Esileht Pereelu ja suhted Kaaslane ei vaktsineeri

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 98 )

Teema: Kaaslane ei vaktsineeri

Postitas:
Kägu

Mu mees on hakanud mõtlema, et tema enam kolmandat doosi teha ei lase. On hakanud uskuma, et selle pideva vaktsineerimise taga on ikka kellegi suure ja vägeva huvid ja inimesi kasutatakse ära. Ega tegelikult ei olegi vahet, mis see põhjus tema jaoks on, muret teeb mulle muu. No OK, põhimõtteliselt saan aru, et see on tema otsus ja nii võikski ju olla. Aga mida see meile perena tähendab? Et me ei käi kusagil enam koos, sest mees lihtsalt ei saa sisse. Meil ei teki ühiseid kogemusi ega muljeid. Takkapihta – mis juhtub mehega? Ta jääb üksi diivaninurka konutama ja muserdub üha enam. Lõpuks on mul kodus kibestunud inimene, kes vihkab riiki ja elu tervikuna, pidades end ahistatuks ja tagakiusatuks. Vaatan praegu kõrvalt vaktsiinivastaseid ja mul on neist kahju. Kuidagi ei tahaks sellist õnnetut inimest enda kõrvale. Seega küsin teiste inimeste kogemusi, on kellelgi veel nii, et kaaslane ei ole nõus end vaktsineerima? Kuidas te sellega toime tulete?

+43
-39
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu mees on hakanud mõtlema, et tema enam kolmandat doosi teha ei lase. On hakanud uskuma, et selle pideva vaktsineerimise taga on ikka kellegi suure ja vägeva huvid ja inimesi kasutatakse ära. Ega tegelikult ei olegi vahet, mis see põhjus tema jaoks on, muret teeb mulle muu. No OK, põhimõtteliselt saan aru, et see on tema otsus ja nii võikski ju olla. Aga mida see meile perena tähendab? Et me ei käi kusagil enam koos, sest mees lihtsalt ei saa sisse. Meil ei teki ühiseid kogemusi ega muljeid. Takkapihta – mis juhtub mehega? Ta jääb üksi diivaninurka konutama ja muserdub üha enam. Lõpuks on mul kodus kibestunud inimene, kes vihkab riiki ja elu tervikuna, pidades end ahistatuks ja tagakiusatuks. Vaatan praegu kõrvalt vaktsiinivastaseid ja mul on neist kahju. Kuidagi ei tahaks sellist õnnetut inimest enda kõrvale. Seega küsin teiste inimeste kogemusi, on kellelgi veel nii, et kaaslane ei ole nõus end vaktsineerima? Kuidas te sellega toime tulete?

See on mehe kirjutatud tekst.

0
-31
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma logisin spetsiaalselt sisse, et sellele teemale vastata.

Minu kaaslane on vaktsineerimata. Põhimõtteline vastane. Mina olen  läbi põdenud ja nüüdseks juba tõhustusdoosi ka saanud. Pean ütlema, et nüüd, kui PCR-testi tulemust enam ei arvestata, ei ole meil Eestis väga palju võimalusi koos aega veeta  – kino, teater, SPA, muuseum, väljas söömine jpt on unustatud. Kus me käia saame – ise naerame, et ainult tanklas ja surnuaias 😀 ja välismaal puhkamas. Sporti ta õnneks ei tee, muidu ei saaks võistlustele ka.

Et kui see piirang veel kaua kestab, siis ma ei tea tõesti, mis meie pereelust saab. Mina ei veena teda ümber ega tema mind.

+26
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka hakanud kahtlema, kas tahan kolmandat doosi. Ja ma ei ole absoluutselt vaktsiinide vastane: lapsed on saanud kõik vaktsineerimiskavas ette nähtud vaktsiinid ja mõlemad mehega oleme ka oma kaks covidi vaktsiinidoosi kätte saanud. Minus aga hakkab tekkima vaatumeelsus, kui näen, et selle vaktsiini mõju on osutunud loodetust oluliselt nigelamaks. Algul räägiti vaid kahest doosist, siis tuli juba booster ja olen kindel, et sellele järgneb veelgi tõhustusdoose! No kaua võib? Jäämegi end iga paari kuu tagant vaktsineerima? Ma ei ole sellekski valmis, et end iga-aastaselt covidi vastu vaktsineerida, saati siis selleks, et aasta jooksul kolm-neli doosi naha vahele saada.

