Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 224 )

Teema: Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Postitas:
Kägu

Milliseid olete lugenud?

Mulle on silma jäänud käod (nende jutud, väited), kes panevad sületäie puid ahju ja maja on kolm päeva +25 kraadi.
Käod, kellel on 10+ aastat vana villane mantel, aga see näeb täiesti uus välja.
Käod, kelle kuupõhised kommunaalarved (+ telefon, elekter jne) on kokku teise mehe päeva söögiraha ehk siis olematu summa.
Käod, kes majandavad 5-liikmelise pere paarisaja euroga vabalt ära ja sealt saab vel säästagi.
Käod, kelle lapsed käivad vähemalt kümnes trennis ja huviringis, sealjuures õpivad ülihästi ja vaba aega jääb ka piisavalt.

Midagi veel?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et parkad ja uggyd on ägeada ja vajalikud asjad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et sooja jope saab 50 euro eest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no kui ahju kütab, siis mingi teise eesti kägu. moodsal käol on ikka keldris katlamaja ja see funktsioneerib ise vastavalt välistemperatuurile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käod, kes majandavad 5-liikmelise pere paarisaja euroga vabalt ära ja sealt saab vel säästagi.

Minu üks sugulane on selline, kes pidevalt imestab, et kuidas kõik nii palju laristavad, nende 5-lapseline pere saab nädalas vabalt 50 euroga hakkama.

Seda ta muidugi ei räägi, et aedviljad, puuviljad, munad, juust ja liha (sh konservid ja suitsulihatooted) tulevad neil kõik mehe kodutalust, kus mehe vanemad ja venna pere üsna suurt toodangutalu peavad. Peale kooli käivad vanemad lapsed söömas tema enda ema juures (elab paar maja eemal) ja lasteaialapsega toimetab vajadusel samuti keegi vanavanematest.
Lastele riideid küsitakse häbenemata sugulastelt ja tuttavatelt ning spordivahendeid (suusad ja uisud) üritatakse samuti tuttavatelt laenata (kooli kaudu laenutades tuleks tunni eest 3 eurot maksta).

Samamoodi see 10+ aastat vana “nagu uus” mantli teema – kelle jaoks riietus oluline ei ole, selle jaoks võib tõesti mantel kuni lõhkikärisemiseni kena tunduda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kodunurga teemas väidab üks, et katuse lume raskuse all sissevarisemist väldib lumetõke https://www.evari.ee/lumetoke/
Vallad pidavat koheselt kõigi metsatalude erateed lumest lahti lükkama ja liivatama. Ma ei ela küll maal, aga nooo ei usu (vähemalt kõigi puhul) seda.
Ongi eriliselt lihtsameelne unistajate teema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No sellest pole veel midagi hullu, kui kägu ühe faktiga puusse paneb. No sai sellest lumetõkkest valesti aru võimisiganes. Pole ta suurem asi katuseehitaja ka, mees midagi pooles sõnaga mainis.

Hulluks läheb asi siis, kui valmib terve tiraad, mis peaasjalikult keerleb sõna “mina” ümber.
Näiteks:

Vat see ongi minu jaoks imelik. Minu meelest …Näiteks mina astun alati …Mina tõmbun alati …Kui vana memm libiseb, siis ma märkan … Niisis, mina jah tõepoolest ei saa aru,…. Mina vaatan ja jälgin pidevalt ….Ja minule lähevad korda … Mina ka … ku sa teistele jalgu ei jää.

See oli vist ülekäiguraja teemas ja siin pole enam tegu lihtsa arusaamatusega, vaid probleem on sügavamal.
Lisaks joomisele on veel midagi, mis selliseid oma elus häirib.

Kui ajaviites keegi mingi maja kritiseerib pliiti, mis on akna all (“ja rasvapritsmed on aknal koguaeg”), KUIGI pliidi taga on ülestõusev ventilatsioon, siis see on täpe. No big deal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Merisea teema läks lappama, kaks kägu hakkasid võitlema raskeima elu tiitli nimel.

Please wait...
Postitas:
Liis T

Meenuvad käod, kes teavad alati täpselt, kus nende (alaealine) laps on ja millega tegeleb. Näiteks kui keegi ütleb, et sai teada, et laps pani koolist poppi, siis ei mahu neile pähe, kuidas selline asi küll juhtuda sai. Mismõttes ema ei tea, et 15-aastane laps, kes hommikul demonstratiivselt kooli poole sammuma hakkas, tegelikult sinna ei jõudnudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodunurga teemas väidab üks, et katuse lume raskuse all sissevarisemist väldib lumetõke https://www.evari.ee/lumetoke/

Vallad pidavat koheselt kõigi metsatalude erateed lumest lahti lükkama ja liivatama. Ma ei ela küll maal, aga nooo ei usu (vähemalt kõigi puhul) seda.

Ongi eriliselt lihtsameelne unistajate teema.

