Eks tema jällegi teeb omamoodi asju, hellitab mind nii ja naa…Mina tahtsin seekord nii ja tema ei tunne ennast seetõttu kuidagi puudutatuna.

Jah, ma mõtlen, et  see on mingi kompleks su kaaslasel. Vbl on ta mingi vaene inimene või lihtsalt kuidagi rotimentaliteediga?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud sarnane teema.

Mees, teeb kalleid kingitusi ja mina olen muidugi rõõmus neid saades. Aga jõuludel või sünnipäeval tekitas see pigem ebamugavust. Esiteks, sest minul toona pikka aega sissetulekut polnud, et samaga vastata. Teiseks mul endal polnud aimugi, mida mehele vastu kinkida, sest tal pole eriti midagi, mis meeldiks, mida vajaks või mis huvitaks. Kui siis sellised asjad, mille jaoks minul raha pole.

Niisiis, kui tahad teha kingitusi, nii et teine end halvasti ei tunneks, ära tee neid tähtpäevade puhul vaid suvalistel ja ootamatutel hetkedel. Siis tal on äkki vähem survet samaga vastata ja ei teki võrdlusmomenti, et kui palju keegi mis tähtpäeval kulutas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldi rahakotid (või elate üldse eraldi) ja sina tunduvalt jõukam kui tema? Või siis jah, et ta tunneb survet samaväärse kingiga vastata või tunneb võlglasena vms- kõik see võib olla üldse mitte sinust vaid kasvõi lapsepõlvest näiteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui keegi oskab rahaliselt kokku arvutada, mis summa eest ta teisele kingitusi on teinud MITME aasta jooksul, siis ei oskagi seal kõrval muud tunda kui piinlikkust. Sinu jaoks tundub, et kingituste puhul on nende hind väga oluline, võibolla tundub see ka teiste asjade puhul teie igapäevaelus – kui palju sa kulutad toidule, riietele, hobidele. Muutkui arvutad? Inimene, kellel asjade rahaline väärtus niiväga huvi ei paku, kuivõrd muu emotsionaalne väärtus, ei saagi muud tunda kui ebamugavust.

Miks peaks kaaslasele kinkima telefoni või riideid? Need on tarbeesemed, mitte kingitused.  Ma oleks naisena ikka väga pettunud, kui mu kaaslane mulle näiteks panni kingiks sünnipäevaks. Asju mida tuleb niikuinii osta… Lilled ja kaardid on hoopis ägedamad kingitused,

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 18:46; 16.11 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas su kaaslane on mees või naine? Mehe puhul eriti arusaadav. Neilt nimelt tekitabki tugevat alaväärsust, kui naine rohkem teenib. Takka hullemaks, kui veel kallemaid kinke teeb ja nemad ei suuda samaga vastata. Igati arusaadav. Sellisel juhul pigem siis lihtsalt ei teeks selliseid kinke.

Kui aga on naine, siis see on tavapärasem, et mehed naistest jõukamad on ja kingitustega üle kallavad.

Kas üldse tingimata on vaja neid kallimaid kingitusi? Äkki ta tunneb, et üritad kuidagi selle kaudu domineerida ja pidevalt näidata, et oled jõukam?

Jah, ma mõtlen, et  see on mingi kompleks su kaaslasel. Vbl on ta mingi vaene inimene või lihtsalt kuidagi rotimentaliteediga?

Üpris halvustav suhtumine…Mis asi see rotimentaliteet veel on?

Muide, selles alaväärsuskompleksis pole midagi halba. Täiesti arusaadav, et kui kaaslaste sissetulek on väga erinev, siis tekib vähem jõukamal poolel kompleks, kui talle kingitakse asju, milliseid ise vastu kinkida raha tõttu ei suuda.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 20:42; 16.11 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma mõtlen, et  see on mingi kompleks su kaaslasel. Vbl on ta mingi vaene inimene või lihtsalt kuidagi rotimentaliteediga?

Sa ise oled üks paras rott.
Kui inimene vabal maal ja demokraatlikus riigis annab kaine pea ja täie mõistuse juures olles teada, et ta kingitusi ei soovi, siis NII ON.
Proovige see endale meelde jätta. Kerge mälupuudega isendid võiks ka omale selle kuhugi kirja panna.

