Esileht Kodunurk Kägu, kes sa toidad 150¤/kuus 5 inimest, jaga nippe ja retsepte!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 152 )

Teema: Kägu, kes sa toidad 150¤/kuus 5 inimest, jaga nippe ja retsepte!

Postitas:

Mul ka peres 5 inimest, 2täiskasvnut ja 3last vanuses 6a, 3a ja 9k. Planeeri ja arvuta kuidas tahad, aga söögile kulub väga palju raha, tahaks väga osata väiksema summaga hakkama saada. Omal mul kuskilt midagi võtta ei ole, kõik peab poest ostma-juurikad, lihad, moosid jne. Tita peale kulub ka päris arvestatav summa- mähkmed, püreed riided jne. Passin pidevalt soodukaid, kui poes müüakse 50% allahindlusega viimase kuupäevaga toiduaineid, siis ostan nendest terve sügavkülma täis, aga ikka on poearved 40-50-60¤ kord ja poes käin paar korda nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:08; 22.03 16:25; 23.03 01:01; 23.03 11:33; 25.03 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei kujuta ette ausalt..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 15:29; 24.03 11:02; 25.03 12:41; 25.03 13:01; 26.03 13:42; 27.03 17:20; 27.03 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oli vaja kokku hoida, õppisin vähemast materjalist rohkem süüa tegema.
Näiteks kilo liha võib praena ühe korraga ära süüa, aga samast hulgast lihast tehtud gulja¨¨i jagub kaheks söögikorraks.
Pajarooga saab peotäie või kaks rohkem riisi panna.
Kotletitaignasse saab erinevaid köögivilju lisada.
Mahla või morsi asemel jõime sidruni, melissi või kurgiga maitsestatud vett ja külma puuviljateed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul ka peres 5 inimest, 2täiskasvnut ja 3last vanuses 6a, 3a ja 9k. Planeeri ja arvuta kuidas tahad, aga söögile kulub väga palju raha, tahaks väga osata väiksema summaga hakkama saada. Omal mul kuskilt midagi võtta ei ole, kõik peab poest ostma-juurikad, lihad, moosid jne. Tita peale kulub ka päris arvestatav summa- mähkmed, püreed riided jne. Passin pidevalt soodukaid, kui poes müüakse 50% allahindlusega viimase kuupäevaga toiduaineid, siis ostan nendest terve sügavkülma täis, aga ikka on poearved 40-50-60¤ kord ja poes käin paar korda nädalas. [/tsitaat]
Kui vaja ei ole, ega siis ei saagi. Kui sul ei jäe lihtsalt rohkem raha alles küll sa siis saaksid hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 16:03; 22.03 16:34; 29.03 13:36; 29.03 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui vaja ei ole, ega siis ei saagi. Kui sul ei jäe lihtsalt rohkem raha alles küll sa siis saaksid hakkama.[/tsitaat]
Asi ongi selles, et väga on vaja, aga ei õnnestu. Pean oma palgast iga kuu rohkem kui pool panema nn. säästuarvele, tihtipeale aga juhtub nii, et kuu lõpus hakkan säästuarvelt jälle raha välja võtma. Aasta lõpus on ees ootamas üks väga suur väljaminek ja selle jaoks kogungi.
Lihtsalt selle käo postitus pea igas alafoorumis on silma jäänud, aga erilisi nippe ta jaganud ei ole, seega tegin avaliku pöördumise. Kui see 150¤ jagada terve kuu peale, siis teeb see 5¤ päevas, no minu mõistus ei võta kuidas on võimalik sööta kolm last kolm korda päevas ja kaks täiskasvanut 2 korda päevas tervislikult ja maitsvalt 5¤ eest päevas. Terve kurk maksab juba 1.50¤ ja see läheb ühe korraga õhtusöögi kõrvale nigu niuhti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:08; 22.03 16:25; 23.03 01:01; 23.03 11:33; 25.03 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jäis silma, et maksad kurgi eest 1,50 – sry, aga miks peab 4 eur kurgikilost maksma kui raha vähe? Hispaania kurk on kordades odavam. ja yhtmoodi kivivilla ja väetisevee peal kasvuhoones kasvab [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Asi ongi selles, et väga on vaja, aga ei õnnestu. Pean oma palgast iga kuu rohkem kui pool panema nn. säästuarvele, tihtipeale aga juhtub nii, et kuu lõpus hakkan säästuarvelt jälle raha välja võtma. Aasta lõpus on ees ootamas üks väga suur väljaminek ja selle jaoks kogungi.
Lihtsalt selle käo postitus pea igas alafoorumis on silma jäänud, aga erilisi nippe ta jaganud ei ole, seega tegin avaliku pöördumise. Kui see 150¤ jagada terve kuu peale, siis teeb see 5¤ päevas, no minu mõistus ei võta kuidas on võimalik sööta kolm last kolm korda päevas ja kaks täiskasvanut 2 korda päevas tervislikult ja maitsvalt 5¤ eest päevas. Terve kurk maksab juba 1.50¤ ja see läheb ühe korraga õhtusöögi kõrvale nigu niuhti. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske kurk unusta parem ära. Ma tegin sügisel hunniku sisse ja tarbime neid. Kui neid ei ole, siis riivitud kapsas/porgand/kaalikas on vägagi vitamiinirikkad ja maitsvad. Kuu alguses ostan enamuse vajamineva kuivainest ja lihast, siis jäeb iganädalaseks väljaminekuks leib, sai, piim.

