Esileht Pereelu ja suhted Kaaslase veidrused ja nendega kohanemine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kaaslase veidrused ja nendega kohanemine

Kui hästi suudate oma kaaslase veidrustega harjuda? Kas mõne asjaga on tunne, et pigem põgeneks, kui kohaneks, sest ei suuda harjuda mõne teise poole kiiksuga? Ja kuidas te selle viimases olukorra lahendate?

Minul isiklikult on jube raske harjuda nt hääleka söömisega. Õnneks kodust väljas suudab mees seda taltsutada, aga vahepeal läheb kodus asi täiesti käest ära. Õhtul kuuled, kuidas mees kõrval toas õuna sööb ????

Samuti on tüütu see, kui mees unustab tähtpäevad ära või kui need ei ole tema jaoks oluline.

Või siis see, kui ta ei viitsi kodus särki vahetada ja ma pean meelde tuletama, et kle, aroom hakkab juba hinge matma.

On paremaid ja halvemaid päevi, mõnikord kipun üsna teravalt ütlema, sest ma ei saa aru, kuidas ta juba aru ei saa, et need asjad ei meeldi mulle ja et ta ikka pärast 8t aastat seda teeb. Siiani ei ole veel põgenenud, aga aegajalt on küll tunne, et hoia peast kinni ja pane jooksu.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No harjudki selle mõttega, et ilmselt on sul endal ka kiikse ja veidrusi, millega mehele närvidele käid.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

häälekalt mäletsemine, raskelt hingamine, hingeldamine. uhh

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 08:32; 09.03 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui mingi veidrusega ei suuda harjuda juba alguses, siis ajaga muutub ainult hullemaks.
Palju hullem on, kui need kiiksud tekivad juba siis, kui pikalt kooselatud jne. nt mu mees on hakanud ka häälekalt sööma viimasel. Olen märganud, et teeb seda siis, kui midagi eriti maitsvat on, siis nagu ahmib suu korraga täis ja lihtsalt hirmus. Paar korda on teinud 5-aastane poeg märkuse, et issi, mis sa matsutad, aga mees nagu vist ei saa aru, et ta mälubki häälekalt ja saba lihtsal tkurjaks, et laps on ebaviisakas …

Ja ongi nõme, sest kui teed märkuse, siis oled nõme eit, kes tänitab, aga kui märkust ei tee, siis oled jälle nõme, kes ei suuda välja öelda, kui miski ei meeldi.

ma ka ei tea, kuidas öelda viisakalt, nii et inimene ei solvuks, et – palun mälu vaiksemalt, ära panes nii palju toitu suhu, kui siis ei suuda normaalselt mäluda (nagu 6-aastast õpetaks). Lauakombed on kuidagi õrn teema, justnagu hügieengi

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 09:28; 09.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Matsutades söömine ja pesematusest haisemine ei ole ju kiiksud ega veidrused. See on lihtsalt räpakas mees. Ma küll ei panustaks, et korralik puhas inimene sellise asjaga ära harjub.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti on tüütu see, kui mees unustab tähtpäevad ära või kui need ei ole tema jaoks oluline.