Ja kõik, mis puutub tema ümberkasvatamise soovi, vägisi kinkimisse, ajupesusse sel teemal jne on kõik täiesti tavaline VAIMNE VÄGIVALD.
Ja see vägivallatseja peaks abi otsima.

Ma ei näe vahet selles teemaalgataja käitumises siin, selle tsiteeritud rotitädi käitumises, ja näiteks nendes perekoolikate meeste käitumises, kellest üks pidevalt meelega peeretab ja ise irvitab; teine teeb mingi fkng eeskoja ukse lahti, kus on haisvad riided ja ise samuti irvitab jne.

PS. Loomulikult on aeg-ajalt ok ka üleküsimine, et “Ega sa juhuslikult oma arvamust muutnud ei ole” jne. Noh, nii aasta-paari tagant. Inimesed ju muutuvad.
Ja teine asi loomulikult ka – kuna MULLE kingitusi saada väga meeldib, siis SAMUTI palun selle iseärasusega arvestada ja seda ka pidevalt, nii sünnipäeva- kui ka niisama-päeva puhul pidevalt mulle teha. Lilli, telefone, kingi, kleite, arvuteid, autosid, kõik sobib.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 20:43; 16.11 15:16; 16.11 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma mõtlen, et  see on mingi kompleks su kaaslasel. Vbl on ta mingi vaene inimene või lihtsalt kuidagi rotimentaliteediga?

Äkki on kompleks hoopis sellel kingituste pealesurujal?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on ta aru saanud, et ükskõik kui lahus te omastarust rahakotte ei hoia, on kallid kingid ikka pere eelarve arvelt ja sisuliselt raha ühest taskust teise tõstmine.

Mina üritan ka aastaid meest veenda, et ta ei teeks mulle sünnipäevaks kinki. Lõpuks tuleb ju minult küsima, et mida tahan – midagi ei taha, ostan ise, kui vaja. Lõpuks siis tema rõõmuks punnitan midagi…

Jõulukinke teeme, aga pigem laste rõõmuks, et vanemad ka ju “head” olnud. Ise teen mehele sünnipäevaks midagi pisikest, et lastel oleks miskit üle anda. Mees ise ka ütleb mulle, et ta ei taha ja ei vaja midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks naisena ikka väga pettunud, kui mu kaaslane mulle näiteks panni kingiks sünnipäevaks. Asju mida tuleb niikuinii osta… Lilled ja kaardid on hoopis ägedamad kingitused,

Novot, kui erinevad on inimesed. Mina jällegi oleks pettunud lillede, kaartide ja eriti ehete kinkimisel. Ühe korraliku panni üle oleksin nii rõõmus, et seda isegi kirjeldada ei oska. Nimelt olen eluaeg pidanud raha lugema ja pole kunagi endale saanud lubada asju, mis ehk teistele on elementaarsed – kvaliteetsed kööginõud, luksuslik voodipesu või madrats, kasvõi ilusa disainiga elektriline hambahari …labased asjad, jah? Igapäevased? Niikuinii tuleb osta. Tuleb jah, aga on suur vahe, kas osta kõige odavamat kräppi kuskilt säätumarketist – see on see, mida mina olen endale eluaeg lubada saanud – või valida midagi, mis tõesti meeldib. Ma näiteks põlastan ehteid, sest minu meelest on need raharaiskamine, pole mul nendega minnagi kuhugi. Mõned seisavad juba 20 aastat karbis. Samuti on alati kurb, kui keegi kulutab lilledele meeletuid summasid…aga kui saaks selle asemel midagi praktilist. Hetkel näiteks on minu suureks unistuseks malmpannide ja -pottide komplekt. Käin neid aeg-ajalt Kaubamaja kodumaailmas katsumas ja imetlemas. Osta ei jõua neid endale ilmaski ja nii kalleid kingitusi ei tee ka keegi. Kui teeks, oleks mul sama seis, mis teemaalgataja näites – selline natuke paha tunne, et jääks justkui võlgu.

