Esileht Pereelu ja suhted Kaaslane ei vaktsineeri

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )

Teema: Kaaslane ei vaktsineeri

Postitas:
Kägu

Võiva dmuidugi, aga kui nad seal ainult teisi vaktsineerituid saavad nakatada, siis ei kujuta see endast ohtu neile endile, meditsiinile, majandusele jms.

Mis juttu sa räägid? Vaktsitud haigestuvad samamoodi ja neid satub ka haiglasse. Lisaks kannavad viirust laiali, sest passiga võib igal pool liikuda.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis juttu sa räägid? Vaktsitud haigestuvad samamoodi ja neid satub ka haiglasse. Lisaks kannavad viirust laiali, sest passiga võib igal pool liikuda.

Mitte SAMAMOODI. Palju väiksema tõenäosusega (vaata statistikat)
Vaktsineeritud maandavad oma riski vaktsineerimisega, ülejäänud testimisega. See valetav Romeo ei tee kumbagi.

+16
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis juttu sa räägid? Vaktsitud haigestuvad samamoodi ja neid satub ka haiglasse.

Vaksituid on haiglas ainult 16% koroonapatsientidest!

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõuad magamistuppa sisenemiseks QR koodi, küll siis sutsaka ära teeb

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õde läks vaktsineerimise pärast mehest lahku. Mees oli tulihingeline vastane ja ei lubanud ka oma emal vaktsineerida. Tulemuseks oli et mehe ema haigestus suvel koroonasse ning suri (oli kõrgema vererõhuga ja arst soovitas tal väga ikka vaktsineerida). Vot seda enam õde ei suutnud taluda, et tehku oma tervisega mis teeb, aga oma ema pm surma saata, see oli üle igasuguse piiri ta jaoks.

ei tasu meest süüdistada, tean täpselt vastupidist juhtumit. inimene vaktsineeris, kõrvalmõjusid ei esinenud, läks umbes pool aastat mööda….seda inimest enam ei ole. selle juhtumi valguses tekivad ikka mõtted, et kui ei oleks vaktsineerinud, siis oleks ehk elus. tean et ta võttis vererõhutablette, muud häda ennem ei olnud.

nii et ärgu su õde enda meest süüdistagu

+8
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle juhtumi valguses tekivad ikka mõtted, et kui ei oleks vaktsineerinud, siis oleks ehk elus. tean et ta võttis vererõhutablette, muud häda ennem ei olnud.

Tead, ei teki selliseid mõtteid tavalisel inimesel.
Kummaline, et tead kõike sellest oma juhtumist, välja arvatud pisisasi, mis surma põhjus oli. Kuidas sa siis seda ometi ei tea/küsinud. Aga hea ikka kuudetaguse vaktsiiniga seostada, nii igaks juhuks

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures oleme abikaasaga arutanud omavahel, et armastus on suur ja sobime hästi aga pärast sellist põhimõttelist erinevust ega ma ei näeks küll varianti koos edasi jätkamiseks. Asi pole absoluutselt kohvikus või üritustel käimisel aga ma ei saa sellist inimest lihtsalt enam tõsiselt võtta ja kõik. See oleks ikka samas kategoorias kui üks pool ikka paduusklikuks muutuks või muidu täitsa ära keeraks, no mis sa hulluga ikka teed.

Enda lähemas tutvusringkonnas õnneks ei ole selliseid inimesi aga vot ühest eluaegsest parimast sõbrannast sain küll lahti. Teame üksteist pea 30 aastat ja pole kunagi tülitsenud ja üksteise kõrval kõiges olnud aga pärast seda kui ta hakkas mingit vaktsiiniskeptilist ila ajama siis mul lihtsalt ei ole enam sellise inimesega midagi rääkida. Iga kord kui talle mõtlen, siis ei saa sellest mitte mõelda ja toas oleks lihtsalt üks suur elevant.

Ma tõesti ei kujutaks kooselu ette kaaslasega kes kinnisilmi usub “teadust”, laseb end süstida kasvõi 4-5x ja läheb selle kogu jamaga nii kaasa et lõpetab hea sõbrannaga suhtlemise seepärast et tema teistsugust arvamust avaldab.  Kurb lihtsalt kuidas mingi pandeemiaga lõhutakse inimsuhted nii ära et raske on seda kõike lappida. Ma soovin inimestele ikka rohkem teineteise mõistmist. Ma leian et mõlemad äärmused on jubedad, nii vaksi fännidel kui vaksi vastastel. Aga eks see pinge keeb ühiskonnas veel kaua-kaua sest see on võimatu et kogu Eesti rahvas end ära vaktsineerib.

