Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaasomand, kohtutäitur, ma ei teagi, mis

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kaasomand, kohtutäitur, ma ei teagi, mis

Postitas:

14 aastat tagasi suri mu elukaaslane. Tema nimel olev korter jäi sel ajal alaealistele lastele kamba peale kaasomandisse. Ei mingit probleemi, kuni… nüüd on üks lastest oma elu kiirlaenudega tupikusse ajanud ja asi on jõudnud tema kaasomandiosa kohtutäituri poolt oksjonile panemiseni. Ilmselgelt ei tule keegi seda vähem kui seitset ruutu kahetoalisest korterist ostma, aga sant tunne on.
Nüüd tahakski teada, et kuidas ennetada seda, et selline olukord kordub? Ülejäänud lapsed tahaksid korterit kirjutada minu nimele või vähemalt kellelegi ühele neist. Kas see üks peaks reaalselt välja ostma nende osad? Kas seda on võimalik neil kirjutada minu nimele? Kas me peame laskma selle asja oksjonini, et siis alghinnaga ära osta see osa või saaks seda teha ka ilma oksjonita?
Segane jutt, kindlasti tuleb suhelda nii täituriga kui ka notariga, aga nädalavahetus tuli peale ja mul lihtsalt mõtted kihavad peas.
Oskab keegi nõu anda?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 12:44; 17.05 13:24; 17.05 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kiirlaenu summa on kui suur?
Ega laenuandja ei ole huvitatud teie korteri ruutmeetritest, ta tahab lihtsalt oma raha tagasi. Klappige see summa kokku ja ostke võlausaldaja välja? Loomilikult koos vastava kinnisasjaga selle tüübi käest, kes võlgadesse minna oskab.

Ma ei tea seadust nii täpselt, aga minu arvates on ka nii, et sellesama hinnaga, mis oksjonil kujuneb, on kaasomanikel niiehknaa eelisostuõigus.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 13:08; 17.05 13:40; 17.05 13:54; 17.05 14:37; 17.05 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laen kokku oleks midagi üle 4000. Kiirmenetlusena pakuti talle varianti maksta ära umbes 2000. Oksjoni alghind on 1200. Poeg on aasta otsa kaitseväes, sissetulekut polnud rohkem kui 100 eurot kuus.
See 1200 oleks kohe olemas. Tema käest tahamegi seda kätte saada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 12:44; 17.05 13:24; 17.05 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega võlausaldaja rohkem nõua saa kui tema nõue on. Kui laen 4 tuhande kandis, siis võivad sinna muidugi lisanduda sissenõudmiskulud ja see ongi see, mida kas uus omanik/ostja või teie ise peaks talle makmsa.

Nii väikeste summade juures muidugi jääb küsimus: kus te varem olite?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 13:08; 17.05 13:40; 17.05 13:54; 17.05 14:37; 17.05 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikeste summade juures muidugi jääb küsimus: kus te varem olite?

Kui täiskasvanud inimene raha laenab, kas arvad, et lanuandja teavitab kohe laenu andes kõiki, kellega laenuvõtjal mingigi kaasomand on? Kui noormees ise makseraskustesse sattudes kellelegi midagi ei rääkinud, kust pidid siis teised omanikud asjast teadma?
Teemaalgataja ei pruugi isegi selle noormehe ema olla, nii et see näägutav küsimus “kus te varem olite” pole küll asjakohane.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole näägutav küsimus, täitsa tavaline küsimus on. Teoreetiliselt ei peaks nad ju praegugi seda teadma.
Kui asi on täitmisse pööratud, siis võimalik, et täitur saab nõuete rahuldamisega asja kiirkorras lõpetada.
Aga asjaosalistel pole seda vaja karta, et välja oleks vaja rohkem käia kui see nõue ise, + teadmine, et neil on eelisostuõigus. Ega notar omandit varem vormistagi, kui teistelt kaasomanikelt on küsinud.