Teemasse ehk nii palju, et minu meelest peaks kingisaaja soove austama. Jah, muidugi, me kõik tahame kingitusi teha osaliselt seepärast, et see paneb meid ennast hästi tundma. Kui nüüd järsku see andmisrõõm ära võetakse, on ikka ebameeldiv küll, eriti kui rahas tõesti pole küsimus. Siiski peaks olema esikohal mitte oma vajaduste rahuldamine, vaid ikkagi kingisaajaga arvestamine. Muidu olete nagu need pulmakülalised, kes põhimõtteliselt pruutpaari soovist hoolimata raha ei kingi, sest see on labane. Nemad leiavad, et noorpaari heleda disainiga korterisse sobiks potisinine veekeetja. Vot selle kingime. See ei ole labane. Või siis kui on teada, et inimene ei armasta lõhnaküünlaid, siis sellest hoolimata peavad osad hädavajalikuks ikkagi jõulude ajal just neid kinkida. Nii hea lõhn ju! Mulle küll meeldib, proovi, kindlasti hakkab sulle ka meeldima.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 21:29; 16.11 13:21; 17.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin eespool juba mainis armastuse keeli, millest üks on kingituste tegemine. Lähiringis on paar inimest, kelle armastuse keel on väga domineerivalt kingituste tegemine, aga kahjuks keskendunud kvantiteedile, mitte kvaliteedile. Igaks tähtpäevaks ja ka niisama on vaja kogu aeg mingeid asju tuua, millest enamus on odavpoodide kräpp sõna otseses mõttes. Ehk siis absoluutselt mitte läbimõeldud kingitused, oluline on vaid see, et kingitusi oleks suur kotitäis. Kui mõnikord on eelnevalt mingi sooviavaldus antud kingitustega seoses, siis hakkab peale hädaldamine, miks just seda soovitud asja ei saa/saanud osta ja lõpuks tuuakse ikka mingit suvalist jama. On ka mainitud korduvalt, et vähemalt ilma tähtpäevata pole vaja kingitusi teha, absoluutselt ei kuulata. Seega mina suhtun selliste pealesurutud kingituste tegemisse väga negatiivselt.

Armastuse viie keele teooria järgi on igal inimesel üks peamine ja üks sekundaarne armastuse keel ja ülejäänud 3 jätavad inimese pigem külmaks. Seega kui inimene on korduvalt kas öelnud või andnud oma käitumisega märku, et ta kingitusi ei soovi, siis miks suruda?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kingiti kalleid asju, mida ma põhimõtteliselt jälestasin. No ei.olnud minu maitse. Või pole elu sees kuskil kanda, no nt ehteid, mis kõlbaks La Scala’s kands. No mis siis teha? Ütledki kogu aeg, et pole vaja ja teed head nägu…kusjuures olin siis täitsa vaene ja asju oleks vaja olnud. Sain paar kasukat, aga tavalist sooja sügisjopet polnudki. Sain nutitelefoni ajal, kui internet maksis hingehinda. Jne.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled sa talt endalt üldse küsinud, mida ta tähtpäeva puhul tahaks? See et ei taha kallist materiaalset kingitust ei tähenda et ei taha kingitust.
Poest nänni osta on kergem kui teise kodu koris5ada ja kolmekäiguline õhtusöök valmistada ja siis koos temaga ta lemmikfilmi vaadata.
Olete mitu aastat koos – ehk oleks aeg lepoida et teine ei taha su nänni. On palju inimesi, kes tõesti ei rõõmustagi kallite asjade peale, vaid soovib läbimõeldud šeste, puudutusi, hingelist lähedust, vms
Kui sa tahaks teist rõõmsaks teha, siis sa ei eeldaks et tema õpib sinu kinkide üle rõõmustam, vaid õpiksid ise ära, mis teda õnnelikuks teeb.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 22:32; 16.11 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei taha samuti kingitusi peale pisiasjade. Tema kinnitab, et mulle kingituste tegemine ja minu rõõm nende üle on palju toredam kui ise kinki saada. Nii ma ostangi talle tema lemmikmaiustusi ja küpsiseid või olen hankinud välisriigist mingi sealse kohaliku söödava asja(sink, juust jne) mis talle seal eriti maitses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on pereliige, kes teeb jõuludeks ja sünnipäevaks alati väga kalleid kingitusi, aga paraku on minu maitse tema omast väga erinev. Seetõttu ei saa ma neid asju kasutusse võtta, aga ära müüa oleks imelik ja niisama äraandmiseks on mitmesajaeurone kasutamata asi liiga kallis. See paneb mind igatepidi ebamugavasse olukorda.