Mis puudutab tähtpäevade meelespidamist (mulle oluline, mehele mitte), siis paar nädalat enne jõule või oma sünnipäeva saadan mehele veebipoe lingi ja kirjutan juurde, et soovin seda kingituseks. See meetod täitsa töötab. Esiteks saan asja, mida ma tõesti tahan, mees ei pea vaevama end üllatuse välja mõtlemisega ja mehele tuleb meelde, et tähtpäev on tulemas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mehel on ainult üks veidrus – nimelt kapiuste lahtijätmine. Olen sellega harjunud ja probleemi ei tõsta, mõnikord ainult tuletan meelde.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on diagnoositud nii koormusastma kui kõver nina vahesein. Esimene on leevendatav ainult ravimitega, teise operatsiooni pean mõttetuks, kuna ebaõnnestumisi ja probleemi tagasitulekut on väga palju. Ka on mul osa hambaid välja tõmmatud.Seega olen ka mina isik, kes kipub matsutama ja hingeldama. Matsutan, kuna väga raske on süüa nii, et suu täiesti kinni, õhku ju ei tule, kui ninahingamine kehv. Kui on vaja nt matkal mingit järsemat tõusu võtta, võin vägagi hingeldama hakata.Mees teab küll, aga vahel teeb ikka selleteemalisi naljaga märkusi. Eelistan süüa kodus pigem omaette, seltskonnas püüan olla viisakas, aga siis jääb enamik toitu ka lihtsalt söömata. Kui olema matkal, palun matkakaaslastel minna ees, teen nalja, et olen viletsake, aga tegelikult saan siis rahus hingeldada, ilma et keegi oma šokeeritust väljendaks.
Abielus oleme siiski juba üle 20 aasta, ju need minu vead siis ikka nii hullud ei ole, et üldse koos elada ei kannata.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on samasugune nagu teemaalgataja. Mina suudan küll viisakalt süüa (samas see takistab söömisest mõnu tundmist), lapsed aga mitte ja meie ühised söömaajad on ainult üks pidev õiendamine. Ma ise ka tõttöelda võimalikult hoidun mehega koos laua taga söömisest, sest mina naudin seda kui oma kodus saab söömaaega seltskondliku üritusena nautida, end lõdvaks lasta, selle asemel, et riidepuu seljas nuga-kahvel käes vaikides nokkida. Tahaksin lauas hoopis laste ja mehega vestelda ja vestlusele keskenduda, aga mehele on nii tähtis, et kõik sööksid kaunilt, et reaalsuses on meie toidulaud nagu matuselaud, kammitsetud vaikimine, et kogu tähelepanu oleks toidul ja söömisel. Naudime mina ja lapsed söömist siis, kui mees on kusagil kodust ära. Minu jaoks on isuäratav vaatepilt paraku selline, nagu Viimse reliikvia filmis kus Gabriel ja Agnes seakooti järasid. Minu jaoks ei ole absoluutselt tähtis kuidas süüakse, tähtis on meeleolu laua taga. Ma arvan et sellest ei saagi üle, oma mehega koos olemisest tunnen rõõmu mujal, ühiseid söömiseid võimalusel väldin, ühine söömine temaga koos on lihtsalt piin. Õnneks meil on selline elustiil, et enamasti me ei söögi ühiselt. Seda pean ma ka mehe eest peitma, et ma siis üksinda süües vestluse asemel raamatut loen – see on minu nägemus ülimast õndsusest – lugeda head raamatut ja süüa sinna kõrvale head sööki. Mees aga ei tohi seda näha, sest see jällegi häirib teda, sest tähelepanu pole viisakal söömisel ja raamat võib mustaks saada. Mina ostan oma raamatuid omaenda raha eest, panustan ühisesse pere eelarvesse võrdselt mehega, seega ma ei arva, et tema asi on, mida mina oma raamtutega teen, tema neid ei loe. Aga kodurahu huvides siiski loen süües vaid siis kui meest toas ei ole. Koos oleme olnud 12 aastat lahku ei kavatse minna.

Hügieeni koha pealt on meil jälle vastupidi, mees ei saa aru, miks peaks iga päev dušši all käima ja rohkem kui kaks korda nädalas aluspesu vahetama. Tema kasvas väga kitsastes oludes üles ja selline raiskamine on talle arusaamatu.

Tean jah, et me oleme üks ultraveider perekond aga koos elatud saame.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 10:47; 09.03 12:34; 09.03 15:30; 09.03 21:13; 10.03 12:55; 10.03 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele – rõvedate lauakommetele ja liigse peenutsemise vahele jääb veel tükk maad. Nt minu jaoks on täitsa okei, kui kanakoiba süüakse sõrmede vahel hoides (lapsed meil nii söövadki) – aga nautimine ei tähenda häälekat mäletsemist. nt oma kodus rasvaste sõrmede limpsimine on okei, aga seda ei pea tegema koos vastava heliga 😀

Me ka jutustame laua taga, aga ma eeldan, et suu on rääkimise ajaks tühjaks söödud või vähemalt enam-vähem tühjaks söödud, nii et toit põses ei moonuta kõnet, et kui vestluspartner naerab, siis ma ei pea vaatama tema mälutud toitu suus jne. St kõike saba teha nii, et ise naudid , aga teistes vastikustunnet ei tekita

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 09:28; 09.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele – rõvedate lauakommetele ja liigse peenutsemise vahele jääb veel tükk maad. Nt minu jaoks on täitsa okei, kui kanakoiba süüakse sõrmede vahel hoides (lapsed meil nii söövadki) – aga nautimine ei tähenda häälekat mäletsemist. nt oma kodus rasvaste sõrmede limpsimine on okei, aga seda ei pea tegema koos vastava heliga ????