Seega – see ema või tädi või kes iganes võib enam-vähem rahulikult magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 13:08; 17.05 13:40; 17.05 13:54; 17.05 14:37; 17.05 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teadnud jah varem, täiesti juhuslikult avastasin ühest kinnisvaraportaalist kuulutuse.
Kui hoopis teisel põhjusel neid aegajalt ei lappaks, siis jah, arvatavasti ei teakski.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.05 12:44; 17.05 13:24; 17.05 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiiresti leidke võimalus see osa kohtutäiturilt ära osta – on selline asi nagu müük kohtutäituri kontrolli all. Kui see läheb avalikule enampakkumisele – siis on sellised, kes ostavad just kaasomandis asju võileiva hinna eest ja siis hakkavad 10x hinnaga kaasomanikele müüma. Kuna ta on kaasomanik – siis on õigus sinna elama tulla, seda hinnata lasta jne.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 14:34; 17.05 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis korter see 2-toaline alla 7 ruudune on? Üks tuba on 2 ruutmeetrit?

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiiresti leidke võimalus see osa kohtutäiturilt ära osta – on selline asi nagu müük kohtutäituri kontrolli all. Kui see läheb avalikule enampakkumisele – siis on sellised, kes ostavad just kaasomandis asju võileiva hinna eest ja siis hakkavad 10x hinnaga kaasomanikele müüma. Kuna ta on kaasomanik – siis on õigus sinna elama tulla, seda hinnata lasta jne.

Kaasomandi müügi korral on igal kaasomanikul ostueesõigus, mis kehtib olenemata sellest, kas tegu on notariaalselt kinnitatud kasutuskorraga korteriga või mitte.

See tähendab, et igal kaasomanikul on õigus osta kuni müügitehinguni (ka ainult võlaõigusliku lepinguni) kaasomandi osa samadel tingimustel, mis lepingus sätestatud, ning ostueesõigust võib teostada kahe kuu jooksul hetkest, mil tehingust teada saadakse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 13:08; 17.05 13:40; 17.05 13:54; 17.05 14:37; 17.05 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui müüb täitur või pankrotihaldur, siis ei ole ostueesõigust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 14:34; 17.05 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis korter see 2-toaline alla 7 ruudune on? Üks tuba on 2 ruutmeetrit?

Sul lugemisega raskusi?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan aru, et 7 ruutu on ühe lapse mõtteline osa. Kuigi siis peaks küll vähemalt 4 last olema, et oleks 2-tolise mõõtu korter. Samas sellisel väikesele pinnal 4 last saada tundub ulme.
Aga ju nii on kui öeldakse.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan aru, et 7 ruutu on ühe lapse mõtteline osa. Kuigi siis peaks küll vähemalt 4 last olema, et oleks 2-tolise mõõtu korter. Samas sellisel väikesele pinnal 4 last saada tundub ulme.

Aga ju nii on kui öeldakse.

Võis ju olla, et mehele kuuluv kahetoaline korter oli välja üüritud ja pere elas hoopis naise neljatoalises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui müüb täitur või pankrotihaldur, siis ei ole ostueesõigust.

Sul on vist õigus.

(Hästi ebaõiglane seadus küll, väljapressijaid soosiv)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.05 13:08; 17.05 13:40; 17.05 13:54; 17.05 14:37; 17.05 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan aru, et 7 ruutu on ühe lapse mõtteline osa. Kuigi siis peaks küll vähemalt 4 last olema, et oleks 2-tolise mõõtu korter. Samas sellisel väikesele pinnal 4 last saada tundub ulme.

Aga ju nii on kui öeldakse.

Ei ole ju öeldud, et seal korteris need 4 last saadi, isegi seda pole öeldud, et korteris kõik koos elati.
Oli üks korter, mis kuulus TA elukaaslasele ja pärandus tolle lastele.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaasomand, kohtutäitur, ma ei teagi, mis