Teisest küljest tekib ebamugavus ka sellest, et mida siis vastu kinkida? Kui tema kalleid kinke teeb, on imelik midagi odavat osta, aga kalleid kingitusi ei saa ma väga lubada, seda enam, et meie maitsed on tõesti nii erinevad, et peaksin ostma üsna ehku peale midagi sellist, mis talle võiks meeldida. Palju lihtsam oleks kinke mitte teha või siis sünnipäeval lillede ja jõulude ajal piparkookidega piirduda. Antud teemal rääkimine ei ole temaga tulemust andnud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks – rahateema tekitab probleeme ka asjade ja tegevuste planeerimisel. Needsamad puhkused: kui mina pakun välja käia kuskil kaugemal või kauemaks või teha midagi teistsugust kui odav pakettreis egiptusesse siis numbreid kokku lüües hakkab kaaslane valima kõige odavamaid või mitte üle teatud hinnapiiri variante. Tema jutu järgi võiks mina omal käel käia ja teha mis tahan aga tema ei saa omale kallemaid asju lubada. Mina oleks tingimusteta nõus kõik kulud ise kandma sest arvan, et koos aja veetmine ja elamuste kogemine on väga oluline. Aga kui kaaslane ei taha.. lihtsalt põhimõtte pärast? Oh jah..

No aga siis ongi rotimentaliteet, nagu keegi eelnevalt ütles. Seda enam, kui raha taha asjad ei jää. Mina ei saaks sellise inimesega koos olla, kes senti veeretab.

Tuleb endasarnane kaaslane võtta, selline elu pole pikemas perspektiivis võimalik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 01:08; 16.11 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja oskab ikka täiega ebameeldivalt vastata. Jätab väga kompromissitu mulje. Ega sul muud varianti polegi, kui leida endale uus kaaslane, kes suhtub rahasse nagu sina. Praegune ei suhtu ja sa ei suuda ja vist ei tahagi teda mõista.

No näiteks see näide:

#3592348: Miks peaks kaaslasele kinkima telefoni või riideid? Need on tarbeesemed, mitte kingitused. Kvaliteetne, kauakestev ja kasutust leidev tarbeese, mida kingi saaja tahaks aga pole mingil põhjusel raatsinud osta on üks parimaid kingitusi. Mõttetud tolmu koguvad kulinad võid omale jätta.

Et su kaaslane siis ostab neid mõttetuid kulinaid ja sina proovid talle kingitustena sokutada kvaliteetset head kaupa? Keda see ei solvaks, kui tema ostetud asju kulinateks peetakse? Eks tal on põhjus, miks ta ei raatsi osta kalleid asju – ehk tasuks hoopis rääkida ja ühiselt kvaliteetasjade jaoks raha koguda, mitte neid teisele peale suruda. Aga sa vist mõistlikult rääkida ei oska inimesega, kel teine arvamus? Vähemalt siit jääb selline mulje.

Muide, lilled ja kaardid pole kulinad, mis jäävad tolmu koguma. Lilled sobivad hästi pärast närtsimist komposti visata ja kaardi saab lõkkehakatuseks kasutada. Ei jää midagi vedelema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 18:46; 16.11 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline imelik teema aga häirib üsna pikalt, küsiks lugupeetud kaasfoorumlaste arvamusi.

See on tõesti imelik teema. Imelik, et kaaslase põhimõtted rahalistes küsimustes (mida see tegelikult on) sinus nii suurt imestust tekitavad, et lausa kaasfoorumlaste arvamusi vaja.
Kui ei soovi sinult kingitusi, siis ei soovi, lepi sellega. Mis õigusega otsustad, mis asjad temal peavad olemas olema.
Rahaküsimus pole suhtes loomulikult kõige olulisem, aga on tähtis, et paar jagab sellega seotud põhimõtteid. Muidugi tekivad pinged ja vastuolud, keegi on alati rahulolematu (hetkel pigem sina). Võimalik, et kaks inimest, kellel on nii erinevad põhimõtted raha osas, ei sobigi kokku.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 10:17; 16.11 12:45; 16.11 15:18; 16.11 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks – rahateema tekitab probleeme ka asjade ja tegevuste planeerimisel. Needsamad puhkused: kui mina pakun välja käia kuskil kaugemal või kauemaks või teha midagi teistsugust kui odav pakettreis egiptusesse siis numbreid kokku lüües hakkab kaaslane valima kõige odavamaid või mitte üle teatud hinnapiiri variante. Tema jutu järgi võiks mina omal käel käia ja teha mis tahan aga tema ei saa omale kallemaid asju lubada. Mina oleks tingimusteta nõus kõik kulud ise kandma sest arvan, et koos aja veetmine ja elamuste kogemine on väga oluline. Aga kui kaaslane ei taha.. lihtsalt põhimõtte pärast? Oh jah..

