Esileht Ilu Käed punased ja kuivad

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Käed punased ja kuivad

Postitas:
Kägu

Kuna mul on väikelaps, siis veega solberdamist tuleb tihti ette. Paratamatult on vaja peput pesta, nõusid pesta, märga lappi laual kasutada. Kui kuivuse mure saan veel kätekreemiga lahendatud siis mu käed näevad punased välja ja käed oleks nagu töölise käteks muutunud. Mul olid enne peenikesed sõrmed ja sellised pehme muljega käed, nüüd on sõrmed muutunud justkui paksemaks. Kuidas oma käsi endiseks saada? Nii igatsen neid.  Õhtul lähen ostan endale korralikumad majapidamiskindad, ehk on neist abi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kinnastest on abi. Olen periooditi kõike kinnastega teinud, ka lapse peput pesnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine nahaarsti juurde, see on ilmselt ekseem ja ise üle ei lähe. Elimineeri kõik puhastusvahendid ja kreemid, kus lõhnaained jms ärritavat sees. Väldi käsitsi nõude pesemist. Majapidamiskinnaste alla soovitas arst panna õhukesed puuvillased kindad. Kreemidest soovitati Ortomedi 4,5% uureaga kreemi, teiste kreemidega tunnen kohe, et need omakorda ärritavad.

Endal sama mure, ka peale arsti määratud ravi (desloratidiin tabletina ja Fucicort salv) kipub tagasi tulema, aga mõneks ajaks ikka aitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah tõenäoliselt kontaktdermatiit, nahapõletik ja ärritus mõnest pesuainest või lihtsalt ülikuivusest (pesuvahendid pesevad nahalt kõik kaitsva rasukihi maha pidevalt).

Rasvane kätekreem või lausa ravimask (kas rasvase kreemiga määrid kokku ja kilekindad kätte ööseks või mõni kodune ravimask, nt kaerakliide ja meega vms. Pesus kasuta majapidamiskindaid, see kaitseb käenahka ja küüsi. Käte kreemitamine on kindlasti vajalik.  Paljudel inimestel läheb ka niisama talvel käe ja kehanahk kuivaks ja tundlikuks – õhk on kuivem (küte ja talveõhk on kuiv), käed õues külma käes, pluss muud tegurid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bodyshopi kanepikreem pidada imesid tegema. Haiseb pehmelt öeldes jäledalt, aga käed saavat korda igal juhul. Mul veel käed nii hädasti abi pole vajanud, et seda haisu välja kannatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kontaktdermatiit on välistatud? Selle vastu saab perearstilt kreemi.

Teiseks, millega pesed nõusid? Mina näiteks olen tundlik nõudepesuvahendile ja kasutan veega lahjendatud Pur’i käsitsi nõusid pestes, sest kõik teised ärritavad käenahka. Kätepesemiseks kasutan Dove seepi, see ainus, mis sobib mulle ja kätekreemina kasutan seda Orto kummelikreemi. Kõik muud mulle ei sobi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka käed tundlikud. Kaks väikest last järjest, koerad … majapidamistöid, kus vaja veega solberdada, terve päev täis. Eriti talvisel ajal on käed karedad ja “kisuvad”, küünenahad narmendavad. Ega muud polegi teha, kui kreemitan käsi kogu aeg, kui on teada, et nüüd tunnike pole vaja veega midagi teha. Enamus töid katsun teha kinnastega. Imestan seda, et sõbrannad, õde, ämm, kõik ju teavad, et ma juba aastaid kasutan nõudepesul kindaid! Ja ikka tehakse suuri silmi “oi sa oled niisugune daam, et paned kindad kätte!”

Mul on kodus alati vähemalt kolm kätekreemi: I korrusel, II korrusel ja üks kangem-kallim ööseks. Kui panen kreemi peale ja siis tuleb mandariini isu, palun meest: kallis, palun koori mulle mandariini, ma just panin kätekreemi! Kreemid ostan oma lemmiklõhnadega, vähemalt niigi palju kasu sellest hädast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arsti juurde pole vaja ilmaasjata saata, mõni kohe on selline paanikakülvaja. Kasuta Essex kreemi, mida müüakse apteegis vabalt saadavalt. Aitab hästi.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu Käed punased ja kuivad