+44
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka hakanud kahtlema, kas tahan kolmandat doosi. Ja ma ei ole absoluutselt vaktsiinide vastane: lapsed on saanud kõik vaktsineerimiskavas ette nähtud vaktsiinid ja mõlemad mehega oleme ka oma kaks covidi vaktsiinidoosi kätte saanud. Minus aga hakkab tekkima vaatumeelsus, kui näen, et selle vaktsiini mõju on osutunud loodetust oluliselt nigelamaks. Algul räägiti vaid kahest doosist, siis tuli juba booster ja olen kindel, et sellele järgneb veelgi tõhustusdoose! No kaua võib? Jäämegi end iga paari kuu tagant vaktsineerima? Ma ei ole sellekski valmis, et end iga-aastaselt covidi vastu vaktsineerida, saati siis selleks, et aasta jooksul kolm-neli doosi naha vahele saada.

TA olen. Tunnistan, et lootsin ka, et vakstiinide mõju ikka pikem on. Samas kuna ma mingeid vandenõusid ei usu, siis võtan nii, et minu jaoks on see vaktsineerimine ainus asi, mida ma teha saan, et end kaitsta. Vast siis on nii, et uute tüvede valguses on vakstineerimine sagedasem. Korduvvaktsiine olen teinud ennegi, gripi vakstiin samuti igal aastal, kuigi muidugi mitte nii tihti, kui nüüd koroona. Aga hetkel muretsen ma oma perekonna pärast. Koroonal lõppu ei paista. Ma ei taha enda kõrvale kibesutunud ja tigedat inimest, aga midagi ette võtta ka ei oska.

+31
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

t kui see piirang veel kaua kestab, siis ma ei tea tõesti, mis meie pereelust saab. Mina ei veena teda ümber ega tema mind.

No vot, mul täpselt sama.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti suvi käes, siis on vast jälle piirangud maas. See paar nigelat talvekuud kannatab ju ära ilma üritusteta. Mul ka kaaslane vaktsineerimata ja mina mõtlen, et see on tema otsus, küll meil palju ka tubaseid tegemisi. Ma soovikski rohkem looduses käia, metsas ei küsi keegi tõendit.

+24
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole ainuke, kes koroonaga elab. See on uus elu ja tuleb harjuda, vaktsineeri või ära vaktsineeri, ajad on teised.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi hoolid oma mehest siis – üritused ja elamused on tähtsamad kui teise inimese tervis. Saad ju ise ka aru, et sellel lõputul torkimisel tervise seisukohast olulist kasutegurit ei ole.  Mulle näib, et kibestunud oled hoopis sa ise, et ei saa oma tahtmist.

+31
-43
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hästi hoolid oma mehest siis – üritused ja elamused on tähtsamad kui teise inimese tervis. Saad ju ise ka aru, et sellel lõputul torkimisel tervise seisukohast olulist kasutegurit ei ole. Mulle näib, et kibestunud oled hoopis sa ise, et ei saa oma tahtmist.

Mulle tundub sama. Inimene mõtleb pandeemia olukorras ainult ringi tuuseldamise peale ja kibestub, kui mees nüüd ei saagi(ei tahagi) temaga koosviibimistel käia. Ega vaktsineerimise mõte ei ole see, et üritustel käia.

+22
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ringisõitjad, otsige endale ometi samal lainel olevad mehed. Enamus mehi valiksid diivani. Sinule oleks see katastroof, aga tema naudib.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus mehi valiksid diivani. Sinule oleks see katastroof, aga tema naudib.

Äkki sellepärast ei teegi kolmandat süsti, et ta ei viitsi enam naise käsu peale ringi tuuseldada. Hea ettekääne ju koju jäämiseks 🙂

+25
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamus mehi valiksid diivani. Sinule oleks see katastroof, aga tema naudib.

