Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kade teiste palkade üle

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Kade teiste palkade üle

Postitas:

Tahtsin ka just öelda, et ega see ei ole alati nii, et ainult suurepalgalistel on tööstress ja suur töökoormus. Täiesti vabalt võib sama asi olla ka sellisel töökohal, mis pole isegi mitte madal, on samamoodi vastutus, väga suur stress, aga lihtsalt palka makstakse vähe. Kui asi alati nii toredasti proportsioonis oleks, et väike palk võrdub vähe tööd ja väike stress, mis siis viga oleks.

Minul nt nii ongi. Vastutus suur, koormus suur + seda tööd ei hinnata (kuulub sotsiaalvaldkonda). Oma kogemusest võin öelda, et riigi tasandil ja ka mõndades asutustes on tõesti palgal ka neid, kelle tööpäev möödub kella vaadates ja lehti lugedes, aga igal pool see siiski ei ole nii. Erasektoris on ka ametikohti, kus ei ole teps mitte 40h nädalas tööd. Väikeettevõte ilmselt jah ei hoia sellist nn tagumiku laiaks istujat palgal, aga suurtes ettevõtetes ei ole harv, et igasugused kontori-, personali jms töötajad ei ole just eriti koormatud. Mul endal üks tuttav töötab suures rahvusvahelises firmas kellegi sellisena, kes materjale jms tellib. Palk on tal hea, aga tööajal istub ta enamus aja sotsiaalmeedias ja lobiseb. Minul sellist võimalust avalikus sektoris töötades ei ole.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 22:34; 20.12 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma maksan iga kuu oma palgalt tulumaksu sama palju kui teemaalgataja teenib. Jah, on suur palk. Aga enne kui kadestama kukud, küsi endalt kui palju selle palga nimel peab tööd tegema ja vaeva nägema.

Olen keskastmejuht ühes rahvusvahelises ettevõttes, ettevõttesiseselt karjääri teinud, saanud spetsialistist juhiks. 8 aastat selles ettevõttes töötanud. Ma tean enda valdkonna kohta kõike. Lisaks sellele, et ma juhin, olen ma endiselt ka spetsialisti rollis, sest nii laiapõhjalist arusaama valdkonnast ei ole meie ettevõttes kellelgi teisel. Tavapärastel rahulikematel perioodidel töötan normaalse koormusega, aga pinge ja vastutus on meeletu. Mitte kunagi ei ole mul olukorda, kus töö jääb pärast tööpäeva lõppu tööle. Mul ei ole ühtegi nädalavahetust, kus ma ei pea meili lugema, mul ei ole ühtegi sellist puhkust. Selles ettevõttes olen ma muutunud asendamatuks ja see on kohutavalt raske koorem kanda.

Umbes paar korda aastas tuleb ette kriitilisi perioode. Kas mingi uue teenuse lansseerimine, millegi välja vahetamine, mõni migratsioon vms. Just praegu on mul selline periood käsil. Viimase kuu jooksul on mul olnud mõned üksikud 8tunnised tööpäevad. Need on olnud _nädalavahetustel_. Ülejäänud päevad on veninud 16tunnisteks maratonideks. Teen tööl oma töö ära, tulen koju, teen perele söögi valmis, söön ja istun arvuti taha uuesti tööd tegema ja niimoodi hiliste öötundideni. Stressitase on läbi lae. Paar päeva tagasi oleks tööl peaaegu lahinal nutma hakanud sellepärast, et mu lemmik teesort oli otsa saanud. Kaal muudkui tõuseb, käed värisevad, peeglisse ei taha vaadatagi. Peresuhted on samuti sassis, sest mind praktiliselt ei ole pere jaoks olemas. Ja mis te arvate, mida ma jõulude ajal teen? Tööd muidugi.

Praegu istun siin Perekoolis, sest üritan edasi lükata ühe analüüsi kirjutamist, mida homme pean juhatusele presenteerima. Hinnanguliselt 4-5 tunni töö…

Jah, ma teenin palju. Aga on siin midagi kadestamisväärset?