Mul on küll 4-ja peale kulutada 200 euro ringis aga saame hakkama. Mees ja 1 laps on suure söömaga, mina nooremaga oleme viisakad toitujad. Häid ja odavaid toite on erinevates teemades üles loetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.03 16:03; 22.03 16:34; 29.03 13:36; 29.03 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on pikk tee kokkuhoidliku majandamiseni, kui üleüldse tuleb selle peale, et talvel kurki osta. Kui ei tule enam õrna mõtet ka, et osta puu- või köögivilja, mille kilo on üle 50 sendi, siis räägime edasi. No erandkorras muidugi võib, kui raha jagub, aga üldreeglina võta piiriks 50 senti kilo. Puuvilja on harva nii odava hinnaga, aga ega seal polegi midagi kasulikku, mida laps näiteks köögiviljast ei saaks. Porgand ja kapsas on odav, las närivad neid. Krõpsu asemel osta tähtaja ületanud leiba, lõika kangideks ja kuivata nädalavahetusel näiteks ahjukartulite tegemisest jäänud jääksoojuses. Meie lapsed väga tahavad sellist leiba. Kirjutad, et ostd sügavkülma täis. Ilmselt lihakraami, mitte tähtaja ületanud leiba. Aga ära osta liha niimoodi kokku. Kokku võid osta, aga välja võta sealt ikka väga kaalutletult. Täiskasvanud inimene saab kolm-neli korda nädalas lihamaitse suhu (ei söö kõhtu liha täis!), lapsele annad ütleme kuus korda nädalas. Näiteks kapsast hakklihaga tehes ei pane kapsast-hakkliha pooleks, vaid hautad kapsaid ning liha on pigem maitseks. Piimatoodetest ei osta mitte midagi magusat – jogurt või kohuke on ebamõistlikult kallis. Keeda parem karamell- või piimakisselli. Põhimõte: sa ei saa süüa, mis maitseb, ja samal ajal tulla suure perega toime 150 ¤ kuus. Sa pead sööma seda, mille jaoks raha on. Mõtlemise põhimõtteline muutus. Praegu mulle tundub, et tahad süüa endistmoodi, aga vähem maksta.

Pisikesele ära osta poest püreesid, meisterda ise – hoiad ka kõvasti kokku. Võileivamaterjal hoia kodunt eemal ja sööda peret hommikuti erinevate putrudega. Liha ära anna kunagi ette tükina, vaid tee pigem sousti – saab rohkem. Maks on muide märksa odavam kui mingi liha. Supid on soodsamad kui praed. Kui ostad terve kana, siis eemaldad enne keetmist rinnafilee. Neist saab pühapäevaroa. Järelejäänud kana keedad ära ja puljongist saad vähealt kaks korda klimbisuppi süüa (liha supi sisse ei pane) ja keedukana küljest pärit lihast teed vähemalt kaheks söögikorraks sousti. Kui teed toitu rohkem kui üheks söögikorraks, siis pane järgmiseks söödikorraks mõeldud toit juba enne roa laualeandmist kõrvale. Tõsta perele ise ette – muidu juhtub nii, et soust, kartul, juurikad jäävad kaussi, aga liha õngitsetakse välja ning poole tunni pärast algab hala, et kõht on tühi.

Ah jaa, titeriided. Las kannab seda, mis suuematest järele on jäänud. Värv ei ole nii pisikese jaoks oluline ju. Ta ei tea tahta roosat või helesinist. Kui riideid järel pole, siis osta.ee on täis titeasju. Inimesed saavad vanemhüvitist ja kulutavad hulle summasid, et osta titale poest väga palju imeilusaid asju, millest paljud vaid korra selga jõuavad. Oste.ee-s leiad väga palju pisikesi riideid 10sendise alghinnaga. Jabur on osta kõik riided uuena, kui saab odavalt vähepruugitud asju. Ka suurematele lastele leiad sealt väga soodsalt toariideid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 17:49; 23.03 20:39; 27.03 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgatajal on pikk tee kokkuhoidliku majandamiseni, kui üleüldse tuleb selle peale, et talvel kurki osta. Kui ei tule enam õrna mõtet ka, et osta puu- või köögivilja, mille kilo on üle 50 sendi, siis räägime edasi. No erandkorras muidugi võib, kui raha jagub, aga üldreeglina võta piiriks 50 senti kilo. Puuvilja on harva nii odava hinnaga, aga ega seal polegi midagi kasulikku, mida laps näiteks köögiviljast ei saaks. Porgand ja kapsas on odav, las närivad neid. Krõpsu asemel osta tähtaja ületanud leiba, lõika kangideks ja kuivata nädalavahetusel näiteks ahjukartulite tegemisest jäänud jääksoojuses. Meie lapsed väga tahavad sellist leiba. Kirjutad, et ostd sügavkülma täis. Ilmselt lihakraami, mitte tähtaja ületanud leiba. Aga ära osta liha niimoodi kokku. Kokku võid osta, aga välja võta sealt ikka väga kaalutletult. Täiskasvanud inimene saab kolm-neli korda nädalas lihamaitse suhu (ei söö kõhtu liha täis!), lapsele annad ütleme kuus korda nädalas. Näiteks kapsast hakklihaga tehes ei pane kapsast-hakkliha pooleks, vaid hautad kapsaid ning liha on pigem maitseks. Piimatoodetest ei osta mitte midagi magusat – jogurt või kohuke on ebamõistlikult kallis. Keeda parem karamell- või piimakisselli. Põhimõte: sa ei saa süüa, mis maitseb, ja samal ajal tulla suure perega toime 150 ¤ kuus. Sa pead sööma seda, mille jaoks raha on. Mõtlemise põhimõtteline muutus. Praegu mulle tundub, et tahad süüa endistmoodi, aga vähem maksta.

