Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 224 )

Teema: Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)

Postitas:
Kägu

Mitte ainult villane mantel ei ole pärast 10 aastast kandmist nagu uus vaid ka lapse Ieva seljakott. Kott osteti 5 aastat tagasi, laps käib sellega iga päev koolis, laseb talvel sellel liugu ja sügisel lohistab läbi porilombi – perekooli Käo ema pistab selle pesumasinasse ja voila, Ieva on nagu uus !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seksides saab ainult suguhaigusi.

Kui seda ise ei taha oma kehasse, siis ei saa mingit suguhaigust.
See on endale “külgemõeldud” haigus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See, et siia väidab end olevat sattunud vaid Eesti koorekiht – palk miinimum 3000 EUR, haridus minimaalselt magister jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et kellelgi pole ka 50-aastaselt erilisi vananemise märke ega vanusega kaasnevaid tervisehädasid ning nende 80-aastased vanemad on täiesti vitaalsed, rändavad maailmas ringi ja uhavad autoga mööda Eestit. Kui sinul 50-selt midagi viga on, siis on see oma süü. Oled ülekaaluline ega järgi tervislikke eluviise või lihtsalt vingud niisama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

“Ma ei ela maal, aga ma tean küll, kuidas seal elu käib”

“Maal ei saa elada kõrgharidusega inimesi”

“Keeruline lapsepõlv on ainult kellegi fantaasia” jne.

Jumal on olemas Muhhamedi ei ole

Seksides saab ainult suguhaigusi.

Lapse saab ainult siis, kui mōlemad armastavad teineteist.

Puudega laste lapsevanemad on ise süüdi vōi karma karistab neid nooruspattude eest.

Paistab, et sellest teemast saab uus liialdustepank. Päris staažika perekoolikana pole iial midagi sellist lugenud.

Mina tõin näiteid vaid konkreetsetest teemadest, kus olen vestluses osalenud ja olen märganud selliseid vastuseid või väiteid.
Loomulikult pole need kõigi perekoolikate ühised arvamused, vaid mõne üksiku arvaja/arvustaja vastuste põhjal toodud näited.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See, et siia väidab end olevat sattunud vaid Eesti koorekiht – palk miinimum 3000 EUR, haridus minimaalselt magister jne.

Perekool ongi unistuste liit.
See meid tõmbabki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rahaga seotud teemades jääb tihti kägudel midagi mainimata. Nt söögiraha puhul, et pooled asjad saadakse tasuta. Üleüldse väiksema summaga toimetuleku puhul jääb mainimata, et eluaseme eest ei pea laenu/üüri maksma. Madala palga juures säästmise puhul pole justkui vajalik mainida, et elukaaslane maksab kõige eest jne. Äärmuslikumad ei arvesta üüritulu ja dividende sissetuleku hulka (teises-kolmandas kommentaaris manivad, et see ka on olemas, aga kuna see pole ju PALK, siis saab ju sirge näoga väita, et palk on miinimum ja elan ilusti ära).
Natuke liialdatud tunduvad ka need jutud, et keegi näeb palju noorem välja, kui ta tegelikult on, aga eks see noor-vana ongi väga subjektiivne hinnang.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ei mäleta, et siin keegi alampalga teenimist oleks tunnistanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina tõin näiteid vaid konkreetsetest teemadest, kus olen vestluses osalenud ja olen märganud selliseid vastuseid või väiteid.
Loomulikult pole need kõigi perekoolikate ühised arvamused, vaid mõne üksiku arvaja/arvustaja vastuste põhjal toodud näited.