Miks sa seda teed? Nö kassapidajast ministriks saada on raske töö/vedamine aga vastupidine on vaid otsustamise küsimus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees on suurepalgaline juht, bruto ca 9000. Aga selle eest rügab ta nii puhkusel olles, nädalavahetusel kui ka nädala sees kuni keskööni. Asendajat pole, osa tiimiliikmeid puudu (lihtsalt ei leita sobivaid inimesi piisavalt kiirelt) ja tal on kergem ennast jooksvalt asjadega kursis hoida kui peale puhkust rügada 24/7, et järje peale saada. Kodu, lapsed, organiseerimine on kõik minu najal. See on väga väsitav, kuna käin ka täiskohaga vastustusrikkal tööl. Ausalt, oleksin ise nõus poole väiksema palgaga ja poole kohaga tööl käima, aga kahjuks seda ei võimaldata. Päris kodukanaks ka ei taha hakata.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 14:17; 23.12 18:41; 23.12 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma teenin palju. Aga on siin midagi kadestamisväärset?

Miks sa seda teed? Nö kassapidajast ministriks saada on raske töö/vedamine aga vastupidine on vaid otsustamise küsimus.

Väga palju põhjuseid on, mõned majanduslikud, teised emotsionaalsed. Esiteks mulle väga meeldib mu töö. Seda võiks lihtsalt vähem olla. Mul on imeline tiim, kelle puhul ma tunnen, et ma veaks neid alt, kui uksest välja marsiks. Ma tean, et selliselt rabamine saab olla ainult ajutine, seega ma püüan praegu saadud rahaga kindlustada oma tulevikku. Lisaks teab ju ka see ettevõte, kus ma töötan, et ma asendamatu olen ning sellistel puhkudel võetakse käiku meetmed, et garanteerida selle asendamatu persooni püsimine ettevõttes – kuldseteks käeraudadeks nimetatakse. Leping, millega on garanteeritud enam kui poole aasta töötasu ulatuses preemiat kui ma konkreetsel kuupäeval veel ettevõttes töötan. See kuupäev ei ole õnneks väga kaugel. Aga ma kahtlustan, et selle kuupäeva saabudes pannakse mulle lauale järgmine selline leping järgmise kuupäevaga…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 21:40; 20.12 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, ma saan üle kolme tonni kätte, säästan kõvasti, aga sellest sõltumata kadestan ikkagi sõpru ja kolleege, kes 4 kuni viis tuhat teenivad.

päris huvitav et nii palju juhte ja tippspetsialiste siia Perekooli satub, ja nende sõpru ja kolleege.

Aga jah, oluliselt kõrgem palk tähendab ka rohkem tööd ja suuremat vastutust, närvipinget ja stressi. On vaja rohkem teadmisi. Samuti on raha ülejäämise korral väga lihtne seda kulutada ja ka püsikulusid tõsta.
Mul on palk 2500 neto, aga püsikulud on 900 kuus.
Kuigi mõnikord igatsen rahulikumat tööd, olen elustandardiga harjunud. Ei taha enam kehvemat korterit ja autot, olen harjunud reisima ja sellega, et kui on näiteks riideid vaja osta, saan seda suvalisel hetkel teha ja eriti hinda ei pea vaatama.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 11:02; 23.12 11:07; 23.12 11:09; 23.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma teenin palju. Aga on siin midagi kadestamisväärset?

Miks sa seda teed? Nö kassapidajast ministriks saada on raske töö/vedamine aga vastupidine on vaid otsustamise küsimus.

Väga palju põhjuseid on, mõned majanduslikud, teised emotsionaalsed. Esiteks mulle väga meeldib mu töö. Seda võiks lihtsalt vähem olla. Mul on imeline tiim, kelle puhul ma tunnen, et ma veaks neid alt, kui uksest välja marsiks. Ma tean, et selliselt rabamine saab olla ainult ajutine, seega ma püüan praegu saadud rahaga kindlustada oma tulevikku. Lisaks teab ju ka see ettevõte, kus ma töötan, et ma asendamatu olen ning sellistel puhkudel võetakse käiku meetmed, et garanteerida selle asendamatu persooni püsimine ettevõttes – kuldseteks käeraudadeks nimetatakse. Leping, millega on garanteeritud enam kui poole aasta töötasu ulatuses preemiat kui ma konkreetsel kuupäeval veel ettevõttes töötan. See kuupäev ei ole õnneks väga kaugel. Aga ma kahtlustan, et selle kuupäeva saabudes pannakse mulle lauale järgmine selline leping järgmise kuupäevaga…

