Esileht Tööelu, raha ja seadused. kaasomandi lõpetamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kaasomandi lõpetamine

Postitas:

Ostsime elukaaslasega eelmisel aastal kaasomandis korteri (50/50). Laenuleping on kahepeale, laenu tagasimaksed lähevad elukaaslase pangakontolt.
Kahjuks suhe purunes ja soovime lahku minna. Elukaaslane tahab korteris edasi elada. Mina koliksin välja ja lõpetaksin ka kaasomandi. Kas-kuidas ja kui lihtsalt see protsess käib, millele tähelepanu pöörata või millega arvestada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

guugel ei tööta?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime elukaaslasega eelmisel aastal kaasomandis korteri (50/50). Laenuleping on kahepeale, laenu tagasimaksed lähevad elukaaslase pangakontolt.

Kahjuks suhe purunes ja soovime lahku minna. Elukaaslane tahab korteris edasi elada. Mina koliksin välja ja lõpetaksin ka kaasomandi. Kas-kuidas ja kui lihtsalt see protsess käib, millele tähelepanu pöörata või millega arvestada?

Leppige kokku omavahel, mis tingimustel sina oma osa mehele loovutad.
Taotlega pangalt, et mees saab laenu enda nimele, sind vabastatakse laenulepingust ning vormistate omandi loovutamise mehele (müügi- või kinkelepingu teel)
Aga on suur tõenäosus, et pank pole nõus sind laenulepingust vabastama. Sel juhul oleks lahenduseks siiski see korter maha müüa, muidu sa ei saagi sellest oma poolest ja laenust lahti.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mehe sissetulek võimaldab seda laenu ainuisikuliselt endale võtta?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen olnud analoogses olukorras. Polnud abielus, vara oli kaasomandis, mees võttis laenu ja maksis, mina olin kaastaotleja.
Meil kulus kokkuvõttes veidi alla 10 aasta selleks, et pank laseks eks-mehel laenu üksinda üle võtta.
Kui see lõpuks juhtus, siis läksime notarisse. Eks, mina ja laenu andnud panga esindaja.
Vormistasime ostu-müügi lepingu, millega mina müüsin oma osa eksile. Müügihind oli lepingus täpselt sama kui kinnisvara omaaegne ostuhind (et mul ei tekiks tulumaksu kohustust). Mina kinnitasin, et olen raha oma osa müügist juba kätte saanud.
Lisaks oli laenulepingu muutmine. Ehk siis selline laenuleping eksi ja panga vahel, kus minu nime enam sees polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mees on maksnud laenu, siis tegelikult on sinu panus 0, seega tulebki kõigepealt rääkida pangaga, et mees võtaks laenu üksi üle ja siis sina “müüd” oma osa ära, mees aga kinnitab, et ei nõua sinult tema poolt tasutud laenu makseid.
Õel oli sama probleem, lahus juba ammu, laenu maksis eks, aga pank vabaks ei andnud. Ei saanud uut laenu võtta. Lõpuks mees leidis lisatagatise ja õe rõõmuga andis oma osa mehele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kaasomandi lõpetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.