Me ka jutustame laua taga, aga ma eeldan, et suu on rääkimise ajaks tühjaks söödud või vähemalt enam-vähem tühjaks söödud, nii et toit põses ei moonuta kõnet, et kui vestluspartner naerab, siis ma ei pea vaatama tema mälutud toitu suus jne. St kõike saba teha nii, et ise naudid , aga teistes vastikustunnet ei tekita

Kõike seda saab koos teha, siis kui oled sinusugune, kes suudab seda kõike koos teha. Kui oled teistsugune, hajameelne, kelle tähelepanu korraga keskendub ühele asjale, siis sa seda ei suuda teha. Inimesed lihtsalt ongi erinevad. Minul on oma mehe tõttu tekkinud lausa hirm söömishäälte ees, sest kuna mul ka läbi nina suurt õhku ei liigu (krooniline häda), siis mul niipea, kui end lõdvaks lasen, ikka juhtub mingeid häälitsusi kogemata tekkima. Mitte miski muu, kui täielik keskendumine hääletule mälumisele siin ei aita. Sellist võimalust mul ei ole, et ma naudin söömaaega ja olen täiesti kindel, et mingeid partneri meelest kohatuid helisid ei teki, ei ole minu puhul võimalik.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 10:47; 09.03 12:34; 09.03 15:30; 09.03 21:13; 10.03 12:55; 10.03 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele, tunnen siiralt kaasa. Paarisuhtes võiks ikka olla võimalik end partneriga koos olles hästi tunda, mitte et sa peaksid koguaeg mööda peenikest nööri käima.

Mind häiris alguses elukaaslase poolt wc puhastamata jätmine. Kuna ma ise olen täielik wc-puhtuse friik, siis mind see väga häiris ja kui ta alguses peenikestest vihjetest aru ei saanud, siis mingi hetk võtsin ta konkreetselt ette ja tegin selgeks, et mina ei ole koristaja ega ka mitte ema, kes mehe tagant potti kasib. Võttis teadmiseks ja parandas end, tõsi – aegajalt tuleb talle seda meelde tuletada aga mitte enam nii. Korra aastas ehk, kui suure kiiruga on unustanud.

Söömiskiiksudest rääkides olen huvitaval kombel avastanud, et kolleegil söömise ajal lõualuud ragisevad. Ja vot see häirib mind nii tohutult, kui ta minu lähedal midagi sööb (olgu see siis kasvõi õun või saiake), et mul tekib vastukuserefleks ja tahtmine kõrvad kinni suruda. Olen siiani suutnud viisakat nägu tehes natuke eemale minna, kui ta taaskord midagi mugima asub.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka ei tea, kuidas öelda viisakalt, nii et inimene ei solvuks, et – palun mälu vaiksemalt, ära panes nii palju toitu suhu, kui siis ei suuda normaalselt mäluda (nagu 6-aastast õpetaks).

Minateated peaks siinkohal asjaks olema:
“Mind häirib väga, kui sa süües häält teed.” vms.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ajab hulluks, kui ta paneb nõud valesse kappi. No 10a on nõudel koht olnud, ta peseb tihti nõusid ja siis ajan mingit tassi taga ja leian hoopis mujalt sahtlist. Või riivi paneb hoopis teise kohta.
No mis värk on, kuidas talle need kohad meelde ei jää…

Ei puhasta muruniidukit ja ei hoia üldse tööriistu, kõik on mingis suures hunnikus laual. Ja garaazh ise meenutab prügimäge… Ma ei leia kunagi haamrit või tange, plaanis on osta endale oma tööriistakomplekt.
Kusjuures ma ise pole ka eriti süsteemne ega puhtusefriik, aga minu garaazhipoolel, kus on aiatarbed ja tööriistad, valitseb vähemalt mingi loogika ja asjad on puhtad.

Ei kustuta tulesid enda järel.

Aga rohkem ausalt öelda ei tulegi meelde, just selliseid kombeid, mida raske taluda.
Muidu me poleks ju jõudnud me praegusesse hetke, 14a kooselu ja 3 last.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus loetletutest pole mingid veidrused, vaid tavaline räpakus. Veidrus on meesaiale singi lisamine või kui ajalehte hakatakse lugema tagantpoolt.
Mehed kes ei viitsi ennast pesta, haisevad, ei vaheta trussikuid, jätavad s*** potti, mäletsevad jne pole mingid veidrikud vaid puhta matsid. Ökk

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina suudan küll viisakalt süüa (samas see takistab söömisest mõnu tundmist)

Kuidas, palun? 🙂

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 14:32; 09.03 14:36; 09.03 20:39; 10.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidrus on meesaiale singi lisamine või kui ajalehte hakatakse lugema tagantpoolt.