Soovitaksin ka kaaluda pratneri vahetust. Tundub, e t te kumbki ei soovi suhte pikaajalisuse nimel oma põhimõtteid ümber hinnata, aga suhtumine rahasse on väga oluline pikas heas suhtes.
Mina oleks sinu asemel õnnelik, kui on parnter, kes ei soovi ülearu raisata. Teine äärmus oleks kindlasti oluliselt hullem – keegi, kes reaalsetest rahalistest võimalustest hoolimata tahab kõike kõige kallimat.
Ise korraldades tulevad väga toredad reisid. Tuleb ise rohkem pingutada
Aga niipea, kui peab ise rohkem pingutama, tuleb vastuseks – ‘keeruline hetkel teostada’…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pmst olen leppinud aga natuke ikka häirib. Keegi siin nimetas soovi teistele suuri asju kinkida isekaks – ju mingil määral on. Aga teine äärmus, kus kaks lähedast inimest ajavad rahaliselt oma rida, keelduvad vähegi suuremaid kingitusi saamast ja punnitavad iseseisvad olla tundub ka natuke imelik. Või on maailm vahepeal niipalju muutunud ja mina ajast maas?

Kindlasti ei tohiks otsustada, et teine peab kehvemaid asju omama. Samas “upgrade” võiks ju soositum olla? Eelkõige selle tõttu, et mina ei sunni teist inimest tema raha kulutama vaid see oleks tema jaoks tasuta “updgrade”

Tead, ühel hetkel kaaslased enam ei ole kumbki oma rahakoti peal. Ma eeldan.
Ja sellel hetkel on päris suur probleem, kui üks kaaslastest pidevalt upgreidib ja kingib, aga teeb seda ühisest rahakotist. Aga teine eelistab omada suuremat säästupuhvrit või koguda raha suuremaks ostuks.
Ekstreemne näide:  mõni naine räägib, et mees kinkis talle üllatuseks uue auto, aga hiljem tuleb välja et auto on liisitud ja abielus on ühisvara. No ei kinkinud, mees liisis ilma naisega arutamata auto.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 22:32; 16.11 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teine äärmus, kus kaks lähedast inimest ajavad rahaliselt oma rida, keelduvad vähegi suuremaid kingitusi saamast ja punnitavad iseseisvad olla tundub ka natuke imelik. Või on maailm vahepeal niipalju muutunud ja mina ajast maas?

Jah, maailm muutus selliseks juba ammu, mitte “vahepeal”. Kui sa just polegi vanemaealine meesterahvas, kes 60.-test alates abielus olnud ja nüüd jälle “vabale turule” sattunud.
Ei, tänapäeval me ei pea iseenesestmõistetavaks, et lähedaste (kas see tähendab visiit-tüüpi intiimsuhet?) vahel üks on teisele seltskonna eest kallite asjade ostmisel sponsoriks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 10:17; 16.11 12:45; 16.11 15:18; 16.11 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks – rahateema tekitab probleeme ka asjade ja tegevuste planeerimisel. Needsamad puhkused: kui mina pakun välja käia kuskil kaugemal või kauemaks või teha midagi teistsugust kui odav pakettreis egiptusesse siis numbreid kokku lüües hakkab kaaslane valima kõige odavamaid või mitte üle teatud hinnapiiri variante. Tema jutu järgi võiks mina omal käel käia ja teha mis tahan aga tema ei saa omale kallemaid asju lubada. Mina oleks tingimusteta nõus kõik kulud ise kandma sest arvan, et koos aja veetmine ja elamuste kogemine on väga oluline. Aga kui kaaslane ei taha.. lihtsalt põhimõtte pärast? Oh jah..

Tahtsin öelda, et väga huvitav teema, ainult et jällegi mõned inimesed peavad laskuma halvustamisse ja ärapanemisse. Ma ei saa aru, no saab ju ometi asju tsiviliseeritult ka arutada.