Tsiteerin:
“Lumetõke hoiavab ära õnnetusjuhtumid ja vigastused, mis on esile kutsutud katustelt langeva lume poolt, samuti kaitseb katuseid lumekoorma eest. See aitab hoida kontrolli all lume kogunemist katusele, tänu millele hoonet ümbritsev territoorium jääb ohutuks nii inimestele kui ka varale.

Tsitaat pärit sellelt tootjalt.
Kuidas lamekatustega on, ma ei tea – pole meister. Meil on viilkatusega maja, lumetõke ja kas sellest või mingist muust müsteeriumist tulenevalt, aga ise katuselt küll lund ei lükka.
Kindlasti oleneb ka katusekalde nurgast, aga ma ei oska muud arvata, sest nagu öeldud – pole spetsialist.

Mulle meenusid veel käod, kellel pole ühtki sugulast, sõpra, tuttavat ja kes ongi, on lastekodust, st. samuti ilma sugulasteta, ja käod, kellel vastupidiselt on tohutu sõprusringkond, kogu aeg tehakse midagi põnevat, kõik on õnnelikud, keegi ei tee mõttetuid kingutusi, ei tunne millestki puudust ja no ühesõnaga täielik Bullerby idüll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Merisea teema läks lappama, kaks kägu hakkasid võitlema raskeima elu tiitli nimel.

Mina olen merisea teema autor. Mite ainult merisea teema ei läinud lappama. Perekoolis läheb iga viimane kui teema lappama.
Siin käib lihtsalt selline kontingent.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et parkad ja uggyd on ägeada ja vajalikud asjad.

Vajalikud on nad kindlasti.

Et sooja jope saab 50 euro eest.

Netist tellides saab küll, jah.

Jah, ka mulle on teatavad liialdused silma hakanud, aga põhiliselt panen neid tähele lastega seotud teemades, kus iga väikseimgi eksimus lapsevanema poolt saab kohutava kriitika osaliseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mantrana korratavad valeväited:

Üksikvanemal on alati kohutavalt, üliinimlikult raske elu.
Igaüks tahab oma kõrvale kaaslast. Üksielamine on ainult halva mängu juures hea näo tegemine.
Miinimumpalgaga pole võimalik ära elada.
Mida suuremad lapsed, seda suuremad mured.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind panevad hoopis imestama “uskmatud käod”:
“Ma ei ela maal, aga ma tean küll, kuidas seal elu käib”
“Maal ei saa elada kõrgharidusega inimesi”
“Keeruline lapsepõlv on ainult kellegi fantaasia” jne.

Kõik, mis on väljaspool enda elustiili või elukohta, on midagi uskumatut, ebanormaalset ja ebameeldivat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mantrana korratavad valeväited:

Üksikvanemal on alati kohutavalt, üliinimlikult raske elu.

Igaüks tahab oma kõrvale kaaslast. Üksielamine on ainult halva mängu juures hea näo tegemine.

Miinimumpalgaga pole võimalik ära elada.

Mida suuremad lapsed, seda suuremad mured.

Sa oled üksikvanem, kel elu on kerge, kaaslast ei soovi, miinimumpalk võimaldab pidada autot, maja ja aastas korra reise ja suuremad lapsed läksid ise tööle ja hakkasid sind toetama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik on oma erialade tippspetsialistid, tuntud avaliku elu tegelased või mõnes muus mõttes ühiskonnale ülivajalikud kodanikud.
Mehed on Kägudel kui meesmodellid, lapsed on supppppertublid jne.

Korraks satutakse kogemata Perekooli, oma teadusartiklite kõrvalt, muidu siia ju ei tuleks, aga sõbranna saatis lingi…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled üksikvanem, kel elu on kerge, kaaslast ei soovi, miinimumpalk võimaldab pidada autot, maja ja aastas korra reise ja suuremad lapsed läksid ise tööle ja hakkasid sind toetama?

Ee, pole küll see kägu, keda tsiteerid, aga miks sa arvad, et kõik need väited ühe inimese kohta peavad käima? Minu kohta osad täitsa käivad.

“Üksikvanemal on alati kohutavalt, üliinimlikult raske elu.” Minu näitel vale. Olin üksikema kahe lapsega, oli küll kohati raske, aga ei midagi üleinimlikult rasket. Mul oli korralik töö ja palk, see aitas palju, et ei pidanud hirmsasti kombineerima. Üliinimlikult raske kindalsti ei olnud.

“Igaüks tahab oma kõrvale kaaslast. Üksielamine on ainult halva mängu juures hea näo tegemine.” Vale, ma tõesti ei tahtnud endale laste kasvaamise ajal uut kaaslast. Võmalik, et kunagi hakkan tahtma, aga hetkel olen oma eluga rahul, üksi on nii hea ja rahulik.

“Miinimumpalgaga pole võimalik ära elada.” See tõesti minu kohta ei käi, mul ei ole kunagi miinimumpalka olnud.