See, kui ajalehte hakatakse lugema tagantpoolt, ei ole veidrus. Inimestel vanuses 45 pluss on see lihtsalt harjumus. Nõukogude ajal ei hakanud mitte keegi lehte lugema eest alates, sest esimesed paar (topelt)lehte oli ju alati ülevaade mõnest parteikongressist või teateid Ülemnõukogult. Ma ei liialda. Seda jura ju keegi ei lugenud ja seega alustasid kõik normaalsed inimesed lehe lugemist tagantpoolt. Tagumistel lehtedel olid ju ka kuulutused – tol ajal väga oluline – ning naljad.

Ja nooremad inimesed on ilmselt kodus nii vanemate pealt vaadates harjunud.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 14:32; 09.03 14:36; 09.03 20:39; 10.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele, tunnen siiralt kaasa. Paarisuhtes võiks ikka olla võimalik end partneriga koos olles hästi tunda, mitte et sa peaksid koguaeg mööda peenikest nööri käima.

Söömiskiiksudest rääkides olen huvitaval kombel avastanud, et kolleegil söömise ajal lõualuud ragisevad. Ja vot see häirib mind nii tohutult, kui ta minu lähedal midagi sööb (olgu see siis kasvõi õun või saiake), et mul tekib vastukuserefleks ja tahtmine kõrvad kinni suruda. Olen siiani suutnud viisakat nägu tehes natuke eemale minna, kui ta taaskord midagi mugima asub.

Kui minust räägid, siis võin väikse selgituse anda – kahjuks selle lõualuu ragisemisega ei saa miskit ettevõtta.
Näo-lõualuukirurg nentis lihtsalt, et lõualiigesed on kulunud ja tuleb niimoodi edasi elada.
Glükosamiiniga sain vähemasti nii palju ennast aidata, et vähemalt ei jää enam lõualuud lukku, kuid plõksumise/ragina vastu ei aita miski.

Muuseas, matsustamisest ei pruugi matsutaja ise aru saadagi. Minu tõehetk saabus, kui mu uus elukaaslane märkis ükskord, et mu noorim poeg matsutab liiga palju. Jäin talle suurte silmadega otsa vaatama, sest ta ise matsutab kordades tugevamini. Ise ta sellest teadlik ei olnud.

Aga muidu mind ka häirib, kui inimesed häälekalt nt õuna söövad – haukab vägeva krõmpsatusega ning tihtipeale käib lurin ka asja juurde.
Ise ma nt alati tükeldan õunad ja pirnid väikesteks sektoriteks enne sööma hakkamist. Poekraami loomulikult koorin ka lisaks.

Elukaaslasel on veel mõningaid kiikse. Aga minu põhimõte on, 2 täiskasvanut ei peaks tegelema teineteise ümberkasvatamisega. Olen ta endale sellisena võtnud ja sellisena ma teda ka aktsepteerin.
Olen talle mõningatest asjadest küll teada andnud, sest meil kõigil on oma nn “pimedad nurgad”, milledest me ise teadlikud ei ole. Olgu selleks mõni tahtmatu liigutus vms.
Mulle endale meeldiks, kui mind minu veidrustest teavitataks, siis saaksin ennast jälgida.
Tegelikult olengi nii paarist oma nõmedast harjumusest, millest ma ei ole teadlik olnud, lahti ka saanud

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on diagnoositud nii koormusastma kui kõver nina vahesein. Esimene on leevendatav ainult ravimitega, teise operatsiooni pean mõttetuks, kuna ebaõnnestumisi ja probleemi tagasitulekut on väga palju. Ka on mul osa hambaid välja tõmmatud.Seega olen ka mina isik, kes kipub matsutama ja hingeldama. Matsutan, kuna väga raske on süüa nii, et suu täiesti kinni, õhku ju ei tule, kui ninahingamine kehv. Kui on vaja nt matkal mingit järsemat tõusu võtta, võin vägagi hingeldama hakata.Mees teab küll, aga vahel teeb ikka selleteemalisi naljaga märkusi. Eelistan süüa kodus pigem omaette, seltskonnas püüan olla viisakas, aga siis jääb enamik toitu ka lihtsalt söömata. Kui olema matkal, palun matkakaaslastel minna ees, teen nalja, et olen viletsake, aga tegelikult saan siis rahus hingeldada, ilma et keegi oma šokeeritust väljendaks.