Äkki sellepärast ei teegi kolmandat süsti, et ta ei viitsi enam naise käsu peale ringi tuuseldada. Hea ettekääne ju koju jäämiseks ????

Äkki on salaja juba ammu kolmanda süsti ära teinud, aga naisele ütleb et ei tee… 🙂 🙂

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi hoolid oma mehest siis – üritused ja elamused on tähtsamad kui teise inimese tervis. Saad ju ise ka aru, et sellel lõputul torkimisel tervise seisukohast olulist kasutegurit ei ole.  Mulle näib, et kibestunud oled hoopis sa ise, et ei saa oma tahtmist.

Mis ta tervisel viga siis on? Saan veel aru, kui vaktsineerimine oleks vastunäidustatud.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui see piirang veel kaua kestab, siis ma ei tea tõesti, mis meie pereelust saab. Mina ei veena teda ümber ega tema mind.

Kauaks neid piiranguid hetkel edasi tõsteti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kogemus pereliikmega, kes ei tahtnud vaktsineerida. Mitte küll mees aga teismelistest lastest noorem. See samamoodi seadis koheselt piirangud reisimisele, koos söömisele jne. Peamine mõjutegur lapse puhul oli vaktsiinivastaste perest sõbranna, kes siis hirmutas igasuguste kiipide ja muu sellise jutuga. Aktsepteerisime lapse soovi, lasime tal rahulikult olla aga umbluu-jutule vastasime seletustega, miks see tõele ei vasta. Vanem laps ja meie vanematena tegime vaktsiinid ära, noorem siis vaatas, et ei juhtu midagi ja mõne aja pärast, kui uuesti küsisime, siis oli nõus tegema. Põhiline vast ongi see, et ei pressi ennast peale, igaühel on õigus ise otsustada oma keha üle. Meil laabus see olukord suurema konfliktita õnneks.

+29
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kõigil teha tõhususdoos. Mina jäin hiljaks ja sain koroona, kergelt põdesin, aga ikkagi võttis jõu ära. Mehel oli selleks ajaks nädal tõhususdoosist möödas ja haigeks ei jäänud.

+19
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan kõigil teha tõhususdoos. Mina jäin hiljaks ja sain koroona, kergelt põdesin, aga ikkagi võttis jõu ära. Mehel oli selleks ajaks nädal tõhususdoosist möödas ja haigeks ei jäänud.

Süstib või ei süsti, selle riski võtab igaüks ise, mitte kellegi soovitusel.

+19
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Süstib või ei süsti, selle riski võtab igaüks ise, mitte kellegi soovitusel.

Seda soovitavad ka arstid, kes ilmselgelt on targemad kui keegi teine.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas siis peab olema kibestunud ja riigi peale vihane kui vaktsineerida ei soovi?

Minul näiteks ükskõik ja elu niipalju ei mõjuta, suusarajad on sees, mine nühi kasvõi 24/7.  Kurb on see et kui üks ei soovi teha siis hakkab selline vaimne surve peale et mis siis nüüd saab edasi ja kas suhe ikka vastu peab. Hetkel peaks ikka mõtlema  kuidas need ained tervisele mõjuvad ja kas see “nakkusohutustõend” kaalub üles riski tervisega mängida? Enamasti see haigus möödub ikka kergemalt ja ei satu haiglasse hingamisaparaadi alla. Mina soovitasin ka kaaslasel see ära teha kui ta ikka nii väga restoranis ja spa-s käia soovib ja tegi ära ühe sutsu.  Las see olla tõesti igaühe vaba valik kuidas ja kas ta laseb end pookida. Ilm on kaunis, minge nautige loodust ja kelgutage/suusatage. On tervislikum ja odavam ka kui kuskil spa-s, kinos ja restoranis istuda. 😀

+17
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on hea meel, et su mehel hakkab mõistus pähe tulema.

+22
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te uudiseid ikka loete? Teadlaste, arstide ja viroloogide kogemuse ning uuringute järgi on juba selgeks tehtud, et vaktsiinid paraku ei aita omikroni vastu. Kasu ongi vaid sellest, kui tehtud ka tõhustusdoos ning siis ka efekt mõni kuu.