“Mida suuremad lapsed, seda suuremad mured.” Jälle vale. St väljendina muidugi kena, aga reaalselt käis minul lastega mured perioodidena. Väga raske oli esimene titeaeg. Vahepeal läks pisut kergemaks, aga suurim mure tuli siis, kui laps oli kolm – leiti ravimatu krooniline haigus. Sellega õppisime elama ja läks jälle kergemaks. Uus raskeim periood oli puberteet. Siis olid tõesti keeruline ja palju suuri muresid. See läks mööda ja nüüd on jälle kergem, lapsed tudengid ja väga tublid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll see kellelt küsid, aga vastan.
Olin üksikvanem, laps nüüd juba täiskasvanu.
Elu oli ja on kerge, kaaslast ei soovinud ega soovi.
Autot ei vajanud ega vaja.
Maja oli, müüsime -liiga suur ja palju asjatamist, elame korterites (nüüd eraldi).
Mugavam. Me ei põe eestlaste majaihalust.
Reisida saime/saame nii palju kui vaba aega jätkus/jätkub, raha ei ole olnud takistuseks
Laps töötab juba ammu. Saame mõlemad hakkame, ei vaja kumbki toetamist

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt ka arvab keegi nii või :O Huvitav, kes nende arvates siis maal ettevõtteid peavad/veavad? Päris põhiharidusega seda nüüd küll ei tee või arvavad, et neid ettevõtteid juhitakse pealinnast tornhoone kõrgeimalt klaaskorruselt, sest ainult seal kõlbab ju kõrgharidusega inimesel elada/töötada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt ka arvab keegi nii või :O Huvitav, kes nende arvates siis maal ettevõtteid peavad/veavad? Päris põhiharidusega seda nüüd küll ei tee või arvavad, et neid ettevõtteid juhitakse pealinnast tornhoone kõrgeimalt klaaskorruselt, sest ainult seal kõlbab ju kõrgharidusega inimesel elada/töötada.

Olen maakas. Meie vallas on mõned suuremad tööpakkujad, näiteks puidufirma – omanik keskharidusega, kõik muu juurde õpitud (sugulane).
Piimafarm – omanikest abielupaar Räpina aianduskooli, ehk siis mitte akadeemilise kõrgharidusliku taustaga.
Kruusakarjäär – selle eestvedajat ei tea, aga kahtlen, kas õppinud geoloog vm.
Pagarikoda – iseõppinud ema-õde-tütar.
Söökla – abikokal ainsana kokapaberid, teised kõik “kodukokad”.
Mu enda elukaaslane on toonase kutsekaharidusega ettevõtja (eriala siiski oli hoopis midagi muud), ettevõte küll Tallinnas.

Seega ei pea ilmtingimata kõrgem akadeemiline haridus olema, kuigi see on paljuski eelduseks. Põhiharidusega erudeeritud, laia silmaringiga, kogemuste ja imelise suhtlemis- ning teemavalikuoskusega inimesi siiski isiklikult ei tunne. Siit olen muidugi lugenud😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käod, kellel on 10+ aastat vana villane mantel, aga see näeb täiesti uus välja.

mis siin imestada.
kui muidu käid igapäevaselt vaid teksaste ja jopega, kuid pikka mantlt kasutad vaid nt pikas kleidis pidulikule vastuvõtule või teatriss-kontserdile minnes, siis võibki rahumeeli üht mantlit aastakümneid kanda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumal on olemas Muhhamedi ei ole
Seksides saab ainult suguhaigusi.
Lapse saab ainult siis, kui mōlemad armastavad teineteist.
Puudega laste lapsevanemad on ise süüdi vōi karma karistab neid nooruspattude eest.
Teemaalgatajast erinev arvamus ei ole eriarvamus vaid trolli mine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meenus kägu, kel oli kodus kümneid tuhandeid raamatuid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik on mingid rikkurid ja heal kohal tööl olevad spetsialistid

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liba karjuja on kuhugi kadunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Ma ei ela maal, aga ma tean küll, kuidas seal elu käib”
“Keeruline lapsepõlv on ainult kellegi fantaasia” jne.

Jumal on olemas Muhhamedi ei ole
Seksides saab ainult suguhaigusi.
Lapse saab ainult siis, kui mōlemad armastavad teineteist.
Puudega laste lapsevanemad on ise süüdi vōi karma karistab neid nooruspattude eest.

Paistab, et sellest teemast saab uus liialdustepank. Päris staažika perekoolikana pole iial midagi sellist lugenud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See läheb juba teemast välja, kuid ma olen ka maakas. Hetkel magistrikraadiga, kuid omandamas doktorit. Tutvusringkond: EPMÜ lõpetanud ökonomist, geoloogia magister, eesti filoloog (töötab toimetajana ühes kirjastuses), ehitusinsener (õppejõud), jurist ja mõned pedagoogilise kõrgharidusega inimesed ka muidugi. Kindlasti on meie kandis veel kõrgharidusega inimesi, kuid igaühelt ei lähe ju haridust tõendavat dokumenti küsima.

Ses mõttes vist ei olegi teemast väljas, et suurem osa perekoolikaid jälle ei usu seda juttu. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 224 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)