Üldiselt sellises olukorras vähemalt proovitakse meeskonda keegi appi palgata. Sageli õnnestub kedagi asjalikku alluvat edutada. Olen ise sarnases olukorras olnud, poole aastaga põlesin läbi ja lahkusin töölt. Kas see on siis parem firmale – ei, hullem on.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 11:02; 23.12 11:07; 23.12 11:09; 23.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees on suurepalgaline juht, bruto ca 9000. Aga selle eest rügab ta nii puhkusel olles, nädalavahetusel kui ka nädala sees kuni keskööni. Asendajat pole, osa tiimiliikmeid puudu (lihtsalt ei leita sobivaid inimesi piisavalt kiirelt) ja tal on kergem ennast jooksvalt asjadega kursis hoida kui peale puhkust rügada 24/7, et järje peale saada. Kodu, lapsed, organiseerimine on kõik minu najal. See on väga väsitav, kuna käin ka täiskohaga vastustusrikkal tööl. Ausalt, oleksin ise nõus poole väiksema palgaga ja poole kohaga tööl käima, aga kahjuks seda ei võimaldata. Päris kodukanaks ka ei taha hakata.

Aga mine siis mehele appi, assistendiks vms. Näib, et rumal sa pole, kui seni ka ise töötad vastutusrikkal ametikohal. Mees aitab väljaõppel, win-win olukord?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 11:02; 23.12 11:07; 23.12 11:09; 23.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahvusvahelises ettevõttes pole kindlasti asendamatuid inimesi, see on lihtsalt üks innustamisviis, et inimene ületunde teeks jms. Swedbank vallandas hiljuti mitu “asendamatut” juhti. Apple oleks ammu välja surnud, kui Jobs oleks asendamatu olnud. Eelmine aasta suri üks minu kolleeg, kes oli suur staar, n-ö asendamatu jms, kõik tema tööd jäid pooleli, vähemalt aastajagu plaane oli juba ette tehtud tema poolt. Tema surm oli väga šokeeriv, aga elu läks ikka edasi, tulid uued tegijad, vanad asendajad jne. Midagi ei jäänud päriselt tegemata või seisma. Jah, tehti teisiti, kui tema oleks teinud, aga ilmselgelt ta polnud asendamatu, muidu oleks ju meie putka kinni pandud. Ainsad, kellel siiani on päriselt valus, on tema lähedased, ma arvan. Lapsed ja abikaasa võivad terve elu tema surmast mõjutatud olla, nende jaoks ta oli asendamatu, aga mitte töökoha jaoks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees on suurepalgaline juht, bruto ca 9000. Aga selle eest rügab ta nii puhkusel olles, nädalavahetusel kui ka nädala sees kuni keskööni. Asendajat pole, osa tiimiliikmeid puudu (lihtsalt ei leita sobivaid inimesi piisavalt kiirelt) ja tal on kergem ennast jooksvalt asjadega kursis hoida kui peale puhkust rügada 24/7, et järje peale saada. Kodu, lapsed, organiseerimine on kõik minu najal. See on väga väsitav, kuna käin ka täiskohaga vastustusrikkal tööl. Ausalt, oleksin ise nõus poole väiksema palgaga ja poole kohaga tööl käima, aga kahjuks seda ei võimaldata. Päris kodukanaks ka ei taha hakata.