Abielus oleme siiski juba üle 20 aasta, ju need minu vead siis ikka nii hullud ei ole, et üldse koos elada ei kannata.

Mul oli ka kõver nina vahesein, mistõttu oli normaalne mõlemast ninasõõrmest hingamine keeruline. See oli kerge operatsioon, mul tehti nina ka sirgeks ning kannatusi oli vaid nädala jagu, kuid uut elukvaliteeti olen nautinud kümmekond aastat. Käi opil ära. Mitte mehe ilkumise pärast, et endal oleks parem.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed kes ei viitsi ennast pesta, haisevad, ei vaheta trussikuid, jätavad s*** potti, mäletsevad jne pole mingid veidrikud vaid puhta matsid. Ökk

Mitte ainult mehed, vaid ka naised, nagu siit lugeda saab?!

Väga vastik komme on ka toit suus rääkimine. Mitte just söögilauas ja suu päris täis, aga niimoodi komm põses susistamine ja sinna juurde veel nohinal läbi nina hingamine. Mõne arvates on see vist seksikas.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 15:03; 10.03 12:40; 10.03 12:43; 10.03 17:14; 10.03 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3381657:

Mina suudan küll viisakalt süüa (samas see takistab söömisest mõnu tundmist)

Kuidas, palun? ????

Viisakalt söömine tähendab minu jaoks, et ma ei saa samal ajal tuhandet muud mõtet mõelda, pean keskenduma söömisele, kuna mul nina kaudu hingamine on peaaegu olematu. Paraku on minu jaoks on see, et pean iga suutäie suhupaneku üle mõtlema ja mälumise kaunidust jälgima väga raske. Ma olen hajameelne inimene, mõte kipub lõõgastunud olukorras kogu aeg rändama minema ja sel ajal kui ma oma mõtteid mõlgutan, ei suuda ma tähele panna neid asju, mida ma teen alateadvuse baasil, näiteks söömist. Seega minu puhul ei ole võimalik ühendada viisakat söömist ja lõõgastunud olekut, kus saan rahulikult juttu ajada või omi mõtteid mõelda. Eks igaüks kujutab ette kui ebamugav on, kui ei saa oma kodus lõõgastuda. Mul on kaks võimalust: a) söön viisakalt aga ei naudi sest pean kogu aeg keskendunult mõtlema ülimalt igavale ja tüütule tegevusele – viisakalt söömisele (seetõttu glamuursed pidulikud üritused ei ole minu jaoks õndsuse tipp), b) naudin söömist aga aeg-ajalt võin juues klõnksatada, või kohmakalt midagi taldrikule tagasi kahvlilt pudistada või jututeemast ülesköetuna ei pane tähelegi, et lükkan toidupala põske ja kukun samal ajal kirglikult arutlema mingi teema üle.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 10:47; 09.03 12:34; 09.03 15:30; 09.03 21:13; 10.03 12:55; 10.03 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaaslane sööb hapukoort kõigega. Alguses häiris, enam mitte. Siis unustab koguaeg tühjad asjad/pakendid külmkappi. Koguaeg pean ütlema, et visaku minema kui otsa saab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen talle mõningatest asjadest küll teada andnud, sest meil kõigil on oma nn “pimedad nurgad”, milledest me ise teadlikud ei ole. Mulle endale meeldiks, kui mind minu veidrustest teavitataks, siis saaksin ennast jälgida. Tegelikult olengi nii paarist oma nõmedast harjumusest, millest ma ei ole teadlik olnud, lahti ka saanud