Kordan: niisuguseid väiteid pole ma iial kelleltki kuulnud. Praktiliselt kõik su väited on puhas liialdus. Loe need ise ka kord läbi, soovitan.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see ka selgelt perekoolile omane nähtus, et magistrikraadi peetakse mingiks udupeeneks asjaks. Mina lõpetasin keskkooli kolmepuruga ja mul on ka magistrikraad – iga normintellektiga täiskasvanu on võimeline selle soovi korral läbi tegema. Aga perekoolis on pidevalt jutt nagu oleks see mingi eriline imeasi, mille kohta raudselt kõik valetavad, et neil see on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Maal ei saa elada kõrgharidusega inimesi”

Päriselt ka arvab keegi nii või :O Huvitav, kes nende arvates siis maal ettevõtteid peavad/veavad? Päris põhiharidusega seda nüüd küll ei tee või arvavad, et neid ettevõtteid juhitakse pealinnast tornhoone kõrgeimalt klaaskorruselt, sest ainult seal kõlbab ju kõrgharidusega inimesel elada/töötada.

Ettevõtteid võivad ka kõrghariduseta inimesed vedada. Aga vaevalt need maakoolide õpetajad kõik põhiharidusega on. Lisaks vähmelat Tallinna ümbruse maapiirkonnas elab palju neid, kes Tallinnas tööl käivad, paljud neist kõrgharidusega. Ahjah, kõrgharidusega maal elavaid metsamehi tean ka jne.
Ise elan ka maal, mul kõrgharidus, töötan linnas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kordan: niisuguseid väiteid pole ma iial kelleltki kuulnud. Praktiliselt kõik su väited on puhas liialdus. Loe need ise ka kord läbi, soovitan.

Siitsamast teemast võetud lause maal elamise kohta:
“Ma ei ela küll maal, aga nooo ei usu (vähemalt kõigi puhul) seda.”

See, et maal elavad ainult ossid, on minu arust igas teises maa- ja linnaelu võrdlevas teemas.
Lapsepõlveteema oli väga isiklik, millest julgesin mõned näited tuua ja sain kohe “liba” ja väljamõeldise templi otsaette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin keskkooli kolmepuruga ja mul on ka magistrikraad – iga normintellektiga täiskasvanu on võimeline selle soovi korral läbi tegema. Aga perekoolis on pidevalt jutt nagu oleks see mingi eriline imeasi, mille kohta raudselt kõik valetavad, et neil see on.

Aga nad ju ei tea seda, sest nad pole proovinudki.
See ongi nende ideal. Ise teadmata, et kui ikka väga tahad, siis saad ka. Vabalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lõpetasin keskkooli kolmepuruga ja mul on ka magistrikraad – iga normintellektiga täiskasvanu on võimeline selle soovi korral läbi tegema. Aga perekoolis on pidevalt jutt nagu oleks see mingi eriline imeasi, mille kohta raudselt kõik valetavad, et neil see on.

See ongi nende ideal. Ise teadmata, et kui ikka väga tahad, siis saad ka. Vabalt.

Haridust fetišeerivadki need, kel on õnnestunud paber kätte võidelda, mitte et haridus oleks nende elu loomulik osa. Tavaline haritud inimene ei tee oma haridusest eriti numbrit ega arva seda ka iga asja peale hea olevat. Näiteks ei soovita igaühel tingimata “õppima minna”, kes väikese palga üle kurdab. Päriselt haritud inimene teab, et see soovitus on absurd.
See vahe ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veel üks näide “mitte uskumisest”. Kui keegi mainib oma haridust, siis ta raudselt valetab.
Võimalik, et mõne jaoks on see nii suure pingutusega tulnud, et ta peab seda oma elus mingiks saavutuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sinul 50-selt midagi viga on, siis on see oma süü. Oled ülekaaluline ega järgi tervislikke eluviise või lihtsalt vingud niisama.

Hullem veel see, kui oled 50, ülekaaluline ja sul midagi viga ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haridust fetišeerivadki need, kel on õnnestunud paber kätte võidelda, mitte et haridus oleks nende elu loomulik osa.