Su mees teenib 9000€ bruto ja sa ei saa endale väiksemat koormust (või töötust) lubada? Ausalt, teil ei pea peres kahte Lamborginit ja kolme Mustangi olema. Esimese Eesti probleemid. Inimese kuupalk on sama, mis poole Eesti AASTAPALK!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees on suurepalgaline juht, bruto ca 9000. Aga selle eest rügab ta nii puhkusel olles, nädalavahetusel kui ka nädala sees kuni keskööni. Asendajat pole, osa tiimiliikmeid puudu (lihtsalt ei leita sobivaid inimesi piisavalt kiirelt) ja tal on kergem ennast jooksvalt asjadega kursis hoida kui peale puhkust rügada 24/7, et järje peale saada. Kodu, lapsed, organiseerimine on kõik minu najal. See on väga väsitav, kuna käin ka täiskohaga vastustusrikkal tööl. Ausalt, oleksin ise nõus poole väiksema palgaga ja poole kohaga tööl käima, aga kahjuks seda ei võimaldata. Päris kodukanaks ka ei taha hakata.

Su mees teenib 9000€ bruto ja sa ei saa endale väiksemat koormust (või töötust) lubada? Ausalt, teil ei pea peres kahte Lamborginit ja kolme Mustangi olema. Esimese Eesti probleemid. Inimese kuupalk on sama, mis poole Eesti AASTAPALK!

Vabandust, aga mulle meeldib mu töö, tahaksin lihtsalt, et oleks seda võimalik poole kohaga teha. Töötu küll ei taha olla, kas ise rahulduksid sellega? Manduksin ametialaselt täiesti ja kui midagi peaks juhtuma ja mees mu kõrvalt kaoks, siis oleksid ise esimene siin hurjutama, et miks sa elasid mehe seljas

Ja kindlasti ei läheks ma mehe alluvusse assistendiks, see on ikka eriti napakas soovitus. Mul on oma eriala, mida ma oskan väga hästi. Mehega koos töötamisest veel hullem on oma mehe alluvuses töötamine.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 14:17; 23.12 18:41; 23.12 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees on suurepalgaline juht, bruto ca 9000. Aga selle eest rügab ta nii puhkusel olles, nädalavahetusel kui ka nädala sees kuni keskööni. Asendajat pole, osa tiimiliikmeid puudu (lihtsalt ei leita sobivaid inimesi piisavalt kiirelt) ja tal on kergem ennast jooksvalt asjadega kursis hoida kui peale puhkust rügada 24/7, et järje peale saada. Kodu, lapsed, organiseerimine on kõik minu najal. See on väga väsitav, kuna käin ka täiskohaga vastustusrikkal tööl. Ausalt, oleksin ise nõus poole väiksema palgaga ja poole kohaga tööl käima, aga kahjuks seda ei võimaldata. Päris kodukanaks ka ei taha hakata.

Su mees teenib 9000€ bruto ja sa ei saa endale väiksemat koormust (või töötust) lubada? Ausalt, teil ei pea peres kahte Lamborginit ja kolme Mustangi olema. Esimese Eesti probleemid. Inimese kuupalk on sama, mis poole Eesti AASTAPALK!

Vabandust, aga mulle meeldib mu töö, tahaksin lihtsalt, et oleks seda võimalik poole kohaga teha. Töötu küll ei taha olla, kas ise rahulduksid sellega? Manduksin ametialaselt täiesti ja kui midagi peaks juhtuma ja mees mu kõrvalt kaoks, siis oleksid ise esimene siin hurjutama, et miks sa elasid mehe seljas

Ja kindlasti ei läheks ma mehe alluvusse assistendiks, see on ikka eriti napakas soovitus. Mul on oma eriala, mida ma oskan väga hästi. Mehega koos töötamisest veel hullem on oma mehe alluvuses töötamine.

Ja olgem ausad, ei ole ka reaalne, et keegi Eestis 9000€ teenib.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mees on suurepalgaline juht, bruto ca 9000. Aga selle eest rügab ta nii puhkusel olles, nädalavahetusel kui ka nädala sees kuni keskööni. Asendajat pole, osa tiimiliikmeid puudu (lihtsalt ei leita sobivaid inimesi piisavalt kiirelt) ja tal on kergem ennast jooksvalt asjadega kursis hoida kui peale puhkust rügada 24/7, et järje peale saada. Kodu, lapsed, organiseerimine on kõik minu najal. See on väga väsitav, kuna käin ka täiskohaga vastustusrikkal tööl. Ausalt, oleksin ise nõus poole väiksema palgaga ja poole kohaga tööl käima, aga kahjuks seda ei võimaldata. Päris kodukanaks ka ei taha hakata.

