Esileht Ilu ja tervis Kaela osteoartroos – palun nõu!

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kaela osteoartroos – palun nõu!

Olen viimased viis aastat kindlasti olnud hädas kukla-/kaelavaludega, millega on kaasnenud aeg-ajalt uimasus, vasaku käe suremine/surinad, vahel harvem ka peavalu, väsimus. Perearst on kogu aeg öelnud, et tegemist on arvutiga töötamisest tingitud pingetega. Nüüd sattusin ometi asjaliku reumatoloogi juurde, kes võttis mu kaebusi tõsiselt. Tema hinnangul võib mul olla kaela osteoartriit. Ise olen juba ammu oma sümptomite põhjal seda kahtlustanud, seda enam et ka mu emal on osteoartriit (temal küll probleemid puusavaluga). Nüüd saadeti vereproovidele, järgmine samm on tõenäoliselt ülesvõte kaelast. Järgmisel vastuvõtul selgub küllap rohkem, siis on vereproovid ka juba tehtud. Aga tahtsin uurida, kas siin on mõni sellise diagnoosiga inimene. Kas diagnostikaks kasutatakse röntgenit, MRT-d või ultraheli? Milline on sellise kahtluse puhul kõige täpsem uuringumeetod?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 11:02; 24.05 12:29; 29.05 17:13; 26.05 15:04;
To report this post you need to login first.

Ühesõnaga, sa arvad et siin perekoolis on keegi targem, kui on sinu arst ja ütleb mis on sinu probleemi puhul kõige õigem uurimismeetod ilma et sind üldse kunagi näinud on?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei arva. Ütlesingi ju, et järgmisel vastuvõtul selgub täpsemalt. Lootsin lihtsalt, et siin on sama diagnoosiga inimesi, kes on uuringu teinud ja oskavad vastata. Või et siia on sattunud mõni arst, kes ka asjast teab. Lihtsalt uurin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 11:02; 24.05 12:29; 29.05 17:13; 26.05 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt infoks, et kaelakangestus, uimasus, väsimus, käte suremine, erinevad neuroloogilised vaevused, lihaste tõmblused, liigeste vaevused on kõik ka borrelioosi sümptomid. Kahjuks meil arstid ravivad tihtipeale neid erinevaid sümptomeid, aga põhjus on hoopis bakteriaalne. Võimalik et sul ongi osteoartriit, aga kui borrelioosi analüüse pole kunagi tehtud, siis igaks juhuks soovitan teha, et vähemasti see haigus oleks välistatud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kullakene, mine ometi trigerpunktimassaaži, muditakse kõik valulikud punktid lahti ja lihased saavad taas hakata normaalset tööle. netis selle massaaži või teraapia kohta palju infot.
ise just käisin, no imeline, mida sellise massaažiga teha suudetakse, olin pärast nagu teine inimene, sirgem, kergem olla, pea paindub paremini jnejne.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

kullakene, mine ometi trigerpunktimassaaži, muditakse kõik valulikud punktid lahti ja lihased saavad taas hakata normaalset tööle. netis selle massaaži või teraapia kohta palju infot.

ise just käisin, no imeline, mida sellise massaažiga teha suudetakse, olin pärast nagu teine inimene, sirgem, kergem olla, pea paindub paremini jnejne.

Eino jaaa super, aga osteoartroos on liigeste kulumine…
Teemaalgatajal endal on ka natuke segane, kas tal on osteoartriit või osteoartroos, kumbki pole siiski triggerpunktidega seotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

kullakene, mine ometi trigerpunktimassaaži, muditakse kõik valulikud punktid lahti ja lihased saavad taas hakata normaalset tööle. netis selle massaaži või teraapia kohta palju infot.

ise just käisin, no imeline, mida sellise massaažiga teha suudetakse, olin pärast nagu teine inimene, sirgem, kergem olla, pea paindub paremini jnejne.

Eino jaaa super, aga osteoartroos on liigeste kulumine…

Teemaalgatajal endal on ka natuke segane, kas tal on osteoartriit või osteoartroos, kumbki pole siiski triggerpunktidega seotud.

Vabandust, ei tea, kuidas teksti osteoartriit sattus. Pealkiri on õige – mul kahtlustatakse ikka osteoartroosi ehk kulumist ja emal on ka sama diagnoos.

Massaažis olem korduvalt käinud, hetkeks mõjub tõesti leevendavalt, ent probleemi see ei kaota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 11:02; 24.05 12:29; 29.05 17:13; 26.05 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega paremaks selle diagnoosiga midagi ei lähe, ainult hullemaks.
Pidev ravivõimlamine hoiab olukorda veidi kontrolli all.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algataja mis on sinust saanud kas oled abi leidnud.Olen samuti kaelaga igapäevaselt hädas ja peale kaela veel kogu seljaga.Võimlen,sõidan ratast,tõstan hantleid ja sangpommi olen käinud vesi võimlemises.Kuidagi lootusetu tundub kõik.Vanus on mul 45

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda diagnoosi ei ole, aga on kaelas diski prolaps ja kaebused on samad, aga ka liiges ja lihasvalud ja lisaks see, et vahest on pea raske ehk kaelal raske pead kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teema algataja mis on sinust saanud kas oled abi leidnud.Olen samuti kaelaga igapäevaselt hädas ja peale kaela veel kogu seljaga.Võimlen,sõidan ratast,tõstan hantleid ja sangpommi olen käinud vesi võimlemises.Kuidagi lootusetu tundub kõik.Vanus on mul 45

Ei ole ma kahjuks mingit abi leidnud. Probleem periooditi leeveneb, aga siis tuleb uuesti ja hullemana tagasi. Praegu valutan juba kolmandat kuud kaela. Tookord röntgenülesvõttes selgus, et osteoartroosi mul ei ole. Aga põhjust, miks kaelavalud kimbutavad, ei tea siiani keegi.

Ülalpool keegi mainis, et mu kaebused võivad olla borrelioosist. Võib-olla ongi, sest aastaid tagasi sain ootamatult selle diagnoosi – ilma et oleksin endal puukigi näinud. Ehk ongi tegemist pikalt avastamata olnud ja hilinenud raviga borrelioosiga, mis väljendub neuroloogilistes hädades 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.05 11:02; 24.05 12:29; 29.05 17:13; 26.05 15:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Kaela osteoartroos – palun nõu!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.