Esileht Pereelu ja suhted Kaastunde soovimine matustel

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kaastunde soovimine matustel

Postitas:

Milliste sõnadega täpselt soovitakse kaastunnet ja milliste sõnadega vastatakse? (Ma pean silmas just inimeste vahel kes ei ole eriti lähedased, lähedastel on ikka omad sõnad ja tunded ja jutud ja ma ei pea seda silmas.)
Ma olen õnnelik inimene, kes on matustega väga vähe kokku puutunud. Korra väga noorena olen sellega rumalasse olukorda sattunud ja ei taha oma viga korrata. Olen aru saanud, et mõnele inimesele on see ülioluline ja ma ei taha kellegi tundeid oma rumaluse tõttu solvata.

Tänud vastuste eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Milliste sõnadega täpselt soovitakse kaastunnet ja milliste sõnadega vastatakse? (Ma pean silmas just inimeste vahel kes ei ole eriti lähedased, lähedastel on ikka omad sõnad ja tunded ja jutud ja ma ei pea seda silmas.)
Ma olen õnnelik inimene, kes on matustega väga vähe kokku puutunud. Korra väga noorena olen sellega rumalasse olukorda sattunud ja ei taha oma viga korrata. Olen aru saanud, et mõnele inimesele on see ülioluline ja ma ei taha kellegi tundeid oma rumaluse tõttu solvata.

Tänud vastuste eest.
[/tsitaat]Lähed lihtsalt hästi ligidale ja sisistad kõrva: Mul on ka hea meel, et ta lõpuks ära suri! Soovin sulle kaastunnet, aga tegelikult tahaks rõõmust laulda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on võõram leinaja, siis ütledki: Tunnen kaasa! ja surud kätt ja vaatad kaastundlikult otsa. Olenevalt suhetest võid ka kallistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaastunnet ei soovita, vaid avaldataxe.

Lähedki ligi, surud kätt või embad, ytled ‘tunnen kaasa’ või ‘avaldan kaastunnet’ või ‘minu kaastunne’ vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige raskem asi minu jaoks. Olgu silmast silma, telefonis või kirjalikult – kaastunnet avaldades tunnen enda alati erakordselt kohmetuna. No ei tule see asi loomulikuna välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kassandra kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige raskem asi minu jaoks. Olgu silmast silma, telefonis või kirjalikult – kaastunnet avaldades tunnen enda alati erakordselt kohmetuna. No ei tule see asi loomulikuna välja.[/tsitaat]
Mina ausalt öeldes ei mäleta mida mulle öeldi kui kaastunnet avaldati ja ma usun, et paljudel on see nii. Ei maksa sellepärast muretseda, tähtis on see, et avaldad kaastunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan selliseid sõnu: tunnen väga kaasa.
Mulle isiklikult see \”avaldamine\” tundub kuidagi kantseliitlik. Nagu kirjeldaksin enda käitumist (\”avaldan kaastunnet\”), mitte ei väljendaks, mida lahkunu lähedase puhul (kaasa) tunnen.
Esimest korda lahkunu lähedasele helistades ütlen tavaliselt hoopis: mul on väga kahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin hiljuti lähedase inimese matustel. Üks sugulane ütles, et ära nuta (lohutavalt ja puha, muidugi). Mida hekki? Sellisel hetkel just nutan…

Ma arvan, et enamasti saavad inimesed nagunii aru, et neile kaasa tunned ja sõnu on väga vähe vaja. Et jah, \”tunnen kaasa\” on täiesti piisav.

\”Varsti hakkab kergem\” pole ka minu arust õige öelda, isegi kui see tõsi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina käisin hiljuti lähedase inimese matustel. Üks sugulane ütles, et ära nuta (lohutavalt ja puha, muidugi). Mida hekki? Sellisel hetkel just nutan…

Ma arvan, et enamasti saavad inimesed nagunii aru, et neile kaasa tunned ja sõnu on väga vähe vaja. Et jah, \”tunnen kaasa\” on täiesti piisav.

\”Varsti hakkab kergem\” pole ka minu arust õige öelda, isegi kui see tõsi on.[/tsitaat]Sellega seoses tuli mulle meelde, kuidas mu isa matustelüks inimene mulle ütles \”Ära nuta, ta pole seda väärt\” Kas on midagi hullemat, mida leinajale öelda? Siiani ei pea seda inimest normaalseks, möödas 8aastat.

Nii et \”Tunnen kaasa\”, \”mul on väga kahju\” ja muud sarnased väljendid on igati sobivad. Kõik muud lisad võivad leinaja tundeid solvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avaldan kaastunnet või tunnen kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib öelda ka midagi head lahkunu kohta. Ühe lause.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sellega seoses tuli mulle meelde, kuidas mu isa matustelüks inimene mulle ütles \”Ära nuta, ta pole seda väärt\” Kas on midagi hullemat, mida leinajale öelda? Siiani ei pea seda inimest normaalseks, möödas 8aastat.

Nii et \”Tunnen kaasa\”, \”mul on väga kahju\” ja muud sarnased väljendid on igati sobivad. Kõik muud lisad võivad leinaja tundeid solvata.[/tsitaat]

Jestas,on ikka imelike.
Alles hiljuti pidin ise ühe mulle väga olulise inimesega hüvasti jätma. Siis kui üks \”onu\” (tegelikult lihtsalt vanavanemate tuttav)tuli kaastunnet avaldama ja ma nutma hakkasin siis ta ütles, et \”ole tugev\”. Tol momendil oli see parim mida kuulda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei mäleta ka, mida keegi mehe matustel ütles. Palju olulisem oli see, et nad olid olemas! Pigem mäletan neid, inimesi, kes peale matuseid tulid ja aeg ajalt küsisid, kuidas on, kas vajad abi.Mõned olid hiljem tõesti olemas, kas või rääkimiseks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige hullem, mida olen ühel matusel öelnud: Palju õnne! Ausalt, see tuli täiesti kogemata. Õnneks suutsin end kohe parandada, avaldasin kaastunnet ja mõned päevad hiljem rääkisin veel, et nii see polnud tõepoolest mõeldud. Ma ei tea mis mullis ma olin ja see tuli nii automaatselt :S See oli 5a tagasi ja see sama inimene lausub mulle igal sünnipäeval: Avaldan kaastunnet… vananemise puhul 🙂

Tegu oli kauaaegse sõbranna ja tema vana ja haige vanaisa matustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõige hullem, mida olen ühel matusel öelnud: Palju õnne! Ausalt, see tuli täiesti kogemata. Õnneks suutsin end kohe parandada, avaldasin kaastunnet ja mõned päevad hiljem rääkisin veel, et nii see polnud tõepoolest mõeldud. Ma ei tea mis mullis ma olin ja see tuli nii automaatselt :S See oli 5a tagasi ja see sama inimene lausub mulle igal sünnipäeval: Avaldan kaastunnet… vananemise puhul 🙂

Tegu oli kauaaegse sõbranna ja tema vana ja haige vanaisa matustega.[/tsitaat]

Tean mida tunned. Mina oskasin vanaema peielauas tema terviseks! pitsi tõsta. Pole eluski nii häbi olnud ..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Kaastunde soovimine matustel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.