Esileht Ilu ja tervis Kaelas krudiseb nagu liiv

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kaelas krudiseb nagu liiv

Postitas:
Kägu

Kui kaela pööran ja näiteks kaelaharjutusi teen, siis kaelas/kuklas krudiseb, nagu oleks seal liiv. See ragin käib lausa peast läbi. Millega on tegu ja kuidas sellest lahti saada?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kaela pööran ja näiteks kaelaharjutusi teen, siis kaelas/kuklas krudiseb, nagu oleks seal liiv. See ragin käib lausa peast läbi. Millega on tegu ja kuidas sellest lahti saada?

Tegu on kaela vananemisega, lahti sellest ei saa.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle kohta öeldakse, et need on ladestunud soolad. Võimle, venita, lase massaži teha ja joo vett ning saab lahti küll.
Õigeid harjutusi näitab füsioterapeut.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle kohta öeldakse, et need on ladestunud soolad. Võimle, venita, lase massaži teha ja joo vett ning saab lahti küll.

Pole need mingid soolad, vanarahva jutt on vanarahva jutt, ei enamat. Need on ealised või vigastuste tagajärjel tekkinud muutused kaelalülides, õigemini nende vahedes. Aga see on õige, et võimlemine ja füsioteraapia on vahend nende mõjude vähendamiseks – kuid lahti ei saa juba tekkinud muutustest küll enam kuidagi. Vaid teises elus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole need mingid soolad, vanarahva jutt on vanarahva jutt, ei enamat. Need on ealised või vigastuste tagajärjel tekkinud muutused kaelalülides, õigemini nende vahedes. Aga see on õige, et võimlemine ja füsioteraapia on vahend nende mõjude vähendamiseks – kuid lahti ei saa juba tekkinud muutustest küll enam kuidagi. Vaid teises elus.

Sellisel juhul jääb mulle arusaanatuks, miks see häda vaid periooditi on. Vahel krudiseb nii mis kole, teinekord on pikk periood, kus ei ole midagi viga.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellisel juhul jääb mulle arusaanatuks, miks see häda vaid periooditi on. Vahel krudiseb nii mis kole, teinekord on pikk periood, kus ei ole midagi viga.

No sellepärast, et päevad ei ole vennad. Ega siis ükski kulunud liiges ei valuta ega krudise iga päev ühtemoodi, sõltub koormusest, asendist, kaela puhul palju nt magamisasendist ja sellest, kui palju vähkred jne jne. Inimene pole robot, et vot nüüd on kael krudisemise peale programmeeritud ja siis krudiseb iga päev ühtemoodi elu lõpuni.

Kaela kuuldav/tuntav krudisemine on täiesti kindlalt kaela vananemine, spondüloos ja osteokondroos, kui soovid meditsiiniliselt. Guugelda, kui tahad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kirjutasngi, et selle kohta öeldakse nii, mitte et seal otseselt sool ongi.
Jah, saab lahti küll, räägin enda kogemusest ju. Olin 28, kui see algas, aastajagu tegelemist ja peale seda enam pole olnud. Kõige paremini töötas veemassaž. Olen praegu 55. Peaks ju küll piisav vanus olema, et vanusega uuesti oleks välja löönud.
Muidugi, kui TA ongi keskealine, siis võib küll vanusest olla.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitav siiski spetsialistiga konsulteerida. Vaata, mis jaburusi siin kirjutatakse. Mul hakkas see krudin 24a pihta, kõva kaela vananemise iga küll. Lahendust ja abi pole kahjuks saanud

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitav siiski spetsialistiga konsulteerida. Vaata, mis jaburusi siin kirjutatakse. Mul hakkas see krudin 24a pihta, kõva kaela vananemise iga küll. Lahendust ja abi pole kahjuks saanud

Vabandust väga ette ja taha. Vot just nimelt kaela vananemine sul ongi, alaku ta sinu arvates kasvõi 24a. Mingit jaburust siin ei ole, kõik on sulaselge tõde. See ongi väga individuaalne, ühel algab 24+ ja teisel 60+. Seda enam, et sa pole lahendust ega abi saanud – mis abi ja lahendust peaks sulle sinu skeleti vananamise jaoks andma ja kes?? Lepi sellega, et su kael on vananenud, meditsiin seda ravida ei suuda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimane lause ju näitabki, et tegu vananemisega. See võib sulle valus laks olla, aga füüsiline keha hakkabki kahekümendatel vananema. Nii ongi. Minu kaelaradikuliit avaldus ka esimest korda 28-aastaselt, siis saabuski reaalsustaju, et kasvamise aeg on läbi, nüüd on alanud kahanemine.

+2
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ilu ja tervis Kaelas krudiseb nagu liiv