Esileht Koolilaps Kadrioru Saksa Gümnaasium

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kadrioru Saksa Gümnaasium

Postitas:

Mitu 1. klassi vastu võetakse? Mitu last klassi? Kas kõik 1. klassid on saksa keele kallakuga? Kooli kodulehelt ei leidnud vastuseid nendele küsimustele. Kolisime hiljuti lähedusse ja haridusameti teatmiku järgi on see meie koduse aadressi ainus eestikeelne piirkonnakool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siit on arvuline info leitav https://info.haridus.ee/Asutus/850 3 klassi on piirkonna omad ja üks ülelinnaline (katsetega). peale Sikupilli kolimist on näha, et laste arv klassides on langenud. minu laps alustas veel Gonsioris ja siis oli ka 30 last mõnes klassis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kodulehte siis hoolega uurida, kogu info seal olemas

Täna olid katsed süvendatud saksa keel esimesest klassist (D) klassi

Elukohajärgi klassid on S ( sakasa keel, sama, mis D, ainult ilma katseteta ),M (meedia) ja R (reaal).
Juunis toimub katsete päeval jaotamine klassidesse, kes kuhu suunda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 15:04; 10.02 15:50; 19.02 16:44; 20.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan kodulehte siis hoolega uurida, kogu info seal olemas

Täna olid katsed süvendatud saksa keel esimesest klassist (D) klassi

Elukohajärgi klassid on S ( sakasa keel, sama, mis D, ainult ilma katseteta ),M (meedia) ja R (reaal).
Juunis toimub katsete päeval jaotamine klassidesse, kes kuhu suunda.

käisite katsetel? kas oli ka juttu palju tahtjaid kohale on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma nüüd ei eksi oli 66 last katsetel ja 28 võetakse

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 15:04; 10.02 15:50; 19.02 16:44; 20.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukohajärgi klassid on S ( sakasa keel, sama, mis D, ainult ilma katseteta ),M (meedia) ja R (reaal).
Juunis toimub katsete päeval jaotamine klassidesse, kes kuhu suunda.

Juunis tehaksegi “võrdne” jaotamine klassidesse ehk teisisõnu valitakse piirkonnalaste vahel välja see “katseteta” S klass.
See testi alusel jagamine on seal aegade algusest, lihtsalt vanasti oli see valiklass B
Kõik B ja S on alati alustanud vähemalt 30 lapsega, kust mittesobivad liiguvad jooksvalt teistesse klassidesse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu saksa keele õpetajad ise tunnistavad, siis põhikooli lõpuks oskavad nad kõik hoolimata jaotamisest ja klassist enam-vähem võrdselt saksa keelt. Nii et selles mõttes ei tasu üle pingutada. Ennast huvitaks hoopis see väidetav reaalkallakuga klass. Mida see endast kujutama peaks? Mul laps väga hea matemaatilise, loogilise ja ruumilise mõtlemisega. Tüdruk. Vanem laps küll käib ka KSGs ja tean, et alates 7. klassist on neil võimalik tasemeõpe, st. nt. matemaatikat saab soovi korral rohkem ja süvitsi õppida, aga algklasside R suunast kuulen esimest korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:11; 12.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm klassi on piirkonnaklassid ja üks klass on katsetega. Klassides umbes 23, 24 õpilast. Esimesest klassist alates hakkavad saksa keelt õppima S ja D. Teisest klassist, siis reaalainete klass ja meedia klass. Kolmandast klassist alates lisandub kõigile ka inglise keel. Vanemate soovi arvestatakse samuti klassidesse määramisel. Minuteada said lapsed ka soovitud klassidesse. Vanemad teevad pingerea N: esimene eelistus meedia, seejärel mate ja saksa. Matemaatika õpe on üsna heal tasemel ( õpetajad on nõudlikud ja kodutöid jäetakse samuti alati). Kui mõni asi jääb arusaamatuks, siis toimuvad ka enne tunde, teatud päevadel nn. õpiabi tunnid, samuti logopeed. Kool ise on oma heade ja vigadega. Juhtkond on veidi paindumatu kohati. Positiivne on väga suur hulk huviringe koolimajas. Ikka täiesti erinevatele lastele. Ühesõnaga, laps saab soovi korral kõigi soovitud huvialadega tegeleda oma koolis. Kool osaleb laulupeol, rantsupeol, võimlemispeol jne. Huviharidus on väga heal tasemel. Sisekliima on enam, vähem, mõningaste puudustega, aga seda esineb kõikjal. Ina julgen küll KSG-d lapse koolina soovitada. Hea kool on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:35; 12.02 16:42; 19.02 12:06; 19.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis ajast see inglise keel juba kolmandast lisandub? Minu oma käib viiendas ja alles sel aastal hakkas inglise keelt õppima … matemaatika õpetaja on vähemalt meie klassi lastel totaalne loodusõnnetus – tööde parandamine võtab mitu kuud, laste hinded ilmuvad e-kooli heal juhul trimestri lõpuks, e-kooli koduseid töid ei viitsi panna etc. ma ei saa üldse aru, miks sellist saamatut seal peetakse. ju siis on õpetajatest selline nappus käes, et sobib, kes iganes 🙂

Mis aga klassi valikut puudutab, siis mina lähtuksin pigem klassijuhatajast kui kallakust. Esimesel kolmel aastal on inspireeriv klassijuhataja hoopis suurem väärtus kui miski kallak 🙂 Kuna selles koolis on ikka igasugust kaadrit, siis soovitan selles osas kõvasti eeltööd teha. Katsetega klass saab arvatavasti anyway parima vabaneva klassijuhataja endale …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katsetega klass saab arvatavasti anyway parima vabaneva klassijuhataja endale

Selles ma nii kindel ei oleks. Kui mu vanema lapse klassi klassijuhataja, kes 6a tagasi alles värskelt KSGsse tuli seal jätkaks, oleksin kindlasti väga tema poolt. Tookord sai ta igatahes paraja Tootside klassi, kuid tuli sellega suurepäraselt toime. Kahjuks mul hetkel info puudub, et kes nüüd algklassiõpetajateks saavad/jäävad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 12:11; 12.02 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”652″>Katsetega klass saab arvatavasti anyway parima vabaneva klassijuhataja endale

<p abp=”653″> Selles ma nii kindel ei oleks. Kui mu vanema lapse klassi klassijuhataja, kes 6a tagasi alles värskelt KSGsse tuli seal jätkaks, oleksin kindlasti väga tema poolt. Tookord sai ta igatahes paraja Tootside klassi, kuid tuli sellega suurepäraselt toime. Kahjuks mul hetkel info puudub, et kes nüüd algklassiõpetajateks saavad/jäävad.

no eks saavad suure tõenäosusega need, kes hetkel kolmandike klassijuhatajad. nimed on kodulehelt leitavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegused kolmandad hakkasid jah inglise keelt alates teisest klassist õppima. Eks jah nagu igas kooliski, nii ka KSG-s on õpetajate kaader väfa erinev. Meie oleme väga rahul matemaatika õpetajaga. On range ja ka selgitab korralikult. Algklasside klassijuhatajad on viimastel aastatel väga noored õpetajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:35; 12.02 16:42; 19.02 12:06; 19.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuidas siis katsetajatel läks? Kas kõik soovijad said sisse või jäi keegi välja ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkurss ei olnud suur ja minu laps sai sisse. Nüüd ei suuda otsustada, kas koht vastu võtta või loobuda väikese kohaliku algkooli kasuks.
KSG kasuks räägib lisaväärtus saksa keele süvaõppe näol, kohalik kool aga logistiliselt mugavam, kodune ja turvaline.
Väga hea meelega kuulaksin, kuidas algklassilastel seal Sikupilli majas läheb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkurss ei olnud suur ja minu laps sai sisse. Nüüd ei suuda otsustada, kas koht vastu võtta või loobuda väikese kohaliku algkooli kasuks.
KSG kasuks räägib lisaväärtus saksa keele süvaõppe näol, kohalik kool aga logistiliselt mugavam, kodune ja turvaline.
Väga hea meelega kuulaksin, kuidas algklassilastel seal Sikupilli majas läheb?

Miks peaks olema lapse taksojuht?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkurss ei olnud suur ja minu laps sai sisse. Nüüd ei suuda otsustada, kas koht vastu võtta või loobuda väikese kohaliku algkooli kasuks.
KSG kasuks räägib lisaväärtus saksa keele süvaõppe näol, kohalik kool aga logistiliselt mugavam, kodune ja turvaline.
Väga hea meelega kuulaksin, kuidas algklassilastel seal Sikupilli majas läheb?

Kindalt vali külakool. See on mammutkool suht jubedas narkomaanidest kubisevas linnaosas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 23:17; 19.02 16:09; 20.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodulähedane kool on tõepoolest lapsele väga mugav. Samas on saksaksakeele oskus ka hea väärtus lisaks inglise keelele.
Nagu ma eelnevalt kirjutasin, siis probleeme on, aga ka palju plusse samuti. Parem on tõesti mõelda logistika läbi ja plussid, miinused võrreldes külakooliga.
Mammutkool KSG küll enam ei ole, veidi üle 400 õpilase. Jääb ikka kõvasti alla mõnele kesklinna eliitkoolile. Ei tasu asjadest rääkida, kui ise midagi ei tea. Mäe maja piirkond ei ole just väga hea koha peal, aga trammiliiklus ja bussiliiklus on väga head. Koolist umbes 5 minuti kaugusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:35; 12.02 16:42; 19.02 12:06; 19.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodulähedane kool on tõepoolest lapsele väga mugav. Samas on saksaksakeele oskus ka hea väärtus lisaks inglise keelele.
Nagu ma eelnevalt kirjutasin, siis probleeme on, aga ka palju plusse samuti. Parem on tõesti mõelda logistika läbi ja plussid, miinused võrreldes külakooliga.
Mammutkool KSG küll enam ei ole, veidi üle 400 õpilase. Jääb ikka kõvasti alla mõnele kesklinna eliitkoolile. Ei tasu asjadest rääkida, kui ise midagi ei tea. Mäe maja piirkond ei ole just väga hea koha peal, aga trammiliiklus ja bussiliiklus on väga head. Koolist umbes 5 minuti kaugusel.

Ära levita valeinfot kui hoopis ise ei tea asjadest. Ega siis see lasnakal asuv maja pole terve KSG kool, neil pool veel Kadrioru majas. Korralik mammutkool muidugi – kas isegi mitte Tallinna suurim? Otse kooli trepi vastas on pooleldi põlenud tondiloss,
http://tv.delfi.ee/uudised/ekspress/tallinna-koolide-ja-lasteaaedade-keskel-tegutseb-vilgas-narkopesa?id=79712182
http://tv.delfi.ee/uudised/krimi/tallinnas-kadrioru-saksa-gumnaasiumi-korval-suttis-kurikuulus-tondiloss?id=77887930
trammipeatuses tuiavad joobes inimesed (TAI hinnangul selles elamupiirkonnas elab üle 600 narkomaani).
http://ekspress.delfi.ee/kuum/tallinna-narkoari-tulipunktis-jalgid-kaadrid-sustijate-pesast?id=79691116
Ega need narkomaanid sealt ära küll ei koli. Eks vaadake olümpiaadide tulemusi ja võrrelge õpilaste arvuga. Kardan, et kohalik maakoolikene teeb silmad siin ette…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 23:17; 19.02 16:09; 20.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

neid narkareid on seal tõesti masendavalt palju … mul on vist vaid kord õnnestunud kooli juures käia nii, et ühegagi kokku ei juhtunud. ausalt öeldes on kogu see kant nii tülgastav, et ma viimane kord jätsin isegi klassikoosolekule minemata, sest mõte, et pean pimedal sügisõhtul seal ringi kolama ei olnud kuigi inspireeriv 🙂 kindlasti jagub neid narkareid ka teistesse linnaosadesse, aga sellist kontsentratsiooni ei ole mina küll mujal täheldanud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et need kelle lapsed ei saanud siis teevad siin nüüd kooli maha,et ikka kohta saad 😀

Ma elan seal ligidal, laps käib ka seal kõrval lasteaias ja läheb ka sinna kooli. Pole kordagi narkomaani, et joobes inimest näinud seal ümbruses.

Kool nagu kool ikka, kus omad + ja -. Ise lähtuks pigem sellest kuidas teie perele mugavam on.

Samas kui sai katsetega klassi, siis sinna tuleb väga tore klassijuhataja, keda kiidetakse, lisaks on koolis väga palju huviringe 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 15:04; 10.02 15:50; 19.02 16:44; 20.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”1210″>Ma saan aru, et need kelle lapsed ei saanud siis teevad siin nüüd kooli maha,et ikka kohta saad ????

<p abp=”1211″>Ma elan seal ligidal, laps käib ka seal kõrval lasteaias ja läheb ka sinna kooli. Pole kordagi narkomaani, et joobes inimest näinud seal ümbruses.

<p abp=”1212″>Kool nagu kool ikka, kus omad + ja -. Ise lähtuks pigem sellest kuidas teie perele mugavam on.

<p abp=”1213″>Samas kui sai katsetega klassi, siis sinna tuleb väga tore klassijuhataja, keda kiidetakse, lisaks on koolis väga palju huviringe ????

kes selle klassi võtab? pane kasvõi nimetähed …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väga hästi kursis antud kooliga, sinu arvates on kahes eraldi majas toimuv õppetöö mammutkool? 1-5 klass on eraldi majas ja 6-12 klass all, Oru majas.
Narkareid selles piirkonnas on ja politsei patrull selles piirkonnas peaks olema ragatud, aga see ongi suur miinus, mille kohta eelnevalt mainisin, et juhtkond võiks ikka palju aktiivsem olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.02 13:35; 12.02 16:42; 19.02 12:06; 19.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralik mammutkool muidugi – kas isegi mitte Tallinna suurim?

paljuihaldatud 21. koolis on märksa rohkem õpilasi, ka gag on suurem. muidugi ei ole ksg puhul tegemist mingi külakooliga, aga nii palju liialdada ka ei maksaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin oma lapse pabereid sinna viimas ja nagu aru sain on ootenimekirjas mitmeid lapsi, kelle vanemad igapäevaselt ikka helistavad, et kas ikka ei saa kohta, seega tõestab see minu teooriat, et netis teeme kooli maha, et kohta sinna saada 😀

klassijuhatajaks tuleb arvatavasti MR

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 15:04; 10.02 15:50; 19.02 16:44; 20.02 09:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”1418″>Käisin oma lapse pabereid sinna viimas ja nagu aru sain on ootenimekirjas mitmeid lapsi, kelle vanemad igapäevaselt ikka helistavad, et kas ikka ei saa kohta, seega tõestab see minu teooriat, et netis teeme kooli maha, et kohta sinna saada ????

<p abp=”1419″>klassijuhatajaks tuleb arvatavasti MR

MR on tõesti ok 🙂 mina kusjuures olen lisanud vahel ka paar krõbedamat kommentaari antud kooli kohta, aga mul juba laps mitu aastat seal koolis ja ühelegi uuele kohale ei pretendeeri. sestap ei usu, et mahategijatel mingi oma huvi mängus on. inimesed lihtsalt räägivad asjadest oma mätta otsast 🙂

lohutuseks neile, kes katsetel läbi ei saanud võin öelda, et kohta sinna kooli on võimalik saada ka suve jooksul kui määratud lapsed kohtadest loobuvad. jah, klassijuhatajaga ei pruugi vedada, aga tõenäosus sisse saada on ikka väga suur 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.02 15:00; 10.02 15:05; 12.02 14:03; 12.02 15:16; 16.02 12:59; 19.02 16:22; 19.02 16:47; 20.02 10:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin oma lapse pabereid sinna viimas ja nagu aru sain on ootenimekirjas mitmeid lapsi, kelle vanemad igapäevaselt ikka helistavad, et kas ikka ei saa kohta, seega tõestab see minu teooriat, et netis teeme kooli maha, et kohta sinna saada ????

klassijuhatajaks tuleb arvatavasti MR

Mul laps juba Kadrioru majja otsaga jõudnud ja ei taha küll esimesse klassi kohta saada. Sellist väljamõeldud laimu asja teevad küll ainult sinusugused mampslid,no selle peale annab ikka tulla :D. Usu mind, sinna saavad kõik, kes vähegi tahavad, ei ole seal küll seda probleemi, et välja jääd. Mõttetu paanika külvamine. Meie käime selles koolis rohkem olude sunnil – kodule lähedal. See, mis kooliga tegu on, seda saad ikka oma kogemusega aastatega teada. Kooli üldkoosolekutel probleemidest üldiselt ei räägita, seal rohkem see teema, et küll me oleme ikka suurepärane kool. Seda, et mõnel klassil rahapuuduse tõttu mõned ainetunnid ära jäävad või mõni õpetaja järjekordselt lahkub, ei ole mingi koosolekuteema. Kui mul oleks olnud praegu võimalik uuesti valida kodulähedase külakooli ja kaugemal asuva KSG esimese klassi vahel, siis raudselt valiks esimese.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 23:17; 19.02 16:09; 20.02 13:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Kadrioru Saksa Gümnaasium

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.