Alles oli lehes artikkel, kus meie viroloog oli välja toonud, et kaitse ongi u 20% vaid 2 doosi puhul. Seda nimetada vaktsiiniks? Ja selgelt on öeldud, et uue tüve omikroni puhul ei aita ei 2 doosi ega ka läbi põdemine – ikka saad tõenäoliselt külge, kui kokku puutud.

Ja selge on see ,et igal aastal korra vähemalt tehtakse Covid vaktsiini nagunii, see peaks ju algusest peale arusaadav olema. Täpselt nagu gripivaktsiinigi puhul. Kui Covid vaktsiini kaitse kestabki vaid max 6 kuud, kuidas saab siis loota, et me vaktsineerime vaid paari aasta tagant?

Mina ausalt öeldes saan TA mehest täiesti aru.

Olin ka ise pikalt vaktsineerimata, kuna antud vaktsiinide suhtes väga skeptiline (liiga väike kaitse ning liiga palju kõrvaltoimeid), aga muidu ma mingi vaktsiinivastane kunagi olnud pole. Tungivalt pooldan laste vaktsineerimist ning endal ka kõik lapseea vaktsiinid ning  hiljem terve rida muid regulaarselt tehtud.

Nüüd olen vaktsineeritud, aga end kuidagi kaitstuna küll absoluutselt ei tunne. Tegingi vaid selleks, et saaks oma elu kuidagigi jätkata ja teha asju, mida soovin ja vajan. Kaaslane käis ka tungivalt peale.

+16
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel oma eelnevale postitusele, siis minu meelest on see ka ikkagi inimese sügavalt isiklik otsus. Mind survestati samamoodi (uue tutvuse poolt), et kui ma end ei vaktsineeri, siis me enam-vähem ei saagi suhtes olla. Umbes, et suhet ei saa ju eksisteerida, kui väljas ei käi. Nojah, üpris kahtlane ja pinnapealne suhe tundub, mis koosneb kohvikus ja kinos käimisest. Kui seda ei saa, siis suhet pole…Suhe peaks ikkagi baseeruma muudel asjadel ja püsima ka igasuguste lockdownide ajal, kui nagunii kuskile minna ei saa.

Ma selle uue tutvuse tõttu vaktsiini teinud poleks, tegin enda hobide ja majanduslike põhjuste (tööandja ei tahtnud enam isolatsiooni katta) tõttu.

Aga sellist asja kindlasti survestada ei tohiks, vaid peab olema inimese enda otsus.

Kahjus paljud vaktsineerinudki vaid selleks, et saaks ringi käia ja tuuseldada, mitte enda ja teiste tervise kaitseks. Praeguses olukorras ma ei näe ka enam, kuidas see mittevaktsineeritute taga kiusamine ja piiramine õigustatud oleks, kuna vaktsineeritud on samal pulgal sisuliselt (v.a tõhustusdoosi saanud).

Vaadake statistikat ka, iga nädal vaktsineeritute osakaal nakatunute hulgas tõuseb. Praeguseks on see juba sisuliselt 50%

 

+21
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks veel oma eelnevale postitusele, siis minu meelest on see ka ikkagi inimese sügavalt isiklik otsus. Mind survestati samamoodi (uue tutvuse poolt), et kui ma end ei vaktsineeri, siis me enam-vähem ei saagi suhtes olla.

Suhtes on sarnase maailmavaatega pooled. Tee talle ja endale teene, ole hea inimene.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kinovaktsiin tegemata, siis saab vabas õhus kohtinguid korraldada – RMK matkarajal, rabas, rannas, välijõusaalis koos trenni teha jne. Ei jää midagi elu seisma.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mees saab haiguse külge ja saabki tõendile pikenduse.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tekitab praegune olukord küsimusi. Mina ja mees oleme vaktsineeritud. Käime ringi nagu lubatud.  Näitame aga passi. 3 doosi.  Ja ometi sain positiivse testi vastuse. Ma võiks ju käia edasi, näitan vaid nõutud passi. olen enesetundelt terve.