+15
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei kujutaks kooselu ette kaaslasega kes kinnisilmi usub “teadust”, laseb end süstida kasvõi 4-5x ja läheb selle kogu jamaga nii kaasa et lõpetab hea sõbrannaga suhtlemise seepärast et tema teistsugust arvamust avaldab.  Kurb lihtsalt kuidas mingi pandeemiaga lõhutakse inimsuhted nii ära et raske on seda kõike lappida. Ma soovin inimestele ikka rohkem teineteise mõistmist.

Palun õpeta (ausalt), kuidas sa seda teed oma vaktsineerivate sõpradega?
Mina vaktsineerisin, mul on sõbranna, kes on vastane. Hea meelega suhtleksin temaga ilma viiruseteemat puudutamatagi, aga seda on väga keeruline teha, kui ta jagab sõnumeid, kus vaktsineerijaid lammasteks ja pimesi alluvateks on kuulutatud.
Tahaksin küll sõber olla, aga kuidas? Lihtsalt peaks neist avaldustest mööda vaatama? Olema sõber, teades, et teine peab mind lolliks?

+18
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen vaktsineerimata, mees vaktsineeritud. Küll aga põdesin läbi, nii et tõend on olemas. Siiani pole kordagi vaja läinud, ei viitsigi kuskil käia ja mingeid elamusi otsida. Igal pool maskid ees, normaalselt hingata ei saa, rääkida ei saa jne. Värskes õhus liikuda veel saab, ja kodus on ka mõnus. Suhtes 10+ aastat, abielus, 2 ühist last, mina ühega kodune. Mulle just meeldib, saab rahulikult kodus olla, sõpradega suhelda, üks teisel külas käia. Reisi- ja teatruhuviline pole kunagi olnud.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selle juhtumi valguses tekivad ikka mõtted, et kui ei oleks vaktsineerinud, siis oleks ehk elus. tean et ta võttis vererõhutablette, muud häda ennem ei olnud.

Tead, ei teki selliseid mõtteid tavalisel inimesel.

Kummaline, et tead kõike sellest oma juhtumist, välja arvatud pisisasi, mis surma põhjus oli. Kuidas sa siis seda ometi ei tea/küsinud. Aga hea ikka kuudetaguse vaktsiiniga seostada, nii igaks juhuks

hiljutised juhtumid mis meediasse on jõudnud, 23 aastane noormees ja 16 aastane neiu, nende juhtumitega ei teki ka sul mingit kahtlust, et äkki see vaktsiin ei ole nii kasulik kui arvatakse? ühelgi ravimil ei tohiks olla selliseid tagajärgi, see on lubamatu

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hiljutised juhtumid mis meediasse on jõudnud, 23 aastane noormees ja 16 aastane neiu

Vähemalt viimase osas on ju kinntust leidnud, et polnud seos vaktsiiniga. Tõesti ei usu iga uudise kommentaarides suvaliste tuututamist, et “kindlasti vaktsiinist”.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga lihtne ju. Arvesta teise inimese arvamusega ja väldi selliseid covid jutuajamisi. Fb-s võta jälgimine maha kui sealtkaudu ärritavad uudised tulevad temalt. Ma saan küll millegipärast kõigiga läbi olenemata kas on padu vastane või fänn. Tuleb seda asja mitte nii tösiselt võtta ja suruda seda “mul on õigus ju” arvamust maha ning saavad kõik rahus elada ja suhelda. Näiteks fb-s ma ei jaga üldse mingeid covidi artikleid aga vahel kommenteerin ikka sellel teemal ning kõigile mu sõpradele ja tuttavatele on teada et ma vaksi fänn pole. Siiamaani on sõbralistis kõik inimesed alles ka.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ise läbi põdenud nn mitteametlikult, passi pole.

Mis see tähendab? Kuidas sa tead, et sul covid oli?