Aga teemaalgatajale tahtsin öelda, et lugesin Su kommentaarid läbi ja saan nüüd aru, et asi ei olegi vaid nendes kingitustes. Teil on tõepoolest täiesti erinevad ellusuhtumised rahakasutuse osas, mistõttu soovitan hoopis vähem muretseda kingituste pärast ja asuda läbi mõtlema, kas ikka selline elu on Sulle vastuvõetav. Jah, oleme siin andnud soovitusi (mina kaasaarvatud), et ära siis tee kingitusi, kui teine ei taha. Saan aga nüüd aru, et see on pisem probleem. Tegelik probleem on see, et sellise suhtumisega inimesega kokku jäädes pead tõepoolest hakkama sina tegema kompromisse endale sobivas elustandardis.

Näiteks seesama reisimine. Ma ei kujuta ette, et mul oleks soov ja rahaline võimalus reisile minekuks, aga pean sellest loobma, sest elukaaslane leiab, et temal nii palju raha ei ole. Sellega ka ei lepi, et mina maksan. Ja tulemus on siis mis – jätan minemata? Või lähen üksi? Aga mis mõtet on siis üldse suhet omada?

Kui sellised “leppimised” hakkavad toimuma igapäevastes asjades, siis ma ütleks küll, et mäng ei vääri küünlaid. Ühel hetkel ei tohi ma perele osta korralikku autot, sest teine pool leiab, et kasutatud Daciast küllalt. Järgmisel päeval ei tohi osta poest liha, vaid kõige odavamaid viinereid, sest temal parasjagu veisefilee jaoks ei jätku. Kes tahaks lõputult sedasi elada, et ostame kaks asja – mulle liha ja talle viinerid. Tuleb meeldiv õhtu, selge see. Tea, kas lapsed ikka tohivad lihast ampsu saada – neil pole ju üldse raha.

Mina muidugi istuks maha ja räägiks teise poolega, et mis värk on. Üldiselt on sellise ekstreemse rahakasutamise puhul näidustuseks kaks asja. Kõigepealt krooniline koonerlus, millega pole midagi suurt peale hakata. Kes on kooner, see on kooner, sest ta ise peab sellist elustiili õigeks ja muutma ennast ei hakka. Teine variant on mingi psüühiline probleem. Näiteks on inimesel mingid hirmud ärakasutamise ees, raha puudumisest põhjustatud turvatunde kadumise ees vmt. Äkki tal on lapsepõlves olnud raskeid aegu, mida üritab nüüd ekstreemse rahakasutusega kompenseerida. Või siis äkki ta lihtsalt ei usalda Sind või arvab, et see Sinu “natuke rohkem” raha ongi ainult natuke rohkem. Kas ta teab, kui jõukas Sa täpselt oled? Kui näiteks tema teenib 600€, Sina 900€, siis jah, sa saad temast natuke rohkem, aga tegelikult polegi teil ju võimalik endale lubada 300€ kingitusi ning teisel poolel tekib paanika, et nüüd olete kohe võlavanglas.

Põhiline on aga see, et elus tuleb leida enda kõrvale inimene, kes suhtub rahaasjadesse ja raha eest lubatavatesse väärtustesse sarnaselt. Muud variandi tekitavad ainult paksu pahandust.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 21:29; 16.11 13:21; 17.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ühel hetkel kaaslased enam ei ole kumbki oma rahakoti peal. Ma eeldan.

Miks?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.11 01:08; 16.11 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mimmul vist hakkas häbi, kustutas oma jura maha ja tormas uut, rikast meest otsima.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 20:43; 16.11 15:16; 16.11 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mimmul vist hakkas häbi, kustutas oma jura maha ja tormas uut, rikast meest otsima.

Teemaalgataja oli ju mees

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 10:17; 16.11 12:45; 16.11 15:18; 16.11 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja oli ju mees

“Oli, oli” mees.
Mehe raha on ju “meie” raha ja mingit probleemi ei oleks.

Või sa tead mõnda naist, keda mees tahab reisile viia, sest tahab naisega koos aega veeta (no tõenäoliselt ka hoolib ja vblla isegi armastab) ja siis naine hakkab selle peale plõksima?
Et mees leiaks omale mõne teise naise, kes ei plõksi….
Hallooo.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 20:43; 16.11 15:16; 16.11 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Oli, oli” mees.
Mehe raha on ju “meie” raha ja mingit probleemi ei oleks.
Või sa tead mõnda naist, keda mees tahab reisile viia, sest tahab naisega koos aega veeta ja siis naine hakkab plõksima?