Just, ja mind väga häirib, kui mõni “pime nurk” visatakse nina peale lambist, olles ärritunud mingi muu asja peale. Olen ka sõpradele öelnud, et selleks nad ongi, et mulle öelda, mis neid segab, sest ma ise end ju kõrvalt ei näe. Ja mingil määral saab ju enda käitumist korrigeerida – kui on tahtmine. Ja on asju, mida ei taha parandada, sest see harjumus meeldib. Nagu siin eelpool ühele käole raamatu lugemine söömise ajal. Mulle ka meeldib – kui söögi ajal ei saa lugeda või mõnusalt juttu rääkida, siis pole söögil üldse mingit maitset.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 17:37; 11.03 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ei häirinud algusaastatel mehe juures miski. Siis aga hakkas kohutavalt häirima see, et kui ta kohvi jõi, siis huulte tassiservale lähenedes hakkas ta juba eemalt ja varem õhku sisse imema, häälekalt muidugi. Ja siis, kui huuled puudutasid tassiserva, siis kostis kerge lurin koos õhu sissevooluga. See kõik toimus ka siis, kui kohv oli ammu jahtunud, nii et mitte kuuma pärast.
See oli niivõrd vastik, et ma enam ei suutnud temaga koos kohvi juua. Aga tegelikult oli lihtsalt armastus otsa saanud ja ma jätsin ta maha. Armastuse lõppemine oligi minu vastikuse tegelikuks põhjuseks.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks asi veel tuli meelde, kui nt annan talle miskit suhu, ala annan ampsu, siis avab suu ja ajab keele suust välja :-O no hallooo, kuidas saab nii ampsu võtta kui kuramuse keele suust välja ajab.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 08:32; 09.03 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3381657:

Mina suudan küll viisakalt süüa (samas see takistab söömisest mõnu tundmist)

Kuidas, palun? ????

Viisakalt söömine tähendab minu jaoks, et ma ei saa samal ajal tuhandet muud mõtet mõelda, pean keskenduma söömisele, kuna mul nina kaudu hingamine on peaaegu olematu. Paraku on minu jaoks on see, et pean iga suutäie suhupaneku üle mõtlema ja mälumise kaunidust jälgima väga raske. Ma olen hajameelne inimene, mõte kipub lõõgastunud olukorras kogu aeg rändama minema ja sel ajal kui ma oma mõtteid mõlgutan, ei suuda ma tähele panna neid asju, mida ma teen alateadvuse baasil, näiteks söömist. Seega minu puhul ei ole võimalik ühendada viisakat söömist ja lõõgastunud olekut, kus saan rahulikult juttu ajada või omi mõtteid mõelda. Eks igaüks kujutab ette kui ebamugav on, kui ei saa oma kodus lõõgastuda. Mul on kaks võimalust: a) söön viisakalt aga ei naudi sest pean kogu aeg keskendunult mõtlema ülimalt igavale ja tüütule tegevusele – viisakalt söömisele (seetõttu glamuursed pidulikud üritused ei ole minu jaoks õndsuse tipp), b) naudin söömist aga aeg-ajalt võin juues klõnksatada, või kohmakalt midagi taldrikule tagasi kahvlilt pudistada või jututeemast ülesköetuna ei pane tähelegi, et lükkan toidupala põske ja kukun samal ajal kirglikult arutlema mingi teema üle.

Okei, sul on hingamisprobleemid. Aga miks sa oma lapsi, kellel neid ei ole, ka matslikele lauakommetele õhutad, on arusaamatu. Vähemalt nemad võiksid ju lauas viisakad olla, neil ei ole ju puuet nagu sul.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 14:32; 09.03 14:36; 09.03 20:39; 10.03 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3381657:

Mina suudan küll viisakalt süüa (samas see takistab söömisest mõnu tundmist)

Kuidas, palun? ????

Viisakalt söömine tähendab minu jaoks, et ma ei saa samal ajal tuhandet muud mõtet mõelda, pean keskenduma söömisele, kuna mul nina kaudu hingamine on peaaegu olematu. Paraku on minu jaoks on see, et pean iga suutäie suhupaneku üle mõtlema ja mälumise kaunidust jälgima väga raske. Ma olen hajameelne inimene, mõte kipub lõõgastunud olukorras kogu aeg rändama minema ja sel ajal kui ma oma mõtteid mõlgutan, ei suuda ma tähele panna neid asju, mida ma teen alateadvuse baasil, näiteks söömist. Seega minu puhul ei ole võimalik ühendada viisakat söömist ja lõõgastunud olekut, kus saan rahulikult juttu ajada või omi mõtteid mõelda. Eks igaüks kujutab ette kui ebamugav on, kui ei saa oma kodus lõõgastuda. Mul on kaks võimalust: a) söön viisakalt aga ei naudi sest pean kogu aeg keskendunult mõtlema ülimalt igavale ja tüütule tegevusele – viisakalt söömisele (seetõttu glamuursed pidulikud üritused ei ole minu jaoks õndsuse tipp), b) naudin söömist aga aeg-ajalt võin juues klõnksatada, või kohmakalt midagi taldrikule tagasi kahvlilt pudistada või jututeemast ülesköetuna ei pane tähelegi, et lükkan toidupala põske ja kukun samal ajal kirglikult arutlema mingi teema üle.