Mees põdes kergete/keskmiste sümptomitega, käis testimispunktis samuti ja sai positiivse tulemuse. (Ta otsustas veel 1x Janseni teha mõne aja pärast)

Ma tegin samal ajal koduse positiivse testi. Tol ajal passi teema polnud veel aktuaalne ja ei näinud mõtet nakatumist n-ö ametlikult fikseerida.

Tragikoomiline, et nüüd ka kohtus ei anta minusugustele “passi” ja vabadust kuigi elementaarne ju on, et vaktsineerimine ju imiteerib läbipõdemist. Antikehad ja kaitse olemas aga ikka pean kodus istuma n-ö mu enese kaitseks.

“Normaalne”

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin samal ajal koduse positiivse testi. Tol ajal passi teema polnud veel aktuaalne ja ei näinud mõtet nakatumist n-ö ametlikult fikseerida.

Muidu positiivsed teevad kodus negatiivse, seega ära väga ette kujuta.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hiljutised juhtumid mis meediasse on jõudnud, 23 aastane noormees ja 16 aastane neiu, nende juhtumitega ei teki ka sul mingit kahtlust, et äkki see vaktsiin ei ole nii kasulik kui arvatakse? ühelgi ravimil ei tohiks olla selliseid tagajärgi, see on lubamatu

Mul tuttav 40+ tegi hiljuti suitsiidi. Varem kunagi polnud selliseid mõtteid peas olnud.

Issand, kuidas ma ei salli sinusuguseid lollakaid.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme mõlemad mehega läbi põdenud, aga aega rohkem kui 6 kuud möödas ja mina ka vaktsineeritud. Ei teinud seda kahjuks tervisest lähtuvalt, vaid ûhe hobireisi tõttu, mis oli mul juba varem kokku lepitud ja ei soovinud teisi alt vedada. Ühesõnaga, minul on tõend, aga mehel pole.
Ma ausalt öeldes ei saa arugi, et see kuidagi meie pereelu mõjutaks. Iganädalased istumised nädalavahetustel sõprade ringis toimuvad endiselt. Teatrisse, restorani jms kohtadesse ei soovi ma ise põhimõtteliselt minna, kuni see vaktsiinipassi jama kestab. Ei ole ma seda privileegi rohkem kasutanud kui tol ûhel korral reisile minnes. Raha oleme pannud korraliku video- ning audiotehnika alla ja korraldame kodus filmi- ning kontserdiõhtuid. Head sööki teeme ise või tellime koju profikoka teenuse (neid on muide väga palju viimasel ajal).

Ilusas Eestimaa looduses käime palju matkamas. Ei saa aru ûldse väitest, et elan niikuinii metsas, mind loodus ei huvita. Meie just seepärast metsas elamegi, et loodus meile meeldib ja ei saa sellest kunagi isu täis.

Paar reisi on ka plaanis teisele poole maakera eksootilistesse riikidesse, kus piiranguid pole.
Maakoju ehitab mees ägedat suvekööki koos terrassi ja basseiniga. Ei jõua uut suve ära oodata :). Seega ütleks, et kõik on tahtmise ja hoolimise küsimus.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures oleme abikaasaga arutanud omavahel, et armastus on suur ja sobime hästi aga pärast sellist põhimõttelist erinevust ega ma ei näeks küll varianti koos edasi jätkamiseks. Asi pole absoluutselt kohvikus või üritustel käimisel aga ma ei saa sellist inimest lihtsalt enam tõsiselt võtta ja kõik. See oleks ikka samas kategoorias kui üks pool ikka paduusklikuks muutuks või muidu täitsa ära keeraks, no mis sa hulluga ikka teed.

Enda lähemas tutvusringkonnas õnneks ei ole selliseid inimesi aga vot ühest eluaegsest parimast sõbrannast sain küll lahti. Teame üksteist pea 30 aastat ja pole kunagi tülitsenud ja üksteise kõrval kõiges olnud aga pärast seda kui ta hakkas mingit vaktsiiniskeptilist ila ajama siis mul lihtsalt ei ole enam sellise inimesega midagi rääkida. Iga kord kui talle mõtlen, siis ei saa sellest mitte mõelda ja toas oleks lihtsalt üks suur elevant.

