Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaasomandi lõpetamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kaasomandi lõpetamine

Postitas:

Õega ostetud kaasomandisse korter, võetud kahe peale kodulaen (mina põhitaotleja, tema kaastaotleja).

Ühise ostu käigus leppisime kokku, et laenu maksame kahasse, mina elan ostetud korteris ja kannan sellega seotud kommunaalkulud, tema elab laenu lisatagatiseks olevas kinnisvaras (kuulub 100% mulle) ja kannab tollega seotud kommunaalkulud.

Aasta selline süsteem toimis, kuid siis õde kokkuleppest enam kinni ei pidanud.

Olen üksi maksnud aastaid laenu ja tasunud mõlema kinnisvara kulud. Periooditi on õnnestunud ainult mulle kuuluvasse kinnisvarasse leida elanikke, kes üüri pole tasunud, kuid kommunaalkulusid on kandnud. Õde on samal ajal sees elanud.

Soovin kaasomandit lõpetada ja ainuke võimalus on kohtusse pöörduda.

Ootan targematelt nõu – kui esitan hagi kaasomandi lõpetamiseks sisuga ainuomanikuks määramisega, siis

– kuidas määratakse hagi hind (kaasomandi väärtusest 1/10) – tuleb lasta teha hindamine või võib määrata ise piirkonna sarnaste tehingute põhjal?

– mis saab ühisest laenust ja hüpoteegist? Laenujääk on ~ 50% kinnisvara väärtusest. Hüpoteek on seatud kahele kinnisvarale.

– kas pangast tuleb küsida nõusolek kaasomandi lõpetamise hagi esitamiseks?

– kas kohtu poolt määratav hüvitist, mille pean teisele kaasomanikule välja maksma, vähendatakse poole maksmata laenusumma võrra, juhul kui võtan laenu nö üle (teise laenusaaja kohustuse)?

– hagi hind – kas need kulud jäävad mulle kanda või määratakse nö kaotajale poolele tasumiseks või lähevad pooleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kaasomandi lõpetamine sinu olukorda paremaks muudab?
Panga silmis muide võib hoopis halvemaks muuta. Kaasomandi lõpetamisel ja laenu ühele võtjale vormistamisel võib kaasneda intressi tõus.
Pigem viskaks õe oma teisest korterist välja, võtaks sinna korralikult maksvad üürilised, mille arvelt saaks ka laenu katteks lisaraha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kaasomandi lõpetamine sinu olukorda paremaks muudab?

Panga silmis muide võib hoopis halvemaks muuta. Kaasomandi lõpetamisel ja laenu ühele võtjale vormistamisel võib kaasneda intressi tõus.

Pigem viskaks õe oma teisest korterist välja, võtaks sinna korralikult maksvad üürilised, mille arvelt saaks ka laenu katteks lisaraha.

Kui teemaalgatajal on kõik kohustused, siis olgu ka kõik õigused. Mitte nii, et teemaalgataja maksab kõik kinni, aga õde on hiljem ikka poole omanik. Vägagi palju paremaks muudab see kaasomandi lõpetamine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus need kõik kohustused teemaalgatajal on? ise ta neid vabatahtlikult täitnud on. Seda kirjeldust lugedes ei suutnus uskuda, et nii naiivseid inimesi leidub.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kaasomandi lõpetamine