Pisikesele ära osta poest püreesid, meisterda ise – hoiad ka kõvasti kokku. Võileivamaterjal hoia kodunt eemal ja sööda peret hommikuti erinevate putrudega. Liha ära anna kunagi ette tükina, vaid tee pigem sousti – saab rohkem. Maks on muide märksa odavam kui mingi liha. Supid on soodsamad kui praed. Kui ostad terve kana, siis eemaldad enne keetmist rinnafilee. Neist saab pühapäevaroa. Järelejäänud kana keedad ära ja puljongist saad vähealt kaks korda klimbisuppi süüa (liha supi sisse ei pane) ja keedukana küljest pärit lihast teed vähemalt kaheks söögikorraks sousti. Kui teed toitu rohkem kui üheks söögikorraks, siis pane järgmiseks söödikorraks mõeldud toit juba enne roa laualeandmist kõrvale. Tõsta perele ise ette – muidu juhtub nii, et soust, kartul, juurikad jäävad kaussi, aga liha õngitsetakse välja ning poole tunni pärast algab hala, et kõht on tühi.

Ah jaa, titeriided. Las kannab seda, mis suuematest järele on jäänud. Värv ei ole nii pisikese jaoks oluline ju. Ta ei tea tahta roosat või helesinist. Kui riideid järel pole, siis osta.ee on täis titeasju. Inimesed saavad vanemhüvitist ja kulutavad hulle summasid, et osta titale poest väga palju imeilusaid asju, millest paljud vaid korra selga jõuavad. Oste.ee-s leiad väga palju pisikesi riideid 10sendise alghinnaga. Jabur on osta kõik riided uuena, kui saab odavalt vähepruugitud asju. Ka suurematele lastele leiad sealt väga soodsalt toariideid.[/tsitaat]

Tere hommikust! Sellise toiduga närutamise peale kõnniks mu mees küll joonelt kodunt minema, lapsed ilmselt ka. Ja juba see ehmataks mehe infarkti, kui järsku hakkaksin emme kombel ta taldrikut täitma, täiskasvanud inimesena on ta harjunud seda ikka ise tegema. Liha peab igal toidukorral olema isu järgi süüa, mitte narrimiseks. Mis kanasupp see ilma kanalihata on? Nagu mingi \”nõudepesuvesi\”, kus mõni köögiviljajäänus sees ujub? Ja üldse oskab mu mees ise ka poes käia nii, et kui ma jätaksin jogurti, võileivakatted vms ostmata, läheks ta kohe ise poodi ja ostaks puuduvad, harjunud asjad ise.
Kas tõesti teie mehed on nii lahkelt nõus selliste toidukitsendustega ja ise, oma soovide kohaselt, üldse poes ei käi siis kunagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti olen kogujaks ja majandajaks siiski mina, sest mehel lihtsalt pole kuskilt säästa. Tema hoolitseb selle eest, et korterilaen, autoliising, kommunaalid, bensiin, kindlustused jne oleksid makstud, selle alla läheb kogu tema palk.