No huvitav, kumb siis mina olen? Hoolimata kolmedest keskkooli lõputunnistusel ja sellest, et sain magistrikraadi 40+ vanuses, oli selle omandamine minu jaoks väga kerge. Tekkis vajadus – nägin, et mulle meeldivatel erialadel eelistatakse magistrikraadiga töötajaid – ning läksin ja omandasin selle hariduse. See, mida teised teevad, mind eriti ei huvita. Küll aga hakkab silma Perekoolis pidev jutt nagu oleks magistrikraad mingi imeasi, mille jaoks raudselt on erivõimeid vaja, sest ega see ju ei käi nii, et lihtsalt lähed kooli ja omandad selle hariduse. No minu arust see just nii käibki. Kes tahab, see läheb ja teeb ära. Ei pea jumalik olend olema selle jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haridust fetišeerivadki need, kel on õnnestunud paber kätte võidelda, mitte et haridus oleks nende elu loomulik osa. Tavaline haritud inimene ei tee oma haridusest eriti numbrit ega arva seda ka iga asja peale hea olevat. Näiteks ei soovita igaühel tingimata “õppima minna”, kes väikese palga üle kurdab. Päriselt haritud inimene teab, et see soovitus on absurd.
See vahe ongi

Vai nii. Vbll ongi.
Ja seda, et “soojalt soovitama” tähendab perekoolis mingit teist asja, kas oled tähele pannud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No huvitav, kumb siis mina olen? Hoolimata kolmedest keskkooli lõputunnistusel ja sellest, et sain magistrikraadi 40+ vanuses, oli selle omandamine minu jaoks väga kerge.

Ja sa fetišeerid haridust? Kui jah, siis käib mu väide ka sinu kohta, kui ei, siis ei. Siis ma ei saa üldse aru, millele sa reageerid. Ise veel magister.

Please wait...
Postitas:
talent

Perekool ongi unistuste liit.

See meid tõmbabki.

Valin Perekooli erakonna!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte ainult villane mantel ei ole pärast 10 aastast kandmist nagu uus vaid ka lapse Ieva seljakott. Kott osteti 5 aastat tagasi, laps käib sellega iga päev koolis, laseb talvel sellel liugu ja sügisel lohistab läbi porilombi – perekooli Käo ema pistab selle pesumasinasse ja voila, Ieva on nagu uus !

uskumatul kombel muinu laps käis Ieva kotiga 7 aastat koolis, teine laps “vaid” kolm ja pool aastat. lapsed on erinevad.
mul on ka kodus vähemalt 15 aastat vana must villane mantel.täiesti kantav. mul lihtsalt pole seda eriti vaja.
aga kantud ta ju on, mitte uus.

A mulle meeldivad need käod kes tasuta puudega maja kütavad, sest neil on maja juures 2 ha metsa ja 200 euriga kuus 5 pereliiget ära toidavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Valin Perekooli erakonna!

Perekooli erakond on:
– läbilõige kõikidest Eesti inimestest. (mehed küll pole oodatud, seega need on out, mingu f..vk yourself)
– needsamad, kes valisid Leto Sveti kuhugi; ilmselt valiksid ka presidenti samamoodi; mingi lamba
– jne

MIKS sa neid valid? Korraks võib ju lahe olla, aga pikemas perspektiivis, kas ka? See on nagu alkohol. Alul on korraks hea, aga pärast 2 päeva pea valutab.
Talent, tõesti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll aga hakkab silma Perekoolis pidev jutt nagu oleks magistrikraad mingi imeasi, mille jaoks raudselt on erivõimeid vaja, sest ega see ju ei käi nii, et lihtsalt lähed kooli ja omandad selle hariduse. No minu arust see just nii käibki. Kes tahab, see läheb ja teeb ära. Ei pea jumalik olend olema selle jaoks.

Oleneb siiski natuke ka ajast, millal inimene need kraadid saanud on. Millal see kõrgharidusreform oligi? Tänapäeva bakalaureust ja magistrit ei saa ju nende varasematega samastada. Mitte et ühel või teisel juhul sellest suurt numbrit peaks tegema.