Su mees teenib 9000€ bruto ja sa ei saa endale väiksemat koormust (või töötust) lubada? Ausalt, teil ei pea peres kahte Lamborginit ja kolme Mustangi olema. Esimese Eesti probleemid. Inimese kuupalk on sama, mis poole Eesti AASTAPALK!

Vabandust, aga mulle meeldib mu töö, tahaksin lihtsalt, et oleks seda võimalik poole kohaga teha. Töötu küll ei taha olla, kas ise rahulduksid sellega? Manduksin ametialaselt täiesti ja kui midagi peaks juhtuma ja mees mu kõrvalt kaoks, siis oleksid ise esimene siin hurjutama, et miks sa elasid mehe seljas

Ja kindlasti ei läheks ma mehe alluvusse assistendiks, see on ikka eriti napakas soovitus. Mul on oma eriala, mida ma oskan väga hästi. Mehega koos töötamisest veel hullem on oma mehe alluvuses töötamine.

Ja olgem ausad, ei ole ka reaalne, et keegi Eestis 9000€ teenib.

Neid on ikka rohkem kui üks või kaks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.12 14:17; 23.12 18:41; 23.12 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keilakrahvinna: tundub, et sa seal Keilas elad liiga omas mullis.
Sulle on see lihtsalt hoomamatu, sest enda tutvusringkonnas majandatakse suurusjärk madalamate summadega?
Ja oled liiga saamatu et isegi googeldada kui antud teema huvitab.

https://www.aripaev.ee/palgasaajate-top/2016/04/07/palga-top-415-korgemalt-tasustatud-tippjuhti
Siin on küll kõigest 2014. aasta andmed. Tänaseks on palgad omajagu kõrgemad.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 11:02; 23.12 11:07; 23.12 11:09; 23.12 19:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja oled liiga saamatu et isegi googeldada kui antud teema huvitab.

https://www.aripaev.ee/palgasaajate-top/2016/04/07/palga-top-415-korgemalt-tasustatud-tippjuhti

On, on, aga on paar väikest nüanssi, paljud nendest on välismaalased ja enamus mehed. Vaevalt need mehed siin muljetamas käivad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks teab ju ka see ettevõte, kus ma töötan, et ma asendamatu olen ning sellistel puhkudel võetakse käiku meetmed, et garanteerida selle asendamatu persooni püsimine ettevõttes – kuldseteks käeraudadeks nimetatakse

Üldiselt on sellega nii, et me kõik teame, et asendamatuid ei ole, aga enamus loodab, et ehk siiski mina ikkagi olen.
Selline veendumus tuletab alati meelde ütluse: surnuaiad on asendamatuid täis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenub siit üks tore postitus, kus keegi märkis, et teenib 1500 € kuus, aga kulud on alati 600 €. Iga kuu jääb 900 üle. Ei teadnud, mida rahaga nii väga teha, ehk vaid loobuda tööst ja nö varajane pension endale võimaldada.

Mul nii lai kaliiber pole, aga võin öelda, et olen saanud mõni aasta tagasi 1300 kuus, nüüd kohati ka vaid 790 kuus, varieerub. Kulud ikka väiksemapoolsed, meeldib kodus olla, kaubakeskustes käin paar x aastas, ostan palju vajalikku korraga. Välja sööma väga ei kipu, rahvarohkemates restodes ei meeldi võhivõõrastega suht õlg-õla kõrval istuda.

Paremini teenides sai uuem ja suurem kodu taas uue laenuga soetatud. Kõige tähtsamaks on muutunud a e g, olen oma suuremad rabelemised ära rabelenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

päris huvitav et nii palju juhte ja tippspetsialiste siia Perekooli satub, ja nende sõpru ja kolleege.

Perekool on ainus koht, kus saab teada endast väga erinevate inimeste arvamusi ja seisukohti. Me liigume ju üsna piiritletud raamides – suhtleme omasugustega, kes mõtlevad sarnaselt, teevad sarnaselt asju, elavad sarnastes elutingimustes jne.
Minu jaoks on siinne keskkond nagu mingi elukool, väga vajalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 16:10; 05.01 17:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kade teiste palkade üle