Aga ilmselt on mul siiski toidule liiga kõrged nõudmised, sest kanasupp ilma lihata ei ole kanasupp vaid juurviljasupp ja sellest juba kõhtu täis ei saa. Riis ja hakkliha kokku ei sobi, samuti ei pane ühte patta riisi ja makaroni. Puder on hea söök küll, aga paraku see ei täida kõhtu, õigemini täidab, aga ainult hetkeks- ma söön hommikul suure portsu putru ja juba tunni aja pärast on kõht nii tühi nagu polekski hommikust söönud, sama on mehe ja lastega. Maksimaalselt tund peale hommikuputru hakkab lastekari uuesti süüa küsima, portsud kusjuures on korralikud. Tita püreed teen enamasti ise, aga puuviljapüreesid pean ikkagi poest ostma, päevas sööb ta ära ühe 200g purgitäie puuviljapüreed, poes maksab üks purk 1.50¤, terve kuu peale juba 45¤, mähkmed 14¤pakk, kuus läheb kaks pakki. Väga harva on meil laual käntsakas liha, tavaliselt on meil liha ikka mingi kotletina, kastmena, supi sees, vormiroas vmt. Kahe päeva toidu jaoks kasutan nt. 400g hakkliha või kana. Maksa ostan väga harva, ei oska maksa teha nii, et see hea oleks, ikka tulevad vastikud kõvad junnid, mida keegi läbi närida ei suuda, tihtipeale on maks täis mingisuguseid kilejaid kelmeid, mida ka kõige parema tahtmise juures katki närida ei saa, seega maks puudub meie söögilaualt pea täielikult. Tavalisemad söögid on kanasupp, kartulivorm juustuga, makaronivorm juustuga, seljanka, nuudliwok, riisiwok, kartulipuder mingi lihakastmega, makaronid hakklihaga, tatar kastmega jne, tavalised kodused toidud, mitte mingi raketiteadus.
Tunnistan, et puuvilju ostan palju, alla 50c kilo ei saagi minu meelest ühtegi puuvilja ega ka köögivilja, kuna suurem poiss kannatab pideva kõhukinnisuse all, siis on puuviljadel tema menüüs väga oluline osa, toore porgandi või kapsaga seda efekti ei saavuta, mida paar õuna või mandariini teevad. Kurk-tomat ka lihtsalt peavad olema, hispaania kurki ei osta juba selle pärast, et mu (meri)sead ka seda ei söö, peipsi või luunja kurk läheb aga väga hästi kaubaks, järelikult on selle hispaania kurgiga mingi jama. Küpsetan ise väga palju, ka leiba küpsetan ise.
Aga olgu söök söögiks, kuid terve kuu peale on ju vaja ka kõike muud- vetsupaberit, seepi, ¨ampooni, hambapastat, nõudepesuvahendit, pesupulbrit jne. Tavaliselt planeerin ma ühe poeskäigu peale mingi summa, kuid poes meenub, et nõudepesusvammid, küpsetuspaber, kellapatarei, lambipirn või foolium on otsas ja nii rändavad ka need minu ostukorvi. Riietega on nii, et osad asjad ongi juba teisel või kolmandal ringil, kuid avalikku kohta minnes peaks ikka viisakamad asjad seljas olema ning mitu ringi kantud ja pestud asjad ei ole teps mitte ilusad ja viisakad. Lisaks, suuremad kasvavad nii mis mühiseb. Tüdruku garderoobi tuleb iga paari kuu tagant uuendada, sest ta kasvab oma asjadest ülikiiresti välja. Poistega on suts lihtsam, suurema poiss kannab vennapoja riideid ja väikseks jäänud asjad lähevad kappi väiksema kasvamist ootama.
Ühesõnaga ving-ving-ving, ma tõesti püüan muuta oma tarbimisharjumusi, kuid väga raske on sissejuurdunud kommetest lahti saada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:08; 22.03 16:25; 23.03 01:01; 23.03 11:33; 25.03 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riisi ja hakkliha köögiviljadega võiksid siiski proovida.
Mitte riis ja makaronid ühte patta, vaid kord lisaks riis, kord makaron.
Puuviljapüreed võib mõnikord osta suurema purgi, ei pea titepüree olema. Saab ka ise keeta.
Kui maksa praadimine ei õnnestu, siis proovi hautada. Tee maksakastet. Kelmed lõika enne ära. Proovi broilerimaksa, see on pehmem.
Kas kapsasupid ja hautised ei maitse? Mulgipuder?
Siin hulk toiduideesid http://www.perekool.ee/index.php?id=36995&class=forum_schnell&action=view_post&post=9016196

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

köögiviljad ei ole märkimist leidnud su menyys; maksast saab ka kotlette ja pasteete teha, mis hamba all ei karju, lapse püreed tee alati (mitte enamasti) ise jne. väga hea vihje osta vahel ntx hoopis konservpuuviljad ja ise pyreerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Enamasti olen kogujaks ja majandajaks siiski mina, sest mehel lihtsalt pole kuskilt säästa. Tema hoolitseb selle eest, et korterilaen, autoliising, kommunaalid, bensiin, kindlustused jne oleksid makstud, selle alla läheb kogu tema palk.