Aga minu jaoks on Perekool ses suhtes jätkuvalt silmiavav, et KUI erinevate arusaamadega võivad inimesed ikkagi olla. Päriselus ei kohta nii palju erinevusi kunagi korraga, õieti kohtad ehk küll, aga ei suhtle ju nende kõigiga kõikvõimalikel teemadel. Muidugi on ka sarnase mõttemaailmaga inimesi siin. Liialdusi on kindlasti igasuguseid, aga see on ilmselt üsna inimlik, mida kohtab ka reaalses suhtluses. Siin võibolla tulevad need lihtsalt vahetumalt esile.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See läheb juba teemast välja, kuid ma olen ka maakas. Hetkel magistrikraadiga, kuid omandamas doktorit. Tutvusringkond: EPMÜ lõpetanud ökonomist, geoloogia magister, eesti filoloog (töötab toimetajana ühes kirjastuses), ehitusinsener (õppejõud), jurist ja mõned pedagoogilise kõrgharidusega inimesed ka muidugi. Kindlasti on meie kandis veel kõrgharidusega inimesi, kuid igaühelt ei lähe ju haridust tõendavat dokumenti küsima.

Ses mõttes vist ei olegi teemast väljas, et suurem osa perekoolikaid jälle ei usu seda juttu. 😀

Mina ei saa oma kõrgharidusega kekata. Olen väikese lapsega kodune ja otsin tööd, mida saaksin päevas mõni tund teha , poole kohaga siis, et laps terve päeva lasteaias olema ei peaks. Kandideerisin koristajaks, sest sobis see töögraafik. Personalijuht helistas ja ütles, et sellele kohale minu kandideerimist ei arvestata, sest olen selleks liiga ülekvalifitseeritud. Pean kustutama CV-st selle kõrghariduse olemasolu hoopis, et tööle saada. Polegi tööle saanud. Kuskile ei kõlba. Tagumikku võib vaid pühkida selle mõttetu kõrgharidusega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tagumikku võib vaid pühkida selle mõttetu kõrgharidusega.

Ära üldista mingi tohmani põhjal.
Seda mõtlemist ometigi ju õpetati sulle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Personalijuht helistas ja ütles, et sellele kohale minu kandideerimist ei arvestata, sest olen selleks liiga ülekvalifitseeritud. Pean kustutama CV-st selle kõrghariduse olemasolu hoopis, et tööle saada. Polegi tööle saanud. Kuskile ei kõlba. Tagumikku võib vaid pühkida selle mõttetu kõrgharidusega.

Miks sa erialast tööd ei otsi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tagumikku võib vaid pühkida selle mõttetu kõrgharidusega.

Ära üldista mingi tohmani põhjal.

Seda mõtlemist ometigi ju õpetati sulle?

Ilmselgelt ainult üks firma ja tööandja nii ei arva. Nad tõsimeeli kardavad, et selline töötaja kaua lihttööd ei tee ja laseb üsna pea jalga. Kindlam oleks võtta põhiharidusega või veel parem algharidusega.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alati on teemas keegi, kes korduvalt tuliselt vastu vaidleb: kui tema pole näinud või kuulnud, siis ei saa see tõsi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ainult üks firma ja tööandja nii ei arva. Nad tõsimeeli kardavad, et selline töötaja kaua lihttööd ei tee ja laseb üsna pea jalga. Kindlam oleks võtta põhiharidusega või veel parem algharidusega

Eestis teevad lihttööd enamjaolt ikka keskharidusega inimesed, sest enamik eestlastest on vähemalt keskharidusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad tõsimeeli kardavad, et selline töötaja kaua lihttööd ei tee ja laseb üsna pea jalga. Kindlam oleks võtta põhiharidusega või veel parem algharidusega.

VÕI, mitte ei lase jalga, vaid saavad paremaks, kui see tänane otsustaja.
Jalgalaskimine on nii totude kui sinu puhul võimalik. Aga seda, et sina võid tulevikus kannale astuda, see on juba hullem. Siis peab keegi teine jalga laskma.
Muidugi ei tea, kui suur see firma oli, kuhu kandideerisid.
Aga igal juhul, pead edasi proovima. Kõik ei ole sellised firmad.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 224 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kägude uskumatud jutud/ väited (liialdused)