Esileht Ilu ja tervis Kaelal lümfisõlm

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kaelal lümfisõlm

Postitas:

Kaelal on juba pikalt, nüüdseks u pool aastat lümfisõlm. Kui oli üle kuu aja olnud, siis käisin järjest perearsti juures, ultrahelis ja sisehaiguste arsti juures, võeti ka vereproov ja mingeid haiguseid sealt ei tuvastatud. Arvasin, et ehk on hammastest, aga nüüdseks on needki korda tehtud ja mingit muutust pole. Muidu oli sõlm pigem valutu (see ka hirmutas, sest valutu on tavaliselt raskemate haigustega seotud), nüüd sõlm ise ei valuta, aga kaela liigutades on seal piirkonnas ikkagi mingi väike valu või kangus.

Tean, et siin pole arstid, aga ehk on kellelgi mingit kogemust sel teemal, et miks selline lümfisõlm nii kaua olla võib või mis see põhjus olla võib? Poole aasta möödumisel eelmisest ultrahelist paluti perearstil uuesti UH-sse saata, aga see on alles oktoobris.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 16:13; 27.08 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul ka kaelal lümfisülm, aga juba 4 aastat. umbes 1 cm suurune. uuriti ja midagi ei leitud, aga ära ka ei lähe.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ikka saate aru, et lümfisõlmed on kõigil olemas ja need ei peagi kuhugi ära minema? Teatud olukordades lümfisõlmed lihtsalt suurenevad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ikka saate aru, et lümfisõlmed on kõigil olemas ja need ei peagi kuhugi ära minema? Teatud olukordades lümfisõlmed lihtsalt suurenevad.

Millistes olukordades? Mul on juba aasta vasaku kõrva taga see üleval ja öösiti on päris suur. Samas on mul ka mujal aeg-ajalt muna (lümfisõlm) üleval olnud. Ükski arst pole midagi osanud arvata. Minu teada olukorrad on infektsioon, põletik, kasvaja organismis. Mis olukorda sa mõtled?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 23:36; 27.08 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul leidis ema selle minu kaelal kui alles laps olin, arstile ei räägitud, ka mina pole rääkinud, probleeme pole tekitanud, olen sellega edukalt penskariks saanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 02:02; 12.09 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttaval läks see samuti paiste. Algul arvati, et tal on vähk, siis mitu muud diagnoosi, kuni lõpuks sai tuberkuloosi diagnoosi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te ikka saate aru, et lümfisõlmed on kõigil olemas ja need ei peagi kuhugi ära minema? Teatud olukordades lümfisõlmed lihtsalt suurenevad.

Eks ma jah väljendusin valesti, mõtlesin ikka suurenenud lümfisõlme.

Mõneti lohutav kuulata, et teistelgi neid suurenenud sõlmi haigusteta on. Kilpnäärmega seost algul kahtlustasin, aga mul on see sõlm ikka ülevalpool, rohkem kõrva lähedal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 16:13; 27.08 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on hoopis lipoom. Eriti, kui see selline kõva tükk on. Alguses see ei pruugi valus olla aga ajapikku võib peale vajutades valulikuks muutuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on hoopis lipoom. Eriti, kui see selline kõva tükk on. Alguses see ei pruugi valus olla aga ajapikku võib peale vajutades valulikuks muutuda.

Mina ei ole nüüd teemaalgataja, aga mul on lisaks kõrva taga munale ka ühes sääres muna ja see säär on ka turses. Säärele on tehtud veeniuuring, oli korras ja lõpuks 1,5 aastat hiljem üks arst arvas, et äkki on sääres lipoom. Ma vaid ei mõista, et kuidas seda selgeks teha ei saa. Ehk tõesti on mul ka lipoom nii sääres kui ka kõrva taga. Olen ka tundnud muna kõhus, kui kõht on valutanud ja ka kubeme piirkonnas.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 23:36; 27.08 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka u 1cm “tükk” kaelal, valutu. Ja nii juba 7 aastat. Arsti juurde käidud, mingit probleemi ei leitud. Siiani veel elus ka, suurenenud pole, valutama pole hakanud ja mingeid tervisehädasid ei põhjusta. Seega ei paanitse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul reemaalfatajaga sarnane kogemus, aga nüüd on tundma hakanud andma 🙁 tuikab kõrva ja lagipähe :/

Peaks uuesti arstile pöörduma. Viimati uuriti ca aasta tagasi ja kuulutati terveks.

Kuigi ma ei saa aru, kuidas tervel inimesel lümf suureneb ja jääbki aastateks suureks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul leidis ema selle minu kaelal kui alles laps olin, arstile ei räägitud, ka mina pole rääkinud, probleeme pole tekitanud, olen sellega edukalt penskariks saanud.

Mul on praegu suur nohu ja nats palavikku ja imelugu-ma ei leia nüüd seda klimpi kaelalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 02:02; 12.09 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!
Kuidas sul nüüd on? Kas endiselt tunned sõlme? Mul endal sama probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 13:49; 23.02 19:47; 24.02 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama probleem. Tunnen kolme sõlme kaelal ja ära pole läinud. Üleval juba 4 kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 13:49; 23.02 19:47; 24.02 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isal oli kaelal lümfisõlm, läks paari kuuga suuremaks, võeti biopsia ning neli kuud hiljem matsinisa halvaloomulise kiplnäärmevähi tõttu – üliagressiivne vähivorm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui küsida võib kui suureks see sõlm läks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 13:49; 23.02 19:47; 24.02 11:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Kaelal lümfisõlm