Aga ilmselt on mul siiski toidule liiga kõrged nõudmised, sest kanasupp ilma lihata ei ole kanasupp vaid juurviljasupp ja sellest juba kõhtu täis ei saa. Riis ja hakkliha kokku ei sobi, samuti ei pane ühte patta riisi ja makaroni. Puder on hea söök küll, aga paraku see ei täida kõhtu, õigemini täidab, aga ainult hetkeks- ma söön hommikul suure portsu putru ja juba tunni aja pärast on kõht nii tühi nagu polekski hommikust söönud, sama on mehe ja lastega. Maksimaalselt tund peale hommikuputru hakkab lastekari uuesti süüa küsima, portsud kusjuures on korralikud. Tita püreed teen enamasti ise, aga puuviljapüreesid pean ikkagi poest ostma, päevas sööb ta ära ühe 200g purgitäie puuviljapüreed, poes maksab üks purk 1.50¤, terve kuu peale juba 45¤, mähkmed 14¤pakk, kuus läheb kaks pakki. Väga harva on meil laual käntsakas liha, tavaliselt on meil liha ikka mingi kotletina, kastmena, supi sees, vormiroas vmt. Kahe päeva toidu jaoks kasutan nt. 400g hakkliha või kana. Maksa ostan väga harva, ei oska maksa teha nii, et see hea oleks, ikka tulevad vastikud kõvad junnid, mida keegi läbi närida ei suuda, tihtipeale on maks täis mingisuguseid kilejaid kelmeid, mida ka kõige parema tahtmise juures katki närida ei saa, seega maks puudub meie söögilaualt pea täielikult. Tavalisemad söögid on kanasupp, kartulivorm juustuga, makaronivorm juustuga, seljanka, nuudliwok, riisiwok, kartulipuder mingi lihakastmega, makaronid hakklihaga, tatar kastmega jne, tavalised kodused toidud, mitte mingi raketiteadus.
Tunnistan, et puuvilju ostan palju, alla 50c kilo ei saagi minu meelest ühtegi puuvilja ega ka köögivilja, kuna suurem poiss kannatab pideva kõhukinnisuse all, siis on puuviljadel tema menüüs väga oluline osa, toore porgandi või kapsaga seda efekti ei saavuta, mida paar õuna või mandariini teevad. Kurk-tomat ka lihtsalt peavad olema, hispaania kurki ei osta juba selle pärast, et mu (meri)sead ka seda ei söö, peipsi või luunja kurk läheb aga väga hästi kaubaks, järelikult on selle hispaania kurgiga mingi jama. Küpsetan ise väga palju, ka leiba küpsetan ise.
Aga olgu söök söögiks, kuid terve kuu peale on ju vaja ka kõike muud- vetsupaberit, seepi, ¨ampooni, hambapastat, nõudepesuvahendit, pesupulbrit jne. Tavaliselt planeerin ma ühe poeskäigu peale mingi summa, kuid poes meenub, et nõudepesusvammid, küpsetuspaber, kellapatarei, lambipirn või foolium on otsas ja nii rändavad ka need minu ostukorvi. Riietega on nii, et osad asjad ongi juba teisel või kolmandal ringil, kuid avalikku kohta minnes peaks ikka viisakamad asjad seljas olema ning mitu ringi kantud ja pestud asjad ei ole teps mitte ilusad ja viisakad. Lisaks, suuremad kasvavad nii mis mühiseb. Tüdruku garderoobi tuleb iga paari kuu tagant uuendada, sest ta kasvab oma asjadest ülikiiresti välja. Poistega on suts lihtsam, suurema poiss kannab vennapoja riideid ja väikseks jäänud asjad lähevad kappi väiksema kasvamist ootama.
Ühesõnaga ving-ving-ving, ma tõesti püüan muuta oma tarbimisharjumusi, kuid väga raske on sissejuurdunud kommetest lahti saada [/tsitaat]
Nagu sa ise ehk juba ka näed, on asi kinni mitte hindades vaid sinu eelistustes kallimate toodete suhtes. Kui sa ei ole nõus järeleandmisi tegema, ei ole millestki ka enam rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisi kõhu pehmendamiseks soovitan soojalt proovida keedetud peeti või toorest hapukapsast. Rohkelt vett lisaks.

Majapidamistarbed tuleb osta soodukate aegu ette ja just suured pakendid. Näit nõudepesuvahend on suures pakendis odavam kui väikeses. Kodus saab ju ümber kallata väiksemasse ja/või lahjendada. Mul on alati kodus varuks 1,5 liitrine Fairy, paar lambipirni,patareisid ja mitu pakki tualettpaberit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 11:31; 23.03 11:54; 24.03 11:34; 24.03 22:42; 25.03 09:40; 16.04 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]köögiviljad ei ole märkimist leidnud su menyys; maksast saab ka kotlette ja pasteete teha, mis hamba all ei karju, lapse püreed tee alati (mitte enamasti) ise jne. väga hea vihje osta vahel ntx hoopis konservpuuviljad ja ise pyreerida.[/tsitaat]

köögiviljad on vägagi omal kohal, mu lapsed väga armastavad erinevaid juurikaid, seega teen söögid alati nii, et pistan kuskile porgandit, paprikat vmt sisse. Ka supi seest süüakse kõige pealt ära porgandid, siis herned-oad, kartulid ja viimasena liha ning supivesi. Ja nii tehakse iga toiduga, kõige värvilisemad asjad kõigepealt ja siis ülejäänud. Ilmselt on ka sinna koer maetud, et panen toitudesse võimalikult palju erinevaid juurikaid veel sisse, aga ka need tuleb ju kõik poest osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.03 15:08; 22.03 16:25; 23.03 01:01; 23.03 11:33; 25.03 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pidasin ikka silmas seda, et köögivili oleks nagu põhiaine toidus – a la ühepajatoit:) juurikad on ikka odavama otsa toiduained, need sind vaeseks ei tohiks teha. [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]katariina333 kirjutas:[/small]