Ju siis pole see armastus nii suur midagi kui selline väike asi saatuslikuks saaks. Meil üks on vaktsineeritud, teine ei kavatsegi, üks on vegan ja teine omnivoor (vegan on vaktsineeritud) jne. Räägime neist teemadest, aga ei tülitse ja armastame üksteist samamoodi edasi.

Ühestki sõbrannast pole ka pidanud loobuma. Austan igaühe seisukohtasid ja sotsiaalmeedias vajadusel kasutan meetmeid, et ei peaks liiga palju nägema.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sotsiaalmeedias vajadusel kasutan meetmeid, et ei peaks liiga palju nägema.

Fb-s võta jälgimine maha kui sealtkaudu ärritavad uudised tulevad temalt.

Kas te arvate, et sotsiaalmeedias elab keegi teine inimene kui teie tuttav? Või kuidas te lihtsalt saate eirata mingit väga olulist külge temast? (Ei pea silmas FB-d üldiselt, vaid seda isiksust, kellena ta seal esineb)
See on ju mingi moonutatud maailm, hea näo tegemine mitte nii hea tegelikkuse juures.
See on nagu kui kirjutate (mitte otseselt teie) oma hommikused sõimud Perekooli ära ja lähete siis lasteaeda tööle.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sotsiaalmeedias vajadusel kasutan meetmeid, et ei peaks liiga palju nägema.

Fb-s võta jälgimine maha kui sealtkaudu ärritavad uudised tulevad temalt.

Kas te arvate, et sotsiaalmeedias elab keegi teine inimene kui teie tuttav? Või kuidas te lihtsalt saate eirata mingit väga olulist külge temast? (Ei pea silmas FB-d üldiselt, vaid seda isiksust, kellena ta seal esineb)

See on ju mingi moonutatud maailm, hea näo tegemine mitte nii hea tegelikkuse juures.

See on nagu kui kirjutate (mitte otseselt teie) oma hommikused sõimud Perekooli ära ja lähete siis lasteaeda tööle.

Minu jaoks ei ole oluline see, mida ta süstib/ei süsti, sööb/ei söö, loeb/ei loe jne kuniks tema minu valikuid samamoodi aksepteerib. Sõbrannad on ühiste mälestuste, raskete läbi elatud aegade, huumori pärast näiteks. Tean, et kui mul on raske, saan just neile loota ja olen esimesena olemas kui neil on raske. Mingid vaktsineerimised küll selle vahele ei tule.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sotsiaalmeedias vajadusel kasutan meetmeid, et ei peaks liiga palju nägema.

Fb-s võta jälgimine maha kui sealtkaudu ärritavad uudised tulevad temalt.

Kas te arvate, et sotsiaalmeedias elab keegi teine inimene kui teie tuttav? Või kuidas te lihtsalt saate eirata mingit väga olulist külge temast? (Ei pea silmas FB-d üldiselt, vaid seda isiksust, kellena ta seal esineb)

See on ju mingi moonutatud maailm, hea näo tegemine mitte nii hea tegelikkuse juures.

See on nagu kui kirjutate (mitte otseselt teie) oma hommikused sõimud Perekooli ära ja lähete siis lasteaeda tööle.

Ütleks sellepeale nii et kuna kogu see teema on nii ulmeline ja preparaadid katsetuse käigus siis liiga vara on sõpru/sõbrannasid maha kanda kui nad omavad teistsugust arvamust ja kõhklevad. Eks aeg näitab kellel see õigus on ja kas ongi kellelgil õigus. Võibolla eksime kõik ja tagantjärgi naerame et nii jabura asja pärast jagelesime.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varem polnud enamus vaktsineeritud ja suhtlesime nendega rahumeeli edasi, vaktsiinid ei tulnud pähegi. Ei mõtle covidit vaid kõike muud. Grippi jne. Nüüd juba jäetakse mehi ja lapsepõlvesõbrannasid maha vaktsiini pärast.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varem polnud enamus vaktsineeritud ja suhtlesime nendega rahumeeli edasi, vaktsiinid ei tulnud pähegi. Ei mõtle covidit vaid kõike muud. Grippi jne. Nüüd juba jäetakse mehi ja lapsepõlvesõbrannasid maha vaktsiini pärast.