Okei, sul on hingamisprobleemid. Aga miks sa oma lapsi, kellel neid ei ole, ka matslikele lauakommetele õhutad, on arusaamatu. Vähemalt nemad võiksid ju lauas viisakad olla, neil ei ole ju puuet nagu sul.

On küll ilmselt puue (kui seda nii tahad nimetada), mees on keskmise lapse peale juba kümme aastat (nii vana ta on) karjunud aga kasu ei ole midagi, laps on lihtsalt sama hajameelne kui mina. Teised lapsed saavad paremini söödud, aga ühele lihtsalt ei hakka külge. Kui mees on kodus, siis mina ei keela ega sega kuidagi tal lastele söögikommete õpetamist. Kui oleme lastega omapead, siis ma lihtsalt ei pööra sellele tähelepanu, mil moel keegi sööb, sest mul ei tule see pähe, ma ei jälgi kunagi, kuidas keegi midagi mälub. Minu jaoks tundub ebaviisakas jälgida teise inimese toitumist.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.03 10:47; 09.03 12:34; 09.03 15:30; 09.03 21:13; 10.03 12:55; 10.03 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3381657:

Mina suudan küll viisakalt süüa (samas see takistab söömisest mõnu tundmist)

Kuidas, palun? ????

Viisakalt söömine tähendab minu jaoks, et ma ei saa samal ajal tuhandet muud mõtet mõelda, pean keskenduma söömisele, kuna mul nina kaudu hingamine on peaaegu olematu. Paraku on minu jaoks on see, et pean iga suutäie suhupaneku üle mõtlema ja mälumise kaunidust jälgima väga raske. Ma olen hajameelne inimene, mõte kipub lõõgastunud olukorras kogu aeg rändama minema ja sel ajal kui ma oma mõtteid mõlgutan, ei suuda ma tähele panna neid asju, mida ma teen alateadvuse baasil, näiteks söömist. Seega minu puhul ei ole võimalik ühendada viisakat söömist ja lõõgastunud olekut, kus saan rahulikult juttu ajada või omi mõtteid mõelda. Eks igaüks kujutab ette kui ebamugav on, kui ei saa oma kodus lõõgastuda. Mul on kaks võimalust: a) söön viisakalt aga ei naudi sest pean kogu aeg keskendunult mõtlema ülimalt igavale ja tüütule tegevusele – viisakalt söömisele (seetõttu glamuursed pidulikud üritused ei ole minu jaoks õndsuse tipp), b) naudin söömist aga aeg-ajalt võin juues klõnksatada, või kohmakalt midagi taldrikule tagasi kahvlilt pudistada või jututeemast ülesköetuna ei pane tähelegi, et lükkan toidupala põske ja kukun samal ajal kirglikult arutlema mingi teema üle.

Sorry, aga see kõlab veidi pooletoobiselt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 15:03; 10.03 12:40; 10.03 12:43; 10.03 17:14; 10.03 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees on kodus, siis mina ei keela ega sega kuidagi tal lastele söögikommete õpetamist. Kui oleme lastega omapead, siis ma lihtsalt ei pööra sellele tähelepanu, mil moel keegi sööb, sest mul ei tule see pähe, ma ei jälgi kunagi, kuidas keegi midagi mälub. Minu jaoks tundub ebaviisakas jälgida teise inimese toitumist.

Lahe ema küll! Kasvatad teadlikult matse juurde.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.03 15:03; 10.03 12:40; 10.03 12:43; 10.03 17:14; 10.03 17:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kaaslane matsutab. Kohutav, aga täiskasvanud inimeselt seda välja ei juuri ka. Laps väiksena ka vahel tegi mõne matsutamise liigutuse, aga ma kohe karjatasin tal suu kinni ega andnud mingit võimalust isa eeskuju järgida. Nüüd teismelisena on väga eeskujulik laua taga.
Ma ei kujuta ette ka, kust mehel see lätsutamine tuleb, eriti puuvilju süües. Miks see suu koos ei püsi? Kusjuures ise on väga korralik, puhas, lausa pedantne mees, lõhnab kui lilleõis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaaslase veidrused ja nendega kohanemine