köögiviljad on vägagi omal kohal, mu lapsed väga armastavad erinevaid juurikaid, seega teen söögid alati nii, et pistan kuskile porgandit, paprikat vmt sisse. Ka supi seest süüakse kõige pealt ära porgandid, siis herned-oad, kartulid ja viimasena liha ning supivesi. Ja nii tehakse iga toiduga, kõige värvilisemad asjad kõigepealt ja siis ülejäänud. Ilmselt on ka sinna koer maetud, et panen toitudesse võimalikult palju erinevaid juurikaid veel sisse, aga ka need tuleb ju kõik poest osta.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see tita sul nii palju puuviljapüreed sööma peab, köögivili ja liha on ikka kasulikum. Magustoiduks üpseta talle ahjus õuna või keeda pirni ning püreesta seda (ülejääk sügavkülma, kust siis mitu korda võtta saab), poepüree tuleb iga kell kallim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan, et kogu t¨ekke ja arvuta kuu lõpus kokku, kui palju sul kulub ühe kuu jooksul kurgi peale ja kui palju puuviljade peale. Sa võid üllatuda.

Raha kulumisega on nagu kalorite kogumisega – väikstest detailidest saab kõik alguse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurgi kohapealt – hispaania oma tõesti süüa ei kõlba aga kui elad kuskil linnas, kus on Prisma, siis aeg-ajalt on seal soomest pärit kurki, mis on hispaania kurgiga ühes hinnas kuid maitselt meie luunjale sarnane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 11:31; 23.03 11:54; 24.03 11:34; 24.03 22:42; 25.03 09:40; 16.04 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tere hommikust! Sellise toiduga närutamise peale kõnniks mu mees küll joonelt kodunt minema, lapsed ilmselt ka. Ja juba see ehmataks mehe infarkti, kui järsku hakkaksin emme kombel ta taldrikut täitma, täiskasvanud inimesena on ta harjunud seda ikka ise tegema. Liha peab igal toidukorral olema isu järgi süüa, mitte narrimiseks. Mis kanasupp see ilma kanalihata on? Nagu mingi \”nõudepesuvesi\”, kus mõni köögiviljajäänus sees ujub? Ja üldse oskab mu mees ise ka poes käia nii, et kui ma jätaksin jogurti, võileivakatted vms ostmata, läheks ta kohe ise poodi ja ostaks puuduvad, harjunud asjad ise.
Kas tõesti teie mehed on nii lahkelt nõus selliste toidukitsendustega ja ise, oma soovide kohaselt, üldse poes ei käi siis kunagi?[/tsitaat]

No aga milles küssa – kui on piisavalt raha kõige selle ostmiseks, siis ostkugi. Ei saa toidu arvelt kokku hoida, aga süüa samamoodi kui varem. Inimesed üldiselt muudavad oma toitumisharjumusi kõige viimases järjekorras ja teevad seda mingi väga tugeva surve all – kas on probleemid tervisega, kas on probleemid kehakaaluga, kas on rahaga tõesti nii jama kui jama. Ja kuigi on tohutu vajadus muutusteks, on see ikkagi väga raske. Tuleb meelde üks kunagi perekoolist loetud lugu, kus perel oli mingi ootamatu ja vältimatu väljamineku tõttu raha peaaegu päris otsa saanud, tagavarasid mingeid polnud, toidupangast pidid abi saama mitme päeva pärast. Selle natukese raha eest osteti siis pakk külmutatud juurikaid ja hakkliha. Ainult ühe söögikorra jaoks toiduaineid. Aga oleks saanud sama raha eest mitmeks päevaks ninaesise. Inimene oli suures hädas, aga ta veel lihtsalt ei osanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.03 17:49; 23.03 20:39; 27.03 16:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan sellises tundmuses, et kui ei leia võimalust säästa, ju siis pole loodud säästma.
Meie pere säästab teatud produktide pealt. Näiteks köögivilja eest Prisma hinda ei maksa – ostame Säästumarketist või suvel turult. Samamoodi liha eelistame igal juhul osta kohalikust lihapoest või turult, sest kaubanduskeskusest liha ostes on kehvem liha ja suurem juurdehindlus. Mingid asjad, mis tunduvad ülikallid, jätame lihtsalt ostmata. Teatud toiduainest loobuda ei ole raske. Näiteks eelmisel kuul otsustasime, et ostame vähem mune aga neid A4-suuruses puuris kasvavaid kanamune ei söö. Turul on mahemunad 2,20. Sellised ostame kaheks nädalaks. Varem 1 eur ja vähem kui nädalaks. Lihtsalt sööme seda produkti vähem. Hommikuti sööme isu järgi, kas odavamat müslit (suur Prisma Rainbow pakk on meie lemmik) või kaerahelbeputru. EI saaks öelda, et see suur kuluartikkel on, sest midagi üle ei jää.
Üldse, kui mõni toiduaine peaks üle jääma, sööb selle ära meie suur krants 🙂
Lisaks on sügisel perel tehtud hoidised – moosid ja soolased ka (kurgid,tomatid,kapsad,seened)
Nii käibki – igal hommikul müsli või puder. Lõuna tööl (mehel võimalus võtta kodust kaasa). Õhtul liha vastavalt talvekartuli, riisi,pasta või köögiviljadega (kas külmutatud-aurutatud või värske)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tihti saab lugeda, kuidas öeldakse, et süüakse hoidiseid- moosid, köögiviljasalatid, jne.
Minu jaoks suht mõistmatu. Minu poolest võiksid hoidised üleüldse olemata olla. Moosi sööme üliharva, lapsed ei soovi isegi pudru peale moosi, pannkooke teeme harva. Kuhu veel moosi kasutada?
Köögiviljahoidised- need ju käivad samuti ikkagi sooja toidu kõrvale. Või söötegi lihtsalt purgist otse kahvliga ja see on nagu omaette toidukord?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämbrisalatid jne ongi salatid – sooja toidu kõrvale. Ei pea muud salatimaterjali selleks toidukorraks tegema.
Mina nt ei kujutaks elu ette ilma koduse ‘mõksita’. See siis meie nimetus let¨o kohta.