Pandeemia vs epideemia. Kooli tagasi!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks sellepeale nii et kuna kogu see teema on nii ulmeline ja preparaadid katsetuse käigus siis liiga vara on sõpru/sõbrannasid maha kanda kui nad omavad teistsugust arvamust ja kõhklevad. Eks aeg näitab kellel see õigus on ja kas ongi kellelgil õigus. Võibolla eksime kõik ja tagantjärgi naerame et nii jabura asja pärast jagelesime.

Olen nõus, aga oled siis tolerantsem kui mina. Mul oleks sõbranna vaktsiinivastasusest ükskõik, kui ta seejuures ennast hoiab, aga häirib siiski tema poolt sõna otseses mõttes lollik tembeldamine, kui mina olen vaktsineerimise valinud. Inimene on justkui ära vahetatud, just väljendusviisi pean silmas, mitte arvamusi endaid.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ga hetkel muretsen ma oma perekonna pärast. Koroonal lõppu ei paista. Ma ei taha enda kõrvale kibesutunud ja tigedat inimest, aga midagi ette võtta ka ei oska.

Aga kas oled valmis selleks, et vaktsiinist tekib kõrvalmõju, inimene jääb haigeks või sureb hoopis? Mul on ka kaks süsti tehtud ja mu tervis ei ole küll enam see, mis enne süste oli. Ja tutvusringkonnas on inimesi, kes saanud kolm süsti ja on ikkagi raskelt haigestunud. Need vaktsiinid ei tööta. Ja et riik negatiivset testi ei tunnista, on kius.

 

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel peaks ikka mõtlema  kuidas need ained tervisele mõjuvad ja kas see “nakkusohutustõend” kaalub üles riski tervisega mängida? Enamasti see haigus möödub ikka kergemalt ja ei satu haiglasse hingamisaparaadi alla.

Vaktsineerimise eesmärk ei ole ju tõendit saada. See, kui kergesti see haigus ükskõik kellel avaldub ei saa kuidagi ette teada. Mõlemal poolel on omad riskid. Enda jaoks peab läbi mõtlema, et mis on võimalikud vaktsineerimise tagajärjed, mis on võimalikud haigestumise tagajärjed ning kumma variandi tagajärgedega te olete nõus edasi elama.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tutvusringkonnas on inimesi, kes saanud kolm süsti ja on ikkagi raskelt haigestunud. Need vaktsiinid ei tööta.

Vaktsiin ei tööta siis, kui kõik haigusega kokkupuutuvad inimesed ikkagi haigestuvad. See ju ei ole nii. Järelikult on vaktsiinidel mingi positiivne mõju haiguse kulgemisele, kui raskelt haigena jõuavad haiglasse umbes 70% ulatuses ikkagi ainult vaktsineerimata inimesed. Ja seda juba mitme kuu vältel.

Aga algusest peale on öeldud, et ükski vaktsiin ei anna 100% kaitset. Praegusel hetkel ei oska keegi öelda, milline oleks olukord siis, kui vaktsiini ei oleks olemas. Või ka seda, milline oleks olukord, kui kõik inimesed oleksid vaktsineeritud.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka kaks süsti tehtud ja mu tervis ei ole küll enam see, mis enne süste oli

😀 Mis sul nüüd siis teisiti on?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tehtud 3 doosi ja tervisel küll varasemaga võrreldes mingit vahet ei ole, oli enne korras ja on nüüd ka.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et ükski mu sõber pole mulle tulnud teatama, et ta on vaktsineeritud. Kes tegi, see tegi. Miskipärast leidub aga hunnik neid, kes peavad teatama, et nad ei vaktsineeri ja vaktsineerijad on lollakad.

Enamasti räägivad vaktsineerimata isikud ühiskonna lõhestumisest, mingist taaskoondumisest ja just _nende_ poolele üleminekust. Teised olla lollid.

Kes seda ühiskonda siis lõhestab? Vaktsiinid või need opakad?

 

 

Vaktsineeritu. Tõupaberitega. Ei käinud kinos ei enne ega lähe ka nüüd.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi hoolid oma mehest siis – üritused ja elamused on tähtsamad kui teise inimese tervis. Saad ju ise ka aru, et sellel lõputul torkimisel tervise seisukohast olulist kasutegurit ei ole. Mulle näib, et kibestunud oled hoopis sa ise, et ei saa oma tahtmist.

Täpselt!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 98 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaaslane ei vaktsineeri