Nt oleks miskit mida olen planeerinud. Nt reis. Kui paljud jätaks reisi ära kui saab reisile passi alusel.  Aga tegelikult oled nakkusohtlik ikka. Aga testi ei nõuta.

Ega ma sedagi testi poleks teinud. Aga nö hull sugulane ütles et vanaema võib külastada ainult pärast testi . No ja hea oli et nii läks ja ma teada sain et olengi koroonas.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On väga palju inimesi keda ei huvitagi mingitel “üritusetel” käimine või kohvikutes passimine. Olen küll vaktsineeritud, aga mul on 1 kord seda nö tõendit reaalselt vaja läinud ja ei tunne küll, et elus midagi puudu oleks, pigem on uusi ja huvitavaid tegemisi juurde tulnud. Kui minu mees ennast süstida ei laseks, siis lihtsalt austaks tema otsust. Ise muidu  plaanid ülejäänud elu iga 6-9 kuu tagant ennast vakstineerida?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Kallid vastajad! Esiteks – kust selgub, et ma mees kuidagi survestaks? Kui ma seda teeks ja mees end vaktsineeriks, poleks ju probleemi. Teema ei ole ka sellest, kas vaktsineerida on mõistlik või mitte. Nagu varem kirjutasin, on mulgi küsimusi, kõik ei ole must-valge ka minu jaoks. Teema on sellest, millised probleemid peres tekivad, kui ühe pereliikme võimalused on kõvasti piiratumad kui teisel. Me oleme pere, kes käib üsna palju väljas – teatris-kinos, üritustel, ja jah, ka kohvikus. Reisime palju. Oleme seda kõike seni koos teinud, meile meeldib koos olla ja kõike jagada. Diivaninurgast ja telekast pole meile seni piisanud. Metsarajad on ju tore küll, aga me elamegi metsas, seega eriline elamus see meie jaoks ei ole. Ei usu, et linnatänavatel pikem jalutamine eriline kultuurielamus oleks. Kust ma võtan, et inimesed tasapisi kibestuvad ja muutuvad riiki ja elu vihkavaks, kui oma valiku tõttu paljust ilma jäävad? Kõrvalt näen! Siin samas teemaski on ju näha. Mitmed toredad inimesed, kes pole end vaktsineerinud, on tänaseks mulle kaugeks jäänud, sest ma ei viitsi nendega koos elu ja riiki kiruda. Ammugi vandenõuteooriaid arutada.

Ma ei usu, et me mehega lahku läheks, kui piirangud vaid mõned kuud aastas kestavad, see ongi peamine lootus hetkel. Aga ma kardan, et täna ei oska keegi öelda milliseid piirnaguid eri riigid millal kehtestavad või millal maha võtavad.

Ilmselt tekib küsimus, mida mees sellest arvab? Hetkel arvab, et ju ta siis lihtsalt ei käi kohtades, kuhu ei lubata. Kui ei saa reisida, siis ei reisi. See, et suhtes tekivad pikapeale probleemid, on minu hirm, mitte tema oma. Tema ise muidugi ei arva, et ta inimesena selle valiku tõttu kuidagi tasapisi muutuda võiks.

Teema mõte oli minu jaoks uurida, kas ja kuidas on läinud teistel peredel, kus liikmed on vakstineerimise osas erinevaid valikuid teinud. Mõned asjalikud vastused sain ka, tänan!

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On väga palju inimesi keda ei huvitagi mingitel “üritusetel” käimine või kohvikutes passimine. Olen küll vaktsineeritud, aga mul on 1 kord seda nö tõendit reaalselt vaja läinud ja ei tunne küll, et elus midagi puudu oleks, pigem on uusi ja huvitavaid tegemisi juurde tulnud. Kui minu mees ennast süstida ei laseks, siis lihtsalt austaks tema otsust. Ise muidu plaanid ülejäänud elu iga 6-9 kuu tagant ennast vakstineerida?

Jah, plaanin küll, kui see vajalik on.

+8
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 98 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaaslane ei vaktsineeri