Enne kerkis siis probleem ¤0,50 kilohinnaga puu- ja köögiviljade suhtes. No aga keegi ei ütle ju, et kui sa senini oled vabalt puurikaid-juurikaid ostnud, et nüüd siis peab kohe selle ¤0,50 piirhinnaks seadma. Alguses võib ju nt ¤0,80-0,90 eesmärgiks seada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tere hommikust! Sellise toiduga närutamise peale kõnniks mu mees küll joonelt kodunt minema, lapsed ilmselt ka. Ja juba see ehmataks mehe infarkti, kui järsku hakkaksin emme kombel ta taldrikut täitma, täiskasvanud inimesena on ta harjunud seda ikka ise tegema. Liha peab igal toidukorral olema isu järgi süüa, mitte narrimiseks. Mis kanasupp see ilma kanalihata on? Nagu mingi \”nõudepesuvesi\”, kus mõni köögiviljajäänus sees ujub? Ja üldse oskab mu mees ise ka poes käia nii, et kui ma jätaksin jogurti, võileivakatted vms ostmata, läheks ta kohe ise poodi ja ostaks puuduvad, harjunud asjad ise.
Kas tõesti teie mehed on nii lahkelt nõus selliste toidukitsendustega ja ise, oma soovide kohaselt, üldse poes ei käi siis kunagi?[/tsitaat]

Kui ei ole nõus, tuleb rohkem raha teenida. Nii lihtne ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 09:10; 24.03 09:17; 25.03 12:46; 25.03 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tihti saab lugeda, kuidas öeldakse, et süüakse hoidiseid- moosid, köögiviljasalatid, jne.
Minu jaoks suht mõistmatu. Minu poolest võiksid hoidised üleüldse olemata olla. Moosi sööme üliharva, lapsed ei soovi isegi pudru peale moosi, pannkooke teeme harva. Kuhu veel moosi kasutada?
Köögiviljahoidised- need ju käivad samuti ikkagi sooja toidu kõrvale. Või söötegi lihtsalt purgist otse kahvliga ja see on nagu omaette toidukord?[/tsitaat]

Moos on hea magusvajaduse rahuldamiseks, samuti saab sealt vitamiine. Kui marjad on oma aiast võ imetsast, on üsna odav ka. Mis selle asemel oleks?
Kui raha väga vähe, siis on tualettpaber liiast. Igasugune vanapaber (lapsed tehku tükkideks) ajab asja ära. Nõudepesuvahendit on vaja ülivähe – ainult mõne eriti rasvase ahjuopanni jaoks. Kõik muu läheb kuuma veega ilusti puhtaks. Isegi kohvitasse ja piimakruuse pestakse nõudepesuvahendiga, millleks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.03 09:10; 24.03 09:17; 25.03 12:46; 25.03 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan vahel kui uskumatult leidlikud on inimesed kokkuhoidlikult majandama, tõesti sügav lugupidamine. Tahaks neile vaid öelda, et kui olete nii nutikad kokkuhoiuvõimalusi välja mõtlema, siis olen täiesti kindel et olete sama nutikad juurdeteenimise võimalusi välja mõtlema. Niiet iga kord kui kokkuhoiule mõtlete pühendage samapalju aega sellele et mõelda kuidas juurde teenida. Sest te olete absoluutselt andekad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Moos on hea magusvajaduse rahuldamiseks, samuti saab sealt vitamiine. Kui marjad on oma aiast võ imetsast, on üsna odav ka. Mis selle asemel oleks?
Kui raha väga vähe, siis on tualettpaber liiast. Igasugune vanapaber (lapsed tehku tükkideks) ajab asja ära. Nõudepesuvahendit on vaja ülivähe – ainult mõne eriti rasvase ahjuopanni jaoks. Kõik muu läheb kuuma veega ilusti puhtaks. Isegi kohvitasse ja piimakruuse pestakse nõudepesuvahendiga, millleks?[/tsitaat]
tõsiselt või, vanapaberiga tagumenti pühkida..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.03 15:29; 24.03 11:02; 25.03 12:41; 25.03 13:01; 26.03 13:42; 27.03 17:20; 27.03 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tihti saab lugeda, kuidas öeldakse, et süüakse hoidiseid- moosid, köögiviljasalatid, jne.
Minu jaoks suht mõistmatu. Minu poolest võiksid hoidised üleüldse olemata olla. Moosi sööme üliharva, lapsed ei soovi isegi pudru peale moosi, pannkooke teeme harva. Kuhu veel moosi kasutada?
Köögiviljahoidised- need ju käivad samuti ikkagi sooja toidu kõrvale. Või söötegi lihtsalt purgist otse kahvliga ja see on nagu omaette toidukord?[/tsitaat]
Osa hoidised on sellised, mida saab kasutada sooja toidu rikastamiseks. Me teeme sisse näiteks tomateid nii, et ei peaks poest purustatud tomateid ostma. Bor¨i-ja seljankapõhjad on ka sügisel purki tehtud. Ämbrisalatit saab kasutada rassolniku jaoks (sibul, porgand, kurk), kui seda natuke peenemaks hakkida. Hapukurki saab samuti süüa toidulisandina, panna rassolnikusse, salatitesse või kurzeme strogonovisse. Suvikõrvitsahoidist saab näiteks lisada praetud hakklihale, katta pealt kartulipüreega ja ahju. Lõpptulemuseks selline karjasepiruka tüüpi ahjuroog. Marineenin veel paprikalõike. Neid hea lisada gulja¨¨supi sisse või kastmesse. Siis riisisalatit saab kasutada supipõhjana, või kui kiirelt vaja teha pilafi sarnast rooga. Praetud lihatükid, natuke vett ja tomatipastat juurde. Ja muidugi soolatud seened! Salatiks, pirukate täidiseks, kastmeks või kotlettidesse/pikkpoissi hakkliha pikendamiseks. Ja muidugi erinevad salatid toidulaua rikastamiseks. Moose meie sööme ainult putrude peal ja vahest harva ka moosisaia. Pole magusasõbrad. Küll aga pohlamoos läheb sügiseti kaubaks verivorstide ja verikäkkidega. Õunapüree kaob salapärasel kombel iseeeneset riiulitelt. Osad marjad saab veega purki pandud (mustikad, tikrid, jõhvikad) ja siis neid hea kisselliks, mannavahuks kasutada või plaadikoogile kasutada. Natuke rohkem fantaasiat! Pole need hoidised midagi nii õudsed asjad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 11:31; 23.03 11:54; 24.03 11:34; 24.03 22:42; 25.03 09:40; 16.04 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuli-august-september, jah, on kuud, kui aiapidajatest sõbrad võivad sulle vägisi köögi- & puuvilju kopsaka kotiga sylle suruda, maitsetaimi samamoodi, suurem jagu seda kremplit tasub hoidistada (muidu mädaneb kuus kilo kurki & kolm ämbritäit ploome lihtsalt ära, no on siis sihukest jama vaja, istugu parem ilusti purgis). Seda, kust Tallinnas õiget aastaaega tabades trammipileti/jalutuskäigu hinnaga saab söödavad õunad, pirnid, vaarikad & pihlakad, ma teile ei ytle, MINU noos, hoidke ise silmad lahti;)

Millest teemaalgatajal on praegu väga vähe abi, muidugi.

Hakkliha, riisi & mõningate köögiviljade abil saab muide suurepärase libaplovi või libarisotto, nii et mina panen neid koos pannile kyll & sageli.

Poes vaata alati KILOhinda, mitte pakendi hinda. Allahindluse silte tasub ka vaadata, aga alati kilohinda teiste samalaadsete toodete kilohinnaga võrreldes. Huvitavad avastused on garanteeritud.

Beebi puuviljapyree on heade aegade toit, ta ei sure maha, kui seda ei saa. Odavaim p*sapehmendi on suurema jao inimeste puhul kefiir.

& — siinkohal vanainimene irvitab sydamest — Kägu, kes vanapaberiga tagumiku pyhkimist ette ei kujuta, on ilmselt syndinud krooniajal;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tihti saab lugeda, kuidas öeldakse, et süüakse hoidiseid- moosid, köögiviljasalatid, jne.
Minu jaoks suht mõistmatu. Minu poolest võiksid hoidised üleüldse olemata olla. Moosi sööme üliharva, lapsed ei soovi isegi pudru peale moosi, pannkooke teeme harva. Kuhu veel moosi kasutada?
[/tsitaat]moosist saab ju kisselli, mannavahtu, tarretist, morssi, pirukat jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 152 )


Esileht Kodunurk Kägu, kes sa toidad 150¤/kuus 5 inimest, jaga nippe ja retsepte!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.