Ma ei topi nina tuttavate rahaasjadesse, niiet ei tea, kes mingite reiside eest maksab.
Aga teemaalgataja andis hilisemas postituses ju ise mõista, et tema on mees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 10:17; 16.11 12:45; 16.11 15:18; 16.11 15:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline on aga see, et elus tuleb leida enda kõrvale inimene, kes suhtub rahaasjadesse ja raha eest lubatavatesse väärtustesse sarnaselt. Muud variandi tekitavad ainult paksu pahandust.

Ehk siis tuleb tingimata leida endale kaaslane, kelle sissetulek oleks enam-vähem sama suur kui endal? Ometi ju toimivad paarid, kus ükspool on jõukam kui teine, olgu mees või naine.

Või nüüd tuleb tõesti hakata rahakoti järgi vaatama? Sest kui mees peaks teenima vähem, aga naine üsna jõukas, siis jama majas, sest ei saa koos reisimas käia ning ei saa kalleid kinke jne. Ja kui mees on jõukam kui naine, siis sama lugu. Tänapäeva iseseisev naine ei saa lasta ju mehel endale välja teha, see oleks ärakasutamine.

Kui paju tegelikult neid sarnase sissetulekuga paare on?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 20:42; 16.11 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline on aga see, et elus tuleb leida enda kõrvale inimene, kes suhtub rahaasjadesse ja raha eest lubatavatesse väärtustesse sarnaselt. Muud variandi tekitavad ainult paksu pahandust.

Ehk siis tuleb tingimata leida endale kaaslane, kelle sissetulek oleks enam-vähem sama suur kui endal? Ometi ju toimivad paarid, kus ükspool on jõukam kui teine, olgu mees või naine.

Või nüüd tuleb tõesti hakata rahakoti järgi vaatama? Sest kui mees peaks teenima vähem, aga naine üsna jõukas, siis jama majas, sest ei saa koos reisimas käia ning ei saa kalleid kinke jne. Ja kui mees on jõukam kui naine, siis sama lugu. Tänapäeva iseseisev naine ei saa lasta ju mehel endale välja teha, see oleks ärakasutamine.

Kui paju tegelikult neid sarnase sissetulekuga paare on?

Heldus, kuidas mu mõttest küll sedasi oli võimalik aru saada. Idee ikka selles, et suhtumine rahasse peaks olema sarnane, mitte palganumber. See tähendab näiteks seda, et inimesed saavad ühtmoodi aru, mille peale nad tahavad raha kulutada. Kui üks koonerdab iga suutäie arvelt,  teine aga armastab head toitu nautida ja restoranides käia, siis ei suju see elu. Või kui üks tahab reisida, oma hobile kulutada, heategevusega tegeleda vmt, aga teine leiab, et need asjad pole olulised ja sinna ei tohiks kulutada, siis on meil väärtuskonflikt. Sõltumata rahakoti suurusest. Ja siinkohal on ka väga oluline, et inimesed oleksid ühel meelel, kas peres on ühine raha või mitte. Kui osapooled leiavad, et rahakotid peavad olema ilmtingimata eraldi, siis tõesti oleks vajalik, et sissetulekuvahed poleks väga kolossaalsed. Miks? Sest muidu peab jõukam osapool pidevalt tegema mööndusi oma elukvaliteedis. Vaesem pool ei saa ju üle oma varju hüpata. Mina aga küll ei tahaks elada nagu rott, kui tegelikult saaksin lubada lahedat elu. Oleks äärmiselt ebaaus minult seda oodata, mille krdi pärast see raha siis üldse? Vaatamiseks?  Ja kui ei ole soovi ka minu pingutusest ja soovist hoolimata ühisele rahakotile üle minna, siis mina tõesti sellisel suhtel tulevikku ei näe. Kui on vähe raha ja jonnakas iseloom ning kompromiss täitsa tundmatu, siis tasubki leida omasugune – pole põhjust pidevalt raha teemal jaurata. Miks peaks keegi tahtma seda taluda, et pidevalt oled veel süüdi ka, et sul on rohkem ja tahaksid raha kasutada selleks, milleks see mõeldud  – kulutamiseks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.11 21:29; 16.11 13:21; 17.11 00:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )