Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kadunud kuid nüüd leitud Taavi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kadunud kuid nüüd leitud Taavi

Postitas:
Kägu

Mul läks nii südamesse, 20a noor mees, mis ometi võis olla põhjuseks, leiti juba oma nädal tagasi, mitte elusalt. Teab keegi tagamaid. Ma ei tea miks, kuid läks eriti südamesse. Kas teda kiusati pikkuse pärast, perekondlikud põhjused..

https://www.postimees.ee/7040331/jogevamaal-kadunud-20-aastast-taavit-pole-endiselt-leitud

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul läks nii südamesse, 20a noor mees, mis ometi võis olla põhjuseks, leiti juba oma nädal tagasi, mitte elusalt. Teab keegi tagamaid. Ma ei tea miks, kuid läks eriti südamesse. Kas teda kiusati pikkuse pärast, perekondlikud põhjused..

https://www.postimees.ee/7040331/jogevamaal-kadunud-20-aastast-taavit-pole-endiselt-leitud

Ja kust sa tead, et ta leiti?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haige uudishimu.

+10
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kust sa tead, et ta leiti?

Facebookis, sh Kadunud lehel oli/on info üleval.

Aga jah, lõpeta nuhkimine. Olen selle looga kursis, tegu omakandi inimesega, aga mingeid oletatavaid põhjuseid siin küll lahkama ei hakka. Ja polegi vaja.

+8
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei nuhi, läks südamesse, nii lihtne see on.
Kui nii, siis nii.Meenutab mu oma poega, välimuselt. Ma ei tea miks nii mind see puudutas. Kuid mingi nuhk pole. Head päevajätku teile.

+37
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

OPEROG Facebooki lehel oli järgmine kanne:

Taavi otsing kestis 9 päeva järjest. Otsingut juhtis Annely Kauril, OPEROG Ida-Virumaa piirkonnajuht, tema abi oli Uno Ilves, üks Lõuna piirkonnajuhte, Elvast. 21 lehel on kokku 326 otsija nimed. Sügav kummardus ja suur aitäh teile! Väga meeldiv oli koostöö Jõgeva politseijaoskonna ja Lõuna prefektuuriga! Taavi leiti kodust ca 1 km kauguselt, sündmuskoha järgi tema elu esimese otsingupäeva õhtul päästa poleks enam keegi saanud. Palume Issanda rahu tema hingele. Kõigile otsijatele – olge hoitud!

Olen samuti sama kandi inimene ja käisin ka otsimas (olen teisigi otsinud). Tegu oli noore mehega, kes tegi selle otsuse ja siinkohal tuleb meil kõigil olla tänulik, et Taavi vähemalt koju ja ristiinimese kombel maetud saab. Põhjuseid teab eelkõige lahkuja ise. Teemaalgatajal soovitan korra pea langetada ja soovida Taavi perele jõudu selle kõigega leppimiseks ja leinamiseks.

+32
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui südamesse läks siis pane küünal, võta vaikusehetk ja soovi, et puhaku rahus. Mitte ära uuri, et kelle ja mille pärast.

+5
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga kui pole lähedane, polegi ju teie asi lähemalt teada ehk nuhkida mingeid tagamaid. Võiks ju austada inimest. Kus enne olite?

Mis mõttes, kus ma enne olin? Mis mõttes? Miks kui ma lihtsalt tunnen et see mind sügavalt puudutas kohe mingi nuhk olen? Üleüldse, kust tuleb selline arvamus? Kelle poolt? Ja miks nii kuri ja vihane?

+36
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga kui pole lähedane, polegi ju teie asi lähemalt teada ehk nuhkida mingeid tagamaid. Võiks ju austada inimest. Kus enne olite?

Mis mõttes, kus ma enne olin? Mis mõttes? Miks kui ma lihtsalt tunnen et see mind sügavalt puudutas kohe mingi nuhk olen? Üleüldse, kust tuleb selline arvamus? Kelle poolt?

Kelke poolt? See on anonüümne foorum ja ma ri tunne ei sind ega polnud kursis selle looga. Kui keegi kuulsus või kes iganes sureb, hakatakse nuhkima. Mida siis teha? ENNETADA nt? Äkki on lähedastel muresid jne.

Milleks selline viha? Ja vaenulikkus? Keda see aitab?

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis mõttes, kus ma enne olin? Mis mõttes? Miks kui ma lihtsalt tunnen et see mind sügavalt puudutas kohe mingi nuhk olen? Üleüldse, kust tuleb selline arvamus? Kelle poolt?

Kelke poolt? See on anonüümne foorum ja ma ri tunne ei sind ega polnud kursis selle looga. Kui keegi kuulsus või kes iganes sureb, hakatakse nuhkima. Mida siis teha? ENNETADA nt? Äkki on lähedastel muresid jne.

Milleks selline viha? Ja vaenulikkus? Keda see aitab?

Ma ei ole vihane ja su tänitamine tekitab enesetapumõtteid. Ära tsiteeri mind, see ajab mind kurvaks.

No ma ei tea, järsku keegi võtab ühendust selle kommenteerijaga.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle läks see ka hinge, kuigi teda ei tunne ja tagamaid ei tea. Keegi lapseohtu oli kuskil fb-s kommenteerinud midagi eelnevalt tema pruudi surmast, aga kas see üldse tõele vastab, tõesti ei tea ja see nooreke sai kohe ka sõimu võõrastelt inimestelt oma kommentaariga, et kust ta võtab selliseid asju, mõtleb välja jne.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui nii, siis nii.Meenutab mu oma poega, välimuselt. Ma ei tea miks nii mind see puudutas. Kuid mingi nuhk pole. Head päevajätku teile.

Meenutab poega välimuselt ja seetõttu tahadki teada? Jumal hoidku. Kellegi surma üle pole viisakas arutleda. Meditsiiniski ei arutata surmasid, haiguseid ning ravi kõrvalistega. See on haiglane uudishimu ja nuhkimine, mis võib pahameelt täiesti põhjendatult tekitada.

Kle rahune maha ja ära pinguta üle.

+31
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meenutab poega välimuselt ja seetõttu tahadki teada? Jumal hoidku. Kellegi surma üle pole viisakas arutleda. Meditsiiniski ei arutata surmasid, haiguseid ning ravi kõrvalistega. See on haiglane uudishimu ja nuhkimine, mis võib pahameelt täiesti põhjendatult tekitada.

Kas võid ette kujutada et pole haiglane huvi vaid lihtsalt kaastunne ja et see juhtum läks hinge. Suudad seda ette kujutada, et täiesti võõra inimese surm läheb korda, eriti kui su enda laps on samas vanuses ja sarnane. Kujutad ette, et pole haiglane huvi. Milleks selline viha jätkuvalt.

+49
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kle rahune maha ja ära pinguta üle.

Näen surma iganädalaselt ning ei lätuta sellest väljaspool töökohta. Ei ole eetiline teha nii.

Teema pole praegu hooldekodust ega terviseandmetest.

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on äärmiselt halvustav suhtumine, et hooldekodus sureb pidevalt keegi. Kahjuks töötan haiglas.

Tundub, et sa vajaks ilmselt puhkust või psühholoogi või mõlemat.

+26
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult on see ikka veider küll, tulla perekooli ja teha teema sellest.
Enesetapu tagamaid üldiselt ei teata ja need kes isegi teavad, ei hakka sulle nagunii seda rääkima.
Selline asi on raske kõikidele lähedastele ja sõpradele.
Ma saan aru, et läks hinge, aga tulla siia, et uurida mis juhtus ja hakata seda arutama…no ma ei tea.
Pane korra ennast selle noormehe ema olukorda, kas sina sooviksid näha siin sellist asja?

+7
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas võid ette kujutada et pole haiglane huvi vaid lihtsalt kaastunne ja et see juhtum läks hinge. Suudad seda ette kujutada, et täiesti võõra inimese surm läheb korda, eriti kui su enda laps on samas vanuses ja sarnane. Kujutad ette, et pole haiglane huvi. Milleks selline viha jätkuvalt.

Jah. Mina suudan ette kujutada, et võõra inimese surm läheb hinge.

Aga kas sina suudad ette kujutada, kuidas tunneksid ennast sina, kui sinu lähedase surma kohta teeks keegi sellise teema lobafoorumi ajaviite osasse? Sinul on lein… Ja kuskil keegi ajaviiteks (seda ju ajaviite alamfoorum tähendab..) teeb sellest teema. Suudad ette kujutada, et see teeb veel lisaks haiget? Nagu keegi eespool soovitas, siis süüta küünal selle võõra hinge läinud noormehe mälestuseks. Aga palun ära tee ta lähedastele haiget niigi valusas olukorras.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga kas sina suudad ette kujutada, kuidas tunneksid ennast sina, kui sinu lähedase surma kohta teeks keegi sellise teema lobafoorumi ajaviite osasse? Sinul on lein… Ja kuskil keegi ajaviiteks (seda ju ajaviite alamfoorum tähendab..) teeb sellest teema. Suudad ette kujutada, et see teeb veel lisaks haiget? Nagu keegi eespool soovitas, siis süüta küünal selle võõra hinge läinud noormehe mälestuseks. Aga palun ära tee ta lähedastele haiget niigi valusas olukorras.

Suudad küll ja isegi veel et mind hakkad bukkamõistma, mis on isegi arusaadav, sest mina olen kättesaadav.
Kahju väga kahju.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole veider, imelik on et nii kuri reaktsioon.See on veider

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suudad küll ja isegi veel et mind hakkad bukkamõistma, mis on isegi arusaadav, sest mina olen kättesaadav.
Kahju väga kahju.

Jah. On kahju, väga kahju. Mul on kahju, et sa teiste valu ei mõista. Püüa panna ennast lähedas olukorda, palun? Kujuta ette, kui see olekski sinu poeg ja kuskil keegi sellest teema algataks. Proovi. Liiga valus, eks?

Jah, on liiga valus. Võin seda oma kogemusest öelda, sest olen ise läbielanud selle, kui minu lähedase surma netis kommenteeriti. Ole hea, kustuta see teema, sa ju tegelikult ei taha leinajatele rohkem haiget teha.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole veider, imelik on et nii kuri reaktsioon.See on veider

Ei ole ma kasutanud sõna veider. Ja ma ei ole kuri, ma palusin sind ilusti. Mul on valus. Iga kord, kui kellegi surma teemat siin jälle lahkama hakatakse, tuleb meelde seesama valu, mida netikommentaatorid tekitasid. Ma püüan teisi leinajaid säästa sellest valust. Jah, lein on raske igal juhul, sinna ei ole vaja veel soola peale raputada.
Ära tee haiget.. palun?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa avasid selle teema, sest sul endal on seesama “haiglane uudishimu”, aga nüüd üritad üllast leedit mängida tehes teisi nende küsimuse eest maha ja üritades vihjata, kuidas meditsiinist palju tead (oled haiglas koristaja?). See paneb mõtlema kui tühi ja kurb su elu peab olema, et teisi mõnitades ennast ülespoole pead upitama…

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahju väga kahju.

Jah. On kahju, väga kahju. Mul on kahju, et sa teiste valu ei mõista. Püüa panna ennast lähedas olukorda, palun? Kujuta ette, kui see olekski sinu poeg ja kuskil keegi sellest teema algataks. Proovi. Liiga valus, eks?

Jah, on liiga valus. Võin seda oma kogemusest öelda, sest olen ise läbielanud selle, kui minu lähedase surma netis kommenteeriti. Ole hea, kustuta see teema, sa ju tegelikult ei taha leinajatele rohkem haiget teha.

Teemasid ei saa ise kustutada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Moderaator võib kustutada, kui sa kirjutad meilile.

Mina enesetapjatele kaasa ei tunne ega kyynalt ei syyta.
Maailma kõige enesekesksem ja egoistlikum tegu. Ainult mina, mina, mina. Mul on sitt, poon end yles.
Aga ema, isa, vanaema, õed-vennad….? Neile tunnen siiralt kaasa. Iga surm on raske, kuid oma egoistlikkuses paneb enesetapja oma lähedased nende surmani ahastusse ja enesesyydistamisse. Kohutav perspektiiv.
Enesetapule ei ole õigustust. Tegelt pole vahet, mis põhjused. Kas pruut jättis maha või põdes oma pikkuse ja trullakuse pärast. Teadlikult teha sellist südamevalu oma perele, no mis rahu talle teispoolsuses ikka soovida. Järele jääjatelt võttis ta ise südamerahu ju igaveseks.

+8
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kadumisi on viimasel ajal kuidagi väga palju. Kurb.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maailma kõige enesekesksem ja egoistlikum tegu. Ainult mina, mina, mina. Mul on sitt, poon end yles.

Aga ema, isa, vanaema, õed-vennad….? Neile tunnen siiralt kaasa. Iga surm on raske, kuid oma egoistlikkuses paneb enesetapja oma lähedased nende surmani ahastusse ja enesesyydistamisse. Kohutav perspektiiv.

Enesetapule ei ole õigustust. Tegelt pole vahet, mis põhjused. Kas pruut jättis maha või põdes oma pikkuse ja trullakuse pärast. Teadlikult teha sellist südamevalu oma perele, no mis rahu talle teispoolsuses ikka soovida. Järele jääjatelt võttis ta ise südamerahu ju igaveseks.

Ja sa ise ei ole sellega egoistlik, et teine inimene peab sinu pàrast elama? Ainul sina, sina, sina.

Aga minnes enesetapu juurde, siis sa ei saa päris täpselt aru sellest, mis on loogiline, kuna sa pole kunagi selles olukorras olnud.
Kas sul on olnud nii, et sa oled nii tuim, et sul puuduvad igasugused emitsioonid? Ei ole rõõmu ega viha, mitte midagi? Sa lihtsalt eksisteerid. Vahel on tugev äng, mida selgitada on raske, et abi paluda, aga taluda on veel raskem.
Kas sa tead mis tunne on, kui su tuimus on läinud nii kaugele, et sa isegi ei tunne ennast maailma osana, oled justkui eraldi/üksi kõikidest teistest inimestest. Siis sel ajal vb kuksilt alla hüppamine polegi nii hull, sest see on oluliselt parem, kui mitte midagi tundmine.
See on raskekujuline depressioon, mida lähedastel on raske ära tunda ja mida kannatajal on raske selgitada.
Kui ravi ei saa, siis võibki see lõppesa traagiliselt.
Tõenäoliselt, mitte keegi(va.terroristid) ei làhe ennast ära tapma. See on seisund, mis süveneb.

+19
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on haiglane uudishimu ja nuhkimine

Mina ei näe siin küll haiget kuskil nuhkimist, äkki see nuhkimine ja arutamine aitab mõnes peres sellist asja ette näha ja aidata mõnda selliste mõtetega inimest, ennetada kõige halvemat

+20
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja sa ise ei ole sellega egoistlik, et teine inimene peab sinu pàrast elama? Ainul sina, sina, sina.

Aga minnes enesetapu juurde, siis sa ei saa päris täpselt aru sellest, mis on loogiline, kuna sa pole kunagi selles olukorras olnud.

Kas sul on olnud nii, et sa oled nii tuim, et sul puuduvad igasugused emitsioonid? Ei ole rõõmu ega viha, mitte midagi? Sa lihtsalt eksisteerid. Vahel on tugev äng, mida selgitada on raske, et abi paluda, aga taluda on veel raskem.

Kas sa tead mis tunne on, kui su tuimus on läinud nii kaugele, et sa isegi ei tunne ennast maailma osana, oled justkui eraldi/üksi kõikidest teistest inimestest. Siis sel ajal vb kuksilt alla hüppamine polegi nii hull, sest see on oluliselt parem, kui mitte midagi tundmine.

See on raskekujuline depressioon, mida lähedastel on raske ära tunda ja mida kannatajal on raske selgitada.

Kui ravi ei saa, siis võibki see lõppesa traagiliselt.

Tõenäoliselt, mitte keegi(va.terroristid) ei làhe ennast ära tapma. See on seisund, mis süveneb.

Mul lähedasel oli depressioon, millele koroona ajal ei saanud kohest abi ning ta sooritas enesetapu. Ta poleks seda teinud ilma haiguseta, teadvel olles. Päris ebameeldiv on kui inimesed küsivad, mis tal juhtus ja siis pead jahuma midagi infarktist. Ma ei hakka ütlema igaühele surma põhjust. Miks? Sest ma ei taha endale süüdistusi, miks ma teda ei suutnud hoida, ravile suunata, aidata. Ma ei taha kaastundlikke lisapilke. Saan aru, et kes küsib, see muretseb, aga kui sa ise selles olnud pole, siis sa ei pruugi mõista.

Ma tahaksin, et enesetappude põhjustest rohkem räägitaks, ma tunnen ka uudishimu kui kohalikus lehes on jälle 30-aastaste meeste surmakuulutused, aga ma ei tea, missugune anonüümsuse tase on õige.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Depressioon on haigus ja suitsiid on depressiooni suremise viis. Me ei süüdista haiget või lähedasi, kui keegi sureb vähki või grippi. Miks me süüdistame, kui keegi sureb depressiooni? Sest depressioon pole silmaga nähtav ja vereprooviga mõõdetav?

+23
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Depressioon on haigus ja suitsiid on depressiooni suremise viis. Me ei süüdista haiget või lähedasi, kui keegi sureb vähki või grippi. Miks me süüdistame, kui keegi sureb depressiooni? Sest depressioon pole silmaga nähtav ja vereprooviga mõõdetav?

Kes süüdistab muidu? Lisan veel, et depressiooni ei ravi rohud, vaid seda saavad leevendada lähedased inimesed toeks olemisega, mõistmisega jne ja inimene ise, kui tal veel vähegi jaksu ja tahtmist on. Keegi ei süüdista, vaid reaalsus lihtsalt on selline paraku.

+2
-22
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kadunud kuid nüüd leitud Taavi